Oceán na konci uličky

Oceán na konci uličky https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/365564/bmid_ocean-na-konci-ulicky-3QN-365564.jpg 4 1123 227

Svoje dětství si pamatuji živě… Věděl jsem strašlivé věci. Ale věděl jsem, že se rodiče nesmí dozvědět, že o nich vím. Vyděsilo by je to. Pro našeho vypravěče to všechno začalo před čtyřiceti lety, když byl sedmiletý chlapec. Tehdy ukradl podnájemník jeho rodičům auto a spáchal v něm sebevraždu, čímž probudil prastaré síly, které je lépe nechat na pokoji. Temné bytosti z míst za hranicemi reality se díky fatální chybě ocitly na svobodě, a když zlo proniklo až do chlapcovy rodiny, zjistil, že bude muset udělat všechno, co je v jeho silách, aby vůbec zůstal naživu. Jeho jedinou nadějí byly tři ženy, které žily na farmě na konci jejich uličky. Nejmladší z nich, Lettie, tvrdila, že jejich rybníček je oceán, přes který sem připluly za staré země. Její maminka říkala, že si to Lettie nepamatuje správně, protože to bylo dávno, a stará země se stejně potopila. A Lettiina babička tvrdila, že se mýlí obě, protože si starou zemi nemohou pomatovat. Taky říkala, že skutečná stará země se nepotopila, ale vybuchla.... celý text

vercajir
29.04.2018 4 z 5

Krásný příběh, jako vždy mě Gaiman nezklamal.

charlizee
16.04.2018 4 z 5

Tak jako mnozí zde, jsem na knihu narazila díky Knižní šifře a popis knihy mě zaujal pro její tajemnou atmosféru. Čekala jsem něco víc strašidelnějšího a vlastně asi i víc "dospěláckého", překvapilo mě, že jsem narazila na čisté fantasy (to bude tím, že recenze tady čtu obvykle až poté, co knihu dočtu :) ). Bylo to moc příjemné čtení...svižné a snové. Autora si přidávám do hledáčku a těším se, až si od něj přečtu něco dalšího.

Lil30
23.03.2018 5 z 5

Na knihu jsem narazila minulý rok díky Knižní šifře a po přečtení mě mrzí, že jsem se k ní dostala až teď. I jako dospělá čtu ráda fantasy a tato byla krásně vykreslená, vše jsem postavám věřila a líbila se mi rozdílnost nahlížení dospělých a jeho jako dítěte. Od autora jsem toho zatím více nečetla, ale určitě to brzy napravím.

pastelkakg
23.03.2018 5 z 5

Zapomeňte na Aslana, tohle je to pravé zobrazení oběti!

anmaride
22.03.2018 5 z 5

Číst tuto knížku je něco jako plout na pomezí snů, fantazie a skutečnosti. Chvíli se usmívat a poslouchat předení koťat, poté se ale krčit v koutě a s hrůzou čekat na záchranu.
Chvilku se ponořit do oceánu a vědět vše, pak jít tou uličkou a pomalu zapomínat.
Čte se krásně rychle, Gaiman umí.

leny.wood
15.03.2018 5 z 5

Fantazie! Dlouho jsem nic z fantasy nečetla a o to víc si to užila. Tenká (ba skoro žádná) hranice mezi skutečným a "tamtím" světem mě dostala, četlo se příjemně a poměrně svižně. Musím se na autora více zaměřit.

petrulka
13.03.2018 5 z 5

Neuvěřitelná fantazie, skvěle napsáno, nemohla jsem se odtrhnout. Svým způsobem i děsivou fascinací. Párkrát se mi lítostí nebo obavami málem zastavilo srdce. Párkrát jsem cítila obrovskou studenou prázdnotu naplněnou čímsi, o čem snad ani nechci vědět víc. Trošku mi to připomnělo Kingovo Bájedolí. Nepopsatelné něco, fascinující a děsivé zároveň. Je to pohádka, ale bolavá...

ludek.n
07.03.2018 5 z 5

Úžasná kniha, úžasný příběh, úžasně napsané. Autor má neuvěřitelnou schopnost balancovat na rozhraní mezi dětským světem a tvrdou realitou dospělých, takže mu spolknete fantastickou pohádku stejně jako příběh ryze současný. Jejich propojením pak mistr Gaiman vytváří svoje vlastní osobité světy, do kterých je radost se ponořit a nechat se uchvátit jejich kouzlem. Oceán na konci uličky je toho důkazem…

Banny_L
15.02.2018 5 z 5

Nestýská se mi po dětství, ale někdy se mi stýská po tom, jak jsem se uměl těšit z maličkostí nebo i ne takových maličkostí. Nemohl jsem nijak ovládat svět, ve kterém jsem žil, nemohl jsem odejít od věcí, lidí nebo okamžiků, které mne zraňovaly, ale nacházel jsem radost v prostých věcech, které mne činily šťastným..

Krásná myšlenka :)

Majkrofon
13.02.2018 5 z 5

Veľmi krátka kniha, ktorá vás však ani na sekundu nenechá chladným a vtiahne vás do neuveriteľného a nádherného príbehu. Opäť skvelá kniha plná fantázie. Neil Gaiman je naozaj jeden z najlepších vo svojom žánri.

Devil-Ivet
03.02.2018 2 z 5

Já se nemohla začíst. Neoslovilo mě to natolik, abych z ní byla nadšená a dost mě to zklamalo. Nápad to sice není špatný a má to spád a nějaké ty akce, ale…

lazarus
28.01.2018 4 z 5

Hezký příběh, hodně podobný Bradburyho Z prachu zrozeným.

Elea
26.01.2018 5 z 5

Gaimana mám ráda, obdivuji jeho nekonečnou fantazii a vynikající vypravěčský styl.

Veronicess
16.01.2018 5 z 5

Tento príbeh bol tak krásne čarovný, že som sa po prečítaní nemohla prestať usmievať. Kniha ma úplne vtiahla do deja, bola pútavá a veľmi milá. Zatiaľ najlepšia čo som od Neila Gaimana čítala.

Makii
22.12.2017 3 z 5

Nebyl to můj šálek čaje. Moc se mi ani nelíbila skladba vět a výběr některých označení... Nevím, jak to říct. Nečetlo se mi to dobře.

MartinaF
30.11.2017 4 z 5

Fantasy román, který jsem přečetla docela rychle. Gaimanovy knihy mám vcelku ráda, ale to, co jsem od něj zatím měla v rukou, byl takový průměr. Nejspíš mě příznivci za to ukamenují, ale taková Koralina nebo Kniha hřbitova byla mnohem lepší. Přesto však si myslím, že je to velice povedená kniha a díky detailnímu popisu je čtenář přímo tam a prožívá s malým chlapcem jeho dobrodružství.

BariEli
21.11.2017 4 z 5

Další knížka, po které jsem sáhla jen náhodou. A nelituji. Můj první Gaiman. Neslibuji, že hned zitra jdu do jeho další knihy. Ale příběh byl krásný a jako rodič jsem se musela pozastavit nad tím, jak rozdílně vidí svět dítě a dospělý.

KAREL6725
15.11.2017 4 z 5

Knihy N. Gaimana mám rád , řadím je do TOP knih. Bylo to pěkné , ale pro mě až moc depresivní. Nikdykde je lepší.

Vercik
29.09.2017 4 z 5

Toto je první autorova kniha, kterou jsem si přečetla. Čekala jsem asi trochu něco jiného. Ze začátku jsem se příběhem nemohla moc prokousat, ale postupem času kniha začínala být čím dál tím víc napínavější a ač jsem hodně pomalý čtenář, knihu jsem přečetla za dva dny, což je u mě rekord :) A jak jsem někde četla, tuto knihu musíte vstřebat.

morava
22.09.2017 4 z 5

Fantasy svet tohoto autora mne nikdy nezklame, knihu jsem si uzila a tesim se na dalsi knihu Neila Gaimena, ktera se mi priplete do cesty.