Noční můry a snové výjevy 2: Pátá čtvrtina

Noční můry a snové výjevy 2: Pátá čtvrtina

Deset u nás nevydaných povídek (a bonus autorem vřazený za poznámky) z konce osmdesátých a začátku devadesátých let jsou opětovným důkazem Kingova vypravěčského umění a netradičních nápadů. Najdete zde jak klasické hororové kousky, tak i neméně zajímavé příspěvky k tvorbě A. C. Doylea nebo R. Chandlera a dokonce jeden televizní ... celý text

Deset u nás nevydaných povídek (a bonus autorem vřazený za poznámky) z konce osmdesátých a začátku devadesátých let jsou opětovným důkazem Kingova vypravěčského umění a netradičních nápadů. Najdete zde jak klasické hororové kousky, tak i neméně zajímavé příspěvky k tvorbě A. C. Doylea nebo R. Chandlera a dokonce jeden televizní scénář.
Povídky uveřejněné v této knize jsou druhou polovinou rozsáhlého povídkového souboru, který na začátku devadesátých let v USA vyšel pod názvem Nightmares & Dreamscapes. První polovinu vydalo nakladatelství Beta pod názvem Dolanův cadillac. méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/11_/1147/nocni-mury-a-snove-vyjevy-pata-ctvrtina-1147.jpg 3.9222

Noční můry a snové výjevy (2.)

Nightmares & Dreamscapes (1993)

Literatura světová, Horory, Povídky
Vydáno:, Beta - Pavel Dobrovský

smazenaryba

Kingove zbierky poviedok (rovnako aj táto), sú pre mňa ako truhlice plné pokladov. Tieto truhlice niesú zamknuté, práve naopak. Sú pootvorené a už z diaľky vás láka zlatistá žiara, ktorá z medzery von preniká. Keď truhlicu otvoríte, s nadšením sa budete hodiny prehrabávať v bohatstve, ktoré v nej nájdete. Nezabudnite sa však popritom občas aj pozrieť za chrbát. Mám pocit, že sa k vám niečo šuchtavým krokom blíži. Poobzerajte sa okolo. Nezdá sa vám, že prostredie okolo vás už nespoznávate ? Prečo je zrazu také šero ? A pre boha prečo sa vôbec nemôžete hýbať ?

marek6463
23.03.2016

Dávám tři hvězdičky,protože mi u této knihy přijde,že v této je více průměrných povídek.

danny_21
20.10.2015

Kvalitativně slabší z obou povídkových sbírek nočních můr a snových výjevů, přesto s několika zajímvaými nápady. Zaujaly mě Doktorův Případ, Lituji Voláte Správně, Stylizace v Mém hezkém poníkovi a Poslední Umeyho případ - 70 %

tomalakis
16.09.2015

Jediný King kterého jsem přečetl...bojím se, že poslední...

Terva
29.04.2015

Tady jsem uvažoval i o jen třech hvězdách, tyhle povídky mi nějak nezůstanou v paměti na moc dlouho a za pár měsíců na ně asi zapomenu trvale. Možná snad jen Dům v Javorové ulici mi v hlavě zůstane déle.

kilometr
20.03.2015

Některé nápady a povídky skvělé,některé nestojí ani za komentář a zapamatování.50%.

Tygřička
18.01.2015

Další skvělá povídková sbírka, a opět velmi příjemně strávený čas s knihou, povídky které bych zařadila pro sebe jako nejlepší jsou tři, hned první "Porod", ne že by zombie tématika byla moje oblíbená, ale tohle je dobře napsáno a zpracováno, jako druhá "Období dešťů", jako blázen do levných zvířecích hororů jsem si nemohla nevybrat krvelačné žabičky jako jednu z top tři... a jako třetí, povídka "Lituji, voláte správně" zvláštně napsaná, ale po dlouhé době povídka u které jsem cítila že mi naskakuje husí kůže, tyhle duchařské a tajemné příběhy se mi moc líbí a pan King to podal opravdu dokonale...

Laf
09.02.2014

Moc pěkné čtení. Škoda jen, že to jsou povídky. Jsou tam zajímavé náměty, které by vydali na knihu .)

Tomislav
03.11.2013

King mne opět nezklamal, skvěle napsané povídky!

fear
11.05.2013

Úžasný povídky, King fakt válí. Asi nejvíc mě dostal Crouch End, to jsem opravdu měla husí kůži a atmosférou mi to tak trochu připomínalo Silenthill.. Určitě pak stojí za zmínku Období dešťů a nešťastný osud manželů na dovolené no a Lituji, voláte správně..super zážitek. Naopak mě nebavily povídky Můj hezký poník a ona Pátá čtvrtina...

MM_Master
20.03.2013

Porod / Období dešťú / Múj hezký poník / Lituji, voláte správne / Desátnici / Crouch End / Dúm v Javorové ulici / Pátá čtvrtina / Doktorúv případ / Poslední Umneyho případ

doktorking
12.01.2013

Noční můry a snové výjevy jsou nejslabší povídky mistra jaké kdy napsal,Páta čtvrtina je ještě horší než Dollanuv cadillac protože zde nevyniká snad možná kromě právě páté čtvrtiny žádná povídka takže čistý pruměr.

Tuffy
08.08.2011

Další z Kingovek. Většina příběhů se mi velmi líbila. Obdivuju ho, že má pořád o čem psát a vždycky je to tak originální.