Noční lov

Noční lov https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/332637/bmid_nocni-lov-EAm-332637.jpg 4 3504 3504

Jedné horké červnové noci je detektiv šéfinspektor Erika Fosterová přivolána k brutální vraždě. Oběť, vážený praktický lékař, je nalezen ve své posteli udušený. Zápěstí má svázaná a oči pod průhledným sáčkem upevněným těsně pod hlavou vypoulené. O několik dní později umírá za podobných okolností další muž a Erika společně s kolegy Petersonem a Mossovou tuší, že čelí sériovému vrahovi. Ten své oběti sleduje a vyčkává na vhodný okamžik, kdy udeří. Co mají oba mrtví společného? Existuje v jejich minulosti nějaké tajemství, které by je mohlo spojovat? A co je spojuje s vrahem? Erika dělá vše pro to, aby Nočního lovce zastavila a dopadla, i když opět riskuje a dostává se do konfliktů s nadřízenými. A navíc možná vrah začíná sledovat i ji...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: ekniha , Cosmopolis

The Night Stalker , 2016

myshmother
28.04.2017 4 z 5

Kniha je o něco lepší, než Dívka v ledu, ale to, co mi vadilo v prvním díle, vadilo mi i nyní. Stále mi chybí nějaký racionální postup ve vyšetřování místo absolutního tápání mimo a náhlého a nepochopitelného "prozření", stále tytéž Eričiny problémy s nadřízenými, kapitoly řešící vztahy gayů, plné nudných dialogů...sakra, ať autor napíše knihu přímo o problematice homosexuálů a necpe to do thrilleru... Nicméně tentokrát jsem dala o hvězdu více, než minule a počkám si na další díl. :-)

Kesssssi
28.04.2017 5 z 5

Po dívce v ledu opět další povedená kniha. Super děj, velmi mě bavilo číst. Těším se na další vydání.

Lenka.Vílka
27.04.2017 3 z 5

Jako kdybych přečtením Dívky v ledu uspokojila svou zvědavost ohledně toho, co na té knize (potažmo autorovi) všichni mají, teď to prasklo a výsledek nulový. Mě celková kostra příběhu příjde úplně stejná jako u prvního dílu. Jenom je tady jiná mrtvola. Co zůstalo, je absolutní čtivost. Krátké kapitoly, větší písmena. K žádné z postav jsem si nevybudovala vztah, nesoucitila jsem s vyšetřovately, vrah mi byl víceméně volný. Ano, stránky mizely, ale nebyla jsem vtažená do děje. Plusem je soukromí vyšetřovatelů. To mi často chybí, protože to připomíná, že oni jsou taky jenom lidi. Ale tady toho bylo moc a div ne jako z Bravíčka. Četla jsem díly s odstupem pár týdnů, takže si knihy ještě pamatuju správně. Nepřišlo mi, že se postavy někam posunuly. Škoda. Ale jako u prvního dílu napíšu, že až bude v knihovně pokračování, půjčím si ho. Špatná kniha to není, ale furt tomu něco chybí.

Leniiis
26.04.2017 5 z 5

Tak já musím přiznat, že mě se tento díl líbil ještě o hodně více než Dívka v ledu. Tady jsem cítila víc napětí a nutkání číst dál a dál a dozvědět se, jak příběh dopadne.

Martia
26.04.2017 5 z 5

Vrah totální magor, vůbec jsem se nenudila. I Erika opět sympatická.
Za mě spokojenost a těším se na podzim na další díl.

orinka3
25.04.2017 4 z 5

Autor píše výborně, dokáže udržet napětí a nenudí. Detektivky mu sedí. Čte se to perfektně, už se těším na další. Hubatá Erika mi nevadí - každý máme něco. A nakouknutí do světa gayů taky není špatné.

Silwinka87
23.04.2017 5 z 5

Druhá knížka o Erice Fosterové byla vyvedenější než Dívka v ledu.Děj krásně plynul a nenudila jsem se,akorát ta Erika mi pořád nějak nesedí.Asi to není moje krevní skupina. Na kvalitě knížky to ale neubírá. Každopádně se těším na další příběhy. Doporučuji.

Aires
23.04.2017 3 z 5

Erika Fosterová se s nadšením pouští do nové výzvy - případu sériového vraha, který zanechává své oběti nahé, udušené, s pytlíkem na hlavě, ve svých vlastních postelích. Opět riskuje, překračuje pravidla a pěstuje si svůj osamělý život. Dobrá zpráva je, že mezi Dívkou v ledu a Nočním lovem nejspíše absolvovala kurz odvykání arogance, protože konečně působí sympatičtěji a nemetá rozkazy na každém kroku :) Díky tomu mě Noční lov bavil více, kniha je povedenější a čtivější než předchozí díl. Určitě je o stupínek výše, autor se zlepšuje, ale pořád je to nemastné, neslané. :D Děj je podobný prvnímu dílu, na stanici se pořád hraje Hra o trůny a o to, kdo bude šéfíkem místního okrsku. Takže groteska ze stanice četníků pokračuje a tentokrát s nebývalým zastoupením homosexuálů (nic proti nim samozřejmě), až to vypadá, že každý druhý policista je tak trochu jiný.

Standa24
22.04.2017 3 z 5

Děj se v hrubých obrysech podobá Dívce v ledu - inspektorka Fosterová nedodrží nařízení svého šéfa a vedená svým neomylným instinktem vyřeší další případ sériového vraha ... Chtělo by to něco trochu více originálního.

ADAMILA
19.04.2017 5 z 5

Škoda že jsem dočetla, bylo to napínavé čtení,Už nyní se těším na další případy policistky Eriky s kterou se život nemazlí. Takže na podzim budu vyhlížet knihu Temné hlubiny.

Schamila
19.04.2017 5 z 5

Bylo to fajné, bylo to jiné než Dívka v ledu, moc hezky jsem se bála a ještě víc jsem se bála, když se vědělo a mělo se číst dál, ale napětí se stupňovalo, byly nečekané zvraty a bezva závěr. A tak se četlo a četlo... Je fajn, že to bylo napsáno jinak, o to poutavější. Kromě příběhu bylo také moc hezky vykresleno počasí a prostředí, byla jsem všeho součástí a to se mi na tom všem líbilo moc, nebylo to nudné - naopak byla jsem přímý účastník, doporučuji a už se těším na Temné hlubiny...

TeaPeter
17.04.2017 4 z 5

Tento druhý díl série se mi líbil o mnoho více než díl první. Kdyby to šlo, dal bych čtyři a půl hvězdičky. DCI Fosterová už jednala tak, jak bych od dobré policistky očekával - i když subordinace ji není zcela vlastní. Pachatelka byla jasná od momentu, kdy se v ději objevila, ale to nevadilo; příběh si napětí udržel. A ten konec se svým způsobem dal čekat - její šéf se nikdy neprojevoval jako progresivní důstojník s nadhledem, takže mě nepřekvapilo, když doporučil k povýšení člověka, který v ničem nevybočuje.

georginaa
15.04.2017 5 z 5

Tak to ve světě chodí, jste dobrý vyšetřovatel, jen pár lidí vám věří, jdete hlavou proti zdi, vyšetříte těžký případ a jiný detektiv za to slízne veškerou smetanu a ještě ho neprávem povýší. A protože je Erika ženská a nemůže být podle chlapů lepší než oni, tak ji potopí. Nelíbí se jim její metody a zároveň na ní tlačí o nejlepší výsledek, aby pak oni byli ti, co vládnou....to mě tak zamrzelo, ale myslím si, že v dalším díle jim ukáže co proto.....

koki.veru
14.04.2017 5 z 5

Suprovy druhy dil. Nemohla jsem vubec prestat cist. Tuhle serii jsem si hodne oblibila a uz ted se tesim na pokracovani :-)

MarieH
13.04.2017 4 z 5

Čtivá kniha i když trochu překombinovaná zápletka, nemůžu blíže vysvětlit aby z toho nebyl spojler, trochu zapadá do stereotypu podobných krimi, ale čte se dobře. Prostě oddychové čtení. Dávám 4 hvězdičky a jsem zvědavá na další příběh a na Eriku.

Hanjimka
13.04.2017 4 z 5

super detektivka

Kalina
12.04.2017 5 z 5

Skvělá kniha. Čtivá. Možnost vžít se do postav, nejen vyšetřovatelů, ale i vraha a snad ho i chápat je prima.

ElenaM
11.04.2017 5 z 5

Kniha se mi líbila a možná ještě kapánek víc než Dívka v ledu. Byla napsaná trochu jinak, měla spád a pořád se tam něco dělo a také byla mnohem víc napínavá než Dívka v ledu. Je mi moc sympatické, jak umí autor vykreslit postavy, především jejich charakter a pocity. Bylo tam mnoho silných momentů, kde se člověk zamýšlí a vede psychologické úvahy. Postava Eriky je mi sympatická, snaží se vyvážit svojí prázdnotu v osobním životě prací a většina jejich věrných kolegů ji následuje. Kniha ukazuje, jak většinou ti, co odvedou nejvíce práce jsou následně po zásluze potrestáni a smetanu slízne někdo jiný. V dalších příbězích bych přála Erice trochu víc štěstí v osobním životě a taky, aby její nadřízení dali více na její intuici.

Hella
09.04.2017 4 z 5

Podstatně lepší než Dívka v ledu. Jen ta Erika pořád ne a ne mi být víc sympatická...

Jára76
08.04.2017 5 z 5

Další výborná kniha od Roberta Bryndzy.Napínavá jako vždy až do samého konce.Že se v knize případ sériových vražd"motá"kolem homosexuálů,mne určitě vůbec nevadí.Nemám proti nim nic.Supr kniha a za mne doporučuji!