Predtým ako som ťa poznala

Predtým ako som ťa poznala https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/207281/mid_predtym-ako-som-ta-poznala-D2T-207281.jpg 5 8363 2070

Lou Clarková vie všeličo. Vie, že jej otec si ťažko hľadá prácu, vie, koľko krokov treba prejsť od autobusovej zastávky k rodičovskému domu. Vie, že sa jej páči práca v bistre, a vie, že možno neľúbi svojho priateľa Patricka, oduševneného športovca. Zato nevie nič o klasickej hudbe, nevie, že príde o miesto, a keby tušila, čo ju čaká, asi by prišla o rozum. Will Traynor vie, že po dopravnej nehode stratil chuť do života. Vie, čím bol kedysi, vie, že všetko sa mu teraz zdá malé a neradostné, a veľmi presne vie, ako s tým skoncovať. Zato nevie, že Lou mu vtrhne do života ako farebná búrka. A ani jeden z nich nevie, že jeden druhého navzájom navždy zmenia. Román Predtým ako som ťa poznala má aj voľné pokračovanie. O ďalšom osude hlavných hrdinov autorka napísala knihu s názvom Čo bolo potom.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (SK)

Me Before You , 2012

Kate.S
23.08.2013 5 z 5

Je to velice smutná a dojemná knížka. V průběhu čtení jsem se připravovala na to, že mi nějaká ta slza ukápne, ale ono nic. Místo toho jsem jen zaraženě zírala na knihu. I po dočtení jsem o příběhu dlouze uvažovala a kladla jsem si otázku, zda Will Louisu miloval nebo ne. Ale i pořes to, že je to velmi smutná knížka, jsem se u čtení několikrát zasmála. Nejvíce mě pobavilo, když Will popisoval, jak se ho opilá Louisa pokoušela uložit do postele, a oba skončili na podlaze. To mě opravdu od srdce rozesmálo. Chvílemi mi kniha připomínala podobnou knihu Hvězdy nám nepřály, ale v dobrém slova smyslu. Konec této knihy mě překvapil. SPOILER Pořád jsem totiž doufala, že si to Will rozmyslí. Kniha se ale autorce velmi povedla a já bych jí přála, aby její další knihy dosahovaly stejných kvalit.

Katuschkaaa
21.08.2013 5 z 5

Do půlky knihy jsem byla rozpolcená, jestli se mi kniha líbí nebo ne. Nemohla jsem se sžít s hlavní hrdinkou, připadala mi hloupá a obyčejná. Postupně mě knížka bavila víc a víc a ke konci hltala každé slovo. Konec jsem obrečela a poslední dvě strany jsem ještě dlouho rozdýchávala :-)

mautina7
20.08.2013 5 z 5

Z počátku průměrná kniha s již trochu použitým tématem (film Intouchables), která si Vás však v průběhu chytne a nepustí. Ještě teď mi doznívají pocity a dojmy z ní, což mám obecně ráda, pokud se mi to u nějaké knihy stane :)

LiLLu
19.08.2013

tak jsem neodolala a knihu si dnes koupila,.....já nechci brečet:-))))

andreakamenikov
16.08.2013 5 z 5

Nádherná kniha, dávám plný počet hvězd.

adikgabi
12.08.2013 3 z 5

tohle mě trochu mrzí - raděj bych psala stejnou chválu, jako ti přede mnou, ale - ano, dejme tomu dojemné, dejme tomu NAŠTĚSTÍ celkem vtipné, protože jinak by to bylo pro mě nečitelné. né, že bych se tím prokousávala s obtížemi, né že by mi na tom něco extra vadilo...jen je to takové prvoplánovité. já asi raděj knihy, které nejsou dopředu tak opěvované a skvělé.

Balenka
11.08.2013 4 z 5

pekná kniha, ale po očakávaniach, ktoré som mala z predchádzajúcich hodnotení som troška sklamaná..

Galaty
07.08.2013 5 z 5

Krásná kniha s chytlavým dějem. Na konci jsem nebrečela, ač jsem si myslela, že budu, ale bylo to nejspíš tím, že jsem dopředu tak nějak věděla, co se stane, ale i přes to to bylo moc hezké čtení :)

bookcase
05.08.2013 5 z 5

Konec jsem tušila, i když jsem v něj nedoufala - no jo, romantička. Ale na druhou stranu - tak to asi mělo být, kdyby to skončilo jinak, nebylo by to vůbec to, o čem to mělo být. Každopádně skvělá kniha, do které jsem se začetla a nemohla odtrhnout.

debe
05.08.2013 4 z 5

No to byl doják. Pořád jsme doufala, že v téhle knize nad vším zvítězí láska, i to neochvějné odhodlání zviklá... takže jsem ráda za ten konec, se vším všudy. Bezva kniha na letní prázdniny.

DannyBlakely
01.08.2013 4 z 5

Ještě jedna věc.. je pravda, že spoilerující komentáře mi ten zážitek trochu zničily.. Asi by bylo dobrý, napsat před koment varování..

DannyBlakely
01.08.2013 4 z 5

Včera jsem si ji přinesla domů, večer jsem ji začala číst, četla jsem do dvou do rána, šla spát jen proto, že mi bylo blbý, nejít spát vůbec, probudila jsem se, udělala si snídani, pokračovala ve čtení a dočetla před půl hodinou. Nemohla jsem se od té knížky doslova odtrhnout. Příběh byl silný, skvěle napsaný a do poslední chvíle jsem si přála, aby to skončilo tak, jak jste si to určitě přáli i Vy ostatní.. Miluju tu knížku, myslí jsem pořád v ní a snažím se vzpamatovat.. Je hodně věcí, nad kterýma teď budu přemýšlet..

Raduska89
26.07.2013 5 z 5

Pokud chcete dojemný příběh u kterého si pobrečítě , tak určitě Než jsem tě poznala..... Úžasná kniha :)

kackaj
19.07.2013 5 z 5

poslední 2 stránky jsem brečela jak želva

Ellkarka
12.07.2013 5 z 5

Nejdřív mě opojilo nadšení krásné obálky ke koupi. Pak jsem ji jen nedůvěřivě chytla a objevila v ní bichli, kterou se bojím začít číst. Po pár stránkách jsem se začala, ale smát. Knížka má v sobě něco kouzelného. Jen sebemenší větě vás dokáže rozesmát i rozbrečet.

modranka
12.07.2013 3 z 5

Túto knihu nie je ľahko hodnotiť, najradšej by som námetu dala 5 hviezdičiek, ale dala som len tri, a to chce vysvetlenie. Text sa ťažko hodnotí nie kvôli textu, ale myšlienke eutanázie. Mimochodom, zarazilo ma, že autorka tento výraz nepoužila v texte ani jeden raz. Zľakla sa vlastného námetu? Po prečítaní myslíte na posledných 20 strán, uvažujete či má človek právo na život alebo na smrť.
Nepáčil sa mi štýl písania v prvej osobe a z rôznych perspektív iných postáv, pritom rozprávanie tej najdôležitejšej osoby (Willa) úplne absentovalo. Will nedostal možnosť opísať svoje pocity a emócie ani v jednej kapitole, a preto na mňa pôsobil len ako vedľajšia postava. Vlastne som sa nedozvedela, či Will Lou mal len rád, alebo ju aj miloval a rovnako tak, som nevedela presne určiť, či Lou Willa skutočne milovala alebo k nemu cítila ľútosť, ktorú si pomýlila s láskou. A práve za to som stiahla hneď 2 hviezdičky.

srutkovaa
11.07.2013 5 z 5

Neuplynulo ani 10 minut od dočtení této knihy a jsem na sebe naštvaná, že i když jsem věděla jak to dopadne, tak mě to sebralo. Nikdy jsem u žádné knihy tak dlouhou dobu neprobřečela... Přesto stojí za přečtení, protože je to super kniha!

Lensiiee
10.07.2013 5 z 5

Krásná a realistická. Nahlodala mé přesvědčení a donutila mě se nad svými názory zamyslet. Jen kdybych si předtím nepřečetla ty spoilerující komentáře.

zoja
08.07.2013 5 z 5

Jsem zastánkyně šťastných konců, ale i přesto to byla nádherná kniha. Když jsem zrovna nemohla číst, pořád jsem na Willa a Louisu myslela, stejně tak dlouhou dobu po přečtení knihy. Jeden z příběhů, který se vám vryje pod kůži. Moc bych jim přála, aby to dopadlo jinak.

evasamankova
07.07.2013 5 z 5

Nádherná a obrovsky smutná kniha. Je psána laskavě, s láskou a procítěností. Hrdiny jsem si musela zamilovat. Louisa byla tak nádherná, lidská a čistá postava. Svět kvadruplegiků je zde popsán realisticky se všemi reakcemi okolí i neustálých bariér. Je hodně smutné, že si to většina z nás ani neuvědomuje.
Vzdáleně a velmi neurčitě bych tuto knihu přirovnala ke knize Hvězdy nám nepřály a tuto škatulku jsem si pro sebe nazvala "emoční ždímaky". Tahle byla úplný vysavač. Zůstala po ní kupa mokrých kapesníků a oči se mi lesknou ještě teď.
Než jsem tě poznala je pro mě přesně tou knihou, které náleží 5 hvězd a kolonka doporučené. Ale ještě raději bych těch hvězd dala 6.