Predtým ako som ťa poznala

Predtým ako som ťa poznala https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/207281/mid_predtym-ako-som-ta-poznala-D2T-207281.jpg 5 8363 2070

Lou Clarková vie všeličo. Vie, že jej otec si ťažko hľadá prácu, vie, koľko krokov treba prejsť od autobusovej zastávky k rodičovskému domu. Vie, že sa jej páči práca v bistre, a vie, že možno neľúbi svojho priateľa Patricka, oduševneného športovca. Zato nevie nič o klasickej hudbe, nevie, že príde o miesto, a keby tušila, čo ju čaká, asi by prišla o rozum. Will Traynor vie, že po dopravnej nehode stratil chuť do života. Vie, čím bol kedysi, vie, že všetko sa mu teraz zdá malé a neradostné, a veľmi presne vie, ako s tým skoncovať. Zato nevie, že Lou mu vtrhne do života ako farebná búrka. A ani jeden z nich nevie, že jeden druhého navzájom navždy zmenia. Román Predtým ako som ťa poznala má aj voľné pokračovanie. O ďalšom osude hlavných hrdinov autorka napísala knihu s názvom Čo bolo potom.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (SK)

Me Before You , 2012

CassieAinsworth
30.11.2013 4 z 5

Dojemný poutavý příběh. Žádné přeslazené lovestory. Opravdu stojí za přečtení.

Joshanda
28.11.2013 5 z 5

Už dlouho jsem nečetla nic tak skvělého. Příběh mě úplně pohltil. Určitě doporučuji.

P.ary
26.11.2013 5 z 5

Krásná, smutná knížka... jak já zase brečela :-) Tahle knížka ve mně bude ještě dlouho doutnat... Teď si musim přečíst něco přeslazenýho, kde všichni budou žít šťastně až do smrti :-)

Daffodila
23.11.2013 5 z 5

Tahle knížka mě přesvědčila o jednom - že se můžete smát i když vám vše přijde jako ztracené a volně přecházet v slzy. Konec knihy mi ukázal, že číst s hrachy v koutcích očí není žádná sranda.

Blauny
23.11.2013 5 z 5

Na poslední stránky jsem přes slzy neviděla, krásná kniha. Stále přemýšlím, jak bych se zachovala, kdybych byla v kůži Louisy. Být v kůži Willa, nad tím raději nepřemýšlím.

klarka61
22.11.2013 5 z 5

Nádherný příběh a vůbec ne přeslazený.Hlavní hrdinka mi byla velice sympatická. Doporučuji, je to super.

dark.ma93
17.11.2013 5 z 5

Jsou určité knihy a určití spisovatelé, kteří vstoupí do dějin světové literatury, a mají navždy své nezastupitelné místo v hodinách literatury. Jsou to legendární a spisovatelé a legendární knihy. Jsou poklady, které se pak šíří pro další generace. A mezi ně se musí zařadit i tahle autorka a kniha. Tohle není jedna z mnoha knih které najdete v knihkupectví, tohle je něco, co byste si měli přečíst! Není to klasický ženský román červené knihovny typu - ona a on se zamilují, pak je tam zápletka, nějaký bla bla bla a přeslazenej happyend. To ani omylem, knihu jsem číst nechtěla, protože ženské romány moc nemusím, ale tohle bylo tak diametrálně odlišné od klasických románů. Je to příběh o lásce, ale ve zcela jiné podobě. Šířit tu knihu dál! Je to něco, co zatím snad ani nebylo napsáno. Až na konci pochopíte celou pointu knihy a zůstane ve vás nesmazatelný pocit. Je to kniha, která vás asi rozpláče a někam pak mentálně posune a o tom dobré knihy jsou. Tohle je klenot mezi knihami - nádhera!

terka-sidi
16.11.2013 5 z 5

Krásná knížka, kterou jsem přečetla jedním dechem. Na začátku jsem si myslela, že kniha dopadne úplně jinak. Postupem knížky jsem tuto myšlenku měnila. Na konci jsem jsem pořád doufala, že závěr bude jiný.

ŠárkaD.
16.11.2013 4 z 5

Zajímavý, strhující příběh. Nevěřila bych, kolik budu potřebovat kapesníků, i když konec byl od začátku jediný možný.

marataheja
14.11.2013 3 z 5

Kniha mě trochu zklamala, očekávala jsem při takovém hodnocení jaké tady má, něco jiného...Je mi to líto,ale nepřišla mi tak úžasná. Od začátku jsem věděla, jak to bude pokračovat a jaký bude konec. :-(

iva40
13.11.2013 5 z 5

Nejhezčí knížka jakou jsem kdy četla. Všem doporučuji.

Attirantef
11.11.2013 5 z 5

Nádhrený příběh o realitě žívota. Stále jsem se snažila vcítit do situace Willa i Luisi - strašné situece a nechtěla by jsem se dostat ani do jedné z nich.

Jedna z nejhezčích knížek co jsem kdy přečetla. Četla jsem jí tři dny a s tím že konec jsem dočítala v půl jedné ráno - chyba, oči jsem měla ubrečené a příběh mi šrotoval hlavou, že jsem z toho ani usnout nemohla.

Moc se těším na další knihu od této autorky...

Janacek
11.11.2013 5 z 5

Jednoznačně snad nejkrásnější knížka!!! Není co dodat...

Marčullkas
07.11.2013 5 z 5

Těžké kontroverzní téma eutanazie, propletené v poutavé knize! Moc pěkně napsáno!
Po přečtení jsem musela příběh napřed vstřebat, a posléze se nad tím vším zamyslet!
"ČÍST JENOM V CAFÉ MARQUIS, RUE DES FRANCS-BOURGEOIS, PŘIKUSOVAT K TOMU CROISSANT A UPÍJET Z VELKÉHO CAFÉ CREME" :) . . .

veru.veronika
06.11.2013

Úžasná kniha, měla jsem ji za tři dny přečtenou. Vlastně jsem ji dočetla dnes a řeknu Vám tohle se vyplatí si přečíst. Je to něco co se může v životě stát každému.

Ke knize? Ne všechno končí vesele. A na konci jsem brečela, vyjímečně jsem potřebovala takovou kvantu kapesníků že až hrůza. Je to úžasný příběh.

lela25
05.11.2013 5 z 5

Opravdu nádherná,zábavná a dojemná kniha.Furt jsem doufala,že se rozhodne jinak.

lenka.v
04.11.2013 4 z 5

Kniha pěkná , dobře se četla.... ale čtenář už po přečtení několika stránek ví jak příběh dopadne , tudíž ho nic nepřekvapí .
Přezto všechno ji hodnotím kladně .

Ankavi
04.11.2013 5 z 5

Strhující příběh s mnoha rozměry, včetně zamyšlení nad tím, zda člověk má právo rozhodnout o svém životě. Kniha emotivní, dojemná, nádherná. Doporučuji! Zaujal mě i název v originále, který se mně líbí víc než překlad - "Me Before You"... Ten myslím vystihuje vše. Nemohla jsem se odtrhnout, jedna z nej nej nej knih...

DajaF
03.11.2013 5 z 5

zůstalo mi jen zlomené srdce

Izu
02.11.2013 4 z 5

Přečteno,slzet jsem tedy nezačala,ale přesto to byla dojemná knížka o dvou lidech,kteří by se za normálních okolností nepotkali.Willovo rozhodnutí 100% chápu.Kniha nám také dává podnět k zamyšlení jak se chovat k postiženým lidem a ukazuje nám také,jak se žije jim.