Někdo cizí v domě

Někdo cizí v domě https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/360875/bmid_nekdo-cizi-v-dome-c7k-360875.jpg 4 3071 905

V téhle útulné čtvrti spokojených domovů zůstávají nebezpečné lži uzavřeny za dveřmi… Shari Lapena, autorka thrilleru roku 2017 Manželé odvedle, přichází s dalším rodinným dramatem plným tajemství a nečekaných zvratů, které nikdy nepřestanou překvapovat. Karen a Tom Kruppovi jsou šťastní – vzali se teprve nedávno a vlastní nádherný dům poblíž New Yorku. Jednoho dne se Tom vrátí domů a zjistí, že Karen zmizela – její auto je pryč a zdá se, že odjela ve spěchu. Nevzala si dokonce ani kabelku, telefon, doklady. Krátce nato se Tom dozví, že Karen měla nehodu a leží v nemocnici s otřesem mozku a ztrátou paměti. Po čase se Karen, odhodlaná vyléčit se a zapomenout, vrací s Tomem domů. Ale zdá se, že se tam něco změnilo. Něco není v pořádku. Někdo tam byl. Někdo cizí. Jenže v tomhle domě je každý cizí. Každý má něco, co by podle něj mělo zůstat skryto. Něco, kvůli čemu by raději vraždil, jen aby si to mohl nechat pro sebe...... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

A Stranger in the House , 2017

bara1447
20.02.2018 5 z 5

Autorka opět dokázala v poslední kapitole rozsekat celý příběh, čekala jsem, že to dopadne úplně jinak, takže za mě super. Shari Lapena píše úžasně čtivě, její příběhy mají rychlý rozjezd, který udržuje čtenářovu zvědavost až do poslední stránky, a já se moc těším na další.

Magnovak
20.02.2018 4 z 5

Inu, mnohem lepší než prvotina, ale i tak jsem asi trochu zklamaná, že konec a rozuzlení pro mě nijak šokující nebyly, doufala jsem v mnohem větší překvapení.

Když čtu jakoukoli detektivku/thriller během čtení si píšu poznámky a postřehy ohledně toho, jak to celé asi dopadne, jaká je pointa, kdo je vrah... Většinou to trefím tak na půl a tady jsem bohužel na konci byla zklamaná, doufala jsem, že to bude trochu víc promyšlené, že mě čeká šok, že to přeci nebude v závěru tak jednoduché, když byl příběh slušně zamotaný a motiv měli vlastně všichni, takže jsem předpokládala, že můj odhad je špatně a zápletka je mnohem rafinovanější. Tak nic no... Bylo to pěkně rozjeté, ale nakonec to svůj potenciál nevyužilo.. Škoda.

Dala bych jen tři, ale jednu přidávám proto, že je to mnohem lepší, než Manželé odvedle a nejen proto knihu můžu doporučit a těšit se na další, doufám, že bude za pět :)

Ajuszka
19.02.2018 5 z 5

Precist za 2 dny pri pulrocni holcicce?Neni problem!Naprosto skvela kniha,napinava od zacatku az do konce.Nuti ctenare premyslet,kdo a proc.. Sice jsem uz za polovinou mela tip ktery se ukazal napul pravdivy ale posledni 3 stranky me stejne jeste posadily na zadek.Tuhle knihu rozhodne neprodam a autorku radim mezi sve oblibene!

amladar
19.02.2018 4 z 5

Zajímavý nápad, konec výborný, ale chyběl tomu trochu větší spád.

alnahu
19.02.2018 5 z 5

Skvělý ,napínavý psycho thriller-podle mne mu nic nechybělo. Manželé, kteří mají mezi sebou tajemství minulosti ,bláznivá sousedka, promyšlená vražda ,která vynese pěkné peníze -prostě nic knize nechybí. Ovšem konec byl naprosto dokonalý .Moje první kniha od této autorky a jsem nadšená-již se těším na Manžele od vedle. Knihu doporučuji všem kdo má rád tento žánr.

SilvieSisinka
19.02.2018 4 z 5

Autorka píše skvělé knihy.Vždy mě vtáhne do děje a musím číst a číst :-) Potom je bohužel konec a já čekám na další knihu :-)

Missynka
18.02.2018 3 z 5

Někdo cizí v domě je pro mě opravdu slabým odvarem předchozí knihy autorky s názvem Manželé odvedle. Hlavní zápletka byla tak jednoduchá a prvoplánová, přitom jsem se na knihu od začátku tolik těšila. Když už se děj začínal trošku zamotávat a já se radovala, že jsem konečně neodhadla jak to všechno dopadne, začalo vše opět sklouzávat k tomu, co dle mého bylo víceméně jasné od začátku. Knížka je čtivá, odsýpá, ale bohužel děj tolik neupoutal.

Ewik
18.02.2018 5 z 5

Výborný thriller, plný lží, nedůvěry, zvráceností a nečekaných zvratů. S. Lapena mi dokázala, že po manželích odvedle si pozornost opravdu zaslouží. Nepotrpím si na hektolitry krve, a proto mě tento čtivý thriller přikoval ke stránkám, dokud jsem neotočila na tu poslední.
Už od půlky knihy jsem měla určitou teorii, která byla správně tak napůl, ale tou poslední kapitolou mě dostala. Jediné sympatické postavy pro mě byli vyšetřující detektivové Rasbach a Jennings.
Souhlasím, že se nejedná o kdovíjakou akčňárnu, ale napjatá atmosféra a tajemstvím opředené vztahy byly vážně vzrušující čtení.
Za mě super a přiznám se, že mnohem lepší jak autorčina první kniha. S každou novou knihou je lepší a vypsanější. Paráda!!!

Michajela.cz
18.02.2018 3 z 5

Taková zajímavá sonda do života manželů, kteří si myslí, že znají jeden druhého.
Díky knížce jsem se zamyslela nad tím vším. Nad tím, že si myslíte, když si někoho vezmete, žijete spolu, sdílíte společnou domácnost, máte společné přátelé a cítíte se spolu šťastní, tak to i znamená, že toho druhého OPRAVDU znáte? To ani omylem!!
Řekla bych, že vztah Toma a Karen, který je kostrou příběhu, je (sice trochu okořeněný vraždou) opravdu ze života... lži a kostlivci ve skříni, mezi dvěma milujícími se lidmi.
Kniha je psaná v kratších kapitolách, a neustále jsou v nich odkrýváni ti kostrouni..a ten závěr, opravdu mě překvapil!
Dobře čitelná knížka s překvapením.

hankahin
18.02.2018 3 z 5

Nebylo to špatné, ale celou dobu jsem se nemohla zbavit pocitu, že už jsem to někdy četla.

Janamarie
15.02.2018 4 z 5

Napínavá kniha, přečteno jedním dechem a konec? Přečtěte si sami! Super, ke konci jsem si kapitoly šetřila na chvilky absolutního klidu v domě...

Jana77
15.02.2018 5 z 5

Stejně jako Manželé odvedle, jsem si celou dobu myslela, že vím a věděla jsem houby :) Vynikající konec!

Nixa
14.02.2018 5 z 5

Knížka Manželé od vedle se mi moc líbila, ale tohle? To byla naprostá bomba! Neuvěřitelně čtivá a od samého začátku napínavá kniha. I když jsem si říkala, jak by to asi mohlo být, ale byla jsem mimo. To jak to nakonec dopadlo mě ani ve snu nenapadlo. Knížku jsem dočetla s otevřenou pusou!

ElissEm333
13.02.2018 5 z 5

Tak je to potvrzené. Autorka umí psát a to opravdu dobře! Tenhle kousek byl podle mě dokonce o něco lepší než Manželé odvedle.

andysek88
12.02.2018 2 z 5

Kniha je od půlky hrozně předvídatelná. Zklamání.

Jalisca
11.02.2018 5 z 5

Přečteno za 2 večery. Kniha se mi moc líbila, mnohem víc než Manželé odvedle. Doporučuji.

blonďatá.luc
11.02.2018 5 z 5

Prostě wow!!! Nemohla jsem přestat číst, ani na vteřinu jsem knihu nechtěla odložit a po jejím dočtení jsem se jenom usmívala. Brilantně napsané, perfektně promyšlené! Minimum nezáživných pasáží. Za mě jedna z nejlepších knih tohoto žánru, protože mi opět rozšířila obzory, čeho všeho jsou lidé vlastně schopni. Ano, je tam trochu vyšetřování, na což já moc nejsem, ale je to hlavně psychologické. A stojí to za to!

martinka07
11.02.2018 4 z 5

Celkem nečekaný konec. Ze začátku mě kniha nadchla a naprosto pohltila, ale ten konec mě asi trochu zklamal. Proto jen 4 hvězdičky.

Ivuska.09
09.02.2018 5 z 5

Knihou Manželé odvedle mě autorka hodně zklamala. Byl tedy čas zjistit, zda opravdu umí psát a ten boom, který kolem ní je, je zasloužený. Jsem moc ráda, že svůj styl tak vylepšila! Konečně zbytečně nic neodhalovala příliš brzy. Pěkně si se svými čtenáři pohrála a na závěr jim vyrazila dech. Pro mě mnohem povedenější dílo než její prvotina. Rozhodně doporučuji, tohle za to stojí.

Šánka
07.02.2018 5 z 5

Další kniha z řady rodinných dramat, kterou otevřete, a pokud to je jen trošku možné, zavíráte až po dočtení poslední stránky.
Stylově je stejná, jako autorčina prvotina Manželé od vedle, děj je plný zvratů, lží, polopravd. Sympatie k hlavním aktérům měníte s každým novým odhalením a vaše mysl pracuje naplno....co, kdo a jak.....Závěr mě tentokrát až tak nepřekvapil, ale to by nebyla S. Lapena, aby mě poslední stránkou nezaskočila :-).
Takže,.....komu se nelíbili Manželé od vedle, ani to nezkoušejte, všichni ostatní jděte na to, já byla i tentokrát nadšená a doporučuji !!!