Brisingr

Brisingr https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/2037/mid_odkaz-dracich-jezdcu-2037.jpg 4 3535 274

Přísahy, zkoušky oddanosti, mocné síly se střetnou...Bitvou na Hořících pláních boj s Královstvím zdaleka neskončil a zdá se, že v nadcházejícím střetu bude Galbatorixův Jezdec mocným protivníkem. Eragona se Safirou proto čekají další zkoušky v boji, ale v příběhu už nejde jenom o ně…Stejně jako Eragon a Eldest, i Brisingr je plný napětí, nečekaných odhalení a zvratů, ve kterém nechybí ani Safiřin něžný humor. Dlouho očekávaný 3. díl fantasy série Christophera Paoliniho je konečně tady!... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Fragment (ČR)

Brisingr , 2008

Gimiii
27.07.2017 3 z 5

Konec byl opravdu skvělý

Bašťák
24.07.2017 4 z 5

Tomuto dílu dávám o jednu hvězdu méně. Brisinger má podle mě slabší první polovinu (kromě pasáže boje s Razaky). Závěr je opět výborný, skoro se začínám utvrzovat v tom, že autor je mistr závěrů. Boj draků je parádní a jakým způsobem je čtenáři zprostředkován, to chtělo opravdu notnou dávku invence a představivosti. K tomu Galbatorix a druhý stín, no luxus. Pohádka i pro dospěláky pokračuje...

Wendysek
14.07.2017 5 z 5

Boží, 180° obraty. Co dodat?

Adelajda_4
14.07.2017 5 z 5

Opět skvělá práce, zajímavé dějové linie, už se těším na vyvrcholení!

Mistr119
07.07.2017 3 z 5

Z této knihy už si bohužel nic moc nepamatuju a proto dávám "jen" 3* a jak tu kdosi psal, i já jsem jí cítil jako oslí můstek k poslední a zbytečné natahování... :-/ :)

lampernaqui
27.06.2017 3 z 5

Zatím nejlepší díl ságy a musím opravdu souhlasit, jak se autor za tu dobu vypsal. Rozdíl je ohromně poznat a oproti amatérskému Eragonovi tohle byla regulérní poctivá kniha. Holt má talent, ten kluk. Se stoupající tendencí doufám, že závěrečný díl bude ještě lepší. Teď je to něco mezi třemi a čtyřmi hvězdami.

ZlýJabko
27.05.2017 5 z 5

Další skok v kvalitě psaní? Rozhodně.
Docela komorní začátek s Roranem pěkně ukazuje to, jak rychle museli s Eragonem oba dospět. Je to vážně znát.
Politika tu dostává mnohem víc prostoru, stejně tak nezbytné základy ekonomie. Trpasličí královolba je na úrovni House of Cards, neznám fantasy, ve kterém by byly volební a zvykové postupy tak propracované jako tady. Roranovy trampoty v armádě - drž klapačku a krok a dělej, co se ti řekne. To určitě. Nepřekvapí, že mu to moc nejde.
A Togira Ikonoka... Proč vždycky musím přijít o ty dobrý postavy...
Shledávám, že mi zatím na celé sérii nejvíc vadí Arya a její nesnesitelná prudérnost. Žádný z elfů mi nevadí tak moc jako tohle sotva stoletý ptáče holedbající se tím, jak dobře si rozumí s lidmi a přitom se uráží na každém druhém kroku.

jana4922
18.05.2017 5 z 5

super kniha

Tebby
10.05.2017 5 z 5

Další pěkné pokračování série. Jen mi bylo líto Eragona, jak pořád dostával na prdel.

vendy.b.
22.04.2017 5 z 5

Zatím nejlepší díl z celé série.

Hana28
16.04.2017 5 z 5

Úžasná

jan14s
22.03.2017 5 z 5

Tato kniha mi zodpověděla alespoň nějaké otázky, které jsem si pokládal již od prvního dílu. Každý díl mi přijde lepší a lepší.

PeťkaW.
21.03.2017 5 z 5

Nemůžu si pomoct, ale tahle série je prostě jedna z nejlepší ve svém žánru. Četla jsem ji sice v mladším věku, ale okouzlení, kterému jsem před několika lety propadla, pořád trvá, i když už dávno nejsem cílová skupina čtenářů. Už jenom z té nostalgie nemůžu dát menší hodnocení.
Paolini je skvělý vypravěč, takže i tak obsáhlá kniha jako je Brisingr uteče velmi rychle a čtenář se do ní rychle začte. Můj osobní pocit je, že většina děje, který byl napínavý a poutavý, se utopila ve zbytku zbytečného "okecávání ničeho". Napsat za každou cenu dlouhou knihu není vždycky ta nejlepší taktika. Závěr knihy ale ono "čekání na něco" hravě vynahradí a člověk tak má pocit, že se aspoň něco stalo.
Za sebe hodnotím jako nejslabší z přečtených 3 dílů, co se stránky dějovosti a poutavosti týče. Jenže i "nejslabší" díl, je v případě téhle ságy pořád nadprůměrně dobrá kniha. Po formální stránce - Paolini zraje jako víno a s každým dílem má lepší a lepší styl psaní.

Maanna
06.03.2017 4 z 5

Někdy pomalejší tempo vyprávění vítám - vyhovuje mi, pokud mám čas se víc do děje vpravit a vyladit se a lépe si představit místa, kde se vše odehrává. Příběh mě také stále poměrně dost baví - především pak to byly události u trpaslíků nebo scény u stromu menoa. Oceňuji také, že se Eragon přestal vedle Arye chovat neustále jako pako. Na druhou stranu mi trochu vadí schematičnost některých postav a situací (vztah Rorana s Katrinou je jak z červené knihovny) nebo to, že si s některými si s některými postavami dočasně neví úplně rady (Elva, král Surdy). A krev mi značně pila Nasuada, kterou bych v reálu snad ani potkat nechtěla (ale to nepovažuji za autorovu chybu, to jsem si jen potřebovala ulevit).

firei1980
02.03.2017

No konečně jsem se dozvěděl co tím Solembum myslel :D skvělá série na ty okamžiky nezapomenu :,)

Hoshi
24.02.2017 5 z 5

Do třetí knihy o dobrodružství mladého Dračího jezdce Eragona a jeho dračice Safiry jsem se ze začátku nemohla začíst. Téměř do poloviny jsem se přemlouvala, abych četla dál a tiše jsem doufala, že se to na dalších stranách rozjede. A také, že ano. Jsem nadšená, ale zároveň ... Autoři jsou k některým postavám krutí...

veru.nika
31.01.2017

Za chvíli mi bude 30 a tahle knižní série má v mé knihovně své řádné a opečovávané místo. Velmi ráda se k ní vracím.

Eremites
27.01.2017 3 z 5

Nebylo to špatné, byly části, které jsme s dětmi "hltali" téměř bez dechu, ale také dost natahovaných a nudných pasáží, kvůli kterým jsme knihu dokázali odložit i na pár dní a jen těžko se k ní posléze vraceli. Občas jsem měla pocit, jakoby mladý autor ztrácel dech a ukousl si příliš velké sousto.

Celkový příběh Safiry a Eragona je skvělý, ústřední motiv celého Odkazu Dračích jezdců také, jen mi přijde, že by se všechny čtyři díly klidně daly řádně probrat a vznikly by dva, naprosto dokonalé. Ale co je na světě dokonalé.....

Suou
10.01.2017 5 z 5

No... táto kniha bola z celej série najponurejšia. Keď to porovnám s prvou a druhou knihou nabralo to vojnový štýl. Osobne sa mi to páčilo viac ako dvojka, ALE ... nový dračí jazdec bol síce super nápad ale tie ich boje boli skôr predlžovania a nechápem ako sa s "tej osoby" mohla stať taká záporná postav :/.
Dej bol ale veľmi napínavý a knihu som zhltol za niekoľko dní (vtedy to bol pre mňa veľký úspech). Kniha u mňa získala o jeden bod viac oproti druhému dielu vďaka napínavosti a úžasným zvratom + vojnová tematika bola pre mňa niečo skvelé :D. Nechápal som ako auto vie tak dopodrobna celí priebeh boja.
Moje hodnotenie je 4z5.

tatafa
07.01.2017 5 z 5

Krásná a poutavá série, která se propracovaností blíží k mému favoritovi - sérii o Harry Potterovi. Navíc obdivuji autora, že byl podobného díla schopný již v poměrně mladém věku. Mohu jen doporučit!

draci elfové kouzla trpaslíci americká literatura

Christopher Paolini
americká, 1983
2004  86%Eragon
2012  88%Inheritance
2006  86%Eldest
2020  76%Spát v moři hvězd. Kniha I.
2009  87%Brisingr