Noční lov

Noční lov https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/332637/bmid_nocni-lov-EAm-332637.jpg 4 3499 3499

Jedné horké červnové noci je detektiv šéfinspektor Erika Fosterová přivolána k brutální vraždě. Oběť, vážený praktický lékař, je nalezen ve své posteli udušený. Zápěstí má svázaná a oči pod průhledným sáčkem upevněným těsně pod hlavou vypoulené. O několik dní později umírá za podobných okolností další muž a Erika společně s kolegy Petersonem a Mossovou tuší, že čelí sériovému vrahovi. Ten své oběti sleduje a vyčkává na vhodný okamžik, kdy udeří. Co mají oba mrtví společného? Existuje v jejich minulosti nějaké tajemství, které by je mohlo spojovat? A co je spojuje s vrahem? Erika dělá vše pro to, aby Nočního lovce zastavila a dopadla, i když opět riskuje a dostává se do konfliktů s nadřízenými. A navíc možná vrah začíná sledovat i ji...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: ekniha , Cosmopolis

The Night Stalker , 2016

anko57
07.04.2017 3 z 5

Od této knihy jsem čekala více. Reklama na tuto knihu je nadnesená.

ankaras
07.04.2017 4 z 5

Už s Dívkou v ledu jsem si nebyla jistá, ale pokračovala jsem druhým dílem, už ale nebudu, něco takového dalšího už by mi přišlo jako ztráta času :). Naprosto bez napětí.

tulip131
05.04.2017 5 z 5

Tak tahle kniha byla mnohem lepší než autorova Dívka v ledu. Jediné co by mohl autor omezit opakovane odvolávání z případů a Eriččino neustále neuposlechnutí rozkazu, skoro to vypadá, že je neustále protežována kvůli úmrtí manžela a ne protože je dobrá a má výsledky. Přesto dobrá zápletka, prečteno na počkání.

kasavubu
03.04.2017 3 z 5

Stejně jako v případě Dívky v ledu se žádná velká senzace nekonala. Ne, že by to bylo vyloženě špatné čtení, ale chybělo mi zde napětí, které by mě nutilo číst, třeba i až do ranních hodin. Z celé knihy mi snad přišel zajímavý jen motiv, proč vrah vlastně vraždil. Stejně jako v případě jiných komentářů mi vadilo časté připomínání homosexuality některých postav v knize. Nic proti homosexuálům nemám, ale zde mi to prostě nesedělo, často to navíc bylo podáno zbytečně vulgárně. Ale to je věc názoru. Rovněž postava Eriky se neposunula nikam dál, mám ráda, když se v sérii hlavní hrdina, popř. hrdinové nějak vyvíjejí a to tu absolutně chybělo. Nakonec dávám o hvězdičku méně než Dívce v ledu, která pro mě byla zajímavější a přece jen i trochu napínavější.

HaHa11
02.04.2017 3 z 5

Nemůžu si pomoci, ale tato kniha je zářným příkladem toho, co dokáže pořádná mediální masáž. Obálka knihy na vás vyskočí, kam se hnete, a slova "světový bestseller" vás definitivně zpracují natolik, že nabudete dojmu, že nepřečíst tento literární počin by se rovnalo čtenářské velezradě! Zadržte a neukvapujete se.
Pár strohých faktů
- detektivka jen mírně nadprůměrná
- vraha autor čtenářovi odtajní zhruba v polovině knížky, pak už se jedná jen o to, jak ho dopadnou
- první příběh s vyšetrovatelkou Erikou (Dívka v ledu) byl o něco lepší (ale také žádný zázrak)
- autor píše na můj vkus moc „ploše“ - jazyk nepříliš bohatý, místa, kulisy příběhu, mají velký potenciál (Londýn a blízké okolí), zůstává zcela nevyužit
Klasické čtení na dovolenou - přibalit do kufru, přečíst, a ponechat s klidným srdcem na místě.

PetraBery
02.04.2017 4 z 5

Další vyšetřování inspektorky Eriky bylo povedené. Není to thriller, který by mne přikoval k sedačce, přesto jsem byla zvědavá, jak se Erika se svým týmem dopracuje k výsledku. Čtenář zná vraha tak od poloviny knihy, není to ale na škodu (alespoň z mého pohledu). Ráda si přečtu další díl.

Leniii
30.03.2017 5 z 5

Po Dívce v ledu opětovně nastupuje Erika Fosterová na scénu. Velmi čtivá a hlavní hrdinku začínám mít čím dál víc raději, i když má asi holka taky svoje chyby...knížka mě bavila a za sebe doporučuju :)

Ankavi
30.03.2017 5 z 5

Už jsem se na Eriku těšila - a vychutnala jsem si knihu stejně tak jako Dívku v ledu. Je to jedna z těch knížek, od kterých se jen těžko odpoutáváte a přehazujete výhybku do vlastního života. Noční lov je sice kniha zprvu lehce, poté již těžce předvídatelná, ovšem zdůrazňuji, že ani tak neztrácí na přitažlivosti. Dost již bylo řečeno v komentářích pode mnou, nechci opakovat totéž, a tak přidám jiné postřehy. Za prvé temná stránka pachatele, jeho noční chaty, tajemno, předstírání - určitě jedna z věcí, která čtenáře drží v napětí. A pak trocha psychologie - náznak prvního nepatrného odpoutání se od tragédie s Markem - nepatrné ťuknutí, ale i to mě potěšilo. Její profesní dráha je dalším zajímavým tématem - Erika se chová jako neřízená střela a čtenáři to prostě musí být sympatické. No a vlastní příběh je samozřejmě napínavý, poutavý - a přitom záživný a jednoduchý. Opět hodnotím vysoko a těším se na další knihu.

Modrina
30.03.2017 3 z 5

Sallka, souhlas, taky jsem se nad tím pozastavila. A zajímalo by mě, jestli je to i v tištěné verzi.

Sallka
30.03.2017 3 z 5

Opět průměr jako první díl. Erika stále kouří jako fabrika a teď už si často i ráda něčeho přihne. Dále by člověk nevěřil kolik homosexuálů nebo lesbiček se najde v tak úzkém okruhu lidí.

SPOILER: Četla jsem knihu v elektronické verzi a zarazila mě jedna věc. Nevím jestli to byla chyba překladu nebo se stala někde jinde.
Skoro na konci knihy, než se jim podaří chytit vraha, Erika zmíní vrahovo jméno. Zajímavé je, že do té doby znali jen jeho přezdívku z chat roomu.

Puntíkatýhrnek
29.03.2017 2 z 5

Tahle knížka mě moc neoslovila..je psaná jednoduchým až naivním stylem, dost často jsem si říkala, že už i mentálně slabší člověk opravdu pochopil, co tím chce autor říct...ovšem nejvíc mě dostala pasáž, kde policejní technik inspektorkám ukazuje trik, který běžně používají desetileté děti, nebo alespoň v mé generaci jsme to dělali..vytažení klíče z dozického zámku přes drát a noviny, kde obě byly tak upřímně šokované a reagovaly tím, že policejní technik je geniální a mohl by se živit jako kouzelník...no..osobně bych řekla, že policejní technik britské policie určitě zvládne projevit i více geniality..nicméně z nudné knížky to byl pro mne jediný světlý bod, u kterého jsem se alespoň zasmála..Vůbec nechápu vysoká procenta v hodnocení, už jsem četla výrazně lepší detektivky a k téhle bych jen dodala, že její čtení považuji za ztrátu času.

Modrina
28.03.2017 3 z 5

Příběh sám se mi hodně líbil, byl dobře propracovaný a perfektně se stupňoval. Tak proč jen tři hvězdy? Oproti názorům pode mnou mi nevadila Erika, naopak mi připadá jako velmi zajímavá postava. Ale nacpat do jedné knihy (a podle mého velmi násilně a zcela samoúčelně) tolik homosexuality, to je skoro na hranici stravitelnosti. Heterosexualita se taky nijak toporně nezdůrazňuje, tak proč homosexualita? Je přece každého věc, jestli spí s mužem, se ženou, s nafukovací pannou nebo třeba s vorvaněm. Škoda, jak už jsem uvedla, příběh sám je skvělý a hodně mě vcucnul. Ale tohle mě vyloženě rušilo. Další knihu z téhle řady už si budu hodně rozmýšlet.

Martiiiik
28.03.2017 5 z 5

Kniha je velmi dobrá.. Přečetla jsem ji za dva dny, nemohla jsem přestat :-) nicméně už mě začíná malinko unavovat hlavní postava. Erika prožívá to samé pořád dokola.. Je nejlepší, její instinkty se nikdy nemýlí.. Pár přátel je s ní a nadřízení proti, jen ji omezují a háží klacky pod nohy a ona se na to vždycky vykašle a udělá si to po svém a pak je frustrovaná, že za to nesklízí slávu a uznání.. Už by k ní autor mohl být trošku hodnější! :-)

zpevSusannah
26.03.2017 4 z 5

Opět krásně čtivé s rychlým spádem. Člověk čte a čte a najedou kouká, že je už na konci.
Hlavní zápletka knihy byla tentokrát více propracovanější než u Dívky v ledu. Jen je škoda, že se tu opakovaly některé stejné prvky jako v prvním díle, hlavně co se týkalo Eriky a jejího chování. Proto budu tentokrát přísnější a strhávám jednu hvězdičku. Fanoušci snad prominou :-).

HMirka55
26.03.2017 3 z 5

Pro mne průměr, slabší než Dívka v ledu.

perpe2a
26.03.2017 5 z 5

Po Dívce v ledu další případ vyšetřovatelky Eriky, za mě rozhodně ano, toto je chytlávé, čtivé, má to spád. Těším se na další díly a Roberta Bryndzu zařazuji mezi své oblíbené autory.

Láďa92
25.03.2017 4 z 5

Dívka v ledu se mi líbila víc, ale i tak se jedná o dobrou detektivku, někomu však nemusí vyhovovat, že vrah je známý již v půlce knihy.

Atak
24.03.2017 5 z 5

Opět super kniha jen konec byl trochu flustrující :)

Pjater
23.03.2017 4 z 5

Super kniha u které se sice brzo dozvíme kdo je vrah, ale to knize vůbec neubírá na kvalitě. Kniha má spád a čte se velmi dobře. Určitě doporučuju.

SimonaP
23.03.2017 4 z 5

Další hezky napsaná kniha, líbila se mi. Možná i o něco víc než Dívka v ledu.