Predtým ako som ťa poznala

Predtým ako som ťa poznala https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/207281/mid_predtym-ako-som-ta-poznala-D2T-207281.jpg 5 8366 8366

Lou Clarková vie všeličo. Vie, že jej otec si ťažko hľadá prácu, vie, koľko krokov treba prejsť od autobusovej zastávky k rodičovskému domu. Vie, že sa jej páči práca v bistre, a vie, že možno neľúbi svojho priateľa Patricka, oduševneného športovca. Zato nevie nič o klasickej hudbe, nevie, že príde o miesto, a keby tušila, čo ju čaká, asi by prišla o rozum. Will Traynor vie, že po dopravnej nehode stratil chuť do života. Vie, čím bol kedysi, vie, že všetko sa mu teraz zdá malé a neradostné, a veľmi presne vie, ako s tým skoncovať. Zato nevie, že Lou mu vtrhne do života ako farebná búrka. A ani jeden z nich nevie, že jeden druhého navzájom navždy zmenia. Román Predtým ako som ťa poznala má aj voľné pokračovanie. O ďalšom osude hlavných hrdinov autorka napísala knihu s názvom Čo bolo potom.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (SK)

Me Before You , 2012

bai.Cerna
05.01.2014 5 z 5

Nádherný příběh, kdy litujete, že kniha nemá dalších 400 stran...

chadulka
05.01.2014 5 z 5

Po dlouhé době,která mě tato kniha zasáhla.....je velmi krásná....přečetla sem jí jedním dechem,nedokázala se od ní odtrhnout.....konec knížky sem dočítala přes slzy,bylo mi líto,že to dopadlo tak jak to dopadlo.....a po přečtení sem na tu knihu musela stále myslet!!!!

AndreaP.
04.01.2014 5 z 5

Silný příběh, který zasáhne. Příběh, který ve vás probudí emoce, o kterých ani nevíte, že je máte. Příběh, u kterého se smějete, a vzápětí vás mrazí. Začtete se a už vás to nepustí. Do poslední chvíle člověk věří v jiný konec, i když podvědomě ví, že jiný prostě být nemůže. Knihu jsem přečetla jedním dechem, poslední strany této úžasné knihy jsem vnímala přes slzy, které se prostě kutálely z očí. Zasáhlo mě to, po dočtení jsem jen strnule hleděla před sebe a nebyla schopna mluvit. Famózní příběh famózní spisovatelky, který ve mě zanechal hlubokou stopu. Děkuji Vám, Jojo Moyes.

Styblice
04.01.2014 5 z 5

Knihu jsem přečetla jedním dechem. Úžasný a dojemný příběh, u kterého jsem brečela jak želva. Člověk aspoň vidí, jak malé jsou naše každodenní problémy, které řešíme. Stojí za to si ji přečíst! :)

lucull
04.01.2014 5 z 5

Knížku jsem už bohužel dočetla. "Bohužel" z toho důvodu, že to byla zatím jediná knížka, u které jsem se nechtěla dočkat konce. Nejspíš se budu opakovat, ale ještě teď mám ucpaný nos, kolem mě se válí kapesníky, a pod očima mám vaky jak mraky. Nádherný příběh, po celou dobu čtení se mi děj zobrazoval v hlavě jako film. Myslím, že nebudu jediná, která by to shrnula a řekla DOPORUČUJI!!!!!

Aquarii
02.01.2014 5 z 5

Famózní kniha, těším se na další.

Kathyss
02.01.2014 5 z 5

Kniha je naprosto úžasná! Nemohla jsem se odtrhnout, přečetla jsem jí jedním dechem. Naprosto mě uchvátila, vtáhla do sebe, cítila jsem všechny ty emoce co vyzařovala. Úžasně napsaná, nádherně popsaný děj, ale také hrozně smutný. Od začátku do konce je to prostě směs citů, krásných a nešťastných zároveň. Sice jsem doufala v jiný konec - naděje umírá poslední, ale autorka za alespoň zakončila docela jemně, tedy pro mě jako milovníka happyendů. :-) Knihu určitě všem doporučuji, je v ní nějaké to životní moudro a člověk přehodnotí v životě pár věcí, krásné!

KitaB
02.01.2014 5 z 5

Kniha mě uchvátila, po dlouhé době jsem nemohla přestat číst. Určitě každý věří v dobrý konec, a on na jednu stranu dobrý je. Líbilo se mi prostředí v knize a zžívala jsem se v některých chvílích i s Luisou!

amysa
31.12.2013 5 z 5

Přidávám se k řadě nadšených čtenářek, knížka se mi velmi líbila a nikdy na ní nezapomenu a to třeba i proto, že to byla moje úplně první knížka přečtená ve čtečce:-). Na autorčinu novinku Poslední dopis... jsem před vánoci netrpělivě čekala a moc se těším, až si jí co nejdříve přečtu...
A ještě k Než jsem tě poznala - je to opravdu moc hezká knížka a doporučuji ji přečíst všem a ještě jsem opravdu nenarazila na nikoho, komu by se nelíbila a nebo koho by nějakým způsobem nezasáhla... A i když víte, tušíte, jak to dopadne, stejně doufáte, že se to zvrátí... A i když se to nepodaří, stejně ve vás knížka nezanechá žádný pocit prázdnoty a zmaru, ale právě naopak, cítíte z ní životní sílu, odhodlání a optimismus... Je to prostě hodně silný a i velmi vtipný, hezký, milý příběh!!!
Dávám maximální počet hvězdiček a pevně doufám, že si autorka udrží stejnou úroveň i ve svých dalších dílech:-)

Stanidlo
30.12.2013 5 z 5

Opravdu silný příběh. Moje první kniha u které jsem brečela.

raty
30.12.2013 5 z 5

Kniha, která chytne a nepustí. Brečela jsem jako želva.

DanielaRusova
29.12.2013 5 z 5

Jsem smutná a zároveň štastná.Hned po přečtení jsem šla vyhledat další knížky této autorkyPo přečtení jsem knihu ještě několikrát otevřela a vrátila se k některým pasážím..Příběh je krásný ,smutný,citlivý prostě "všechno v 1",doufám jen,že nebudu plakat u další.

La Fiera
29.12.2013 5 z 5

Tahle knížka si nezaslouží nic jiného, než plných pět hvězdiček. Nevšední a složitý příběh je tak krásně napsaný, až jsem tomu nemohla věřit. Dokonce se mi líbil i konec ačkoli se nedá říct, že by patřil mezi smutné konce ani mezi happy endy.
Pokud toužíte po přečtení nevšední a dojemné romance, Než jsem tě poznala je pro vás to pravé. A nejen pro vás, určitě stojí za přečtení i ostatním. Vřele doporučuji.

Ivy
28.12.2013 5 z 5

Člověk by byl z kamene, kdyby se ho tenhle příběh ani trochu nedotkl. Posledních asi 30 stránek jsem probulela. Poskytlo mi to spoustu materiálu k přemýšlení. Bylo to pro mě zábavný čtení ale strašně ponurý a smutný i když jsem si pořád přála aby se Willovo stav zlepšil prostě vám dojde, že to nedopadne šťastně když to tak čtete. Proč to nemohlo dopadnout líp? Ještě teď mám slzy v očích když nad tím přemýšlím. Prostě v poslední době kniha, která přestože patří do kategorie romány pro ženy (které já vůbec nezavrhuji jen moje okolí se na mě dívá jaksi jinak, že čtu všechen ten romantickej blaf) je taková, že mě pořádně chytne za srdce.

maja.s
28.12.2013 5 z 5

Velmi čtivý román. Knihu jsem nedokázala odložit, dokud jsem se nedostala na poslední stranu! :) I když jsem stále doufala, že přijde nějaký zázrak a Willův stav se zlepší, byla jsem spokojená a dojatá. Poslední strany se četly hodně těžce, se slzami v očích. :)

helenkan
28.12.2013 5 z 5

. Příběh nad kterým se člověk musí zamyslet a dostal se mi pod kůži.Smutnej konec a docela chápu Willovo rozhodnutí.To nebyl život,ale živoření a vzhledem k jeho životu před nehodou.Hrozná představa! Bohužel je to i pravdivé.

kacka07
27.12.2013 5 z 5

Přála bych si, aby to mohlo skončit jinak, ale chápu, že pro Willa to prostě jinak nešlo. Chápu ho neskutečným způsobem. Zároveň mi ale nepřestávají téct slzy kvůli Lou a kvůli jeho rodině. Nejsmutnější na tom je ta pravda. A taky to, že jsem to četla opravdu celou noc, vůbec kvůli tomu nespala a se svítáním a s brekem dočítala.

RockMartina
23.12.2013 5 z 5

Otevřela mi oči...Ale neplakala jsem:)

aja2605
19.12.2013 5 z 5

Proc to nemohlo skoncit jinak.... nikdy jsem u knihy tak nebrecela...

Vercik
14.12.2013 5 z 5

Nejsem moc velká čtenářka, ale tato kniha mě dostala. Málokerá kniha se mi dostane pod kůži jako tato. Byli chvíle, kdy jsem se smíchy popadala za břicho, ale také, kdy jsem si docela poplakala. Téměř do poslední chvíle jsem doufala, že konec bude jiný, než byl. Všem doporučuji si jí přečít.