Nimbus

Nimbus https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/467693/bmid_nimbus-hXr-467693.jpeg 5 1966 455

Smrtka / Žatva smrti série

Rowan se rozhodl, že na vlastní pěst napraví cech smrtek a podrobí jej zkoušce ohněm – a to doslova. Po zimním konkláve zmizel v ústraní a od té doby podniká útoky na zkažené smrtky — nejen ve StředoMerice, ale na celém kontinentu. Stal se z něj lidový hrdina – smrtka Lucifer – který v černé róbě odevzdává zkorumpované smrtky plamenům. Citra, z níž se pod dohledem smrtky Curieové stala mladší smrtka, zkaženost vidí a chce ji změnit zevnitř, ale na každém kroku nachází překážky, a dokonce se ocitá v ohrožení života. Rozkol mezi „starou gardou“ a „novým řádem“ se vyostřuje a vzájemné soupeření přechází od slov k činům. Nad tím vším bdí vševědoucí Nimbus – jediný, kdo má moc řešit závažné problémy dokonalého světa. Ale vloží se do toho, nebo bude jen přihlížet, jak se dokonalost mění v úpadek?... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: ekniha , Yoli (ČR)

Thunderhead , 2018

Epes
22.11.2019 4 z 5

V druhém pokračování nás Shusterman naštěstí ušetřil technických detailů a naturalistických popisů porážení lidí, kterému eufemisticky říká kosení, a vyvážil je prokládáním Nimbusových filozofických úvah. Právě v nich se postupně rozkrývají indicie k osudu lidstva. Koncovka je napsaná napínavě, ale celkově autor opakuje sám sebe. Jako by se nedokázal vzdát někdejší série Unwind. I v Nimbusu stále narážíme na již vypotřebované motivy oživování a transplantace těla. Na třetí díl je zaděláno úspěšně, ale překvapí nás Neal ještě něčím?

petgona
19.11.2019 5 z 5

Ked som docitala, okamzite som isla pozriet ako to vyzera s 3. dielom a hned som zostala smutna. V Amrike vysiel 3 diel este len tento rok, takze predpokladam, ze u nas to bude trvat este dlho, kym sa to ukaze v knihkupectvach (ako napr skleneny tron - to je pre mna zahada, preco im to tak dlho trva vydat).
Kazdopane, Nimbus ma ani trochu nesklamal. Bolo to napinave, objavili sa tam veci, ktore som ani trochu necakala a hlavne ten koniec bol skutocny cliffhanger.

Basta1912
14.11.2019 5 z 5

Jako u všech knižních pokračování, u nichž se mi líbil první díl, jsem si moc přála, aby to autor nepomrvil a ..........................................................

nepomrvil :) Parádní to je! Nemůžu se dočkat 3. dílu!!!!!!!

Drj98
03.11.2019 4 z 5

Další pokračovaní knihy Smrtka!
Nimbus určitě stojí za přečtení.
Tentokrát se podíváte do děje z úplně jiné strany, ze strany Nimba.

Googies
02.11.2019 5 z 5

No super poctenicko!!! Uz by mohl byt i film!!

Kacennnka
02.11.2019 5 z 5

Nimbus je parádní krasojízda, jejíž konec vám vezmě vítr z plachet. Je to míň o kosení, je to více intrikánské a místy trochu natahované, ale výsledný obrázek stojí za to.

Dandy1
01.11.2019 3 z 5

Bohužel musím přiznat, že Smrtka mě bavila mnohem víc.

NemmamSlov
28.10.2019 5 z 5

„Říkám si, jestli by Nimbus pro náš odchod truchlil. A pokud ano, truchlil by jako dítě, které ztratilo rodiče, nebo jako rodič, který nedokázal ochránit vzpurné dítě před jeho špatnými rozhodnutími? “

Už pri 1. časti netrebalo šetriť chválou a to platí aj pre Nimbus. Čo mi schádzalo v Koscovi dolpnil Nimbus. Nové zápletky, rozuzlenie niektorých komplikovaných situácii a výborna práca postáv. V Koscovi nebolo toľko priestoru aby sa ukázal potenciál niektorých hrdinov pri tom ako sa autor snažil oboznámiť čitateľa so svetom vynikajúceho príbehu. Naopak Nimbus ukazuje, že čierna môže byť biela a biela naopak čierna. Pochváliť treba aj myšlienky umelej inteligencie, kde rieši rozličné komplikácie ohľadom ľudstva, alebo existencii samej seba. Žatva smrti zatial spĺňa moje očakávania a teším sa na ďaľšie pokračovanie.

Jupijow
27.10.2019 3 z 5

Nimbus byl pro mě více o systému než o postavách, jejích příbězích, životech a motivacích. A to mě vadilo. Když už jsme se dozvěděli něco o nějaké postavě, tak to byl Greyson a jeho dějová linka mě nebavila. Nimbovy úvahy na konci kapitoly naopak nutily k zamyšlení. Navzdory všemu výše řečenému, se těším na třetí díl. Dala bych tak tři a půl hvězdičky.

Malinali
20.10.2019 5 z 5

Na začátku knihy, jsem se chvíli nemohla začíst, bezeloztam více dějů najednou, tak jsem trochu nestíhala.. Ale pak mě kniha pohltila a nemohla jsem se odtrhnout. Hodně věcí mě překvapilo. Líbí se mi, co všechno dokáže autor vymyslet a promyslet. Těším se na třetí díl.

Osice
19.10.2019 5 z 5

Včera v noci jsem Nimbus dočetla a musela jsem si hned objednat poslední díl (The Toll)!

Ze začátku jsem měla problém se začíst, autor se hodně vracel k předchozímu dílu, Nimbus mě "štval" svou dokonalostí a asi jsem i já byla hodně nesoustředěná, ale pak se objevil na scéně Greyson Tolliver a nezvedenci a mě knížka začala neskutečně bavit. S každou další částí se mi příběh zamlouval víc a víc.

Skvěle promyšlené, obsahuje nečekané zvraty a konec je prostě geniální. Líbí se mi, jak to začíná do sebe pěkně zapadat... Fakt jsem zvědavá, s čím dalším se Neal Shusterman ještě vytasí.

MatoZu
13.10.2019 5 z 5

Já... nemám slov. Nemám.

Ten konec mě tak rozpoltil, že nejsem schopná usnout a nemůžu myslet na nic jiného. Bože! Tolik emocí. Takhle mě už dlooouho žádná kniha nedostala.

andrejci
12.10.2019 5 z 5

Myslela jsme si, že první díl se nedá překonat. No musím přiznat, že tenhle to dokázal. Smrtky Anastázie a Lucifer jsou prostě super a musíte si je zamilovat. Moc se mi líbily ty Nimbovy úvahy. Bylo to neskutečné. No a ten konec? Doufám, že brzy vyjde další díl. Nehodlám na něho čekat tak dlouho.

Casmé
09.10.2019 3 z 5

Zdravím, jsem Casmé a ráda bych se podělila o svůj názor na tuto knihu.
Knize dávám ★★★ a hned si povíme proč.

✔✔✔✔✔
►Nimbus je zaměřený na vysvětlení tohoto utopického světa a přiblížení nám společnosti, která zde žije a daří se mu to velmi dobře. Dokonce bylo objasněno i pár logických chyb z předešlého dílu.
►Děj je opět plný nečekaných zvratů a tentokrát i nečekaného a velmi povedeného konce, který vybízí k okamžitému čtení dalšího pokračování.
►Mimo zápisky ze smrtčích deníků se zde setkáme s myšlenkami samotného Nimba, které nás vedou mnohdy k opravdu hlubokému zamyšlení nad některými věcmi.
►Kniha má opět krásný přebal, který nesmím zapomenout pochválit.
►Moc se mi líbí chemie mezi Smrtkou Randovou a Tygerem Salazarem, je to důkaz toho, že autor umí vytvořit zajímavý vztah mezi postavami.

✘✘✘
►V minulém díle byl krásně popsán vztah mezi Rowanem a Voltou, že v celém tomto díle uslyšíme o Voltovi pouze dvě věty, které ještě nejsou nikterak důležité jsem ale nečekala. Tato postava mi opravdu přilnula k srdci, jeho smrt byla krásně sepsána, ale že nenajdu v pokračování žádnou referenci na jeho vztah s Rowanem mne opravdu mrzí.
►Děj se točí hodně kolem intrik a politiky, což ovšem někdy působí až zmateně. V některých částech je problém vyznat se mezi postavami a momentální situací.
►Pokračuje zde velice mdlá romance Rowana a Citry, která je absolutně nesmyslná, nedotažená a za mě stále kazí celé dílo.

►Nejsem si úplně jistá, zda je návrat Randové a Goddarda správným krokem nebo špatným. Na jednu stranu chápu, že Goddard je dobrý záporák, ovšem jeho návrat, který byl vskutku nečekaný, vypadá dosti nuceně. Nejsem zastáncem takovýchto návratů postav, ale musím uznat, že zatím to vypadá dobře s dalším Goddardovým osudem, takže se nechám překvapit dalším dílem.

Tato kniha je za mě slabší, než první díl a je více zaměřena na politiku a společnost daného utopického světa, ale pokud se vám líbil první díl, tak nejspíše nebudete litovat.

♄ Casmé ♄

Christine97
04.10.2019 5 z 5

Druhý díl populární YA série nezklamal. Autor se více zaměřuje na samotný svět a systém společnosti, klade větší důraz na jednotlivé vazby mezi postavami, také dává více prostoru právě samotnému Nimbu, za což jsem nesmírně ráda (v prvním díle byl převážně jen v ústraní). Kniha přináší nové charaktery, zajímavé a šokující zvraty, vtipné momenty, neutuchající napětí a velkolepý závěr, který nezanechá čtenáře klidnými. S velkým očekáváním se těším na pokračování.

dontbullshitme
01.10.2019 4 z 5

Neřekla bych, že jde o přeceňovanou knihu, tohle vysoké hodnocení si zaslouží. Jistě, najdou se tam věci, které se mi nelíbí, ale nápad je to výborný. Nechybí napětí, alespoň já tedy byla napjatá. Prostě stojí za přečtení! PS: Greyson Tolliver mi nesedl. :D

anid
01.10.2019 5 z 5

Začátek je o něco pomalejší. Myslím že autor nám dával čas si udělat lepší představu světa a hlavně abychom si udělali nějakou tu vazbu na hrdiny knihy. Taky celkem dělal místo pro ten konec. Upřímně mi moc nesedla nová hlavní postava, vadilo mi jak ubírá prostor Citře(Anastazii) a Rowanovi.Navíc mi nijak nepřirostl k srdci. Naopak se mi moc líbili pasáže s Nimbem. Moc se mi líbilo, jak vlastně z "jednoduchého" AI se pak vyvinul celkem komplexní charakter více méně s city a vztahy(jednostrannými).
A konec byl nářez. Ten konec jsem opravdu přečetla s jedním dechem a následoval takoví ten pocit prázdnoty.

marianna7090
29.09.2019 5 z 5

Kniha ma vcucla, požula a nechutne vyplula. A ja len ležím na zemi a neviem čo so životom bez tretej časti.
Ú-Ž-A-S-N-É

Danago
28.09.2019 4 z 5

Smrtka byla pro mě o hodně lepší. Nimbus nám více popisuje svět, ve kterém se celá série odehrává, poznáváme více osob a různé myšlení různých skupin lidstva. Dozvěděla jsem se toho hodně o tom, jak Nimbus svět řídí . Je to zajímavé, ale dost dlouho to není akční. V polovině knihy se děj více rozjede a jak se kniha blíží ke konci dostává se do tempa , které jsem od začátku očekávala. Konec je velice otevřený a člověk by rád hned vzal do ruky další díl.

Vendulis
28.09.2019 5 z 5

Co se to tam stalo...Okamžitě chci další díl!