Život po tobě

Život po tobě https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/293194/bmid_zivot-po-tobe-vN9-293194.jpg 4 2881 702

Kdybyste ztratili někoho, koho jste moc milovali, jak moc by to změnilo váš pohled na svět? V pokračování světového bestselleru Jojo Moyesové Než jsem tě poznala najdeme Louisu Clarkovou v přesně takové situaci. Po intenzivním půlročním vztahu s ochrnutým Willem Traynorem, který se rozhodl ukončit svůj život asistovanou sebevraždou, zůstává Louisa sama, zmítána smutkem a výčitkami svědomí. Po vážném úrazu se navíc musí vrátit domů k rodičům. Jako by byla najednou zpátky na začátku cesty – život po Willově smrti totiž znamená učit se leccos znovu, stavět na nových základech. Záchranář Sam Fielding, pro něhož je kontakt se smrtí každodenní náplní práce, by snad mohl být právě tím, kdo Louise pomůže se zase vrátit do života, jenomže pak se z Willovy minulosti nečekaně jako uragán vynoří Lily – jeho šestnáctiletá nezvladatelná dcera. A všechno je rázem jinak…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

After You , 2015

ReziEngli
25.02.2017

Za mě rozhodně 5 hvězdiček. Taky jsem ztratila milovanýho člověka, takže naprosto jsem chápala Louisino chování. Na mě kniha udělala velký dojem, a zanechala ve mě velmi mnoho pozitivních myšlenek. Byla jsem z ní nadšená, a rozhodně si pořídím další autorčiny knihy. :)

Mishell14
24.02.2017 4 z 5

Kniha mne na konci dojala. Krásný příběh o tom jak čas zahojí všechny rány. I mdyž Lou se hodně změnila její humor mi v pokračování chyběl. Ale díky bohu se o vtip postarala Lily tedy vlastně Wkll ;)

Elza_Nofka
24.02.2017 4 z 5

Byla jsem mile překvapena, trochu jsem se bála, po přečteních některých, zdejších komentářů o návaznosti na Než jsem Tě poznala. Dle mého tam ta návaznost je a velmi patrná. Situace kolem Lily, byla docela předvídatelná a i když jsem čekala původ jejich problému jinde, bylo patrné jak to dopadne, ale asi je to dobře. Jinak by přece nemohl přijít ten emotivně zabarvený konec. Takže 4 hvězdy, přece jen k té jedné navrch mi tam ještě něco chybělo :-)

PetraBery
23.02.2017 4 z 5

Pěkné pokračování života hlavní hrdinky z knihy Než jsem tě poznala... Autorka psát bezpochyby umí, o tom mě přesvědčila již několikrát. Přesto to tentokrát za mne není na plný počet, první díl ve mne probouzel silné pocity, u této knihy jsem to tak neměla. Asi bych neměla tak velká očekávání, kdyby se jednalo o samostatný příběh. Ale knihu jsem si přečetla opravdu ráda.

Ankavi
23.02.2017 5 z 5

Mohlo by se říct - nastavovaná kaše ..., měla jsem trochu obavy. Ale ne, není tomu tak, knihy jsem se bála zbytečně. Svět se totiž po smrti Willa změnil. I Louisa se změnila, nedá se říci, že k lepšímu nebo k horšímu, ale je to jiná Louisa. A právě to celému příběhu dodává autentičnost. Protože kdo zažil odchod opravdu hodně blízkého člověka, tak velmi dobře ví, že už nic nebude takové, jako bylo. Ano, život jde dál, snažíme se - někomu to jde rychleji, někdo potřebuje více času. I Louisa se posouvá, život jí do cesty přináší mnoho dalších výzev a překvapení. Moc jsem jí držela palce a v leckterých situacích jsem se našla. Nejen proto dávám zasloužených pět hvězdiček.

zdehan
23.02.2017 5 z 5

Na knihu jsem se moc těšila a líbila se mě mužu doporučit.

Xoxo_Christiane
21.02.2017 3 z 5

Kniha se mi líbila, četla jsem v originále stejně jako první část, ale mrzí mě, že Louisa se v druhém díle zdá jako úplně někdo jiný. Zatím co v prvním díle hodně z nás neudrželo oči suché, tajil se dech a na konci knihy jsme nemohli usnout, v tomto pokračování je to spíš odpočinková kniha. Nic moc zásadního se tam neděje (možná ke konci mi to přišlo trochu víc napínavé). Hodnotím 3 z 5 jelikož Jojo je má oblíbenkyně společně se Sophie Kinsella, určitě nelituji, že jsem přečetla.

silvara
21.02.2017 3 z 5

Tak nevím. Z téhle moyesovky mám dosti rozporuplné pocity. Jako pokračování (nebo navazující druhý díl) mě to zklamalo. Louisa Clarková není Louisou Clarkovou, kterou jsem poznala v Než jsem tě poznala. Chápu, poznamenala ji ztráta milované osoby. Jenže to ještě neznamená, že tím pádem se automaticky změní celá její osobnost. (Můj názor, suďte mě, jestli chcete.)
Ale když to vezmu jako samostatnou knížku, která pojednává o tom, jak je těžké se se ztrátou bližního vyrovnat... V tom případě se mi Život po tobě líbil. Moyesovou zachránilo, že umí příběhy vyprávět. Vezmu-li to jako samostatnou knihu, pak jsem byla spokojena.

AnetHol
21.02.2017 5 z 5

Super, super .... prostě skvělá :) Další krásná knížka od úžasné spisovatelky :)

Imor
19.02.2017 5 z 5

Nebudu tuto knihu hodnotit jako knihu, která měla na něco navázat, budu ji hodnotit jako další knihu od Jojo Moyes - čtivá, jednoduchá, pěkný příběh - prostě takové to úplně obyčejné a milé počteníčko - klidně bych si dala i třetí díl :-)

Klára2216
18.02.2017 3 z 5

Jsem u této knihy docela na vážkách. Neříkám, že to nebylo čtivé, to jsou všechny knihy od JoJo, ale nemohla jsem se do toho vpravit jako do pokračovaní Než jsem tě poznala. Spíše jsem to brala jako samostatný román. Lilly mi neseděla od začátku do konce a některé situace mi přišly přitažené za vlasy.

Pořád je to jedna z mých nejoblíbenějších autorek a musím vlastnit všechny její knihy =) Zatím mě žádná z knih vyloženě nezklamala, ale co se týče Životu po tobě, tak laťka jejich dalších knih je u mě nastavena mnohem výše.

m.valova
17.02.2017 5 z 5

Pěkná knížka,dobře se četla,je to samozdřejmě něco jiného jako první kniha,ale zaujala mě.

Mišule_11
16.02.2017 5 z 5

I když to není příběh, tak silný jako s Willem, určitě má něco do sebe! Louisa se s tím vypořádala po svém, i když ze začátku to tak vůbec nevypadalo..Lilly mi že začátku moc nesedla, ale obě byly správně praštěné! :D Sama jsem si oblíbila, nenudila jsem se určitě a i se zasmála! :)

Šárka64
16.02.2017 3 z 5

Pokračování není úplně špatné, ale mě přišlo jako hodně vynucené. Lily mi neseděla i když v průběhu se ukázalo, že vše není jak se jeví. Nečetla jsem "jedním dechem".

verushka19
15.02.2017 5 z 5

Kniha se mi moc líbila. Byla napínavá a i trochu akční. Ale spíše jako pokračování jsem to brala jako úplně jiný příběh.

Kesssssi
15.02.2017 5 z 5

První díl super a toto pokračování se mi také moc líbilo. Za mě naprostá spokojenost, četlo se uplně samo.

SpiritErised
15.02.2017 2 z 5

Já se pokračování taky bála, jako několik jiných lidí tady. Bohužel, jsem se bála oprávněně.

Mabie
15.02.2017 3 z 5

Kniha se mi líbila, třebaže jak už tu několikrát přede mnou zaznělo, některé pasáže jsou trochu vykonstruované. Příběh je podaný dost jako červená knihovna, ale jako oddychovka dobré :-)

eva7919
14.02.2017 5 z 5

Skvělá kniha, velmi hezky vykreslené situace. Pro mě snad i lepší než první díl. Má větší spád a více akcí.

Merynkaw
14.02.2017 3 z 5

Trochu americká červená knihovna. Pár knih od Jojo jsem četla, ale tahle zatím propadá. Je to hezké čtení, zajímavé ukončení dramatické události z první knihy. Ale na mě je to moc pocukrované.