Obraz Doriana Graye

Obraz Doriana Graye https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/367054/bmid_obraz-doriana-graye-I3v-367054.jpg 4 6721 6721

Slavný Wildeův román v sobě nese autobiografické rysy: Mladý muž se nechává portrétovat známým malířem, a když poprvé spatří svůj krásný portrét, projeví přání, aby sám nikdy nezestárl a všechny proměny tváře se objevovaly pouze na obraze… Román obsahuje hororové prvky i faustovský motiv, dotýká se i tématu homosexuality. O popularitě díla svědčí filmová zpracování i původní český muzikál. Vychází v novém českém překladu.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Odeon

The Picture of Dorian Gray , 1891

zuzulique
24.05.2011 5 z 5

Nadčasové čítanie, ktoré prežije stáročia, skvelé!

Ivik774
11.04.2011 5 z 5

Knížka jedním slovem - úchvatná. Ty myšlenky co tam dokázal autor zachytit, nádhera! Když jsem viděla nedávno film z roku 2009 myslela jsem, že si ze mě dělají srandu. Kde byly ty myšlenky, které autor zachytil, naprosto nikde. Scény, které film měly podtrhnout zmizely a jiné ,,otřesné" se tam zjevily.Myslím, že kdybych jako první viděla film, tak bych to ani nečetla! Ale knížku doporučuji!

Addie
27.03.2011 5 z 5

Obraz Doriana Graye asi nikdy nepřestanu doporučovat.
Pro Wildeovo slovo a jazyk jakožto nástroj umění, pro brilantní závěr, pro mistrovskou formu i obsah... A pro mnohem víc, co by se jen těžko popisovalo pouhými slovy.
...
"Ti, kdož objevují v něčem krásném ošklivý smysl, jsou zkažení a přitom neokouzlují. To je nedostatek.
Ti, kdož objevují v něčem krásném krásný smysl, jsou lidé s kulturou. Pro ty je naděje.
A vyvolení jsou ti, pro něž něco krásného znamená jenom krásu."
Díky za pravdu, kterou jste nám odhalil, mistře...

Philosophic
26.03.2011 5 z 5

Krásně napsaná knížka s mnoha citáty O. Wildea... Hezky se čte a právem si zalouží být v povinné četbě.

Clash
22.03.2011 5 z 5

Dekadentní klasika a velkolepé dílo, které si zaslouží být propagováno jako povinná četba a jedna z nejlépe napsaných knih vůbec. Oscar Wilde si zaslouží veliké ovace.

Slečna L.
16.03.2011 5 z 5

Výborná kniha. Okamžitě se zařadila do mých neoblíbenějších. Přečtla jsem jí jedním dechem a nalezla v ní spoustu nadčasových a stále platících věcí. Jedna z mála knih, u které i slzička ukápla.

DOPORUČUJI!

Domenica
03.03.2011 5 z 5

Moje druhá nejmilovanější kniha. Bylo úžasné sledovat vývoj Dorianovi postavy a je to první kniha, která mě rozplakala, takže na ni opravdu nedám dopustit.

K.a.a
20.02.2011

Dost zajímavá knížka :)

Angi
15.02.2011 5 z 5

Jedna z mých nejoblíbenějších knížek vůbec.. Člověk to může číst znovu a znovu a znovu..... a znovu..

Lenčí
01.02.2011 5 z 5

Od díla jsem se nemohla odtrhnout. Je plné skvělých úvah a myšlenek, které i vás donutí se zamyslet nad věcmi, které by jinak jen tak proběhly mimo vás ... Určitě jsem Obraz Doriana Graye nečetla naposledy :))

antragus
01.02.2011 3 z 5

Celkový dojem z úchvatného příběhu silně brzdí neustálé talchání tzv. lepší společnosti při společných svačinách, večeřích, večírcích a podobných akcičkách. Nu což, bylo to takhle běžné, co se tedy dá dělat. Nakonec z toho aspoň vylezlo i několik skvělých moudrých poznámek, které mají nadčasovou platnost.

Denaille
17.01.2011 5 z 5

Úžasná kniha se spoustou zajímavých myšlenek.

lolina
09.01.2011 5 z 5

Tuto knihu čtu už asi popátý a pořád mi má co říct, ti co rádi přemýšlí nad životem nebudou určitě zklamáni, když si jí přečtou, její "poselství" je pořád aktuální.

Vat
08.01.2011 5 z 5

Vynikající dílo vynikajícího autora, některé filosofování je tak pravdivé a nadčasové!

piittii
29.11.2010 4 z 5

Četla jsem ho asi před čtyřmi pěti lety na gymplu a teď jsem se rozhodla ho oprášit do seznamu četby ke zkoušce z literatury .. a opět musím říct, že je to úžasné. :-))

megi
30.11.-0001 2 z 5

Moc se mi líbí námět knihy ale co se týče čtení...první půlkou jsem se vyloženě prokousávala a začlo me to bavit až pak...ale jinak zajímavé

annikik
30.11.-0001 5 z 5

Popsala bych to jednou větou: skvěle napsané!

DomiTlap
30.11.-0001 5 z 5

Oscar Wilde je prostě spisovatel s velkým S.

Okřídlená li
30.11.-0001 5 z 5

Hodně dobré! :) Kdo umí číst i mezi řádky, mohl najít své...

Lemonie
30.11.-0001 2 z 5

Tahle knížka pro mě byla neskutečným utrpením. Sotva jsem se prokousala do konce.. Ale nechápejte mě špatně. Vážně se mi líbil ten nápad. Ale stačilo by mi to popsat na 20 stránek a nepřišla bych si ochuzená :-).