Nekonečná noc

Nekonečná noc https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/42254/mid_nekonecna-noc-n5c-42254.jpg 4 381 100

Někdo se zrodí pro lásky sladkou moc, jiný se zrodí pro nekonečnou noc... Co přiřkl osud Ellie Goodmanové, závratně bohaté dědičce, která se rozhodla vdát za Michaela Rogerse, z pohledu jejích poručníků naprosto nevhodnou partii? Jaký osud čeká na Michaela, jenž touží po krásném domě? A co osud nadělil Gretě Andersonové, která své svěřence Ellii pomohla uniknout ze zlaté klece? Nad jejich životy se od počátku vznáší stín – místo zvané Cikánský revír, kde se manželé Rogersovi po svatbě usadí, je totiž prý prokleté…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Vyšehrad

Endless Night , 1967

kob
15.08.2019 4 z 5

Zajímavý příběh a velmi nečekaný závěr.

Polinius
24.07.2019 5 z 5

O knize jsem nic nevěděl a proto jsem stále čekal na vraždu a stále jsem čekal na detektiva a on stále nepřicházel!
Byl jsem roztrpčen, že se nic neděje.
Ale pak nastal zvrat a ta pointa mě opravdu chytla za srdce.

boxas
07.05.2019 5 z 5

Tuhle detektivku jsem četla poprvé před lety...a přestože jsem pak úplně zapomněla název, tak na děj a rozuzlení jsem nezapomněla nikdy. Po letech jsem se ke knize znovu dostala a znovu mě pohltila ona mrazivá atmosféra zla, která hrdiny obklopuje. Myslím, že je to jedna z nejlepších autorčiných knih vůbec.

haannyys
07.05.2019 5 z 5

Málo známá kniha s velmi dobrou zápletkou, rozhodně stojí za přečtení! Sehnala jsem ji zde v prvním výtisku, takže i zažloutlé stránky dodávaly na dramatičnosti :)

scara0477
26.04.2019 2 z 5

Nebýt knižní výzvy, odložila bych knihu už v první třetině. Ale jsem ráda, že jsem ji dočetla. Závěr mě dokonale překvapil.

Zlatinka.Emilly
07.04.2019 4 z 5

(SPOILER) Poslouchala jsem jako audio knihu. Zpočátku se mi to moc nelíbilo, asi tomu napomohlo to, že jsem nečetla sama, protože se občas k určitým situacím v knihách vracím a tady to moc dobře nešlo. O tom, že se jednalo o detektivku, rozhodovalo posledních pár záznamů. Bylo mi líto Elí, která byla milá, důvěřivá a ve svém novém vztahu by se rozdala. Zpověď hlavního hrdiny odkryla jeho pravou tvář a já pak pochopila, proč vlastně nechtěl mít kontakt se svojí milující matkou. A celá pointa příběhu? Peníze, peníze a zase jenom peníze. Pak někomu důvěřujte.

Dida86
06.02.2019 5 z 5

Velice zajímavé,ani mi nechyběl detektiv v hlavní roli. Konec byl velice nečekaný :)

L.Helena
19.01.2019 4 z 5

Poslouchala jsem jako audioknihu, nahrávku z roku 1994, a přestože mám audioknihy ráda, tak musím říct, že tahle se tak úplně nepovedla. Knihu čte "starý" hlas, přestože v příběhu jde o vyprávění mladého muže, navíc s nevhodným citovým zabarvením - velmi často jsou věty pronášeny s pochechtáváním, a to v místech, kde se to vůbec nehodí. Vydržela jsem to doposlouchat, protože příběh se mi líbil, ale způsob předčítání mě celou dobu strašně štval.

Medunka22
15.12.2018 5 z 5

Zvláštně napsaná detektivka, koukala jsem s pusou otevřenou na konci knihy. Prostě skvělá.

SilvieSisinka
13.10.2018 5 z 5

Hold Agatha umí napsat skvělou detektivku.Napínavé,super zápletka.

Aymira
26.06.2018 4 z 5

Kdybych nevěděla, že autorkou je Agatha Christie, tak bych si ji nikdy s touto knihou asi nespojila. Žádná důmyslná vyšetřování, žádní detektivové, žádný případ... stejné zůstává akorát to, že Agatha Christie napsala další brilantní knihu. Velmi důmyslně pojaté vyprávění muže, který byl životem hnán touhou. Po čem, to už nechám na ostatních čtenářích.

Děj se odehrává v Anglii na vřesovištích a snad toto prostředí při čtení působilo, že jsem si nepředstavovala Anglii 70. let minulého století, ale Anglii o několik desetiletí starší. Jednoduše mi do děje nepasovaly věci jako automobily, letadla, telefony... Nicméně to je můj osobní problém. Samotná zápletka pro mě byla naprosto nečekaná. Sice jsem nějakou neplechu tušila od začátku, ale že se vše nakonec vyvine směrem, jakým se to vyvinulo, bylo geniální a netušené. Jsem moc ráda, že jsem na toto Agathino dílo narazila.

tereza1198
22.06.2018 5 z 5

Měla jsem jisté tušení, určité pochybnosti a pak mě tradičně čekal šok. Prokletý cikánský revír.

Eleanor-ka
02.06.2018 4 z 5

(SPOILER) Ač se v tomto dílu nesetkáváme ani se slečnou Marplovou, ani s Herculem Poirotem, považuji tuto knihu za jednu z nejlepších od královny zločinu. Musím však přiznat, že jsem čekala trochu jiný ráz a děj, spojený s Cikánským revírem, který se pojí s klevety a zastrašováním. Plynutí děje bylo po celou dobu poněkud poklidné, jak bylo v knize zmiňováno pod pojmem "fey". Vskutku říct, že bouřka, která následovala po klidu na konci knihy byla opravdu pobouřující. Avšak, Greta mi odzačátku nesedla.

Paní Agatha prostě umí..

mirka71
30.05.2018 5 z 5

Není to klasická detektivka na jaké jsme od Agathy Christie zvyklí, přesto však zajímavá, napínavá knížka o lidské podlosti a hamižnosti, kdy se člověk kvůli majetku a penězům neštítí téměř ničeho....Příjemné odpočinkové čtení.

Kerberos
09.05.2018 4 z 5

Trochu jiná Agatha Christie,poslouchala jsem audio knihu a zdálo se mi to trochu zdlouhavé.

Atanone
26.04.2018 5 z 5

(SPOILER) (audiokniha)
"Někdo se rodí pro lásky sladkou moc, jiný se rodí pro nekonečnou noc…"

Pro mě opravdu překvapení. Příběh se rozjížděl,jako když se z kopce valí sněhová koule,na kterou se pořád nabalují další vrstvy a ona je stále rychlejší a nebezpečnější.Napadlo mě,co by se stalo,kdyby Mike nepotkal Grétu. Hledal by někoho,jako byla ona,aby mu pomohla „roztáhnout křídla“ ,nebo by se držel při zemi a celý ten šílený příběh by se nikdy nestal?
Velmi dobré,moc se mi líbilo. Na paní Agátu nezvyklé a to mě právě drželo v napětí. Přece by mě nezklamala! No jistě že ne ☺

kvnhvta
24.04.2018 3 z 5

Jako nebylo to špatné, první 3/4 knihy jsem si říkal: "šlaka je to vůbec Agáta, dyť se tam nic neděje, nesplet sem se?!" A překvapivý konec mě nepřekvapil, neb jsem já trubec napřed přečetl zdejší komentáře, které pointu vesele vytroubily. Nečtěte komentáře!!

Marfiel
04.04.2018 5 z 5

Milá Agatho, jsi prostě úžasná! Kdo je vlastně hlavní hrdina? Mrazí z toho, protože jeho očima vidíme svět, který jím ve skutečnosti vůbec není. Tak jako i v jiných příbězích si Agatha pohrává se čtenářem, ovládá jeho pocity, nabízí mu určitou představu reality, aby pak nemilosrdně ťala do živého, chladně a racionálně...

Jessica007
27.03.2018 5 z 5

(SPOILER) Úžasná kniha. Je tedy jiná, než na jaké jsem od Agathy Christie zvyklá, není tam ani Herculle Poirot ani slečna Marplová, ani Tommy a Pentlička, ovšem je to kniha skvělá, moc se mi líbila. Byla taková temnější, ponuřejší, smutnější. Příběh o lidské hamižnosti a k čemu to vše vedlo. Tedy co se týče zápletky, naprosto jsem se divila, vůbec by mě nenapadlo, že.. Bravurní dílo, to by si milovníci Agathy Christie opravdu neměli nechat ujít.

Knišíl
07.02.2018 4 z 5

Nejsem kdovíjak velký fanoušek Agathy, všehovšudy jsem od ní přečetl tři, jak se říká stand-alony (mezi něž patří nepřekonatelných Deset malých černoušků), avšak pokaždé jsem byl spokojen vzhledem ke žánru. I Nekonečná noc mě bavila, strávil jsem s ní pěkné tři dny, příběh mě zaujal a konec mírně překvapil (po všech těch filmech, které jsem viděl mě detektivní, thrillerový žánr už jen velmi těžko dokáže šokovat těmi tzv. twisty). Agatha je především (nebo byla) velmi dobrá spisovatelka mainstremového žánru a své zápletky umí prodat v krásném literárním zážitku s příměsí všudypřítomné krásy a zla.