O letadélku Káněti

Příběh vesnických dětí, které se při návštěvě letiště seznámí s tajemstvím hangárů. Prožijí veselé i dobrodružné příhody, naučí se létat a dokonce se jim podaří zachránit pilota, kterému se porouchalo letadlo.

https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/379491/o-letadelku-kaneti-bFX-379491.jpg 4.2476
Pro děti a mládež
Vydáno, Albatros (ČR)

Kniha O letadélku Káněti

Jarka_rybář
15. listopadu

Moc pěkná knížka. Škoda, že se mi někam ztratila, bylo by fajn přečíst ji další generaci.

Thom13

Krásný příběh o dětech z Pekel. Jejich kulišáren a legrácek.

Tak knihu jsem si přečetla tenkrát jako malá ze zvědavosti a hrozně se mi líbila.

Atanone

Další z těch dětských, na které jsem zapomněla. Děkuji Jackjellymu za připomenutí a přidávám své hvězdičky, které si tahle roztomilá knížka právem zaslouží.

Worbitka89

Měla jsem ji ještě raději než Honzíkovu cestu. Ty obrázky mají pořád své kouzlo.

Sova15

Výborná kniha.

Jackjelly

Rád jsem ji, jako kluk, četl. Několikrát. A vím, že se mi hodně líbila. Od té doby uteklo snad až příliš vody.
Samozřejmě, s příchodem puberty se vytratila z hlavy, aby mi ji připomněli někdy ve druhé půli 80 let brněnští "Ještě jsem se nedohodli" v textu písně "Rychlé šípy" :
"...
a na letadélku Káněti
někdo přeletěl hranice"

(K nalezení zde : https://www.databazeknih.cz/knihy/texty-123515 )

m_martina

Tahle kniha byla moje nejoblíbenější od Bohumila Říhy. A také jsem se chtěla proletět v letadélku Káněti.

Reset
Reset