Najtemnejší úsvit

Najtemnejší úsvit https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/396300/bmid_najtemnejsi-usvit-1IA-396300.jpg 4 330 93

Študentke medicíny Charlotte unesú syna Lucasa. Stačila chvíľka nepozornosti v parku. Po desiatich rokoch je z Charlotte pneumologička, má posttraumatickú stresovú poruchu a nedokáže pracovať s deťmi. Porter je otec malého Travisa. Chlapček má silnú astmu a chradne. Keďže Charlotte má povesť odborníčky, zúfalý otec chce, aby syna liečila ona. Charlotte je však neoblomná ? žiadnych detských pacientov neprijíma. Na pikniku, ktorý každoročne organizuje Charlottin kolega pre klientov, si Porter padne do oka s príťažlivou, dosť rezervovanou tmavovláskou. Vtedy ešte netuší, že sa zahľadel do Charlotte. Vrhnú sa do vášnivého ľúbostného vzťahu. Obaja sú poznačení tragédiami z minulosti a Porter sa trpezlivo snaží preniknúť pod Charlottin pancier. Stále sa však neodváži požiadať ju, aby Travisa liečila. Vie, že by Charlotte stratil. Mladá lekárka sa ani po toľkých rokoch so synovou stratou nezmierila. Stále verí, že raz sa Lucas nájde. Najtemnejší úsvit je prvou časťou strhujúceho, iskrivého dvojdielneho románu pre ženy od bestsellerovej autorky.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (SK)

The Darkest Sunrise , 2017

kneslova
28.07.2019 4 z 5

Dobře napsaná knížka, pro mne s předvidatelným průběhem, odpočinkové čtení

Karola050716
21.07.2019 3 z 5

Můj pocit z knížky hrozně ovlivňuje fakt, že mám malé dítě a cíleně nečtu nic, kde by děti byly oběti čehokoliv...sama úplně nechápu, proč se tahle kniha ocitla na mém seznamu četby..každopádně je to chvílemi těžké čtení v tom smyslu, že nechcete, aby se popisované věci vůbec stávaly a lidi je museli nějak prožít a přežít. V popisu emocí a zvládání temnoty se autorka opravdu vyznamenala a z knihy je všechno krásně cítit... Konec je od určité části odhadnutelný, přitažený za vlasy, ale o to tady nejde. Celkově emoční jízda, kterou nedoporučuji pro čerstvé nebo citlivé maminky.

SarahRoyalAss
19.07.2019 4 z 5

Po dočtení jsem si říkala "Wow, ale sakra, já to věděla!!". Jsem prorok. Byla jsem zklamaná když jsem odhadla konec knihy, ale jinak jsem si její čtení užila a byla z toho jak rozpolcená, tak za Charlotte šťastná, že se zase dokáže po krůčkách vracet k normálnímu životu. Stejně tak jsem byla šťastná za Portera. Dva zlomení lidé a jejich příběhy, díky kterým se vzájemně chápou a mají se o koho opřít. Trochu "trapné" nebo jak to nazvat...(netuším) pro mě bylo, když na sebe udělali kuk nad grilem a ten najednou nepotřeboval uhlí ani plyn aby griloval.
Druhý díl si na 100% přečtu. Jsem zvědavá, kam to všechno povede.

Evitsa
17.07.2019 4 z 5

Mám z toho nějaké smíšené pocity a jsem rozpolcená.
Rozhodně bych nechtěla být v její ani v jeho kůži a ani bych to nikomu nepřála!
Nějaké věci tam byli dost nereálné a přitáhlé za vlasy. Viz jak líčil co se stalo pod tou vodou, to si autorka asi spletla se souší, ne?
A jak byl Tom "ohleduplný" a hned ji to šel, říct, ale u otce dítěte raději počkají až co řekne DNA a pak mu to oznámí :-)
Ha ha, proč ji ještě trochu nepotrapit, že? Ach jo...
Bylo to čtivé, smutné, veselé a i vtipné.....

Ivetaa
13.07.2019 5 z 5

Hezký příběh, těším se na pokračování.

Lenka.Vílka
09.07.2019 2 z 5

Musím přiznat, že tohle bylo dobr(ější)é. Plus za fakt, že se autorka udržela pod tři sta stranami a něco si nechala do dalšího dílu. Takže se věci neopakovaly stále dokola a kniha neměla prostor začít nudit natahováním. Úplně stejná romantická blbina jako mnou naposledy čtený Kontrakt, ale tohle byla trochu víc uvěřitelnější pohádka. Ale teď už zase na chvíli pauza, nějak se mi ta romantika sešla najednou a cítím na sobě, že mi to nedělá dobře :D

SPOILER: Škoda, že jí nejdřív zblbnul a teprve potom šel s pravdou ven. Co potřebuje. Ale zase to nevytvořilo nejistotu, kdy to přestane být "zblbnu tě - něco potřebuju" a začne "zblbnu tě a něco potřebuju - sakra, jsem v tom až po uši". Asi to má být romantičtější pokud to není "hrábne mi, souhlasím a pomůžu a během toho se zamilujeme". A od té doby, co to prasklo to byla těžká romanťárna. A aby autorka vybruslila z patové situace svých hrdinů, vymyslela konec přímo fantasmagorický...

alnahu
04.07.2019 5 z 5

Emotivní příběh-Charlottě unese někdo malého synka ,pátrání po něm je neúspěšné .A tak se Charlott uzavře do sebe i když je úspěšná lékařka -není schopna léčit děti ,stále trpí touto ztrátou,nesnese blízkost dětí.A pak potká Portera Reese,který má velmi nemocného synka, který potřebuje její pomoc.Určitě si přečtu pokračování Nejjasnější soumrak,jak tento příběh dopadne.

L.Helena
23.06.2019 4 z 5

Myslela jsem, že to bude víc o pátrání po zmizelém dítěti, ale byla to spíš taková sladkobolná romantika. I když teda taky dobrá... Pokračování si určitě přečtu.

monika3838
19.05.2019 5 z 5

Co napsat ke knize,ktera vam vyrve srdce z tela nekolikrat za sebou.. Mozna snad to,ze nechapu,proc sakra je ted trend psat knizky na dily..

Stanislava27
18.05.2019 5 z 5

Skvelá kniha :)

Princezna_1
18.05.2019 3 z 5

Docela mě to zklamalo. Čekala jsem, že mě tato kniha více vtáhne do děje.

Mandlevest
18.05.2019 3 z 5

Smutný námět, čtivě napsané, ale nějak mě to nevzalo za srdce jak by asi mělo, emoce se prostě nedostavily. Já prostě takové ty přerody, kdy někdo někoho potká a po dvou schůzkách a několika sms se vztah posunuje do fáze v životě nereálné, nemusím. Navíc těch náhod bylo víc než bylo únosné. A závěr to korunoval, no, to snad si autorka udělala ze čtenářů legraci. Jak to všechno dopadne ve druhém, již avizovaném díle, je mi jasné už nyní a tak ho číst nebudu.

mirka2558
15.05.2019 5 z 5

Som šťastná, že knihu som čítala už keď je na svete 2. časť inak by som asi nevydržala. Kniha sa číta ľahko, je úžasná má dej ... idem hneď na 2. časť. Dávam všetkých 5 hviezdičiek

prcek19
10.05.2019 4 z 5

Tak to byl mazec..sice ještě žádné děti nemám, ale nedokážu si představit, že by se mi něco takového stalo..docela obdivuji hlavní hrdinku, jak se se vším vyrovnala a ten konec..nemůžu se dočkat, až si přečtu pokračování

keiko33
09.05.2019 5 z 5

Velmi tazka tema, no autorka sa s nou popasovala bravurne. Charlottinu bolest som prezivala s nou, kedze mam male dieta vo veku Lucasa. Nic nemoze byt horsie ako strata dietata a vina z toho vyplivajuca. Je to sice vymysleny pribeh, no taketo veci sa deju bezne. Aj ked som koniec cely cas tusila, tak ma opis toho dostal.

alzbeta4340
25.04.2019 3 z 5

Dobře a čtivě napsaná červená knihovna nic víc a nic méně. Trochu kýčovitá, s tím už se v rámci žánru počítá. Rozdělení příběhu na dva díly je možná marketingově pochopitelné, ale knize to neprospělo.

zuzana2599
17.04.2019 4 z 5

Knížku jsem přečetla v průběhu jednoho dne. Je to velmi procítěný a silný příběh, který vás chytne za srdce. I z největší temnoty a smutku se totiž může zrodit láska.
Mám ráda tlusté knihy a docela bych uvítala, aby tento příběh byl tou tlusticí a nebyl přerušován. Stejně jako má knižní kámoška Šánka.

Šánka
15.04.2019 5 z 5

Krásný a silný příběh, jenž mnohokrát zaútočí na vaše city. Charlotte a Porter dva mladí lidé, kteří se ocitli v temnotě svých tragických prožitků, bolestí a ztrát, prožívají svůj každodenní nejtemnější úsvit. Dokážou z něj najít cestu ven, pomoci si navzájem a začít znovu žít?
Tohle drama by si ale zasloužilo číst bez přestávky, ne být rozděleno do dvou kratších částí. Myslím si, že by i síla příběhu lépe vyzněla......

lenka.g
13.04.2019 3 z 5

No tak za mne zklamání. Do poloviny byla kniha skvělá, zajímavě napsaná, napínavá (co se stalo Porterově ženě?), jenže pak se zvrhla v harlekýnku s předvídatelným dějem a, a to je nejhorší, neexistujícím koncem.

Knižní střípky
12.04.2019 5 z 5

Porter po smrti své ženy zůstal sám se dvěma dětmi. Jeho syn je těžce nemocný, zachránit ho může pouze transplantace srdce. Charlotte před deseti lety někdo unesl jejího pár měsíců starého syna Lucase. Charlotte je nyní uznávanou lékařkou a Porter potřebuje její pomoc. Jenomže ona zásadně odmítá léčit dětské pacienty. Nicméně se jejich cesty jednoho dne zkříží. Oba si sebou nesou obrovský kříž. I když si ani jeden nedovedou představit, že by ještě někdy mohli vést normální život, jsou jeden druhým velmi přitahováni. Autorka perfektně popsala pocity dvou traumatizovaných lidí. Velmi se mi líbilo, jak si byli jeden druhému oporou. A jejich vtipné přestřelky mě hodně bavily. Ovšem ten konec.... Já si totiž nevšimla, že bude další díl, takže jsem byla docela v šoku...a opravdu akutně potřebuji, aby co nejrychleji vyšel.