Obraz Doriana Graye

Obraz Doriana Graye https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/367054/bmid_obraz-doriana-graye-I3v-367054.jpg 4 6721 6721

Slavný Wildeův román v sobě nese autobiografické rysy: Mladý muž se nechává portrétovat známým malířem, a když poprvé spatří svůj krásný portrét, projeví přání, aby sám nikdy nezestárl a všechny proměny tváře se objevovaly pouze na obraze… Román obsahuje hororové prvky i faustovský motiv, dotýká se i tématu homosexuality. O popularitě díla svědčí filmová zpracování i původní český muzikál. Vychází v novém českém překladu.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Odeon

The Picture of Dorian Gray , 1891

kolodze
04.04.2013 3 z 5

Jak jsem se na tuhle knihu těšil, tak mě nakonec dost zklamala ale to už tak někdy bývá,že když se na něco hodně těšíme nakonec nás to může spíš zklamat.Rozhodně to není špatná kniha jen jsem od ní asi čekal moc.

safirkaa
02.04.2013

Hodně hezký článek povinné četby. Má krásnou pointu "mezi řádky". Řekla bych dost nadčasová, Dorian i Henry jsou spíše z dnešní doby.

Kůstka
18.03.2013 3 z 5

Sice opravdu dobře vymyšlený příběh a zajímavé téma, ale způsobem, kterým je to napsáno, tak ten se mi moc nezamlouval. Uprostřed knihy byla jedna kapitola s 20 stranami, která byla vážně šílená a úplně zbytečná, popisování toho, co všechno sbíral, aby se zabavil.. Brr, musela jsem to přeskočit. Některé věty lorda Henryho byly skvělé a pravdivé, prostě ze života, ale i tak jsem se těšila, až budu mít dočteno.

Mark13
16.03.2013 4 z 5

ANO, pěkná kniha. :) Netřeba se více vyjadřovat, většina asi zná. Chyby se v ní najdou, ale kdo nečetl, ať si přečte, určitě neprohloupí. :)

undergrounds
15.03.2013 4 z 5

Fakt krásne sarkasticky-cynická knižka :) ... oplatí sa pozastaviť a zamyslieť sa nad myšlienkami lorda Henryho (možno je to aj autoportrét samotného Wildea).

tibby
10.03.2013 4 z 5

Chtěla jsem si knížku přečíst už hrozně dlouho, protože mě postava a příběh Doriana Graye fascinoval...Musim říct, že za sebe nemůžu dát stoprocentní hodnocení, protože opravdu byly pasáže, které mě nebavily, viz. vyjmenovávání Dorianových sběratelských pokladů, které bylo na x stránek...Chvílemi jsem se dost nudila... Tyhle části mi ale bohatě vynahradily pasáže s lordem Henrym, protože jeho názory a proslovy mě naprosto fascinovaly a uchvacovaly...A potom ta postupná Dorianova proměna...Až do toho osudovýho okamžiku, kdy spáchal ten největší hřích...Prostě...Tahle knížka je v mnoha směrech fascinující, i když občasné (pro mě) nudné pasáže jsem tak nějak přetrpěla...

"Pro všechno mohu mít porozumění, jen ne pro utrpení...Je příliš ošklivé, příliš děsivé, příliš skličující... V tom moderním porozumění pro bolest je něco chorobného. Porozumění bychom měli mít pro barevnost života, pro jeho krásu. Pro jeho radosti... Čím méně se mluví o životních strastech, tím lépe..."

Evik1
06.03.2013

Kniha byla p

Holubicka87
06.03.2013 2 z 5

Kniha mi přišla na první dojem velice zajímavá, ale postupem času mě začala docela nudit a děj jsem příliš nevnímala. Dokonce to došlo až k tomu, že jsem pár stránek přeskočila a dočetla závěr, protože jsem přesně tušila, co se tam odehraje. Myšlenka knihy byla zajímavá, ale celkový děj mě nedokázal do knihy vtáhnout a užít si ji od začátku až do konce.

Jadla
04.03.2013 4 z 5

Jistě fascinující kniha, ale já se s ní musela děsně prát. Když nesnáším hlavního hrdinu, těžko se mi čte celá kniha.

Andrejz
14.02.2013 4 z 5

Strhující knížka. Ovšem do zkázonosných úvah lorda Henryho jsem se raději moc neponořovala. Při čtení některých pasáží mi úplně běhal mráz po zádech.

SaDiablo
13.02.2013 3 z 5

Čekala jsem trochu víc. Četlo se to dobře, člověk se snadno začte, ale bylo tam na mě až moc filozofických úvah... Mám ráda citáty a hlubokomyslné výroky, to jo, ale na konci jsem byla ráda, že jsem ráda, nevím, jak to. Třeba až ji budu číst znovu, přijde mi to zase jiné a třeba i lepší. :)

Makovník
04.02.2013 1 z 5

Děj knihy je velmi potlačen a převahují zde úvahy, které mě velmi nudily, a tak jsem se nevyhnul toho, že jsem pár stránek musel přeskočit. Vlastní obsah knihy by se dal popsat velmi rychle... Ale poslední stránka knížky byla dobrá, celkový nápad motivu knihy byl však velmi zajímavý a dobrý.

nikorka
30.01.2013 5 z 5

Ešte som túto knihu ani nedočítala, a objednávam si ju už :) Myšlienky, ktoré sú tam, no wau! Už ma nebaví si ich písať do počítača, lebo je ich veľa. Radšej ju budem mať v knižnici :)

2115
30.01.2013 1 z 5

Osobně mě tahle kniha vůbec nenadchla a musela jsem se hodně nutit, abych ji dočetla dokonce...

sgjoli
02.01.2013 5 z 5

Geniální. Prostě geniální! Skvělý děj, který vás pohltí, postavy Henryho a Doriana úžasně prokreslené, Wildeovy úvahy zamyšlení hodné. Jedna z těch knih, ke které se budu ráda vracet. :-)

Phoenix16.cz
02.01.2013 3 z 5

Udělala jsem malou vsuvku mezi sci-fi knížky a začala dohánět povinnou četbu ze školy. Na hodině britské literatury mě zaujala diskuze o Dorianovi Greyeovi, především, jak se autorovi povedlo ztvárnit jeho postavu a vnitřní myšlenky a pohnutky. Souhlasím, že Wilde dokázal Doriana popsat do hloubky, kterou jen tak v nějaké knížce nenajdete, ale na druhou stranu mě dost nudil popis tehdejší společnosti. Přišla mi velice povrchní a zabývajícími se pouze světskými záležitostmi. Vím, že tehdy ta doba taková byla, ale v knížce by určitě stačilo, kdyby se Wilde tomuto tématu věnoval v první kapitole a dál už povrchní vztahy společnosti neřešil a zaměřil se více na Doriana.

Jaymay
01.01.2013 5 z 5

Lord Henry byl správný záporák a Dorian rozpolcená osobnost, zmítající se mezi dobrým a bohémským životem. Konec naprosto strhující.

EmilyJJJ
01.01.2013 5 z 5

Geniállní kniha :) Lord Henry mi lezl tolik na nervy , že jsem jej měla chut přes tu knihu uškrtit, udělal z Doriana zrůdu! Geniální abraz lidské destrukce. Tleskám Wilde!

Lily96
01.12.2012 4 z 5

Krásná a poutavá kniha, spousta známých citátů Oscara Wilda je z ní. Úvahy lorda Henryho jsou dost zvláštní a někdy až znepokojivé, ale určitě zanechají dojem. Na druhou stranu jsem očekávala, že to bude víc....rozpracované. Přišlo mi, jako by se z mladého a krásného Doriana během jedné - dvou kapitol stala "příšera". Čekala jsem, že se bude postupně měnit, v průběhu celé knihy...
Nicméně i tak opravdu doporučuji! :-)

Diemti
19.11.2012 5 z 5

Fantazie.. úvahy Lorda Henryho ve mně zůstanou ještě dlouho. No vážně, paráda. Některé věci jsem si prostě zapamatovala.. přečteno jedním dechem, doporučuju všude