O letadélku Káněti

V půvabné knížce prožijete spolu s dětmi Vojtou, Anežkou a Pepíčkem mnoho dobrodružství. Dočtete se v ní, co hlídá dědeček Kozelka na letišti, jak dopadne Vojtův let se psem Kociánkem a jak se jim podaří zachránit život pilota Hejduka.

https://www.databazeknih.cz/images_books/31_/31184/o-letadelku-kaneti-31184.jpg 4.2383
Pro děti a mládež
Vydáno:, Albatros

los

jej, tu jsme četli na prvním stupni a obkreslovali z ní obrázky

PetraaMatouš

Malej ji četl ke konci první třídy. Strašně se mu líbila a že bude pilotem. Páč bydlíme kousek od malého letiště, tak sem ho měla zapsat do kroužku létání. No nic....
Kniha zas tak malá písmenka nemá. Dobře se mu četla. Je humorná a pro kluky jak dělaná. Bohužel takových moc není.

IngeeK

Milé povídání o dětech, které si ještě každý den bosé chodily hrát ven, vyváděly lumpárny, ale také mamince pomáhaly na zahrádce. To mi v dnešním světě chybí jako sůl... Jako většina lidí si knížku pamatuji hlavně jako povinnou četbu z prvního stupně, ale teď se mi snad líbí ještě víc než tenkrát.

p.pavlina

Jedna z knih mého dětství, kterou miluji do dnes. Vždy, když se mi dostane do ruky, ji velmi ráda čtu a vzpomínám na dětství.

Jessybelle

Na začátku byla otrava číst tak malá písmenka... V prostředku závist, že kluci pilotují letadélko Káně... Na konci obrovské sebeuspokojení, že knihu přečetl...
Můj celkový dojem: Syn si knihu užil, nařehtal se. Já jsem knihu poslouchala a vrátila se do dětství. Spolu jsme strávili nádherné chvíle. Díky, pane Říha.

Schamila

Právě jsem dočetla knížku, která byla prvně vydána v roce mého narození a doma máme vydání, které dostal jako dítě můj manžel. Zná ji moje dítě i jeho děti. Moc hezká vzpomínka - tohle je čtení pro děti, aby byly co nejdéle dětmi.

Colletka

Nostalgie :)

Vikos
29.10.2017

Když mi bylo sedm-osm - antičtivé odbobí - dospěláci mě nutili číst knížky a já na ně vždycky: ,, A k čemu mi to bude? Nikdy nebudu číst knížky!" A podívejte se teď. Je ze mě knihomol :) - nikdy neříkejte nikdy
No každopádně v tomhle období se tahle knížka stala mou oblíbenou a já jí přečetla dvakrát. A to bylo radování: ,, Jupíííí tahle holka přečetla knížku dvakrát! Asi se jí líbila!" A od té doby jsem začala tak nějak číst a dospěláci -_- se chlubili: ,, Hele ta naše dcera čte."
Takže, jak už jste si mohli povšimnout z textu, knížka se mi moc líbila.

Lucissia
06.09.2017

Určitě každý ze školy ví, že pan Říha napsal kromě Honzíkovy cesty i Letadélko Káně. Samo i já to vím přes třicet let a přesto jsem knihu četla až teď synovi. Podařilo se mi sehnat krásně ilustrované vydání z padesátých let, příběh se líbil nám oběma a když děti letěly letadélkem samy, syn poslouchal pod dekou, jak se o ně bál... Spíš se tedy bál toho, že po přistání dostanou pár facek. :-) Pěkná kniha.

knihomolka525
14.07.2017

knížka s pěknými ilustracemi krásným dějem na které vyrůstaly naše děti.Takové knihy vedly děti ke kamarádství a slušnému chování.Prostě je nutné tu malou dětskou dušičku směrovat k tomu lepšímu já.Knížka je opravdu roztomilá i srozumitelným textem a pěknými obrázky kdy si dítě představí i postavy o kterých čte.A ty mu třeba s laskavostí vstupují do snů

Mgr.
05.07.2017

Moje nejoblíbenější kniha z dětství!

veronie
02.06.2017

Po mnoha letech knížka oprášena, abychom si jí s dcerkou mohli přečíst před spaním. Věřím, že tyto krásné příběhy baví všechny, bez ohledu na věk.

blazniva7983
19.05.2017

Mé děti byly nadšené a já jsem se dostala k příjemné pohádce, která mě v dětství záhadně minula :).

Tereza.K91
15.05.2017

Kdysy jsem četla na základní škole, ale už jsem si nepamatovala o čem kniha je. Jsem ráda že jsem si jí po dlouhé době přečetla a jsem ještě radši, že jsem jí mohla číst synovi.

Kočičáci
27.04.2017

Syna to moc bavilo a to je pro mě podstatné, věřím, že se k příběhům Vojty, Anežky, Pepíčka a Káněte vrátí, až bude číst sám.

EvikU.
09.04.2017

Milá kniha mého dětství. Doporučuji.

StihOMam
17.03.2017

Moje první knížka z knihovny. Moje první láska. Nostalgie a obdiv. Pořád je mi ten příběh sympatický a obrázky mi stále připadají milé.

1v8na
26.12.2016

Knihu jsem si přečetla díky Knižní výzvě, abych mohla splnit další bod v knize a jsem ráda, že jsem s k ní dostala. O letadélku Káněti je prostě moje dětská srdcovka.

Hedwik
15.11.2016

Napínavý příběh, který doceňuji až ve svých třiceti letech. Knížku jsem četl na základní škole a až nyní jsem se k ní zas vrátil.

SedllY
08.10.2016

Tohle jsem jako malý četl několikrát a až bude čas, tak si milerád knížku zopakuju.. :)

sgjoli
06.08.2016

„Káně“ je – pokud si správně pamatuju – první příběh, který jsem si přečetla sama jako cca sedmiletá potom, co jsem se naučila číst. Už si přesně nepamatuju detaily, o čem kniha byla (nebýt anotace, tak budu dost tápat), nicméně si pamatuju, jak velkou radost jsem z toho měla, když se mi podařilo přelouskat knihu do konce a bez cizí pomoci. A také mi zůstal takový příjemný poct z knihy takové – děj si moc nevybavuju, ale ta příjemná letní prázdninová pohodová atmosféra té knihy ve mne přetrvává.

Briv
06.06.2016

Jako malá holka jsem ji četla několikrát a vždy se mi to líbilo. Je to milé a laskavé čtení a ilustrace Heleny Zmatlíkové, jsou prostě úžasné. Ach a jak já měla vždycky chuť na škubánky... Mám ji i teď:)

Damato
01.04.2016

tuhle krásnou knížku jsem četla jako malá pořád dokola a o jáhlové kaši jsem tajně snila, nemluvně o výletu v letadle . Jen mě moc mrzelo, že moji kamarádi se mnou nechtějí něco podobného vymyslet- srabíci. Po letech jsem vytáhla knihu a dala ji mým dětem s tím, že se jim bude moc líbit. Jakmile knihu dostali do rukou začalo veselo - jednou, takhle večer, kdy jsem přišla z práce a vešla do jejich pokojíčku jsem málem dostala infarkt. Uprostřed světlého koberce stál rozmontovaný dětský kočárek, dotažený ze starého panelákového sklepa ( kdo bydlí v paneláku, ví o čem mluvím)a na sedadle od toho kočárku z papundeklu nachystaná křídla na létání, psa jsme taky měli, takže vlastně - co nám brání v létání? - z druhého patra to přece musí být legrace. Infarkt jsem naštěstí nedostala ( předpokládám , že ze strachu, aby pro sanitku kluci neletěli právě tím svým letadlem), ale příběhy Vojty, Anežky i Pepíčka Slámy jsem jim radši začala znovu číst na spaní a pokaždé, když jsem zhasínala jsem kontrolovala, co mají zase druhý den na programu a pak už vždycky včas zareagovala - přeci jen, jsem holka a těm jejich plánům jsem nerozuměla, ale naštěstí zbytky rodičovské autority(nebo spíš strachu z "práskačských" sousedů- kteří byli tajně informováni a mnou naléhavě prošeni o občasný dohled) jim nedovolili další podobné akce. Kecám - když dočetli Honzíkovu cestu a jali se v létě cestovat sami k babičce ( s dvěma přestupy na velkých nádražích) přemýšlela jsem, jestli ten Herodes nebyl lidumil.

gersie
27.02.2016

Je to jedna z mála knih , které baví děti i dospělé , jež jim tuhle knížku předčítají.Navíc jsem měl to štěstí , že se mi dostala do rukou s nádhernými obrázky od Rudy Švába. Ty této knize dávají další úžasný rozměr.

KatkaN.
04.02.2016

Jako dítě jsem ji milovala. A teď se do ní zamilovali a moji tři synové. Každý večer už upozorňují, abychom šli číst. Nejstarší syn mi tuhle říkal - nemusíš křičet, nejsem děda Kozelka:) Knížka je veselá a pro děti i dost napínavá.

Sadako
08.01.2016odpad!

Literární Saigon.

jprst
07.01.2016

Společně s Honzíkovou cestou kniha mých školních začátků. Trochu mne mrzí, že má vnoučata obě knihy zcela odmítají a mají raději klasické pohádky.

Kiwisska
04.12.2015

Četli jsme ve škole. Moc hezký příběh pro děti.

Anaš44
02.12.2015

četla jsem ji ve škole ale sama bych si ji nevybrala proto dám jen 2 hvězdičky

MarekG
16.08.2015

Pokoušel jsem se číst, ale nešlo to. Kniha mě moc neoslovila, narozdíl od úžasné Honzíkovy cesty.

děti dětská dobrodružství letadla kamarádi

Bohumil Říha

Bohumil Říha