Predtým ako som ťa poznala

Predtým ako som ťa poznala https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/207281/mid_predtym-ako-som-ta-poznala-D2T-207281.jpg 5 8369 8369

Lou Clarková vie všeličo. Vie, že jej otec si ťažko hľadá prácu, vie, koľko krokov treba prejsť od autobusovej zastávky k rodičovskému domu. Vie, že sa jej páči práca v bistre, a vie, že možno neľúbi svojho priateľa Patricka, oduševneného športovca. Zato nevie nič o klasickej hudbe, nevie, že príde o miesto, a keby tušila, čo ju čaká, asi by prišla o rozum. Will Traynor vie, že po dopravnej nehode stratil chuť do života. Vie, čím bol kedysi, vie, že všetko sa mu teraz zdá malé a neradostné, a veľmi presne vie, ako s tým skoncovať. Zato nevie, že Lou mu vtrhne do života ako farebná búrka. A ani jeden z nich nevie, že jeden druhého navzájom navždy zmenia. Román Predtým ako som ťa poznala má aj voľné pokračovanie. O ďalšom osude hlavných hrdinov autorka napísala knihu s názvom Čo bolo potom.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (SK)

Me Before You , 2012

Barbanka
22.01.2014 4 z 5

Moc hezké, smutné, reálné. Ale byly i knihy, které mne oslovily víc....

lenka01
21.01.2014 5 z 5

nerada to přiznávám, ale na konci jsem taky brečela

jluky
21.01.2014 5 z 5

Úžasná kniha.............Vzhľadom na komentáre, bála som sa ju začať, a keďže som posledné dve hodiny nad ňou preplakala, rozmýšľala som, či som sa mala do nej púšťať..........., ale neľutujem: výnimočná a jedinečná !!!! Doporučujem! ....všetkým.

Matuch
20.01.2014 5 z 5

Jedna z nejlepších knih, které jsem přečetla. Samozřejmě bez slz na konci se to neobešlo. Je to jedna z mála knih, která Vám zůstane dlouho v mysli.

VercaPa
19.01.2014 5 z 5

Na začátku se může zdát, že to bude klasická červená knihovna, nicméně posléze zjistíte, že zas tak klasická není. Velmi emotivní příběh, u kterého jsem se chvílemi smála nahlas a chvílemi mi tekly slzy. Přečteno za dva dny, ale zážitek z toho mám rozhodně na dýl. Jelikož se s lidmi s postižením setkávám poměrně často, o to víc mě kniha vtáhla do děje.

mary.M
19.01.2014 5 z 5

Nejdojemnější kniha, kterou jsem prozatím četla. Donutí Vás zhodnotit Váš dosavadní život a myslet na důležité věci. V závěru jsem přes slzy nemohla číst. Krásný příběh dvou lidí, vtipné okamžiky, dojemný závěr.

Vendelína
16.01.2014 4 z 5

Milá, pěkná, nenáročná, vtipná a zároveň i velmi smutná kniha. I když se jednalo o vcelku vážné téma, kniha mě pohladila na duši. Při čtení jsem se cítila dobře - žádné nervy na špagátě. Děj jemně plynul. Posledních 50 stran bylo dramatických a dojemných. Sice jsem nespotřebovala tunu kapesníčků, ale oči mi chvílemi fakt slzely. Po přečtení epilogu ve mně zůstal hezký pocit, i když kniha nekončila nijak šťastně. Dobré téma pro úvahu o eutanazii apod.
A trochu mi vadil překlad - chyby a zvláštní obraty.

rosse007
15.01.2014 5 z 5

Nemohu nic než jen souhlasit s Eevinou, krásný příběh u něhož do poslední chvíle doufáte v hapyand. Četla ho i moje sestra a dokonce jsem dostala vynadáno že jsem jí neřekla jak to dopadne a ona to ,,ořvala''. :D

Eevina
15.01.2014 5 z 5

Myslela jsem si, že když jsem přečetla a obrečela Hvězdy nám nepřály, tak jsem myslela, že mě tahle kniha už nerozhodí. Ale rozhodila a já dočítala poslední stránky se slzami v očích. Přiznám se, že jsem do posledních stránek doufala, že to dopadne dobře, ale dopadlo to, jak to dopadnou muselo. Co říct, silný, emotivní a krásný příběh, který Vás donutí se zamyslet nad svými miniaturními problémy. Myslím, že ted hned nebudu schopná začít hned tak něco číst, ale myslím, že tenhle příběh a pocity, který ve mně vyvolal jen tak nezapomenu.

Market10
14.01.2014 5 z 5

Rozhodně jedna z nejlepších knížek, co jsem v poslední době četla. Téma příběhu je (pro mě) neokoukané, nebylo to nic přeslazeného a já, naivka, jsem do poslední chvíle doufala. Konec jsem tak trochu čekala, že bude takový, jaký byl, ale i tak ve mně byla jiskřička naděje. Kniha nejen o lásce, ale i o těžkostech života, o tom, jak náhoda může ovlivnit celý náš život. Rozhodně stojí za přečtení :)

IvcaK98
13.01.2014 5 z 5

Na tento zázrak jsem byla hodně zvědavá a měla od něho velké očekávání, které bylo víc než naplněno. Říkala jsem si, že je to taková sázka na jistotu - už jenom ta anotace je dojemná. Jaké bylo moje překvapení, když se z knížky vyklubalo svěží, vtipné a inspirující počtení, díky kterému jsem si nádherně zpestřila svátky. Příběh měl všechno, co si od kvalitní literatury slibuji. Největší problém, který při čtení knížek zažívám, je, že mi nesedne hlavní hrdina a nedokážu se s ním ztotožnit. To mi tady opravdu nehrozilo. Milá, zábavná a extravagantní Louisa Clarková nemůže být nesympatická snad nikomu. Stejně tak Will, Nathan a ostatní postavy krásně doplňovaly celé vyprávění. To, jestli je konec tragický, nebo se za ním skrývá osvobození, už záleží na každém z nás, rozhodně byl ale emotivní a myslím, že úplný "happyend" by tomu neslušel. Ke konci jsem měla oči zaslepené slzami, což je u mě opravdu něco. Než jsem tě poznala na mně rozhodně udělalo silný dojem a stoprocentně se ke knížce ještě minimálně jednou vrátím :)

evafort
13.01.2014 5 z 5

Krásná knížka, bála jsem se, že bude jen smutná, ale má v sobě i spoustu optimismu a člověčí lásky. Uvědomíte si při ní, jak jsou některé věci málo důležité a pomíjivé a něco, co nám může připadat samozřejmé, stojí za to, aby si toho člověk strašně moc vážil.

stanza
12.01.2014 5 z 5

Tak konečně také dočteno, co napsat vše již je tu niže popsáno, snad jen : kniha na kterou nebudu moci zapomenout.......

Le.nul.ka
11.01.2014 5 z 5

Dechberoucí zážitek plný vtipných situací, které střídá drsná realita. Člověku trochu běhá mráz po zádech, když Will ukazuje svět pohledem jeho očí, musíte se smát nahlas, když je Clarková prostě sama sebou, a do očí se derou slzy, když i přes počáteční přesvědčení zjistíte, že smrt je asi opravdu vysvobozením....

Melindaaaa
11.01.2014 5 z 5

Napsáno bezprostředně asi 10 minut po dočtení knížky. Názor může být lehce neobjektivní a obsahovat spoilery.
Wow. Zjistila jsem, že na to, jak moc miluju dystopie, mě žádná v poslední době nezaujala tím stylem, jako příběhy ze života. Naposledy Hvězdy nám nepřály jsem přečetla takřka jedním dechem. Než jsem tě poznala, jsem četla do čtvrt na čtyři do rána. Je to tak skvěle napsaný. Je to hrozně vtipný. Louisu si musíte oblíbit. Miluju sarkastické hrdinky. A s Willem jsou prostě úžasní. Na to jak to skončí jsem byla víceméně připravená. A jsem ráda, že spisovatelka odolala a neukončila to nějakým hrozným klišé. Ačkoli je kniha zcela očividně napsaná tak, aby vás emočně vysála, pro mě je to dobře. Mám hrozně ráda, když ve mně knížka vzbuzuje nějaké emoce. Ať už je to smutek, vztek, nebo radost. Je to pro mě známka dobrého příběhu. U Me before you jsem se smála. Hodně. A slzička mi ukápla u scény na pláži. Nevím, proč je život tak nespravedlivý.
A teď se seber Clarková a žij svůj život naplno.
Díky za tuhle knihu Jojo Moyes.

pama
10.01.2014 5 z 5

To je tak smutný až je to krásný! Vlastně pořád přemýšlím jestli to dopadlo správně a nebo by byla lepší ta druhá varianta.

Kelly Ruu
09.01.2014 5 z 5

Drtivě dojemný příběh... Poslední stránky mám zvlněné od slz, kterým se snad ani nedá ubránit. Nemyslela jsem, že mě ještě nějaká knížka dokáže rozplakat, ale stalo se. Nádherné čtení.

sloninka
08.01.2014 5 z 5

Nádherná kniha, velmi silný příběh, čtivě psané. Přečetla jsem jedním dechem a i po dvou týdnech se mi stále vrací a musím nad ní přemýšlet. Už dlouho se mi nestalo, aby mně nějaká kniha takto zasáhla.

TTwigy
08.01.2014 5 z 5

pro mě velmi silný příběh...

gmail@kvido.tk
07.01.2014

Kniha se mi moc libila, doporucuji.