Brisingr

Brisingr https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/2037/mid_odkaz-dracich-jezdcu-2037.jpg 4 3533 274

Přísahy, zkoušky oddanosti, mocné síly se střetnou...Bitvou na Hořících pláních boj s Královstvím zdaleka neskončil a zdá se, že v nadcházejícím střetu bude Galbatorixův Jezdec mocným protivníkem. Eragona se Safirou proto čekají další zkoušky v boji, ale v příběhu už nejde jenom o ně…Stejně jako Eragon a Eldest, i Brisingr je plný napětí, nečekaných odhalení a zvratů, ve kterém nechybí ani Safiřin něžný humor. Dlouho očekávaný 3. díl fantasy série Christophera Paoliniho je konečně tady!... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Fragment (ČR)

Brisingr , 2008

čtenářka4
26.12.2016 5 z 5

Vedle Harryho Pottera nejlepší fantasy všech dob. Krásný příběh plný moudra, myšlenek, emocí a dobrodružství díky kterému chcete být v Alagaesii. Ráda čtu, tedy spíš poslouchám audioknihy (mimochodem se skvělým dabingem Martina Stránského - doporučuji) Odkaz dračích jezdců pořád dokola. Nádhera a srdcová záležitost.

Percabethka
24.12.2016 5 z 5

Můj nejoblíbenější díl z celé série :) Protože jsou tam ty nejhezčí části - třeba s tou květinou, kování Brisingru a tak :) A taky je to jediný díl, u kterého jsem se ani chvíli nenudila :D

kacenka7206
18.12.2016 4 z 5

Prvních cca 250 stran jsem se strašně nudila, pak už se to konečně rozjelo a já zase dostala chuť knihu přečíst.

Nigol
03.11.2016 4 z 5

Třetí díl bych kvalitou zařadil někam mezi první a druhý, stejně jako druhý díl nenaplnil všechen potenciál prvního, ale "nudných pasáží" už je mnohem méně a autor čtenáře několikrát zajímavě překvapí. Kvituji Eragonovo zapojení do volby krále trpaslíků, vojáky co necítí bolest a odhalení Eragonova otce.

ivca0956
01.10.2016 5 z 5

Suprová fantasy série, vřele doporučuji.

any333
13.09.2016 5 z 5

Na tuhle knihu jsem se těšila z důvodu, že se dozvím další články z kultury elfů a trpaslíků. Bylo zajímavé pozorovat, jak se Eragon s Roranem stále kontrolují, jestli se, jak řekl Oromis ,,ruce válečníka nemění na ruce prahnoucího po krvi,,. Jsem zvědavá, co se stane v Pevnosti duší, s Eldunarí, Murtaghem a Trnem a jak nakonec zničí Galbatorixe. Musím si dopřát další díl.

popeluška
01.09.2016 5 z 5

Nádherné, luxusní čtení :-) Třetí díl mě opět nezklamal. Za mě velké dík autorovi....vřele doporučuji

KaRei
18.08.2016 4 z 5

Některé momenty, které měly působit překvapivě, jsem už tak nějak dopředu čekal, takže neměly až takový efekt a děj tak ztrácel svůj náboj. I tak tam ale bylo zajímavých událostí dost. Vtipné bylo, že jsem se tak zaměřil na vztah Eragona a Aryi, že mě důležité bitvy rozhodující o budoucím osudu celé Alagesie spíše zdržovaly od toho, jak se to mezi těma dvěma bude dál vyvíjet :D

Glam
03.08.2016

Celá série o Eragonovi je výborná - škoda, že film neměl pokračování

RiverSong
29.06.2016 5 z 5

Uchvacující stejně, jako předchozí díly. Nemám co dodat.

chesneymonkey
22.06.2016 5 z 5

Výborná a napínavá knížka

lietajka
27.05.2016

Čítanie nesprevádzala u mňa až taká eufória ako pri druhom dieli. Miestami som bola rozčarovaná, niektoré pasáže na mňa pôsobili "vypchávkovo". Chýbala mi dynamika a konzistentnosť predchádzajúceho dielu. Autor v poďakovaní hovoril niečo o tom, že zvýšenie počtu dielov mu dovolilo skúmať a rozvíjať osobnosti postáv a vzťahy omnoho prirodzenejším tempom... To bolo asi ono:). Boli tam však aj časti úchvatné... Tak či tak, už sa teším na záverečný diel.

pavla9879
22.05.2016 5 z 5

Ano, ano, ano, ano... já to věděla :D
Naprosto skvěle napsané, napínavé, konec vážně smutný, prakticky lusknutím prstů... :(
Moc se těším a zároveň netěším na poslední díl.

petrusio
16.05.2016 5 z 5

Nádherná fantasy série, čte se jedním dechem. Byla jsem naprosto uchvácená, nedalo se přestat, s knížkou všude, i tam, kam chodí i králové sami!!! :-) :-) :-)

Jessybelle
02.04.2016 4 z 5

pěkná kniha, četla se jedním dechem, už se těším na poslední díl.

Lalina3
25.03.2016 5 z 5

Celá série byla naprosto luxusní. Obdivuju, že něco takové autor dokázal napsat...
Moc doporučuji. Tento příběh ve vás zůstane navždy :-)

jesterka.as
12.03.2016 4 z 5

Knihu jsem začala číst před několika lety po té co jsem přečetla 1. a 2. díl, ale nějak mi to nešlo, takže jsem ji odložila - původně to mělo být na kratší dobu, ale zadařilo se k ní vrátit až teď. Po těch letech jsem se do ní zvládla začíst a opět mě vtáhla a chytila. U některých pasáží jsem si taky "okusovala nehty" a netrpělivě čekala co bude dál, u některých nadávala proč je to tak a tak, o všechny se bojím a doufám, že se jim nic nestane a když, tak to špatně nesu... ale jinak jsem vážně spokojená. Nevím jestli zvládnu 4. díl dát hned po tomto, ale určitě se dočká, jsem moc zvědavá, jak to celé dopadne i když se zároveň děsím, čeho se ještě dočkáme. Každopádně za mě rozhodně zatím spokojenost a smekám před umem autora :)

Jůšo
02.03.2016 5 z 5

Opět vynikající a na konci jsme až musela brečet. :'(

Šílený.Knihomol
19.01.2016

Úžasné

Lucik38
14.01.2016 5 z 5

Moc mě nebavily bitvy,přišli mi dlouhé a nudné.Pořád mě překvapuje bylinářka Angela,skvělá postava,ale nejvíc se mi líbili
draci,Brom,Arya a Eragon :DVelmi zajímavá výroba Eragonova meče.jako pokračování dost dobré

draci elfové kouzla trpaslíci americká literatura

Christopher Paolini
americká, 1983
2004  86%Eragon
2012  88%Inheritance
2006  86%Eldest
2020  76%Spát v moři hvězd. Kniha I.
2009  87%Brisingr