Obraz Doriana Graye

Obraz Doriana Graye https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/3182/mid_obraz-doriana-graye-WGD-3182.jpg 4 6710 747

Příběh s utopickými prvky se odehrává v 19. století v Londýně. Jediná rozsáhlejší próza Oscara Wilda předvádí na fantastickém příběhu aristokrata, jemuž kouzelná moc propůjčila věčnou krásu a mládí, rozpor mezi morálkou a estetickým prožitkem - zatímco Dorian Gray zůstává stále dvacetiletý, jeho dokonalá podoba na plátně stárne a ohyzdí se podle toho, kolik dívčích srdcí zlomil a kolik nadějných mladíků přivedl do zkázy.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Alpress

The Picture of Dorian Gray , 1891

Alix
30.11.-0001 4 z 5

Dost strašidelné.

Rockwood
30.11.-0001 5 z 5

Dávám plný počet, coby hodnocení, neboť si to tahle knížka opravdu zaslouží. Příběh byl velice dobře napsán, poutavý, čtivý, napínavý a prostě skvělý. Líbilo se mi to tak, že jsem to přečetl jedním dechem (obrazně řečeno), ačkoliv jsem to neměl v plánu a ještě ke všemu vzhledem k tomu, že jsem k této knize přistupoval poněkud s velkými obavami, že se z toho vyklube dobová, těžcepřeslazená romantika. Ovšem opak byl pravdou a byl jsem za to tuze rád.

P.S.
Filmová verze z roku 2009 je opravdu děs. Zhrozil jsem se, když jsem to viděl, ovšem po přečtení Lady Fuckinghamové jsem přestal užívat názor, že by se u toho filmu Oscar Wilde v hrobě obracel.

Ereniss
30.11.-0001 5 z 5

Už dlouho mě žádná kniha tak nechytla a nepustila, dokud nepadl poslední list... Nadchla mě i děsila zároveň...Dokonalé dílo, stejně jako byl dokonalý obraz Doriana Graye...

Li@
30.11.-0001 4 z 5

Skvělá knížka. Jen jsem se zděsila nad jakýmsi filmovým zpracováním. Místo mužské postavy, kterou stvořil Wilde, tam najednou byla ženská. Přepla jsem to. Knížku ale doporučuji!

Márinka
30.11.-0001 5 z 5

Ani se nechce věřit, že tomuto příběhu bude již 120 let. Má mnoho co říci i dnešnímu čtenáři.

Mary
30.11.-0001 5 z 5

Dokonalá kniha napsaná tak, že tomu člověk, i přes všechno to fantastično, věří. Skvělý rozbor psychiky morálně se rozpadajícího člověka.

joehot
30.11.-0001 5 z 5

Nádherně napsané metaforické a dekadentní dílo.. Obraz Doriana Graye není lehká kniha, přesto člověka chytne a nepustí.Bylo mi potěšením něco takového číst.