Predtým ako som ťa poznala

Predtým ako som ťa poznala https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/207281/mid_predtym-ako-som-ta-poznala-D2T-207281.jpg 5 8363 2070

Lou Clarková vie všeličo. Vie, že jej otec si ťažko hľadá prácu, vie, koľko krokov treba prejsť od autobusovej zastávky k rodičovskému domu. Vie, že sa jej páči práca v bistre, a vie, že možno neľúbi svojho priateľa Patricka, oduševneného športovca. Zato nevie nič o klasickej hudbe, nevie, že príde o miesto, a keby tušila, čo ju čaká, asi by prišla o rozum. Will Traynor vie, že po dopravnej nehode stratil chuť do života. Vie, čím bol kedysi, vie, že všetko sa mu teraz zdá malé a neradostné, a veľmi presne vie, ako s tým skoncovať. Zato nevie, že Lou mu vtrhne do života ako farebná búrka. A ani jeden z nich nevie, že jeden druhého navzájom navždy zmenia. Román Predtým ako som ťa poznala má aj voľné pokračovanie. O ďalšom osude hlavných hrdinov autorka napísala knihu s názvom Čo bolo potom.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (SK)

Me Before You , 2012

Lenis
29.10.2013 5 z 5

krasna knizka, moc dobre se cte, davam 100% a tesim se na dalsi dilo autorky :-)

JajaAP
28.10.2013 4 z 5

Nedokážu říct, čím mě ten příběh zaujal, ale je to ten druh knihy, která ve vás zůstane ještě dlouho po přečtení. Moc se mi to líbilo, ikdyž jsem ke konci nedokázala zastavit slzy.

Ereniss
26.10.2013 5 z 5

Nemám slov, jenom tiše pláču. Kniha mě doslova strhla neskutečným způsobem a potokem emocí. Ne, nešlo se od čtení odtrhnout, i když jsem přesně věděla, jak to skončí...

Nelin
24.10.2013 5 z 5

Až na ten konec úžasné :) Poslední kapitoly se mi zdály být příliš uspěchané. Myslím, že tato kniha si odznáček bestseleru zaslouží :))

deninii
24.10.2013 5 z 5

Knihu jsem přečetla jedním dechem. Určitě si ji přečtu znovu a pokaždé budu doufat v jiný konec. Nádherná záležitost.

eniete
22.10.2013 4 z 5

Dlouho jsem přemýšlela nad tím, co ke knize napsat. Každý kdo ji četl, musí uznat, že je to silný příběh a po přečtení prostě musíte nad knihou přemýšlet. Z jedné strany mi přijde sobecké, že Will se rozhodl tak, jak se rozhodl. Ale když se na to podívám jeho očima, tak ho vlastně chápu. Určitě to nebylo naposled, co jsem si knihu přečetla.

danuska
20.10.2013 5 z 5

Smutny pribeh, vdaka ktoremu si kazdy uvedomi, ze treba zit naplno.

Lamaya
20.10.2013 5 z 5

Nejkrásnější kniha jakou jsem kdy četla

michvav
16.10.2013 5 z 5

Knížka mě hodně dostala,četla jsem ji jedním dechem a i když jsem věděla, že to neskončí dobře pořád jsem doufala, že jo a pak už jsem jenom brečela :( určitě jsem tuto knihu nečetla naposledy!

hanajm
14.10.2013 4 z 5

Přestože jsem věděla jak to dopadne, padlo pět kapesníků :-) Ta kniha je jako magnet - dokud nejste na konci, pořád vás svádí ke čtení. Shrnula bych to jako lehčí románek na vážné téma se sympatickými postavami a bez typického happy endu...

Mikejla1308
10.10.2013 5 z 5

Úžasná knížka, opravdu! Krásně napsaná, dobře čtivá. Absolutně jsem ji prožívala. Závěr jsem hltala s obrovským napětím a samozřejmě uronila slzičku. Každému bych ji určitě doporučila :-)

Anre3
08.10.2013 5 z 5

Nádherná knížka, která zasáhne každého. Hodně silný příběh. Kniha opravdu stojí za přečtení, všem doporučuji. Původně jsem napsala, že ji číst znovu asi nebudu, ale musím nad příběhem pořád přemýšlet, tak si ji asi pořídím do knihovny a ráda si ji někdy přečtu znovu.

vaili
07.10.2013 5 z 5

Nádherná knížka, takhle jsem ještě u žádné jiné nebrečela :)

Gabibi
02.10.2013 4 z 5

"Lehké" čtení o těžkém tématu. Textu dominují dialogy a popisy pocitů hlavních hrdinů, čte se dobře, až klouzavě. MOŽNÉ SPOILERY: Jedná se o vztahovku, která se odehraje během šesti měsíců v menším městečku poblíž Londýna. Děj není nijak zběsilý a je zprostředkován především prostřednictvím dialogů. První polovinu jsem opravdu měla problém s hlavní ženskou postavou Lou, která mi nepřipadala moc sympatická, spíše nezajímavá a vadila mi její přehnaná ostýchavost. Myslím, že nedostála popisu "upovídané, milé a svérázné slečny". Jsem ale ráda, že její "proměna" nevznikla "ze dne na den" ("ze stránky na stránku"?) a postupně vykukovala skrze sbližování s Willem. Zato Willa jsem si oblíbila hned, pro mě to byla nejsympatičtější nejzábavnější postava. Ostatní postavy jsou spíš křoví, které jen doplňuje vývoj hlavního páru, ale nikdy ho přímo neusměrňuje. Kromě tématu sbližování dvou lidí se objevuje téma život kvadruplegika, otázky eutanazie, rodinná "dramata" a prolínání kontrastních sociálních světů.

Knížka mě pohltila a hodně bavila, přesto nemůžu dát *****, protože vím, že už jí podruhé číst nebudu (ale těším se na film) a také kvůli občasnému klišovitému vyjadřování (hlavně při popisech okolí a prostředí). Jo a nebrečela jsem!

(Dobře, tak jednou!)

bluelada
02.10.2013 5 z 5

Dočetla jsem jedním dechem během dvou večerů.....čtivé, krásné téma, dialogy, které byly ze života. Měla jsem obavy, že to bude "slaďák" - ale nebyl. Byla to knížka, ke které se určitě vrátím, zatím ve mně doznívají různé pasáže a těším se na druhé čtení. Doporučuji!

cace
02.10.2013 4 z 5

Knížka je čtivá, líbivá. Jen ten konec je snad až moc předvídatelný a udělaný k zaplakání. Mohlo by to zůstat otevřenější a ne dokončeno do každého detailu. Lehčí čtení, ale zhltnete ho jedním dechem. Doporučuji.

Ella H.
29.09.2013 5 z 5

Velmi silný příběh...musím dát pět hvězdiček, jelikož lepší knihu jsem nečetla (i když přes slzy jsem na to kolikrát ani neviděla). Tato kniha mi zůstane v myšlenkách ještě pěkně dlouho. Absolutně nemám slov, jedině snad...doporučuji, rozhodně stojí za přečtení.

מיכאל
28.09.2013 5 z 5

Včera jsem dočetla, brečela jako želva (bylo mi jasné, jak to skončí, takže jsem posledních 150 stránek vzala prakticky bez přestávky, abych to "měla za sebou") a po přečtení jsem s oteklýma očima uléhala s tím, že tím to skončilo. Druhý den jsem si při vaření vzpomněla na jednu pasáž a (opravdu tenhle výraz musím použít) stáhlo se mi hrdlo. Tahle kniha ve mě zůstane ještě hodně dlouho.

zamiokula
28.09.2013 5 z 5

nejprve mi dovolte vzkaz pro ,,machrus,,:ano Christian Bale by byl ten pravý!a ted ke knize:možná jsem trochu masochista ale knihy s touto a i jinak drsnou životní tematikou mně zajímají a i baví, protože život takový drsný je a nesnáším slaďáky,ale musím říct že tahle kniha mně naprosto uchvátila!a i s tím zakončením které má...myslím že kdo v životě byl opravdu na dně a měl pocit že nemá východisko,pochopí hlubokou myšlenku a podtext tohoto příběhu...žádná laciná klišé,syrová realita a nepřikrášlené pocity hlavních hrdinů....a myslím ,že kdyby tam byla kapitola z hlediska pohledu Wila,čtenář by to zoufalství už snad ani neunesl,a to byl asi i autorčin názor,troufám si říct...kdyby se jen jeden zdravý člověk nad řádkami této knihy zamyslel a přestal bědovat nad malichernostmi,kniha by splnila svůj účel!a takhle podobně mně kdysi před lety zasáhla knížka,,Byl jsem daun,,bohužel na autora si už nevzpomínám,ale byla to stejná síla!dopuručuju všem čtěte!čtěte!tuhle knihu si prostě přečíst musíte!

Domuly
28.09.2013 4 z 5

Jak nejsem na slaďáky a romantické příběhy, tenhle mě dostal. Ještě dlouho ho budu mít v hlavě.