Život po tobě

Život po tobě https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/293194/bmid_zivot-po-tobe-vN9-293194.jpg 4 2887 2887

Kdybyste ztratili někoho, koho jste moc milovali, jak moc by to změnilo váš pohled na svět? V pokračování světového bestselleru Jojo Moyesové Než jsem tě poznala najdeme Louisu Clarkovou v přesně takové situaci. Po intenzivním půlročním vztahu s ochrnutým Willem Traynorem, který se rozhodl ukončit svůj život asistovanou sebevraždou, zůstává Louisa sama, zmítána smutkem a výčitkami svědomí. Po vážném úrazu se navíc musí vrátit domů k rodičům. Jako by byla najednou zpátky na začátku cesty – život po Willově smrti totiž znamená učit se leccos znovu, stavět na nových základech. Záchranář Sam Fielding, pro něhož je kontakt se smrtí každodenní náplní práce, by snad mohl být právě tím, kdo Louise pomůže se zase vrátit do života, jenomže pak se z Willovy minulosti nečekaně jako uragán vynoří Lily – jeho šestnáctiletá nezvladatelná dcera. A všechno je rázem jinak…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

After You , 2015

Petra1420
01.02.2017 5 z 5

Asi všechny zajímalo jak to s Louisou dopadne a jsem moc ráda, že autorka napsala pokračování, které se sice první knize nevyrovná, ale je taky skvělé. Bála jsem se zápletky s Lily, ale nakonec mě příjemně překvapila a byla moc zajímavá. Těším se na další úžasné knihy autorky u kterých se nikdy nenudím:)

Denninka
01.02.2017 3 z 5

Nápad s pokračováním byl fajn a ráda jsem se dozvěděla o Louise jak žila dál. Souhlasím s dalšími, že se nevyrovná prvnímu ,,dílu", ale když si představím, že se jedná o samostatný příběh, tak bylo bylo milé čtení, jak se dá od autorky očekávat.

koala
31.01.2017 4 z 5

Myslím, že není jednoduché, napsat pokračování tak zvláštní a úspěšné knihy jako "Než jsem tě poznala" a vetšinou se to napodruhé už nikdy tak skvěle nepovede. Chápu ale, že ji čtenáři uháněli a vyžadovali druhý díl, mě taky zajímalo, jak si Luisa povede dál. První polovina knihy byla trochu rozvláčná, což si může autorka už vzhledem ke své popularitě dovolit, já mám ale raději, když to má spád od začátku do konce a nedá se to odložit. POZOR ZÁPLETKA! Nemyslím si, že by se tak problémové dítě, jako Lili, dokázalo tak rychle změnit k lepšímu, ale budiš. Mrzí mě, jak málo prostoru dostal v knize Sam, který mi byl mimochodem mnohem sympatičtější než Will (v tom, jak jednal s Luisou např.). Nějak jsem nepochopila, co bylo na práci v polské rodině v New Yorku, tak životně důležitého. Nechce se mi věřit, že by se v Londýně pro Luisu nenašla vhodná pracovní příležitost... že by se chystalo další pokračování? (Přece jen babička Traynorová vyjádřila přání Luise v životě nějak pomoct a Sam na ni čeká v Londýně …?) Docela mě bavilo feministické prozření Luisiny maminky, i když to nemuseli řešit až tak veřejně :-) No a některá ta sprostá slova teda ... už byla docela silný kalibr.

katulinka
31.01.2017 2 z 5

Tato kniha me zklamala (asi ale zase pro moje vysoka ocekavani...)

aknitramk
31.01.2017 4 z 5

Skvělé čtení, Jojo mě prostě baví. Knihu vřele doporučuji.

helenkan
30.01.2017 5 z 5

Mám tuhle knížku v knihovně a stále si jí odkládám,jako bombónek. Zároveň mám trochu strach,abych nebyla zklamaná. První díl Než jsem tě poznala byl naprosto jedinečnej.

KateEm
30.01.2017 3 z 5

Jak již bylo níže řečeno, knížka je ideální na období, kdy ji potřebujete občas zavřít a jít spát. Taková oddechovka, kterou nepotřebujete přečíst za jednu noc (jako první díl). Čtení bylo příjemné, ale klidně mohly mít postavy jiné názvy a osudy, stejně jsem si je s prvním dílem nespojila. Pro mě úplně jiná Louisa, ale by to fajn. :)

raty
30.01.2017 5 z 5

Pro jistotu jsem od této knihy nečekala nic. Byla jsem velmi příjemně překvapená zápletkou i zajímavými životními příběhy dalších hrdinů.

Aneleh
29.01.2017 5 z 5

Konec mě překvapil a vyvolal ve mě zvědavost, jak se asi hlavní hrdince dařilo dál a jak se vyvíjel její vztah k Samovi. Klidně bych brala další díl. Nemohu napsat víc, než že je to skvělé pokračování o tom, jak se Louisa vyrovnává s Willovou smrtí, ale i jiní lidé, které potkala ztráta těch nejbližších - kniha, vážná i vtipná zároveň, u které jsem se nenudila ani chvíli.

katst
29.01.2017 3 z 5

První knihou Než jsem tě poznala autorka nasadila laťku dost vysoko, možná právě proto jsem od Života po tobě čekala trochu víc... Příběh se místy až zbytečně moc rozvětvuje a lépe by vyzníval, kdyby byly některé pasáže vynechané, protože zbytečně "ruší" a mnohdy i nudí.

Gretka66
26.01.2017 3 z 5

Život po tobě je zbytečné nastavování první velmi úspěšné knihy-Než jsem tě poznala.Myslím si,že už žádné pokračování nemělo být.

hapsi
26.01.2017 3 z 5

Po přečtení anotace knihy „Život po tobě“ mi zápletka připadala poněkud přitažená za vlasy. Přesvědčilo mě spisovatelčino vypravěčské umění předešlých knih a také zvědavost, jakým vývojem prošla jedna z mých nejoblíbenějších postav z pera Jojo Moyes.
Takže Luisa. Na přání Willa procestovala kus světa. Celou dobu trpěla, ale řídila se sveřepě jeho instrukcemi. Pak si pořídila z Willova odkazu byt v Londýně a opět tam byla nešťastná. Našla si práci v baru, nesnášela image barové tanečnice i šikanu šéfa a stále zůstávala. Chápu její počáteční truchlení, těžké začátky v Londýně, ale to ostatní už je prostě moc. Tak kreativní stvoření a ani se nepokusí přijít na jiné myšlenky zařizováním svého bytu? Jak měla ráda cvrkot kavárny a pyšnila se přípravou čaje a místo toho snáší všechna ponížení šéfa v letištním baru a jediné, co pořád, 18 měsíců po Willově smrti řeší, je co by udělal on a zda ho nezklamala. A co chceš ty, chtěla jsem se jí tolikrát zeptat, a neklameš tak bolestně jen samu sebe? Tahle Luisa mi od té předchozí přišla dost nevěrohodná. Zápletka s Lilly, jakkoliv jsem se jí zkraje bála, mi nakonec přišla pro Luisu nejdůležitější. Konečně dělala něco jen podle sebe. Rozhodla se jí pomoct a dala tomu všechno.
„Život po tobě“ hodně ruší zbytečně podrobné scény, kde se líčí vztahové peripetie rodičů Luisy a sezení na skupině. Ze setkání Luisy a Sama, jsem byla nadšená. Konečně muž, který má Luisu rád takovou jaká je, do ničeho ji netlačí, je chápavý. A ona místo, aby s ním pomaličku zkusila vybudovat plnohodnotný, smysluplný vztah pořád blouzní po Willovi, bojí se dalšího možného zklamaní, přitom se sama zklamává životem „podle Willa“. A pak se nakrátko zableskne: Luisa se rozhodne přestat truchlit a vyrazit vstříc novému životu. A bohužel taky stejně rychle zhasne, protože nechá Sama a svůj život, který pořád čeká, až ho rozvine směrem, který sedí její kreativní a svérázné duši a jede dělat společnici staré paní do New Yorku, protože její rodina a účastníci Kruhu nového začátku to mají za kariéru snů.
Vše zachraňuje um a nápaditost s jakou Jojo píše. Dokáže být vtipná, citlivá a originální. Skvostné scény, pro které mám Jojo tak ráda, v dvojce bohužel příliš pravidelně střídají ty slabé. U takové spisovatelky to mrzí dvojnásob silněji.

blanka7271
26.01.2017 4 z 5

Tuto knížku (narozdíl od předchozího dílu) jste schopni v průběhu čtení i zavřít a jít spát, za což jsem vděčná, jelikož chodím do práce. :) ačkoliv je knížka úpně odlišná od prvního dílu, líbí se mi taky. Jojo Moyes to se čtenáři umí...

whiolet
24.01.2017 4 z 5

Po přečtení knihy Než jsem tě poznala jsem neočekávala druhý díl,ale když vyšel přepadla mě zvědavost. Zvědavost tak silná, že jsem si knihu koupila (knihy si většinou půjčuji z knihovny). Ze začátku jsem se musela smířit s tím, že se Louise změnila a Will, který po ní chtěl,aby svůj život chytila za pačesy a žila ho, by byl nejspíš z jejího stavu naštvaný, ALE postupem času jsem si uvědomila, že to beru jako velké plus, protože, kdybych já ztratila milovanou osobu dopadla bych úplně stejně (rozhodně bych si vesele necestovala po zemi). Když začnete brát knihu takovou jaká je nesrovnávat jí s Než jsem tě poznala ,konečně se začnete usmívat nad ztřeštěnou rodinou Clarkových a fandit Samovi. Jen ten konec mě trochu zamrzel....

princesse
23.01.2017 4 z 5

Docela hezký příběh o Luisině životě po Willově smrti, ale pro mě nejslabší kniha od Jojo. Četla se dobře, nudná rozhodně nebyla, ale něco tomu za mě chybělo. Určitě nepředčí první díl a ani žádnou jinou knihu od této spisovatelky. Četla jsem všechny.

Stephanie92
23.01.2017 4 z 5

První díl byl sice jednoznačně zajímavější, ale Jojo píše poutavě a nevšedně. Její knihy mají něco do sebe a tak i tuto knihu mohu doporučit.

netty
22.01.2017 3 z 5

Je to milé, ale přijde mi psané moc násilně. Jako kdyby Jojo chtěla mermomocí napsat pokračování, ale vlastně ani nevěděla o čem. Příběh je přitažený za vlasy, neuvolněný a opakuje se. Škoda, ještě že první díl se vyvedl na jedničku.

Beruska18
22.01.2017 4 z 5

Tento příběh byl plný touhy a snahy začít opět žít svůj život .... popisuje, jak těžké je opět uvěřit v lásku a najít smysl života po smrti blízkého člověka ...opět krásné čtení, ale první díl prostě nepředčí ,,,,,,

Nuttelka
21.01.2017 4 z 5

Jsem ráda, že o Lou víme, jak se se vším "poprala", sama si takovou situaci vůbec nedovedu představit, když člověk přijde o milovaného člověka... Ale nejdřív jsem se ke čtení musela trošku nutit, Lily mi tedy strašně lezla na nervy, ale pořádně jsem se začetla až od chvíle, kdy nám Jojo dopřála kapitolu z pohledu Lily, proč je vlastně taková, proč se tak chová a od té chvíle jsem se nemohla od knihy odtrhnout. Sam mi byl sympatický od samého začátku, drama nám bylo též dopřáno a samozřejmě i slzy mi ukáply, jak se všichni sešli na střešní terase... Jsem ráda, že knihu mám ve své knihovně a určitě se k ní zas časem vrátím...

Peace
21.01.2017 4 z 5

"Bylo jisté, že přijdou osamělé dny. A špatné dny. A dny, kdy si budu říkat, do čeho jsem se to ksakru nechala navézt. Protože i takové dny patří k dobrodružství."

Laťka z předchozího dílu byla nasazena velmi vysoko, protože - co si budeme povídat - byť jen přiblížit se charismatu Willovi osobnosti, je hodně těžké. A je jasné, že tato kniha už musí být bez něj..
Autorka se však s pokračujícím dějem poprala se ctí a vznikl hezký a hlavně pravdivě vyznívající příběh. Za myšlenku z knihy o tom, že v každém věku se dá začít znovu, vyloženě tleskám.