Někdo cizí v domě

Někdo cizí v domě https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/360875/bmid_nekdo-cizi-v-dome-c7k-360875.jpg 4 3071 905

V téhle útulné čtvrti spokojených domovů zůstávají nebezpečné lži uzavřeny za dveřmi… Shari Lapena, autorka thrilleru roku 2017 Manželé odvedle, přichází s dalším rodinným dramatem plným tajemství a nečekaných zvratů, které nikdy nepřestanou překvapovat. Karen a Tom Kruppovi jsou šťastní – vzali se teprve nedávno a vlastní nádherný dům poblíž New Yorku. Jednoho dne se Tom vrátí domů a zjistí, že Karen zmizela – její auto je pryč a zdá se, že odjela ve spěchu. Nevzala si dokonce ani kabelku, telefon, doklady. Krátce nato se Tom dozví, že Karen měla nehodu a leží v nemocnici s otřesem mozku a ztrátou paměti. Po čase se Karen, odhodlaná vyléčit se a zapomenout, vrací s Tomem domů. Ale zdá se, že se tam něco změnilo. Něco není v pořádku. Někdo tam byl. Někdo cizí. Jenže v tomhle domě je každý cizí. Každý má něco, co by podle něj mělo zůstat skryto. Něco, kvůli čemu by raději vraždil, jen aby si to mohl nechat pro sebe...... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

A Stranger in the House , 2017

krupka000
07.03.2018 4 z 5

Zajímavá, líbila se, ale konec mohl být o trošku lepší.

Denisa153
07.03.2018 3 z 5

Kniha byla čtivá, trošku i napínavá, ale zklamal mě konec. Čekala jsem takový ten WOW efent, který tam nebyl.

teniska_rotter
06.03.2018 4 z 5

Napínavá, čtivá. Závěr zajímavý, ale mě osobně trochu zklamal. No pokud se nevyhnu srovnání s Manžely odvedle, tahle kniha byla trochu slabší.

helcab
06.03.2018 5 z 5

Opět velmi číhá kniha se zajímavou zápletkou a nečekaným koncem. Končí otevřeně, tak se asi můžeme těšit na další příběh. Doporučuji...

Kozel65
06.03.2018 3 z 5

Po "Manželech odvedle" vcelku srovnatelně a dobře napsaná kniha. Pro mě jednorázová záležitost, nenadchne, neurazí, ale taky nezanechá žádný trvalý dojem.

Kekik
05.03.2018 5 z 5

Z počátku jsem se nemohla pořádně začíst. Ovšem když jsem se pak chytla té správné čtecí vlny, už to jelo jako po másle. Tedy, to bylo zamotané, že ???
A konec ??? Překvapující. Ovšem na toto jsem byla připravena již z Manželů od vedle. U této autorky se počítá i tečka na konci knihy. Teprve tehdy můžete s určitostí říct- A konec.

martina2704
05.03.2018 3 z 5

Zas tak moc překvapivé to nebylo. Přijde mi, že Lapena zkopírovala styl psaní i stukturu příběhu z Manželů odvedle, obě knihy jsou psány v přítomném čase, v obou knihách jsou nesympatické postavy a u obou knih už od začátku víte, že nějaké vyjasnění a přelomový zlom přijde v poslední kapitole. A právě proto asi ta předvídatelnost - jak to dopadne jsem vlastně tušila už po pár stránkách a zas tak moc mě to nepřekvapilo.
Lapena píše dobře, čtivě, příběh má spád. Ale doufám, že v další knize přijde s něčím novým...

honza0876
04.03.2018 4 z 5

Tušil jsem to a tahle knížka to potvrzuje - ženský jsou šílený

Safienka
04.03.2018 4 z 5

Čtivé, předvídatelné, i když úplný konec jsem nečekala. Napínavé mi to moc nepřišlo, ale bavilo mě to (přečetla za pár hodin).

hrabalikoval
04.03.2018 4 z 5

Musím říct, že knížku jsem si koupila jenom kůli tomu, že mě bavili Manželé od vedle. A tak jsem se trošku bála jestli autorka dokáže zaujmout stejně. A musím říct, že se jí to povedlo! Dokonce nebyl konec natolik přehnaný jako v manželích - ale přesto byl zajímavý a i nečekaný! Knížka je napsaná velmi čtivě a tak se rychle přěcte ale to mi vůbec nevadilo, protože to bylo napínavé a musela jsem číst dál a dál dokuď jsem nedočetla.

Ankavi
03.03.2018 5 z 5

Karen a Tom, Tom a Karen, do toho Brigid, vražda - a kdo lže víc? Kdo je vinen? Kdo chodí po domě? Kdo je mrtvý muž? Kde je pravda? Tyto všechny a možná i další otázky se vám stále točí v hlavě, dokud prostě nedočtete do poslední strany. Jednoduchá, nicméně o to napínavější kniha, která dostojí významu slova "thriller", protože napnuti budete určitě. Sice budete myslet, že už "víte", ale konec vás stejně překvapí.

Tereza299
03.03.2018 2 z 5

S nějvětší upřímností, tahle kniha je pro mě opravdu propadák. Opět se mi potvrdilo, že nálepka "edice světový bestseller" a celkové halo za tímhle vším, stojí opravdu za nic.
Prvních pár stránek bylo dobrých. Pak se děj jakoby zastavil a všechno se najednou začalo táhnout. Člověk se nic nového nedozvěděl, vše se točilo dokola a pomalu ztrácelo své kouzlo. Snaha o překvapivý konec taky úplně zbytečná, možná až trapná. Autorce se tohle prostě nepovedlo.

Jane417
02.03.2018 4 z 5

"Někdo cizí v domě" je thriller, který je jasný, stručný, rychlý a napínavý, plný lží, nevěry, stalkingu, zločinů, podvodů a intrik. Jeden večer nenajde Tom Krupp svou manželku doma a v tu chvíli začíná kolotoč událostí. Tomovi i jeho manželce Karen se obrátí život vzhůru nohama. Autorčiny "Manželé odvedle" mě zaujali o trochu víc, a proto nedávám plný počet hvězdiček, ale i tak je to skvostné dílko. Já se řadím ke skupině čtenářů, kteří jsou z jejich knih nadšení. S. Lapena má evidentně talent na šokující a otevřené konce a tím pádem se i tady dočkáte překvapení na poslední stránce.

barbora0275
02.03.2018 4 z 5

Proti Manzele odvedle to byl caj. A dost rozvlacne, zacalo se mi to opravdu libit az v posledni kapitole.

janicka12362
01.03.2018 4 z 5

Knizka je dobra,precteno s prestavkami za tri dny,skvely konec,takze za me urcite palec nahoru!!

putpuda
28.02.2018 4 z 5

Tak trochu podle "barrandovských filmů podle skutečnosti" ;), v podstatě jednoduchý námět, který tu byl už mockrát, ale stejně jsem hltala stránku za stránkou....krátké kapitoly, dobře se četla. Manžele odvedle jsem nečetla, tak nemůžu srovnávat. Ale už ji mám zamluvenou a těším se :D

Danago
28.02.2018 3 z 5

Manželé odvedle se mi celkem líbili , i když jsem měla výhrady a docela brzy jsem zápletku odhadla, u této knížky je to stejné jen zápletka je podle mě mnohem slabší, banální a tuctová.
Autorka velice brzy odhalila všechny karty a potom už jsem jen čekala jak to zpracuje do finálního konce. A poslední stránka ? To se dalo dost očekávat.
Knížka je napsaná stejným stylem jako autorčina první kniha .
Knížka se čte rychle a nemusí se u ní moc přemýšlet.

Janynka
28.02.2018 4 z 5

Četla jsem Zmizelou a Dívku ve vlaku,ale knížka Někdo cizí v domě byla podle mně nejlepší. Měla spád,nechybělo napětí a i když jsem si celou dobu myslela,že mám jasno,tak teda určitě ne :-D a konec mně překvapil,tak jak to má u detektivky být. Četla jsem,že by si někteří čtenáři přáli pokračování,ale asi bych nebyla pro... Konec mi stačil a někdy je fajn nechat svoji představivost zafungovat :-) I když konec není úplně uzavřen.
Ještě mi chybí Manželé odvedle,ale to má trochu obavu,aby to nebylo a moc podobné... No uvidíme :-)

evasamankova
28.02.2018 4 z 5

Napínavé čtení, které neuvěřitelně odsýpá. Je to horská dráha, každou chvíli nějaké překvapení. Autorka sice není žádná barvitá vypravěčka, ale má to zase švih a rychlé tempo. A poslední stránka znovu (jako u předešlé knihy) stojí zato... :)

Mellania
28.02.2018 3 z 5

Přečteno za čtyři hodinky čistého času, což svědčí o tom, že se čte dobře, lehce, v podstatě sama. Rozhodně zdařilejší než Manželé odvedle, ale i tak se nemůžu ubránit dojmu, že se to první knize dost podobá, jakoby ti manželé odvedle bydleli fakt hned vedle....čili ano, přečetla jsem si ji ráda, ale znovu se k ní asi vracet nebudu.