Nevítaný host

Nevítaný host https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/408875/bmid_nevitany-host-NPm-408875.jpg 4 2901 887

Do odlehlého venkovského hotelu přijíždí na zimní víkend několik hostů: Gwen a její kamarádka Riley, páry Ian a Lauren, Matthew a Dana, Beverly a Henry, proslulý obhájce David a staropanenská spisovatelka Candice. Poté co dorazí, udeří sněhová bouře, která odstřihne hotel od elektřiny i veškerého kontaktu s vnějším světem. A hned první noc dojde k tragické nehodě: Dana spadne ze schodů a zabije se. Byl to ale nezaviněný pád? Atmosféra houstne, baterie mobilů se pomalu vybíjejí a nedůvěra mezi hosty přechází v paranoiu – další smrt na sebe totiž nenechá dlouho čekat, a tentokrát už je to nepochybně vražda... Inspirace klasickými detektivkami, plíživé sílící napětí a hororové vyústění – Shari Lapena ani tentokrát neušetří čtenáře šokujícího odhalení, stejně nečekaného, jaký přinesly závěrečné zvraty v jejích předchozích psychothrillerech Manželé odvedle a Někdo cizí v domě... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Kalibr

An Unwanted Guest , 2018

olca1983
31.08.2022 5 z 5

Kniha se mi líbila. Dobře se četla díky sympaticky krátkým kapitolám. Trochu jsem se motala v postavách, ale ty jsou přehledně shrnuté na přebalu knihy, takže jsem vždy jen nakoukla a četla dál. :-) Vraha se mi podařilo tipnout na moje schopnosti nečekaně brzy, takže jsem čekala už jen na motiv. Ten se mi líbil, včetně ještě lehkého zamíchání v poslední kapitole. :-)

efka.saf
15.08.2022 4 z 5

Tak tahle knížka byla přeplácaná jako výzdoba na ruské svatbě a překombinovaná jako mexická telenovela. Ale čert to vem, protože já jsem se královsky bavila a zhtla ji za 24 hodin, během kterých jsem se stihla ještě i vyspat.
Detektivka spadající do kategorie "Deset malých černoušků", pro které mám vždycky velkou slabost, i když to nejlepší a nepřekonatelné v rámci této skupiny už bylo napsáno v Deseti malých černoušcích. Nicméně miluju atmosféru velkého starého domu a v něm postupně vymírající skupiny lidí, kteří jsou odříznutí od okolního světa. Na mě to vždy zafunguje.
A tahle knížka nebyla výjimkou. Začátek byl pozvolný a měla jsem slušný maglajz v postavách, postupně jsem se ale zorientovala. Jakmile se objevila první mrtvola, atmosféra začala houstnout a příběh dostával spád. Postavy se ale moc logicky nechovaly a nápady skupiny byly často dost mimo mísu. Nicméně mrtvol přibývalo královským tempem a mě fakt zajímalo, co světoborného si pro nás autorka připravila za rozuzlení. To bylo nadmíru rychlé a dokonale přitažené za vlasy, takže pro mě bylo ve finále zklamáním, ale jak jsem psala výše, to nejlepší už tu bylo, takže vlastně vše v pořádku.
Knížku rozhodně nepostavím na nějaký detektivní piedestal, nicméně čtivost jí upřít nemůžu. Určitě si od autorky ještě něco přečtu, jakmile knihovna zase něco popustí.

Mayaotzin
13.08.2022 2 z 5

Tohle bylo fakt blbé. Příšerně překombinované, opravdu přitažené za vlasy, Škoda, že to nezůstalo u Dany.

jitka3027
10.08.2022 4 z 5

Tato kniha mě zatím z prectenych bavila nejméně, některé postavy mi dost Kelly na nervy, celkově ale hodnotím velmi dobře.

lucakuca
07.08.2022 4 z 5

Napínavé, čtivé a ty musíš vědět, kdo je vrah. To je jasný!
To, že už tam něco pokulhává, není čas zas tak moc řešit, protože čteš jak drak a ty musíš vědět, kdo je vrah!
To, že v lesích nejsou připraveni na nepřízeň počasí, čert to Vem, mají ledový bar a ty musíš vědět, kdo je vrah!
No a přijede policie, Každýho vyslechnou a buch něco najdou a ty víš, kdo je vrah!
Nějaký rychlý, ne?

Arsi
27.07.2022 5 z 5

Pěkná, čtivá kniha. Napínavá, moc se mi líbila.

eli1294
25.07.2022

(SPOILER) Deset hostů a dvě osoby personálu jsou uvězněni v hotelu, každý má nějaké své temné tajemství. Postupně začne docházet k vraždám, napětí se stupňuje, umírá víc lidí. Nikdo nevěří nikomu. Hmmm. Moment. Že už bych něco podobného někde četla?
.....................................
Tato kniha dokazuje, že postavy jsou pouze tak inteligentní jako autor sám. Po celou dobu si počínají nelogicky. Po druhé vraždě se rozhodnou v naprosté tmě jen se svítilnou prohledávat pokoje - a ve skupince, tudíž prohledávají i vlastní pokoje - takže pokud by chtěl vrah něco schovat, stačí mu počkat, až bude ve tmě prohledávat svůj vlastní pokoj *facepalm*
Po druhé vraždě má ta aktuálně nejvíc podezřelá postava u sebe viditelně revolver a nervózně si s ním pohrává a ostatní jí jej nechají, protože ... proč ne, že ... *facepalm*
A další věc. Na podobných detektivkách je nejlepší, když čtenář nevěří nikomu z podezřelých nebo neví, co si o nich má myslet. Tohle autorka "úžasně" vyřešila - ty postavy nám to, že jsou nevinné, řeknou samy v podobě vnitřního monologu. Čtenáři je ani nedostanou šanci podezírat. Stačí si postupně vyškrtat ty, kteří mysleli na to, že vraždu nespáchali a zbyde vám jedna osoba - vrah *facepalm*
Na začátku knihy zmiňuje, že je jedna postava vystrašená a nervózní. Místo toho, aby si příčinu nechala pro sebe a čtenář si říkal "co s ní, je, to má určitě nějaký důvod" a bral to jako důvod k podezření, které by se vyvrátilo až na konci knihy, tak nám autorka hned na stejné straně osvětlí, že je to kvůli PTSD z Afgánistánu. Taková promarněná šance.
Jiná postava je podezřelá z toho, že v minulosti už vraždu spáchala. Znovu, místo toho, aby si autorka vysvětlení nechala až na konec knihy a čtenář tápal, zda čin spáchala nebo ne a jestli to nesouvisí s další vraždou, tak nám postava znovu na stejné straně vysvětlí ve vnitřním monologu, že ten čin tehdy nespáchala.
Takže zatímco jsou jednotlivé postavy v příběhu paranoidní, neklidné a neví co si myslet, čtenář to ví naprosto přesně a jen v klidu čeká, jestli to náhodou nedopadne jinak. Nedopadne.

PS: a to, že se v hotelu bez signálu v jednu chvíli signál objeví (protože to autorka potřebuje) a fakt, že se nikdo po druhé vraždě nepodíval do počítače jedné postavy ačkoliv všichni přemítali, o čem píše, taky nedává smysl.

Micandy
16.07.2022 3 z 5

Moc jsem se těšila na tohle čtení, v knihovně jsou autorčiny knihy často vypůjčené a tak jsem čekala strhující thiller, ale.. Mám pár výtek. Ze začátku jsem měla problém si zapamatovat, kdo ke komu patří. Musela jsem číst pozorněji. Vadily mi opakující se myšlenky hostů, jednou z pohledu Gwen , pak Iana atd. Druhá polovina byla trochu lepší, bohužel odhalení vraha mi nepřišlo šokující a nějak tomu chyběla ta třešnička na dortu.
Moc mě to nenadchlo.

Janina2609
15.07.2022 4 z 5

Neurazí ani nenadchne. Asi takový pocit mám po přečtení mé první Lapeny. Tento žánr nevyhledávám, ale čtvrtou hvězdu (plus) dávám za prostředí románu a pátou nedávám (mínus) za zbytečně velké množství postav a jednoduché rozuzlení. Autorce dám ale druhou šanci.

bookbypatrik
12.07.2022 4 z 5

Přečteno doslova na jedno posezení aneb skvělé vytáhnutí ze čtecí krize!

Flafinka
11.07.2022 2 z 5

(SPOILER) Zpocatku pribehu jedna z postav zminuje, ze ma na nocnim stolku detektivku od Agathy Christie a vskutku mi vytanul na mysl namet - lide odriznuti od sveta a jeden z nich je vrah.
Jenze jak uz jsem zvykla cist temnejsi, realnejsi a spletitejsi detektivky ci thrillery, tak tohle pro mne bylo letni cteni na prazdniny. Atmosferu to melo. Pripomnelo mi to i Darcy Coates, jen bez prizraku. Ctive, tak hezky naivne napinave a konec sam spadl z nebe.

iveetka
04.07.2022 3 z 5

Strašně se mi líbilo prostředí, ve kterém se příběh odehrával. Popis hotelu rozhodně zaujal včetně období kruté zimy. Prvních 100 stran jsem doslova hltala. Bohužel potom už to dle mě nebylo ono. Odhalení vraha žádný extra šok, což mě vždy mrzí + vztah Gwen a Davida.....tam si myslím, že mohlo být závěrem něco málo ještě řečeno. Kniha -průměr.

Julinka679
27.06.2022 2 z 5

Dle hodnocení tady na databázi jsem očekávala thrillerovou pecku ze které si sednu na p*del ale...
Atmosféra vcelku nijaká, to samé postavy, odhalení vraha bylo prostě neuspokojivé a o tom, že jsem se většinu času ztrácela v postavách ani nemluvím.
Sice jsem dočetla ale nemůžu hodnotit moc kladně, už jsem četla mnohem lepší thrillery tak doufám, že další knížky od autorky budou někde jinde.
Za mě 2,5* s odřenýma ušima.

m_martina
22.06.2022 5 z 5

Mně se knihy této paní spisovatelky moc líbí, i když tohle je teprve moje druhá od ní. Jsou totiž vždy dobře napsané a čtivé. A s touto knihou jsem byla také spokojená. Doporučuji.

veru_sma
20.06.2022 5 z 5

Shari má lepší a horší knihy. Nevítaný host bavil. Pro mne je to zatím druhá nejlepší kniha, šlape na paty Manželům odvedle. Mám ráda odříznuté hotely, domy, cizí lidi pohromadě, vraždy... Není to sice zrovna originální kniha, ale čtivá ano.

Simirekdudkovic
16.06.2022 3 z 5

Musím říct, že to nebylo špatné čtení, napínavé, ale docela jsem už chtela být na konci knihy. Možná mi vadilo prostředí příběhu, že se odehrávalo celou dobu jen v hotelu, nevim. Ale každopádně další její dobra kniha.

Pogy
13.06.2022 5 z 5

Napínavé od začátku do konce. Opět jsem nevěděla, kdo a proč to udělal :-)

Dom95
31.05.2022 5 z 5

Trochu mě mrzí, že nešlo jako u jiných detektivek odhadnout, kdo byl pachatelem. Že vše nasvědčovalo na jiné, ale o opravdovém pachateli v podstatě nepadlo jediné slovo a vše se rozklíčovalo až po jeho odhalení.
Jinak mi kniha hodně připomínala Deset malých černoušku od A.CH. - a to není špatně. Celkově spokojenost.

Monyel
29.05.2022 4 z 5

Jedná se o nenáročné napínavé čtení, které rychle uteče. Líbilo se mi prostředí odlehlého hotelu i zachycení ponuré atmosféry. Příběh nemá žádná výrazně nudná či hluchá místa. Většina hotelového osazenstva skrývá něco temného ze své minulosti, což se postupně odhaluje a zpochybňuje se jejich důvěryhodnost. Některé postavy byly o něco zajímavější a vykreslenější (David) než jiné . Trochu mě zklamal závěr knihy. Odhalení vraha bylo velmi uspěchané, jako kdyby to chtěla mít autorka rychle z krku. Motiv vražd a vše podstatné se nakonec dozvíme z úst samotného pachatele. I přes mírné nedostatky bych knihu zařadila do skupiny lehce nadprůměrných thrillerů. Další autorčiny knihy si určitě přečtu. 3,5⭐️

Zlatinka.Emilly
28.05.2022 5 z 5

Co bylo v knize zbytečné, rozházený prázdný pokoj, to mě zkazilo dojem celého příběhu, bylo to fakt zbytečné, nic to čtenáři nepřineslo. Další co se mě nelíbilo: vypadl proud a přesto, že byly popisovány stíny, obrysy, tak při hledání nevítaného hosta se šacovala v neproniknutelné tmě každá taška a kufr, a to jako proč? A dobrá rada nakonec? S čím člověk zachází, tím také schází. I myšlenka může zabít.