Norské dřevo

Norské dřevo https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/1752/bmid_norske-drevo-WEo-1752.jpg 4 4557 4557

V románu nejvýznamnějšího japonského spisovatele současnosti se skrývá fantastický, romantický i tragický milostný příběh. Čtenář však „neunikne“ směsici japonských reálií, psychologickým portrétům hrdinů ani scénám vášně a nespoutaného sexu. Román vyšel japonsky r. 1987, byl přeložen do 36 jazyků a celkově se ho prodalo přes 9 milionů výtisků.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Odeon

ノルウェイの森 - Noruwei no mori , 1987

helkol
13.03.2015 5 z 5

snad nejoblíbenější kniha vůbec :)

klaudie8483
13.03.2015 5 z 5

nejlepší od tohoto autora !

jarmila6295
02.03.2015 5 z 5

Nádherná kniha, jsem ráda, že jsem jí našla a mohla si jí přečíst!!! Zanechala ve mně skvělý dojem...

Isew
01.03.2015 3 z 5

Norwegian Wood je písnička od Beatles, kterou jsem nikdy neslyšela. Pustila jsem si jí a v hlavě mi stále rezonuje. Je v podstatě jednoduchá, ale nutí k zamyšlení. Jako tato kniha. Poklidně plynoucí děj, který ukazuje složitost a košatost života. Nic není jednoduché, natož život. A o tom je Norské dřevo.

denisa3489
27.02.2015 5 z 5

Srdcová záležitost!

kowalenska.m
24.02.2015 5 z 5

Vážně dobrá kniha. Vůbec se mi ji nechtělo dočíst. Ne kvůli tomu, že jsem se bála konce, nebo že se mi tak líbila. Prostě proto, že se mi nechtělo číst něco jiného. Těžko popsat, ale jsem spokojena. Zaujala mě tahle knížka, a tak to má být. Je zajímavé, jak člověk četl popisy naprosto obyčejných věcí a přesto ho to bavilo a shledával v tom sama sebe. Aspoň já. O Tóru/ovi vlastně nic nevíme a musíme si vystačit s málem. I s malým množstvím postav a informacemi o nich. Ale to k tomu patří :)
Doporučuji :)

miiisaaa
23.02.2015 5 z 5

Kdyby se mě teď někdo zeptal, o čem že to Norské dřevo je, asi bych nebyla schopna ihned odpovědět, pokud někdy vůbec. Myslím, že žádný popis nemůže poskytnout čtenáři přesný obraz. Po přečtení stručného popisu zde na databázi, se mi ani moc do čtení nechtělo... Ovšem to, co mě čekalo bylo báječné. Uchvátilo mě, jak autor vykreslil charaktery postav. Naprosto. Jak jeho popisy dovedou být detailní, přitom stručné a nerušivé... Mám ráda knížky, po jejichž přečtení se člověk prostě ještě na chvíli musí zamyslet...

jana.hud
23.02.2015 5 z 5

Zvláštní, chytlavá knížka. Ač z větší části popisuje smutné osudy hrdinu, tak není depresivní. Naopak. Spíš jsem díky ní přemýšlela, co život přinese pěkného dál.
Hlavní hrdina Tóru byl sympaťák, Midori dobře praštěná.....vlastně všichni byli něčím zajímaví a sympatičtí.

Hanulenka9595
16.02.2015 5 z 5

Slyšela jsem několik rozporuplných názorů mých vrstevníků na tuto knihu, kteří byli velice zmateni a ztraceni. Pustila jsem se do čtení s mírným odstupem a příliš toho neočekávala... následovalo jednoduše "wow". Přesto, jak podivně jsem vnímala onu "obyčejnost" hlavního hrdiny, jak by mě neuspokojovalo jeho trávení času (škola, četba, procházky), jsem cítila závist, že jeho to netrápí, on je se svým časem spokojený, on své místo našel. V podstatě je to depresivní kniha, ze které vyzařuje určitý klid, trpělivost, jistota - pro mě paradox.

Nejdůležitější však je, že jsem se do ní vpila. Všechno mi zahalil Murakami a jeho studentská kolej, senatorium a jeho rozlehlé sídlo někde v horách. Pár dní jsem tam žila, byla to pěkná dovolená.

lisbeth23
16.02.2015 4 z 5

Kniha ktorá sa čítala celkom fajn...sem-tam ma pobavili dialogy, ale stále som čakala nejaký šťastný koniec, ktorý stále neprichádzal....a po prečítaní knihy, som mala mierne divný pocit a hovorila som si že je to fakt psycho kniha :D ....takže asi taký je moj dojem

aannyy
11.02.2015 5 z 5

Zvláštní kniha a i přesto naprosto skvělá. Totálně mě dostala a položila. Závěr jsem obrečela jako u žádné jiné knihy.

Elleniel
10.02.2015 4 z 5

Krásné. Přesto jde cítit vzdálenost japonské kultury, rozdílnost jejich prožívání. Příliš plýtké vyjadřování citů podle mého názoru.

pavel2849
07.02.2015 5 z 5

Stejně jako vždy, když otočím poslední list nějaké skvělé knihy, i u této mi po dočtení útroby svírá tíživý pocit, že něco skončilo, že další takový příběh znovu neprožiji. Mám nutkání procházet stránky a dokola pročítat své oblíbené pasáže a tak alespoň na chvíli ten příběh trošku natáhnout. Chci toho zažít víc s potrhlou Midori. Poslouchat melodie vycházející z kytary Reiko. Usmívat se nad Nagasawovou žifotní filozofií. Dál kráčet cestou Tóru Watanabeho, v němž vidím tak moc ze sebe samotného...

Příběh je to plný erotiky, deprese a především smutku. Jenže ve smutku se mnohdy skrývá spoustu krásy a tato kniha byla nádherná.

MachineGirl
04.02.2015 5 z 5

Nádherná kniha. Film jsem ještě neviděla, ale myslím, že jeho knihy jsou nezfilmovatelné...

Bar16
02.02.2015 2 z 5

Zvláštní kniha. Nemohla jsem se pořádně prokousat začátkem, poté už se četla lépe. Příběh zajímavý, ovšem vyprávění bylo pro mě trochu nudné. I přesto knihu hodnotím pozitivně, protože ve mě po přečtení poslední věty zanechala zvláštní pocit.

sadamek
31.01.2015 4 z 5

Zpočátku ve mně kniha vyvolala neudržitelné soucítění až podobnost hlavního hrdiny s mojí osobou. Pojítko bylo především věk, bydlení na kolejích a pocit, že je sám úplně obyčejný. Samozřejmě se ale v několika aspektech rozcházel. Kniha na mě působila obyčejným dojmem. Ve čtení mě poháněly psychologické rozbory postav. Lehké erotično v knize nebylo na škodu. Však kniha je situována z prostředí studentského života. Opuštěné středisko sanatoria na mě udělalo dojem.
Těšil jsem se na rozbory tradic Japonska. Kupodivu na toto téma vůbec nedošlo. Jedná se spíše o americký román s přikreslenými prvky země zapadající slunce (saké, jídlo v podobě nudlí, politický režim). Příběh do mého života určitě nějaká moudra předal a to je hlavní. Užil jsem si to.

dva.v.1
30.01.2015 5 z 5

vynikající kniha !!

Kris@
23.01.2015 5 z 5

Výborná kniha, vzbudila ve mě mnoho rozporuplných pocitů. Ještě úplně nevím, jaký je můj finální názor, na ten si budu muset ve své hlavě ještě pár dnů/týdnů počkat. Hlavní postava mi připomínala plynoucí řeku, která míjí nezapomenutelná místa. Na konci jsem doufala, že se dozvím trochu víc, ale asi i to byl autorův záměr.

Adam01
07.01.2015 5 z 5

Krásná knížka. Jen poznámka: Knížka je opravdu plná erotiky. Proč, to si každý čtenář asi udělá názor sám. Za mě 4 z 5 ! :)

laydee
01.01.2015 4 z 5

Jeden z mých oblíbených autorů. Jeho knihy vás chytnou a nepustí. Přečetla jsem ji jedním dechem a uronila jsem i slzu :-)