Predtým ako som ťa poznala

Predtým ako som ťa poznala
https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/207281/mid_predtym-ako-som-ta-poznala-D2T-207281.jpg 5 8380 8380

Lou Clarková vie všeličo. Vie, že jej otec si ťažko hľadá prácu, vie, koľko krokov treba prejsť od autobusovej zastávky k rodičovskému domu. Vie, že sa jej páči práca v bistre, a vie, že možno neľúbi svojho priateľa Patricka, oduševneného športovca. Zato nevie nič o klasickej hudbe, nevie, že príde o miesto, a keby tušila, čo ju čaká, asi by prišla o rozum. Will Traynor vie, že po dopravnej nehode stratil chuť do života. Vie, čím bol kedysi, vie, že všetko sa mu teraz zdá malé a neradostné, a veľmi presne vie, ako s tým skoncovať. Zato nevie, že Lou mu vtrhne do života ako farebná búrka. A ani jeden z nich nevie, že jeden druhého navzájom navždy zmenia. Román Predtým ako som ťa poznala má aj voľné pokračovanie. O ďalšom osude hlavných hrdinov autorka napísala knihu s názvom Čo bolo potom.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (SK)

Me Before You , 2012

alexpo
12.02.2014 5 z 5

Když ono to působí tak autenticky! To je tak sladkobolné, že člověk brečí už od půlky knížky. A přitom ta kniha je napsaná poměrně střízlivě, nesentimentálně. Moc se mi to líbilo. A dopadlo to dobře, když se jeho stav nemohl změnit, taky bych to tak řešila.

asterixka
11.02.2014 5 z 5

Velmi emotivní, romantický příběh, přitom žádný kýč. A ještě navíc porce sarkastického humoru. Knihu doporučuji i NEmilovníkům romantiky, jako jsem já :) Super.

dubakm
08.02.2014 5 z 5

Krásna knížka. Ještě dlouho po přečtení jsem vstřebávala konečné vyústění Willova životného příběhu a jeho volbu. Jako většinu z nás mě jeho volba překvapila, ale přesně jak Lou psal její přítel Richie: je to jeho volba, nemusíš s ním souhlasit, ale musíš být s ním. Určitě si přečtu i další knížky od této autorky.

Effi
07.02.2014

Čekala jsem romantickou slátaninu, ale kniha mě překvapila :-) A konec také...A občas jsem se i zasmála :-))

petruska1989
07.02.2014 5 z 5

Nadherna kniha, dojimavy pribeh, jedna z najlepsich knih co som v poslednej dobe citala. Nebyvam rozcitlivena, ale priznavam sa, ze sa mi skotulala nejedna slza ked som to docitala... Mozem len vrelo odporucit.

marwinmh
06.02.2014 4 z 5

Pekna kniha. Dej plynul lehce, zadne zbytecne pasaze ci nesmyslne natahovani. Kdo ma rad romany, pak si pri cteni teto knihy jiste prijde na sve. Hvezdicku dolu davam za fakt, ze mi dej v nekterych castech evokoval film s Mandy Moore - A walk to remember, ale.to je pouze muj problem. Knihu vsem vrele doporucuji.

tyna.va
05.02.2014 5 z 5

Před chvíli jsem knihu dočetla . Kniha mě pobavila a zároveň mi na konci ukápla slza. Příběh jsem prožívala s hlavními hrdiny a knihu určitě mohu doporučit :)

BlueSky
05.02.2014 5 z 5

Neobyčejný příběh.. Celou dobu jsem doufala, že se Willův stav zlepší, ale některé věci prostě změnit nelze. Sama nevím, jak bych se zachovala na jeho místě... Krásná, emotivní kniha, která vtáhne do děje a jen tak na ni nezapomenete...

dikyna
04.02.2014 5 z 5

Dneska jsem knihu docetla a brecim jeste ted.Krasny pribeh,smutny.Do posledni chvile jsem cekala,ze to dopadne jinak,ale vsechny pribehy nemuzou skoncit happyendem.Doporucuju precist,ale taky si kupte dost kapesniku.

Leluse
03.02.2014 5 z 5

Posledních padesát stran jsem četla ve vlaku a vypadala jsem asi jako blázen, protože jsem nedokázala přestat brečet... Jedna z nejsmutnějších knih, kterou jsem četla... Příběh skončil, ale nejsem schopna myslet na nic jiného...

Mikisan
03.02.2014 5 z 5

Ježiš, jak já na konci bulel!!!

mixin.style
02.02.2014 5 z 5

Knihu jsem přečetla jedním dechem...nemohla jsem se od ní odtrhnout :) Příběh je velmi silný a dojemný....donutí k zamyšlení :) Určitě stojí za přečtení ;)

scharko
02.02.2014

Za jeden přečteno,líbilo se mi to až na ten smutný konec ,ale vše nemůže končit šťastně až na věky :)

Andy74
02.02.2014 5 z 5

Knihu jsem přečetla za dva dny, kazila mi to práce :o) ....Bála jsem se, když čtu román pro ženy, že to bude přeslazená lovestory, ale ani omylem! Super černý humor, věčné průpovídky a hubatost hlavní hrdinky mě dostaly. Po kapitole, kdy byla Lou a Will na svatbě svojí bývalky, jsem už jenom bulela a bulela až do konce. Doufám, že je příběh smyšlený, protože jestli ne, spravedlivost neexistuje a boží mlýny už mají dávno ulomené lopaty!!!!!

Posli
02.02.2014 4 z 5

Postavy úžasné, příběh nádherný, děj napínavý… Ze začátku mi trvalo než jsem se do knihy začetla, pak už to šlo jako po másle. Jen mě tak u toho konce napadlo, jestli tahle kniha nedodá lidem, kteří jsou na tom podobně, odvahu vzít si život. Autorka odvedla vynikající práci a určitě se s chutí pustím do jejího dalšího díla.

Terry11
01.02.2014 5 z 5

Nechci být cynická, ale já těch pět bodů musím dát zcela netradičně (a možná i nepatřičně) Willovi. Za jeho sílu, odvahu, statečnost. Za to, že si byl zatraceně vědom a jist, jak by dopadl příběh, kdyby byl podlehl přání Lou a své rodiny. Klobouk dolů, zvláště stojí-li za jeho postavou opravdová osoba.

Burnettka
30.01.2014 4 z 5

Mě kniha tolik nepohltila, jak tu většina píše. Přesto se kniha dobře četla a příběh byl zajímavý a k zamyšlení. 4 hvězdy dávám hlavně proto, že je to druhá kniha, která mne rozplakala a kvůli konci, který mne překvapil.

Petrunka
29.01.2014 5 z 5

Krásná knížka! Když jsem ji zrovna nečetla, tak jsem nad ní přemýšlela a nemohla se soustředit na nic jiného, musela jsem číst, abych věděla, jak bude děj pokračovat. Brečela jsem a to několikrát, u žádné jiné knížky jsem nebyla tak smutná a dojmutá. Příběh je krásný a reálný, není to knížka, u které čtenář nemusí vůbec přemýšlet, jako je to v dnešní době u mnoha knih, je to knížka, která skrývá mnoho ponaučení a kouzla a každý čtenář si z ní něco odnese. Nechala ve mně silný dojem a ještě po přečtení poslední kapitoly, jsem zůstala na několik minut. zamyšlená. Člověk se zamyslí nad svým životem, jestli ho žije správně, jestli ho žije tak, jak on sám chce. Proto ji určitě všem doporučuju :)

ttinecka
26.01.2014 4 z 5

Jsem asi cynická, ale kniha mě nedohnala k slzám, spíš jsem ráda, že to není takový slaďák. Téma je to závažné a ano, nemohlo to dopadnout jinak, alespoň pro Willa. Škoda jen, že tam nebylo psáno nic z pohledu jeho samotného, asi bychom více pochopili jeho úhel pohledu. I tak příběh, který stojí za přečtení.

Roanna
25.01.2014 5 z 5

Málokdy se mi stává, abych dala knize 5*, ale tahle si je zaslouží. Knihu jsem přečetla na jeden zátah, protože opustit úžasnou, optimistckou Lou a její vtipné poznámky, jsem zkrátka nedokázala. Postava Willa byla také skvěle propracovaná. Mně nevadilo, že nedostal protstor vyjádřit se v některé z kapitol v ich formě. Snad i díky tomu na mě působil tak jaksi záhadně a neproniknutelně. Přesto jsem mu rozuměla a chápala ho v jeho rozhodnutí.
Jsem ráda, že příběh dopadl přesně tak, jak dopadl. Byl uvěřitelný, a o to mi jde při čtení nejvíc. Konec byl citlivě napsaný, nezabředával do nadbytečných klišoidních scén a vyhl se i přehnanému sentimentu. I když, slzička ukápla, to zase jo :-)