Netopýří muž

Netopýří muž https://www.databazeknih.cz/img/books/71_/71691/bmid_netopyri-muz-VSu-71691.jpg 4 5750 1027

Harry Hole série

Harry Hole, policista z Osla, je poslán do Sydney, aby zde objasnil vraždu mladé norské herečky Inger Holterové. S případem mu má pomoci jeho australský kolega Andrew Kensington, Aborigin. Oba nekonvenční policisté se brzy spřátelí a Hole se od Kensingtona dozvídá mnoho zajímavostí o Austrálii, její historii i o životě v samotném Sydney. Vražda Inger Holterové navíc není ojedinělým případem. Na celém západním pobřeží Austrálie jsou znásilňovány – a občas i zardoušeny – mladé blondýnky. Úkolem obou kriminalistů je dopadnout psychopatického vraha co nejdříve...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)

Flaggermusmannen , 1997

Páájinka
17.02.2021 5 z 5

Audiokniha. Příběh se i líbil. Harry Hole je docela fajn. Líbily se mi i příběhy o Australcich a jejich historii.

katst
10.02.2021 3 z 5

Kdybych jako první knihu od Nesba nečetla Žízeň, tak bych se čtením po prvním dílu série nejspíš sekla.
Průměrný příběh, do kterého jsem se nemohla začíst a který mě nijak zvlášť nezaujal...

jarin58
03.02.2021 3 z 5

Moje první z této série bez nadšení ale dám dalším pokračování určitě šanci.

MatoPalkes
28.01.2021 4 z 5

Debut, prvé stránky akoby autor hľadal sám seba (podobne ako HH sa hľadá cely svoj život), ale postupne sa z toho stala napínavá záležitosť. Ďalšie knihy už potvrdzujú Nesbove majstrovstvo.

Lusik88
25.01.2021 3 z 5

Prvnich 140 stranek jsem se nudila a premyslela, jak mozne, ze serie ma tolik dilu. Pak se dej rozebehl, aby se zase na chvili zastavil. Postava Harryho mi nicim neprirostla. Konec byl opravdu napinavy a zdarily, ale nepresvedcil me k dalsim dilum.
Nicmene, umeni ma vyvolavat emoce. Tahle kniha je vyvolava, takze ve svem zanru bude asi skvela. Ja ji ale asi nedocenim.

Nonča
25.01.2021 3 z 5

Knížka mě z počátku nebavila, spousty keců okolo a drama žádný.. Opravdu jsem do 170str stále přemýšlela,že knížku ani nedoctu, poté konečně začala akce a vše že začátku knihy začalo dávat smysl... A na posledních 200 stránek přečetla za par hodin...

MagicKleeo
11.01.2021 3 z 5

Autor je u jiných čtenářů oblíbený, proto jsem byla zvědavá, ale těžko se mi kniha četla. Zpočátku vše bylo těžkopádné, nedokázala jsem se začíst a bohužel jsem se ani nedokázala sžít s hlavním hrdinou.

Jituška82
10.01.2021 3 z 5

Jako první jsem četla Sněhuláka, který měl lepší dějový spád. Sice se v Netopýrovi pak vše propojí a žádné slovo snad není v knize navíc, ale nám radši, když je děj akčnější. Jinak odhalení a zápletka nezklamaly.

DámaMáma
05.01.2021 4 z 5

Moje první setkání s tímto spisovatelem. Příjemné překvapení, které je skvěle čtivé, napínavé, místy strhující, avšak někde trochu pokulhávající. Těším se na další knihy nejen ze série HH. S tímto autorem jsem se nesetkala naposledy. Baví a doporučuji...

Daneta
02.01.2021 3 z 5

V závěru knihy pošle svoji přítelkyni jako návnadu v noci do parku. Tak to fakt bylo tak nepravděpodobné, že jsem měla chuť knihu odložit a nedočíst.

Pauline23
28.12.2020 3 z 5

Dlouho jsem váhala kterou knížkou začít zda Snehulakem nebo začít knihou první od začátku série HH. A tak jsem začala od začátku série. Holy mě vadil svými alkoholickými dýchánky. Též mě vadila ta angličtina. Chtěla jsem si večer číst a né aby mě rušila angličtina. Časem asi preskocim na toho Sněhuláka:-) třeba až nápadně sníh. Ale jako bestseller č.1 bych tuto knihu nenazývala.

Tejeja
27.12.2020 4 z 5

Čtu si tady komentáře a sice chápu, ale nesouhlasím. HH je od začátku prezentován jako alkoholik, který má holt štěstí (viz.vzpomínky na Norsko) a i přes to pytí, nebo spíš ve chvílích, kdy abstinuje, je dobrý detektiv. Myslím, že ani nebylo záměrem autora, udělat z HH dokonalého morálního hrdinu. Z detektivního pohledu je to dobrá kniha. Vraha jsem až do samého závěru neodhalila a přitom jsou v knize po celou dobu nápovědy, kdo to je, zvlášť v chování ostatních zúčastněných. Jo a taky jsem nejprve četla Sněhuláka, přesto mě Netopýr nezklamal.

Knihomolka134
29.11.2020 2 z 5

Chtela jsem vyzkouset neco od Nesba, protoze o jeho knihach vsichni mluvi, jak je to fantasticka severska krimi.
Byla jsem trochu zklamana.
Nevim, na zaklade ceho se kniha jmenuje Netopyr, vyjma toho, ze netopyr je povazovan za australsky symbol smrti. Zacatek byl dost vlekly, spad kniha mela az cca ve 3/4 a konec byl naopak zklamani, utnuty. Prekvapilo me, ze Harry pro smrt sveho kolegy Andrewa tak truchlil a pro svou (lasku) Birgittu neuronil ani slzicku. Krome toho, ze byla kniha plna prostredi drogovych dealeru, prostitutek a lidi z okraje spolecnosti, ocenuji okenko realii do australske historie a mistnich legend.
Po docteni knihy mi pojmy jako Walla, Moora a Bubbur ze starych legend Australie davaly mnohem vetsi smysl. Jednou vetou tedy: Kniha neurazi (moralisty a puritany mozna ano), ale ani nenadchne.

Anette99
24.11.2020 2 z 5

Tak tohle mi moc nesedlo. Děj se táhl, nedělo se nic moc zajímavého, hodně se odbíhalo (třeba linka s Birggitou), Harry pořádně nevysvětloval svoje myšlenkové pochody, příběh byl přerušován starými báchorkami, které tam vůbec nemusely být. Co mi hodně vadilo, byly ty anglické fráze. Proč? Vždyť spolu mluvili anglicky normálně, tohle jen znepříjemňovalo čtení... Možná jsem ovlivněná tím, že jsem kdysi četla Žízeň, která byla parádní, tak mi tohle přijde hodně slabé. Ale zase kdybych ji nečetla, Netopýra asi nedočtu a nebudu mít chuť si časem přečíst celou sérii s HH.

ViolettaCh.
22.11.2020 3 z 5

Stejně jako řada předchozích recenzentů jsem k četbě (resp. audioposlechu) této knihy přistoupila s úmyslem seznámit se s příběhy Harryho Holea od jeho samotných počátků. Zatím mám přečteného Sněhuláka (ten byl nejlepší), Žízeň a Nůž. Na této knize je vidět, že autor je s celou sérií teprve na začátku a postupně své příběhy propracovává a zlepšuje. V této knize, kde Hole asistoval australské policii při vyšetřování několika vražd, určitě nešlo o pravou severskou krimi s jejími typickými atributy. Ale alespoň jsme se dozvěděli něco blíže o Harryho minulosti.

koepster
17.11.2020 4 z 5

Možná půjdu trochu proti proudu, když řeknu, že mě příběh bavil a čtení této knihy jsem si opravdu užil. Pravděpodobně je to do značné míry dané tím, že jsem s touto sérií začínal skutečně od prvního dílu (tedy od tohoto dílu), nikoliv například Sněhulákem, jako jiní čtenáři, a proto má očekávání nebyla nikterak vysoká. Samozřejmě v kontextu celé detektivní série se bezesporu nejedná o nejpropracovanější, nejkvalitnější a nejnapínavější dílo, nicméně pro začátek rozhodně neurazí. :-)

Nikotina
14.11.2020 1 z 5

Jelikož se snažím vždycky začínat všechno hezky od začátku, kniha Netopýr byla must have. Bohužel mě neskutečně zklamala. Už začátek mě nebavil, ale říkala jsem si, že se to rozjede. Omyl! Měla jsem přečtenou polovinu knihy a stále nuda, jako na začátku. Možná i větší. Kniha sice má 400 stran, nu, celý hlavní děj by se dal napsat do 150. Autor vše zbytečně prodlužuje, chtěla jsem si přečíst pořádnou detektivku, ne romantiku, kde se většina knihy točí kolem vztahu hlavní postavy s dívkou, která sice je poměrně důležitá pro děj, byť ne až tak. V závěru mě kniha opravdu nenadchla a nedoporučuji ji žádnému milovníkovi drsných detektivek, nestojí to za to.

gnolf
14.11.2020 2 z 5

(SPOILER) Jsem naštvanej. Četl jsem první Žízeň a pak si řekl, že začnu od začátku. Ze supermana se rázem stal alkoholik a nezodpovědný debil.
SPOILER: Takže autor, aby to bylo zajímavé, nechá zabít jeho australského kamaráda. Kamarád je detektiv a určitě nebude vyšetřovat sériového vraha jen proto, že ho vychoval. Chytrý detektiv Hary Houly na to přijde až je pozdě. A pak se opíjí a spí s prostitutkou. Svoji novou přítelkyni neustále nepřestává obohacovat kecama o své bývalé a pak, aby si ji prověřil, ji pošle do náruče vrahovi. Zkouší jakýsi test s nějakým prodejcem drog, ale přitom tuší, kdo je pravý vrah. Tuto informaci si však lstivě nechává pro sebe a dává tím holku všanc. Holky určitě budou celé nadšené chodit v noci po parku ve městě, kde vraždí sériový vrah. Ale pozor, že by to detektivové neoznámili v médiích. Houly poté, co jeho přítelkyni unese vrah, jde spát. Místo aby zalarmoval všechny možné možnosti. Až poté, co najdou mrtvolu této holky, tak teprve kluci začnou používat telefonní signál k bližšímu určení pozice vraha. A v závěru myslí Houly zase na svou bývalou. A ne na tu, která kvůli němu zemřela. No fuj, fuj. Zklamání. Ale je to holt první díl... snad budou další díly lepší...

SeanFifield
13.11.2020 4 z 5

Rozhodně zajímavé. Není to sice tak nějak podle mého gusta, ale nemohu očekávat, že bude každá detektivka podle mého. Rozhodně jsem se nenudil. Je to povedené.

Vivienca
12.11.2020 3 z 5

J. Nesbo, Netopýr: První bestseller, který vás bude nudit... Nějak takto by mohla začínat anotace knihy :-) Na dojmu moc nepřidává otřesný překlad do češtiny. Hned v prvních dvou kapitolkách se nám tři různé postavy "perlivě" zasmějí.... Redaktor by si měl aspoň pro začátek pořídit slovník synonym!