Odbočka v lesích

Odbočka v lesích
https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/486604/bmid_odbocka-v-lesich-STd-486604.png 4 834 834

Parta přátel vyrazí na dovolenou do opuštěné oblasti Beskyd. Po vydařeném začátku volna se ovšem všechno zvrtne v momentě, kdy narazí na neudržovanou odbočku v lesích. Podle navigace by mělo jít o zkratku vedoucí přímo k cíli, k ranči, kde mají být všichni ubytovaní, ručně psaná poznámka na staré turistické mapě ale před touto cestou varuje. Stmívá se a připozdívá, někteří sice váhají, ale nakonec se skupina odbočkou vydá. Nikdo z přátel v této chvíli ještě netuší, jak hluboce budou svého rozhodnutí litovat. Les skrývá tajemství a projít skrz se jen tak někomu nepodaří. Dobrodružství začíná, ale rozhodně ne takové, o jakém by někdo z party snil.... celý text

kanitsuj
21.07.2022 2 z 5

Znám mnohem lepší příběhy s podobnou tematikou - třeba Karikovy romány z Tribeče nebo Kořist Darcy Coates. Toto byla taková poměrně nudná jednohubka, která bohužel skončila dříve, než začala. Nedokázala jsem se dostatečně vcítit do postav a děj mi přišel zbytečně uspěchaný. Hrdinům jsem prožitou hrůzu zkrátka nevěřila. Trochu mne překvapil konec, který byl ovšem jedinou myslitelnou pointou, aby si autorka zachovala tvář a její příběh neskončil naprostou utopií.

Mishi
16.07.2022 4 z 5

Recenze na tuto knihu jsou poměrně rozporuplné, ale já se musím přiklonit na tu pozitivní stranu. Kniha se dobře čte, krátké kapitoly letí jedna za druhou. Atmosféra pomalu houstne a začínají se dít podivné věci. Sice to není úplně horor, ale když jsem četla v noci, tak jsem husí kůži trochu měla.
A závěr? Líbí se mi, že to nesklouzlo do nějakého nadpřirozena, ale autorka vymyslela v podstatě realistické vysvětlení.

VIVINKAR
14.07.2022 2 z 5

Díky reklamě i anotaci jsem se na knihu těšila. Záměrně jsem nečetla recenze, možná jsem ale měla.
Přišlo mi, jako bych četla osekanou verzi Záhady Blair Witch. Postavy byly nesympatické, všichni mě vytáčeli, ale zároveň jsem chtěla vědět, jak to tedy dopadne. Závěr mě moc nepřekvapil.
Když se nudíte někde na chatě a není co jiného číst, tak se to dá

Jana283
14.07.2022 1 z 5

Jazykově chudičké. Stejně jako postavy. Takové příběhy si vypráví děti u táboráku a pak se bojí jít spát do stanu. Ale kniha? Žasnu, co dokáže dobrý marketing. I od tzv. oddechové literatury čekám víc…

Ba.Ru
08.07.2022 5 z 5

Super prázdninové čtení, napínavý příběh, dobře plynoucí děj, krátké kapitoly, žádné zbytečné dějové odbočky ani příliš složité zápletky. Doporučuji!

splichalka
07.07.2022 3 z 5

Ten pocit, když je vám zase 12, objevíte nepřečtený díl ze série Stopy hrůzy a přelouskáte jej za jedno odpoledne po škole. Díky za tu nostalgii.

ŠtěpánkaB.
07.07.2022 3 z 5

Velká škoda, že v knížce jsou absolutně nulové reálie a do Beskyd je v podstatě zasazená úplně náhodně - stejně tak by se ten příběh mohl odehrát kdekoliv jinde. Asi i kvůli tomu je to celé hrozně málo uvěřitelné a tak nějak přitažené za vlasy, zvlášť pro člověka, co už někdy šel do lesa nebo jel na nějaké odlehlejší místo. Hlavní hrdinové jsou nesympatičtí, přátelství mezi nimi je spíš jen na oko, nějaké hlubší vykreslení postav taky neočekávejte. Body dávám za čtivost a napínavost + rozuzlení, které je sice zrychlené, ale příjemně mě překvapilo.

veronikau2374
03.07.2022 5 z 5

Tak to byla jízda. Přečteno za pár hodin na jeden zátah. Postavy, podle mého názoru, přesně zrcadlí dnešní dobu, nároky a charaktery. Děj má neuvěřitelný spár a opravdu se nejde odtrhnout!

cori
01.07.2022 3 z 5

Partička šesti přátel (2 partnerské páry a 2 single), bývalí spolužáci z gymplu, se vydávají na dovču na statek v beskydských lesích. Bohužel se chovají jak kreténi a to se jim vymstí. Les je potrestá. Příběh by se mohl odehrát v kterémkoliv lese, pokud by se jeden z účastníků rozhodl upéct vylepšené koláčky a podarovat jimi ostatní. Četla jsem až do konce, abych zjistila odhalení příčiny jejich potíží. Nijak zvlášť jsem se při čtení nebála.

MichelleKing
01.07.2022 1 z 5

Jsem zklamaná. Skvělý název, popis knihy a to nemluvím o propagaci.
Dočetla jsem....trápila se. Přišlo mi to takové... no... takové, jako když jste se na střední koukali na béčkové horory. Skvělý název, ale příšerný děj.

hungryreader00
30.06.2022 1 z 5

Normálně mi nevadí nesympatické postavy, které ale mají v příběhu nějaký účel. Už na začátku knihy jsem se pozastavila nad mentalitou postav, která rozhodně neodpovídá psanému věku. Charaktery mi připomínají postavy z jakéhokoliv filmu ze střední školy, kdy o protagonistku nikdo nestojí, protože není krásná a hubená, ale za to její nejlepší kamarádka, to je kus! A ten její přítel! Toho by brala hned, ale on by o ni přece nezavadil pohledem. Možná je brzo soudit nedočtenou knihu, ale s prominutím se to nedalo. Já se na ni opravdu těšila a byla pro mne velkým zklamáním. Věřím, že když se děj "rozjede" tak se mnozí přetrpí tyto charaktery, ale já ne. Troufám si říct, že jsem nezažila, že bych se neuměla vžít do protagonisty. Vše je jednou poprvé.

Monika1717
29.06.2022 5 z 5

Knihu jsem přečetla za jeden večer / a noc /. Příběh napínavý, dobře napsaný, plný zvratů. Dlouho jsem nic podobného nečetla. Doporučuji nejen těm, kteří se rádi bojí, ale také těm, kteří rádi přemýšlí nad tím, jak je to možné.

Mychaela
24.06.2022 4 z 5

(SPOILER) Já jsem spokojená. Po delší době vcelku povedená záležitost.
Upřímně se u knížek nebojím, i když jde o horor žánr či něco podobného, ale tady jsem v některých pasážích (Dalibor a Gábina zavření ve tmě v autě a najednou mikina na stromě) byla docela našponovaná. Jako číst si to někde u lesa, ve stanu, v noci, to by byl s prominutím slušnej ná*** :-D.
Narozdíl od některých jsem vcelku spokojená i se závěrem. Souhlasím, že byl dost uspěchaný, ale líbilo se mi, že to autorka "nezabila" něčím mysteriózním a ufo a tak, ale že šlo o reálné, uvěřitelné vysvětlení, aspoň pro mě teda.
Jen bych si to teď teda potřebovala ideálně přečíst znovu a už bych se na některé pasáže dívala úplně jinak.

Každopádně za mě určitě stojí za přečtení!
...chystám se na Trhlinu :-)

Limonadovyjoe
22.06.2022 3 z 5

3,5 *
Parta ne úplně sympatických třicátníků jejichž přátelství už dávno zoxidovalo, si místo párty dovolené u moře vybere pobyt na samotě u lesa. Přípravy a cesta autem otravovaly vzduch tak, jak to umí Soukupová v Pod sněhem. Po odbočení do lesa už to připomíná Kariku ? Možná záhadu Blair Witch?
Přiznám se, že jsem se u knihy místy večer fakt bála a na hory bych si ji rozhodně nevzala :) Atmosféra houstne, člověk vyloženě cítí to mravenčení za krkem a úzkost.
Opravdu povedené jsou kraťoučké kapitoly střídající pohled všech účastníků zájezdu, udržují napětí a tempo čtení. Na druhou stranu si říkám, že kniha mohla být ještě poloviční podle toho, kolik volného místa na stránkách je .
Závěr a vysvětlení byly pro mě dostačující i když přitažené za vlasy. Kdyby autorka příběh umístila do jihočeského Branišovského lesa, nemuseli bychom číst takové fantasmagorie z Beskyd. No ale v rámci žánru béčkových hororů to nebylo vůbec špatné a jako letní čtení je to pro svou jednoduchost a čtivost jako dělané.

annastasia.j
22.06.2022 4 z 5

Od samého začátku kniha čtenáře pohltí a nejde se od ní jen tak odtrhnout. Děj plyne dynamicky a stránky utíkají jak voda. Nadchlo mě, jak dobře umí autorka pracovat s napětím, každá kapitola končila větou, která skvěle navnadila čtenáře knihu nezavírat, ale rovnou otočit stránku a pokračovat. Taky oceňuju ladnost toho, jak autorka zvládla občasně odejít od děje a sdělit kousek ze života jednotlivých postav. Kniha byla obecně napsaná dobře čitelným, svěžím způsobem. Postavy se mi relativně líbily, respektive nenadchly, ale ani nebyly nesympatické. Od začátku až do větší půlky knížky jsem byla nadšená a čekala, jak se děj bude dále ubírat a kdo bude za tím vším, co se postavám dělo, nakonec stát. Koncem jsem byla zklamaná, takhle divné vysvětlení jsem nečekala. Obecně knížka skončila až moc rychle a zvláštně (v negativním slova smyslu). Originalita taky ve finále nic moc, zkrátka parta kamarádů ztracená v lese...
I přes horší vyvrcholení děje a nepříliš originální nápad, je knížka skvělá a rozhodně doporučuju přečíst, pokud hledáte něco, při čem budete napnutí a budete se ohlížet za sebe, jestli vám náhodou nestojí někdo za zády.

Hanina61
18.06.2022 4 z 5

V žádném případě nechci srovnávat s Trhlinou, ale i tady mně při čtení zněla v hlavě písnička od Zrní: "Dej si pozor na les... ať tě nespolkne Hýkal... a rudý vřes..." Jo, les miluju, bydlím hned vedle něj... a příběhy o strašidelných lesích přímo hltám. V tomto se postavy sice místy chovaly jak "paka", ale atmosféra v lese byla docela "hustá"... Prostě se to dalo číst, takže za mě jo... :-)

iveta3689
17.06.2022 4 z 5

Všechny postavy byly na facku. Ale to nemusí být na škodu, pokud to tak autorka myslela a dobře je napsala. Mně to k příběhu pasovalo. Samotný děj je jedno klišé za druhým, konec dost z rychlíku. Ale celkem mě kniha bavila, je napsaná dobře, odsýpá.

Anylola
15.06.2022 4 z 5

Kniha mě bavila, inspirace oním provařeným béčkovým filmem byla super. Co jsem ale nepochopila, bylo popisované dlouholeté přátelství mezi jednotlivými aktéry. Ti jsou extrémně nesympatičtí a navzájem se pomlouvají. Jako čtenářka potřebuju postavám fandit. Nemusí být kladné, ale musí mě zaujmout. Tady se nic z toho nedostavilo, postavy byly protivné a bylo mi vlastně úplně jedno, jestli některá z nich umře, což je špatně.
Abych ale jen nekritizovala, kniha má super atmosféru, která by se dala krájet. Děj odsýpal a nutil mě pokračovat ve čtení, abych zjistila, jak to bude dál. Od autorky si určitě ráda přečtu něco dalšího.

Agata1988
14.06.2022 2 z 5

Na knihu jsem se těšila, ale nezaujala.
Pro mne to byla parta nesympatických třicátníku. Mentálně na úrovni středoškoláku. Od knihy jsem očekávala více. Postavy takové nijaké. Z Beskyd tam byl snad použit jen název. Konec vyšel strašně rychle do ztracena...
Karin- hloupá afektovaná
Laura-zakomplexovaná a věčně závidící
Michael- to samé co Karin
Gábina- taková nijaká
Felix,Dalibor-ty mi splývají nejak dohromady.

Cryptkeeper
14.06.2022 3 z 5

Za mě velké zklamání. Na knihu jsem se těšil,upoutala mě obálka i popis. Začala chytlavě a svižně. Pak se to ale změnilo v nezajímavé točení se v kruzích,napětí opadlo a konec byl vůbec takový nijaký.