Brisingr

Brisingr https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/2037/mid_odkaz-dracich-jezdcu-2037.jpg 4 3533 274

Přísahy, zkoušky oddanosti, mocné síly se střetnou...Bitvou na Hořících pláních boj s Královstvím zdaleka neskončil a zdá se, že v nadcházejícím střetu bude Galbatorixův Jezdec mocným protivníkem. Eragona se Safirou proto čekají další zkoušky v boji, ale v příběhu už nejde jenom o ně…Stejně jako Eragon a Eldest, i Brisingr je plný napětí, nečekaných odhalení a zvratů, ve kterém nechybí ani Safiřin něžný humor. Dlouho očekávaný 3. díl fantasy série Christophera Paoliniho je konečně tady!... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Fragment (ČR)

Brisingr , 2008

Adele02
18.05.2013 3 z 5

Zezačátku mně to moc nebavilo, pořád jsem přemýšlela, jestli mám knížku odložit nebo ne. Jsem ráda, že se to nestalo, protože konec byl kouzelný - pravda o vztahu s Bromem... byla voltážová.

Vieru
04.05.2013 4 z 5

Opět úžasné pokračování. Spousta zodpovězených otázek z předchozích dílů a spoustu nečekaných zvratů. Tento díl je spíš o válce v králoství, ale i tak poutavé čtení. Jsem zvědavá, zda autor nechá zemřít temného krále v posledním dílu a dobro zvítězí nad zlem :-)

safirkaa
02.04.2013

Mé oblíbené fantasy. Ta knížka má ducha.

Nelin
24.03.2013 5 z 5

Opět nezklamala :)) už se doslova klepu na poslední díl :D Když jsem večer dočetla poslední stránku, myslela jsem, že neusnu. Pořád jsem na Eragona a Safiru musela myslet. :)

steppen-wolf
24.03.2013 3 z 5

Více méně stejný názor, jako na první díl, a pokud si přečtu konec,pochybuju, že se změní. Přečtení nelituju, pěkná oddychovka...

Zajímavý komentář: Chogory.

malazluta
20.03.2013 4 z 5

Třetí kniha série si stále drží své tempo, je napínavá a čte se opravdu rychle. Řekla bych, že styl psaní autora a jeho výrazové prostředky "dospěly".

sabrinab
28.02.2013 5 z 5

Je pravda že je kniha zdlouhavá, ale když se dostanete k nějaké zajimavé části kniha letí jako blesk.

kowalenska.m
26.02.2013

Bylo to trochu delší, a rozhodně by to šlo zkrátit, ale líbil se mi. :) Občas mám chuť si odpočinout od přemýšlivých knížek. Proto tu jsou takovéto. Mám ráda dobrodružné a o dracích znám jen tuto knížku, takže mi příjde ojedinělá :)

Chogori
23.02.2013 2 z 5

Bohužel mám nepříjemnou (i když jak se to vezme) vlastnost dočíst rozečtenou knihu / ságu za každou cenu. Po Eldestovi bych s Odkazem Dračích jezdců nejraději sekla, ale tato vlastnost mi to nedovolila a tak došlo na Brisingr... V podstatě bych sem mohla zkopírovat to, co jsem napsala před rokem k Eldestovi - zbytečně zdlouhavé (je skoro až obdivuhodné, jak lze popsat čtyřista stran bez toho, že by se děj nějak výrazně posunul), postavy víceméně nudné (výjimky: Angela, Solenbum, Elva a dvě ženy, kterým Eragon požehnal) a černobílé (možná tak Murtagh se snaží být jakousi rozpolcenou postavou), dialogy mnohdy trapné, popisy krajiny zas zbytečně dlouhé...k tomu podivný systém magie a rádobyhumor. První dvě třetiny knihy byla vyloženě nuda, poslední třetina to spravila, ale i tak by knize prospělo výrazné zkrácení. Tiše proklínám Paoliniho, že z plánované trilogie udělal kvatrologii. Mohla jsem to už mít za sebou a třetí, zavěrečná, kniha, mohla být o 100% lepší.

Scathia
21.02.2013 5 z 5

Děj trochu rozvláčný, stejně jako druhý díl, pokulhává ve stínu Eragona. Každopádně miluju draky, miluju tenhle příběh a už se nemůžu dočkat, až dočtu čtyřku, jak to všechno skončí. :-)

Enefersis
17.02.2013 5 z 5

Brisingr ve mně zanechal tolik intenzivních dojmů, že jsem po jeho přečtení musela den počkat, abych jej dokázala nějak objektivně zhodnotit. Ale ani po několika měsících mě nenapadá výstižnější slovo, než… perfektní. Z dílů, které jsem zatím četla, mi tento ubíhal nejrychleji a také se mi nejvíc líbil. Jen momentálně nevím, jestli jsem připravena číst Inheritanci a s celým Odkazem Dračích jezdců se tak rozloučit… :D

Fuksinka
12.02.2013 3 z 5

Naštěstí se nám pohádka začíná trošku zamotávat a je čím dál lepší, ikdyž proškrtat některé pasáže by pomohlo (neustálý popis letu a přírody) a s těmi kouzly se to začíná trošku přehánět. Na detailní popis svědomí a duševního rozpoložení by se měl autor ještě vykašlat, zatím na to prostě nemá a právě v těchto částech je Brisingr nechtěně směšný. "Hluboké" náboženské úvahy neobstojí už vůbec!

Athena
30.01.2013 4 z 5

No nevím. Brising mě nenadchnul tolik jako Eragon a Eldest ani mi nepřipadal více propracovaný (jak se tu zmiňuje). Spíš mi některé skutečnosti (co se týkají hlavně Eragona) připadaly trochu přitažené za vlasy...Takže dávám o hvězdičku méně než dostal Eragon a Eldest.

Lothorien
22.01.2013 5 z 5

pro milovníky fantasy je to dokonalé!

danca044
07.01.2013 4 z 5

Další skvělé pokračování bestselleru. Eragon mi je čím dál sympatičtější a kniha se čte sama. Prostě bomba.

Zlord Antiježíš
21.12.2012 4 z 5

Série má pozvolně, ale rozhodně vzestupnou tendenci, bezesporu související s vyzráváním autora. Zatímco Eragon je pohádka, jejíž jediná dějová linka jde přímo od A do B, Eldest nesměle a zatím dost neohrabaně koketuje s větvením děje, Brisingr je již opravdovou knihou. Nic převratného nebo originálního nepřináší, stále je dost očekávaný, v čele s nezbytnou bitvou na konci, ale upoutá, dobře se čte a hlavně díky lince s Roranem a především pár výletům do Safiřina "nečlověčího" uvažování (kvůli kterým dávám o hvězdu více) je přeci jen Brisingr o trošku více než ten klukovský sen o hrdinovi, jimiž byly předchozí dva díly.

minispoilík: Tak jako jsem dle indicií v knihách a jejich názvu odhadoval při čtení prvního dílu že Eragon bude mít jednou svůj modrý meč a ten se bude jmenovat Brisingr, teď jsem zvědav jestli mi vyjde další typ, totiž že Murtagh se vymaní z vlivu Galbatorixe a pomůže Eragonovi v boji proti němu v poslední velké bitvě na konci Inheritance. A stejně jako mě podobné odhady a typy motivovali k dalšímu čtení po dokončení předchozcíh dílů, bude tomu tak i teď a sérii rozhodně dočtu...jo, někdy stačí i málo.

Eryl
15.09.2012 5 z 5

Už to sice bude nějaký ten pátek, co jsem Brisingra četla, ale nezklamal mě. Nebyl to sice nejlepší z dílů, ale měl své opravdu dobré pasáže a konec se také vyvedl. Určitě by byla škoda si tuhle knížku nepřečíst.

herhitz
15.05.2012

Koukala jsem, že na tuto knihu nikdo nepíše nějaký extra pochvaly. Ze začátku jsem si to taky myslela, četla jsem to dost dlouho, protože sem se ke knížce nechtěla vracet každý den. Ale posledních 100 stránek mě hodně překvapilo a měla jsem to přelouskaný raz dva, protože se ke konci dozvídáme další souvislosti s Eragonovým životem, a proto bych o téhle knížce neřekla samé špatné poznámky. Pro mě byl nejpůsobivější Eldest, ale i tahle knížka měla něco do sebe.

Ereniss
14.05.2012 2 z 5

No já nevím...pro mě nejnudnější díl. Prostě mě Paolini do tohoto světa nedokázal vtáhnout. Nečetla jsem to jedním dechem, ale upřímně, modlila jsem se aby to už skončilo. Děsně to natáhl a některé pasáže mi přišly vážně zbytečné. Jen mě nelinčujte fanoušci Eragona, věřím, že pro někoho to je pecka, stejně jako pro mě je pecka Pán Prstenů.

Trysko.Mys
30.04.2012 5 z 5

A další úžas! Já už tu nemám co napsat...Snad jen tohle: Přečtěte si to!!!

draci elfové kouzla trpaslíci americká literatura

Christopher Paolini
americká, 1983
2004  86%Eragon
2012  88%Inheritance
2006  86%Eldest
2020  76%Spát v moři hvězd. Kniha I.
2009  87%Brisingr