O letadélku Káněti

O letadélku Káněti https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/31184/o-letadelku-kaneti-31184.jpg 4 683 118

V půvabné knížce prožijete spolu s dětmi Vojtou, Anežkou a Pepíčkem mnoho dobrodružství. Dočtete se v ní, co hlídá dědeček Kozelka na letišti, jak dopadne Vojtův let se psem Kociánkem a jak se jim podaří zachránit život pilota Hejduka.

hanapek
02.09.2014 5 z 5

Nádherná knížka mého dětství, která se líbila i mým dětem.

valda
10.06.2014 3 z 5

Vojta a jeho starší sestřenice Anežka, společně s Pepíčkem Slámou a pejskem Kociánkem žijí na Peklech, kde je letiště. Které je samozřejmě potřeba prozkoumat. Hlídá ho ale mrzutý dědeček Kozelka.
Bohumil Říha je jeden z těch základních autorů dětské literatury. Asi každý zná Honzíkovu cestu. Nám ji četli ve školce, a potom jsme jí sami četli ve škole, když jsme se učili číst. Podobně jsem to měl s O letadélku Kaněti. Musím říct, že mě osobně tyhle knížky v dětství moc nezaujaly. Prostředí letiště a lítání v ultralightu je určitě pro děti zajímavé, styl vypravování taky působí, že Bohumil Říha dětem rozumí, ale prostě tomu chybí něco, kvůli čemu bych se těšil na další stránky. Knížka je taky doplněná ilustracemi Heleny Zmatlíkové, které jsou samozřejmě výborné.
PS: Chuť na škubánky s prachandou jsem ale dostal. :-)

Matilda
24.05.2014 5 z 5

Klasika mého dětství, četla jsem ji snad stokrát :)

SiuxBeast
17.04.2014 5 z 5

Klasika dětských let, četlo se to krásně :)

vojtěch p.
26.03.2014 3 z 5

Je to nádherná knížka pro děti , ale já už jsem mimo věkovou skupinu .

moonchild
07.03.2014 5 z 5

Vzpomínka na moje dětství.Moc jsem jí zbožňovala

allebra
18.02.2014 5 z 5

Milé příběhy dětí, skvělé ilustrace Heleny Zmatlíkové a vzpomínka na dětství. :-)

bibi.r
09.01.2014 3 z 5

Společná školní četba, která mě však příliš neoslovila.

dark.ma93
04.10.2013

Fajnové počteníčko to v dětství bylo.

Lenulinka
25.07.2013 5 z 5

hezke, mile cteni. jako diteti se mi moc libila

olinka30
26.06.2013 5 z 5

Moc krásná kniha, četla jsem jí jako díítě

Ikkju
02.05.2013 5 z 5

Udělat si snídani z družstevního vajíčka byl ten nejhorší zločin co jsem si jako kluk uměl představit (ikdyž jsem nedokázal pochopit proč), letadélko Káně bych si ale klidně půjčil, vždyť řídit ho je tak snadné, že to zvládnou i děti :o. Taky jsem pochopil matematiku jedinečnosti: dokud bylo letadélko jen jedno, byla to paráda, po zjevení druhého letadla jsem byl docela smutný; ikdyž každým dalším vyrobeným letadélkem se zvětšovala šance, že se nakonec nějaké objeví i v mém skutečném životě :)

tyzik.cejka
19.04.2013 5 z 5

po Honzíkové cestě přichází vážení děti LETADÉLKO KÁNĚ což vás pobaví není tady žadné vajčko nebojte se je tady naopak enteligentní knížka která vás bude bavit chcete vědět co zažilli čím si museli projít Pepa Vojta a Anežka fakt nuže tady máte letadélko káně super super super knížka

čohynka
13.04.2013 5 z 5

Školní čtení... Bavila mě tenkrát, baví mě i dnes..

Bobšule
11.02.2013 5 z 5

Těžko už dnes říci, kolikrát jsem právě tuhle knihu v dětství přečetla. Bylo to mockrát. Představa malého letadla pilotovatelného tak snadno, že by to zvládlo i dítě, plně odpovídala mé klučičí povaze. Nedávno jsem četla "Káně" svým klukům a zdálo se, že i je ta myšlenka nadchla. Pravda, některé detaily jsem musela povysvětlovat, ale nebylo to nic zdržujícího a složitého (pracharanda apod.).

sabanka
14.02.2012 5 z 5

docela dobrá četli jsme jí ve druhé třídě

kaťí
24.08.2011

ve druhý třídě sem jí musela číst fakt hezký

MartyMcFly
09.02.2011 4 z 5

Ono to asi bude stylem hodně podobné Honzíkově cestě, ale tu z hloubky duše nesnáším, avšak Káně je něco jiného. I když jsem ve druhé třídě dostal jako trest za zlobení přepsat po škole celou první kapitolu (peklo), tak jsem se nedal a Káně si zamiloval.

V té knize je vše, co může dítě (nebo aspoň před patnácti rokama mohlo) chtít. Možná je to pro dnešní děti až moc naivní a dobře vím, že tenkrát byla obecná naivita větší než nyní (nebo jsme měli více ideálů ?), ale stále je to zatraceně dobrá kniha. Vývojový (evoluční) stupeň slabikáře (dokonce i kresby jsou stejné).

(problém H. cesty vysvětlím na zeptání)

A tak mi zůstalo, že nemám v oblibě vesnice (a hlavně cesty na vesnice) a naopak mám rád letiště, letadla a letce. Lehce. Možná i Ledce. A suchý led.