Nekonečná noc

Nekonečná noc https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/42254/mid_nekonecna-noc-n5c-42254.jpg 4 381 100

Někdo se zrodí pro lásky sladkou moc, jiný se zrodí pro nekonečnou noc... Co přiřkl osud Ellie Goodmanové, závratně bohaté dědičce, která se rozhodla vdát za Michaela Rogerse, z pohledu jejích poručníků naprosto nevhodnou partii? Jaký osud čeká na Michaela, jenž touží po krásném domě? A co osud nadělil Gretě Andersonové, která své svěřence Ellii pomohla uniknout ze zlaté klece? Nad jejich životy se od počátku vznáší stín – místo zvané Cikánský revír, kde se manželé Rogersovi po svatbě usadí, je totiž prý prokleté…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Vyšehrad

Endless Night , 1967

Bablu
30.12.2014 4 z 5

Taková zvláštní detektivka, vlastně ani nevím jestli se to tak dá nazvat. Je to trošku pomalejší styl vyprávění a člověk čeká, kdy to začne. A nakonec začne a docela překvapivě skonči. Každopádně po záplavě severských knih to pro mě bylo skvělé osvěžení.

wooloong
24.12.2014 5 z 5

Psychologický román s detektivní zápletkou a hned čtyřmi vraždičkami (když nepočítáme další dvě v minulosti), pečlivým budováním napětí, předhazováním skutečných i klamných stop a zaváděním do slepých uliček, to dokáže jen paní Agatha.

Evik30
14.11.2014 4 z 5

Rozhodně něco jiného než klasická detektivka od Agathy. Je to spíše příběh s menšími hororovými prvky. Ponurá anglická krajina, pozemek se starým domem U věží, stará cikánka, která věští neštěstí. Ponurý příběh vhodný na přečtení v tomto čase, kdy se Vám o to víc zaryje pod kůži. Pořád uvažujete kam autorka směřuje svým vyprávěním. Až na konci je Vám vše jasné. Skvěla kniha, i když ponurá, strašidelná a místy mírně depresivní. Čte se velmi rychle.

Lenka4
09.11.2014 4 z 5

Zdánlivě obyčejné vyprávění, v němž se však cosi skrývá pod povrchem a vytváří jemné napětí, pro které nelze knihu odložit. Je to jedno z nejlepších autorčiných děl.

aneryi
18.10.2014 4 z 5

Velmi netradiční pojetí, ale skvělé!!!!

sioux
22.09.2014 1 z 5

Ze začátku to šlo, ten hlavní hrdina mi přišel docela zajímavý, ale pak se tam pořád nic nedělo a přestalo mě to bavit. Posledních 100 stran jsem jen prolistoval.
Vrátil jsem se s Agathě asi po 20 letech a možná to už není literatura pro mě. To se pořád jen někde sedí a diskutuje, je to moc komorní a dnes už dost mimo. Ještě zkusím 10 malých černoušků a uvidím. Howgh!

Izu
19.08.2014 4 z 5

Je na každém člověku jakou cestou se vydá....

kneslova
23.07.2014 4 z 5

Zcela netradiční detektivka od A.Christie. Taková tajuplná, konec jsem tak nějak tušila. Zajímavý, naprosto odlišný styl od jejích jiných detektivek

Natyss
09.07.2014 4 z 5

Ze začátku se kniha docela táhla. Autorka se hodně zaměřila na popis pocitů a myšlenek, než na přímý děj, kterého tam bylo na můj vkus docela málo. Ale netrvalo dlouho a kniha nabrala spád. Konec mě překvapil, rozhodně jsem neočekával, že to takhle dopadne. Kniha se rychle četla.

Henriette
25.06.2014 3 z 5

Detektivní příběh zcela odlišný od "klasických" Poirotů a Miss Marple. Psychologicky laděný příběh si hraje s myslí čtenáře a podsouvá mu skutečnosti, které vlastně neexistují. Moc pěkné. Ani chvilku jsem se nenudila, byť byl vrah snadno odhadnutelný.

pajuu
28.02.2014 4 z 5

Zajímavá kniha od královny detektivek. Opět můžete celou dobu odhadovat konec a stejně vám nakonec vyrazí dech. V této knize se sice vraždy a dedukce objevují téměř až na samém konci, ale i tak vynikající detektivka.

astroweb
25.03.2013 4 z 5

Skvělé, Christie mě vždy uchvátí svým jazykem a i když jsou v detektivce pochopitelně vraždy, přesto z jejich knih vyzařuje klid a pohoda.

rm
06.03.2013 5 z 5

Vynikající kniha, která vás nadchne, ale možná i naštve a rozesmutní. Skvost mezi dobrými knihami Agathy Christie!

kattyV
16.02.2013 5 z 5

Výborná,kniha. děsivá atmosféra. Bojíme se a nevíme vlastně čeho, protože se zdánlivě nic neděje. Život plyne poklidně, ale v pozadí tušíme nebezpečí.

Selinute
11.11.2012 5 z 5

Úžasná kniha při které mě trochu mrazilo. Taky jsem ji už četla několikrát a vždy na mě hodně zapůsobila. Čekám jen, kdy vyjde v Knižním klubu, abych si mohla doplnit svou sbírku "černých A.Christie".

monulka
09.09.2012 5 z 5

Tohle není klasická detektivka. Ani jakoby to nebyla Agatha (tu moc číst nezvládám :)). Spíš je to silný příběh o lidské zkaženosti či chtivosti. Četla jsem několikrát, škoda, že ten moment překvapení člověk nemůže zopakovat :)
"V mém konci je můj počátek."

Eevina
09.10.2011 5 z 5

Smutný a strhující příběh, který se hodí do podzimní atmosféry, musím se přiznat, že jsem měla husí kůži a tenhle příběh jsem měla ještě dlouho v hlavě.

mariana
13.05.2011 5 z 5

Dojemné a přece detektivka!! Agáta ukázala, že má smysl pro poezii. Jen mám pocit, že podobný motiv použila už v jedné povídce z Úterního klubu??

Kunstábl
06.05.2011 4 z 5

Nejdřív jsem nadával, že to není detektivka. Tedy ne klasická. Ale pak jsem se k té knížce pořád vracel, nešla mi z hlavy. Zaryla se mi pod kůži. A musím říct, že je jedna z nejlepších od Christie. Ale nikdy by mě nenapadlo, že to prohlásím:-)))) Ta knížka je zvláštní, ponurá, smutná a psaná stylem, který k Agátě tak nějak nepasuje. Působí to jako báseň v próze. Schválně si to přečtěte a porovnejte s Marplovou a Poirotem. Tahle má něco do sebe

kopretinka14
19.03.2011 5 z 5

úžasná kniha, při které jsem měla husí kůži...nádherná...