Odbočka v lesích

Odbočka v lesích
https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/486604/bmid_odbocka-v-lesich-STd-486604.png 4 834 834

Parta přátel vyrazí na dovolenou do opuštěné oblasti Beskyd. Po vydařeném začátku volna se ovšem všechno zvrtne v momentě, kdy narazí na neudržovanou odbočku v lesích. Podle navigace by mělo jít o zkratku vedoucí přímo k cíli, k ranči, kde mají být všichni ubytovaní, ručně psaná poznámka na staré turistické mapě ale před touto cestou varuje. Stmívá se a připozdívá, někteří sice váhají, ale nakonec se skupina odbočkou vydá. Nikdo z přátel v této chvíli ještě netuší, jak hluboce budou svého rozhodnutí litovat. Les skrývá tajemství a projít skrz se jen tak někomu nepodaří. Dobrodružství začíná, ale rozhodně ne takové, o jakém by někdo z party snil.... celý text

Pernice
28.08.2022 3 z 5

Dostala jsem přesně to, co jsem od knihy očekávala - napínavý příběh z atraktivního prostředí, který jsem přečetla během jednoho večera.
Líbila se mi atmosféra. Postavy byly poněkud ploché, příběh měl spád, ale občas ne úplně všechno dávalo smysl. Rozuzlení se od určitého okamžiku dalo celkem očekávat. Ale jako oddychovka na letní večer to bylo fajn.

Andělla
23.08.2022 5 z 5

Knížka mě velmi rychle vtáhla do děje, přečetla jsem jí za jediný den. Krátké kapitoly jen vyvolávaly potřebu číst dál a dál. S partou přátel jsem se dost zžila a fandila jsem jim. S každým dalším náznakem nečeho divného či snad nadpřirozeného jsem se jen ptala, co se to vlastně děje. Měla jsem spoustu teorií, ale konec tedy překvapil. Takže za mě vážně super!

Kerberos
21.08.2022 3 z 5

Nesympatické postavy ,celkově mi něco chybělo a přirovnávání k Trhlině od Kariky taky moc neobstojí.

veriszv
20.08.2022 4 z 5

Tohle byla jízda!
Autorce se povedlo vystavět skvělou atmosféru, která mě nutila číst dál a dál a knížku jsem tak zhltla za míň než 24 hodin…
Postavy mi byly sice všechny nesympatické, ale u tohoto typu příběhu to vlastně ani nevadilo.
Na začátku jsem si říkala, jestli je opravdu potřeba dělat takovou vědu z toho, že jedou na chatu, ale pak to nabralo spád a už jsem na to skoro zapomněla.
Během čtení jsem si říkala, jak chce autorka tohle jako uzavřít???
Ale vymyslela to bravurně!

_tereza96
17.08.2022 5 z 5

Přečteno na jeden zátah!
Napínavé, nešlo odložit, velmi čtivé.
Trochu strašidelné :)

Danago
15.08.2022 1 z 5

Ach ne. Vůbec nechápu co toto mělo být. Postavy se rozhodně nechovaly, jak by se dalo v jejich věku očekávat. Popravdě celé mi to připadalo dost na hlavu postavené. Od samého začátku během celého příběhu až do konce. Očekávala jsem stále něco , ale to se nějak nedostavilo. Takže vlastně poměrně nudné, bez smysluplného napětí, velice jednoduchý jazyk. Jak se někdo vyjádřil pode mnou, takový příběh si děti vypráví u táboráku , to tuto knihu přesně vystihuje.
Autorka se tu pokusila o horor , na byl to horor to přečíst. Jednání a myšlení každého jednoho účastníka ,,zájezdu" bylo spíše pubertální než dospělých lidí , kteří jsou připraveni založit si rodinu. Závěr podle mého názoru nevěrohodný, přitažený za vlasy. Málokdy toto prohlásím o knize, ale pro mě toto byla ztráta času.

Kopretina_aku
14.08.2022 2 z 5

Těšila jsem se na příběh z Beskyd, abych si užila popisy tamních krás. Čekal mě les. Les, jakých je všude kolem plno a k tomu parta zavisláků na iPhonech, kteří neumějí číst v mapách a jít pěšky lesem 6km je pro ně asi naprosto nepředstavitelné. Je znát, že bobříka odvahy, ani skautský tábor rozhodně nikdy neabsolvovali. Kniha se sice díky krátkým kapitolám četla sama, ale napětí jsem nepociťovala. Není to nic převratného, kdysi jsem více hltala ty zde již několikrát zmiňované Stopy hrůzy. Samotný závěr byl sám a sobě dost mimo realitu.

perpe2a
12.08.2022 5 z 5

Skvělé, skvělé...do poslední chvíle nevíte, co je to "to". Boží

Petronela16
11.08.2022 3 z 5

Knihu som si prečítala, lebo som si sľúbila, po prečítaní knihy Zitrek ti nikdo neslibil, že ešte budem sledovať počiny autorky.Bola som však mierne sklamana, toto dielo bolo oveľa slabšie.Neviem, ale zdalo sa mi zbytočne naťahovane, stacila by aj novela...Plusom len to, ze kapitoly boli kratke a velke plus :originalne a hlavne nie nadprirodzene vysvetlenie toho, co sa tam dialo. Chvilami som sa bala, že autorka bude chcieť napodobniť Trhlinu, ale veľmi oceňujem, že išla vlastnou cestou.
Takže záverom konštatujem, ze aj keď to malo svoje trhliny, autorka je ešte mladá a ma určitý potencial, ja ju ešte nebudem uplne zatracovať.Dnes teda 50:50.

Adhara
11.08.2022 2 z 5

(SPOILER) Ak si tento komentár prečíta autorka, nepoteším ju, ale inak mi nedá. Knižka sa síce dá čítať, ale nepáčila sa mi. Je predovšetkým veľmi amatérsky až polopatisticky napísaná. Jej štýl je kúsok nad dobrým slohom, lenže ku knižného majstrovstvu je od dobrého slohu veľmi dlhá cesta. Hoci román má v zásade to, čo by mal mať na zžitie sa s dejom - charakteristiky postáv, oživujúce detaily z ich života, prvky postupne budovaného napätie - nefunguje to. Postavy mi boli nesympatické, strach som o ne necítila a vlastne som sa v priebehu knižky nebála vôbec. K tomu prispelo aj nejasné a trochu si protirečiace zobrazenie lesa. Napríklad tráva nebude rásť tam, kde sú balvany pokryté machom. Som skrátka mnohoročná lesná turistka a preto citlivo vnímam takéto detaily. A o to viac ma tiež rozčuľovali zmäkčilé postavy, ktoré považovali za absolútne nereálne prejsť desať kilometrov, alebo v akútnom ohrození života uvažovali nad tým, ako si vyperú módne kúsky oblečenia.

Vysvetlenia nedávajú zmysel. Nepoznám žiadne výpary, ktoré by spôsobili, že prestane fungovať elektronika (pričom život v lese prekvitá). Možno tie výpary mal byť chabý pokus zamaskovať paranormálne sily, ktorý by prekukol každý, ale dobre. No prečo sa nelogicky správal aj majiteľ ranča? Prečo nebezpečnú oblasť zatarasil kopou dreva UPROSTRED nej a nie na vstupe/výstupe do nej? Prečo namiesto zákazovej značky neosadil rovno závoru? A ako a na čo tá odbočka v lesoch vlastne vznikla, keď je to tam odjakživa tak príšerne nebezpečné?

Naostatok som v románe nenašla nič originálne. Nie pre človeka, ktorý už má pár lesných hororov prečítaných. No s dobrým štýlom by sa aj z tohto dal vysekať nadpriemerný kúsok. S takýmto? Nie, ďakujem.

zuzankac
07.08.2022 2 z 5

(SPOILER) Kniha mě trochu zklamala. Kromě toho, že obsahuje nesmysly (třeba: Karin se škrábala na čele bříšky prstů), jsem necítila při čtení skoro žádné napětí (které jsem zažívala například při čtení Batesova Lesu sebevrahů), gradace nevyústila v žádný dramatický konec, nýbrž vyčpěla doprázdna, zápletka byla poněkud směšná. Hlavní hrdinka mohla mít taky zajímavější osud... Body dávám za to, že se to dobře, lehce četlo.

Jamie2
06.08.2022 5 z 5

Plnohodnotná konkurence Karikově Trhlině. Málokdy dočtu českou knížku, ale toto byla parádní jízda. Myslím, že do Beskyd se nikdy nevydám :-)

Prske
03.08.2022 4 z 5

Beskydy is the new Tribeč? Ne vážně, já se bála úplně stejně jako u Trhliny. Za to hvězdička vlastně dolů, protože tenhle námět zas tolik originální není.
Postavy velmi nesympatické, ale to byl možná i záměr :) no, do lesa sama zase nějakou dobu nepůjdu…

Jana5330
02.08.2022 2 z 5

Za mě...s mysteriózní Trhlinou nesrovnatelné, napětí ani strach se nedostavily, dočetla jsem jen ze zvědavosti, jaký důvod mělo počínání té skupiny životem znuděných přátel. Aspoň, že ten konec nebyl úplně mimo. Kdyby mi bylo 14, tak si to asi i užiju. Ale abych nepsala jen kritiku, plus jsou krátké kapitoly a děj knihy docela odsýpá.

Kaja1
30.07.2022 4 z 5

Ideální kniha, když se setmí, venku prší a vy jste sami doma. Vůbec jsem netušila, co se u nás v Beskydech děje a může stát. Parta přátel si vyrazí na dovolenou, ale jsou to skutečně přátelé.....

evaval
30.07.2022 5 z 5

Kniha se četla velmi dobře a za české prostředí od české autorky dávám velké plus. Za mě to horror nebyl, ale super čtení.

Calibra
30.07.2022 3 z 5

11/22 Velké plus knihy jsou krátké kapitoly a 250 stran. Povahy postav jsou docela dobře zpracované, ale příběh ač chvilkama vypadá jak Zahada Blair Witch napsána jak Stopy hrůzy, tak z mého pohledu nedosahovala kvalit ani Stop hrůz. Jednání postav mě rozcilovala a vlastně už ani nevím, jak to dopadlo.

Liss93
29.07.2022 4 z 5

Vadil mi otevřený konec, ale jinak se mi kniha líbila, díky ní jsem si uvědomila jak mám skvělé kamarády, protože s partou z knihy bych nechtěla kamarádit ani za nic :D Zajímalo by mě, co se v lese doopravdy odehrálo a který vypravěč měl "pravdu".

Han-nah
28.07.2022 4 z 5

Pro mě neznámá autorka a překvapení. Líbil se mi námět knihy s mrazivým , trochu hororovým dějem , zasazený do mých oblíbených Beskyd. Parta bývalých spolužáků a pořád přátel si plánuje dovolenou . Nikdo ale netuší, co jim přinese cesta lesem a jedna odbočka.

aninaji
26.07.2022 3 z 5

Nenáročné prázdninové čtení, které zhltnete během jednoho dne. Na začátku to trochu vázlo, ale jakmile skupinka dorazila do lesa, byla jsem knihou úplně pohlcena.
Samozřejmě má vyprávění své mouchy. O postavách se dozvíme jen malinko a je jich až moc na to, abychom si někoho oblíbili. Žádná z nich navíc není zrovna sympaťák roku. Tady mi to ale nijak zvlášť nevadilo, ani nechybělo. Děj má spád, postavy se střídají po krátkých kapitolkách a není tak prostor na to, aby se čtenář začal nudit.
Konec je rychlý a na můj vkus málo dramatický. Pořád jsem čekala nějaký zvrat a ono nic. Pointa? No....dejme tomu.
Do čtení jsem se pouštěla s nulovým očekáváním, takže přesto všechno, já jsem spokojená.