Najtemnejší úsvit

Najtemnejší úsvit https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/396300/bmid_najtemnejsi-usvit-1IA-396300.jpg 4 330 93

Študentke medicíny Charlotte unesú syna Lucasa. Stačila chvíľka nepozornosti v parku. Po desiatich rokoch je z Charlotte pneumologička, má posttraumatickú stresovú poruchu a nedokáže pracovať s deťmi. Porter je otec malého Travisa. Chlapček má silnú astmu a chradne. Keďže Charlotte má povesť odborníčky, zúfalý otec chce, aby syna liečila ona. Charlotte je však neoblomná ? žiadnych detských pacientov neprijíma. Na pikniku, ktorý každoročne organizuje Charlottin kolega pre klientov, si Porter padne do oka s príťažlivou, dosť rezervovanou tmavovláskou. Vtedy ešte netuší, že sa zahľadel do Charlotte. Vrhnú sa do vášnivého ľúbostného vzťahu. Obaja sú poznačení tragédiami z minulosti a Porter sa trpezlivo snaží preniknúť pod Charlottin pancier. Stále sa však neodváži požiadať ju, aby Travisa liečila. Vie, že by Charlotte stratil. Mladá lekárka sa ani po toľkých rokoch so synovou stratou nezmierila. Stále verí, že raz sa Lucas nájde. Najtemnejší úsvit je prvou časťou strhujúceho, iskrivého dvojdielneho románu pre ženy od bestsellerovej autorky.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (SK)

The Darkest Sunrise , 2017

Barbara182
03.12.2021 4 z 5

Hodně dobrá kniha, sice opravdu poměrně temná, jak název napovídá, ale postavy jsou sympatické, propracované a uvěřitelné a příběh doslova dechberoucí. Každopádně doporučuju číst pouze v případě, že máte po ruce druhý díl, protože kniha končí hodně dramaticky a otevřeně (byť jsem si s tou myšlenkou celou dobu pohrávala :-)

Racík
19.11.2021 2 z 5

Knížka se mi nelíbila skoro vůbec. Pořád jsem četla a čekala, kdy mě chytne, když má tak výborné hodnocení. Ale nebavila mě. Teprve posledních pár desítek stran se to výrazně zlepšilo. Teď jsem zvědavá, jak bude příběh pokračovat, takže dám šanci i druhému dílu -:).
Nejvíc ze všeho mi vadily vulgarity. Nechápu, proč je tam autorka dávala. Nezapadalo mi to do celkového ladění příběhu. Nevadí mi vulgární výrazy, když mají smysl, dokreslují příběh. Ale tady mi přišly naprosto zbytečné. Podle mého názoru se nehodily k tomu, jak byli oba hlavní hrdinové vykresleni.
Sympatický mi byl Tom, ale bohužel ostatní postavy nedostaly v příběhu moc šancí. Kdyby to autorka trochu propracovala, asi by to byla skvělá kniha.

Danago
22.09.2021 3 z 5

První díl mi přišel příliš předvídatelný, trochu jednoduchý, ale napsáno je to velice lehce a čtivě. Kniha končí tak, že další díl je nutností, protože vlastně neskončí... Je to útlá kniha a klidně mohly být oba díly spojené, což by bylo rozumnější.
Přesto téma je poměrně dobře vymyšlené a druhý díl je podle mě mnohem lepší. Ale záleží, co od knihy očekáváte. Mě přišla tato část jako takový úvod do děje.
Kdo má rád trochu erotiky, tak ji v této knize také najde. Ale příběh je daleko silnější a podle mě celkem originální a emotivní.

Monhartka
07.08.2021 5 z 5

Skvěle se četla.. když jsem ji včera docetla, musela jsem si jet ještě ten den pro pokračování..

Kristy.Seb
07.07.2021 4 z 5

Klacky a kamení způsobí zranění, slova mi však neublíží.

Slabiky a písmena nemusí jít sice nahmatat, ale i tak vám mohou zruinovat celý život rychleji než kulka z pistole.

Smyslem života je najít to, na co máte talent.
Cílem života je rozdat ho ostatním.

Jsme lidi. Zasekneme se v zajetých kolejích a myslíme si, ze takhle to bude už pořád. Ale tak to není. Jenom musíš najít cestu ven.

Můžeš se cítit, jak chceš. Můžeš cítit bolest. Předstírání nic nezmění. Pravda na tebe bude vždycky čekat. Musíš připustit, aby tě to bolelo. Pustit tu bolest dovnitř.musis dovolit, aby tě to zaživa upálilo. Aby tě to srazilo na kolena.aby se přes tebe ta lavina převalila. Aby ti zlámala každou kost v těle, dokud nic dalšího nezbyde. A pak to nechat být.

Obálka dost mate. Skvělý a drsný příběh.

SleepyAllDay
07.06.2021 4 z 5

Asi už z anontace je jasné jak to celé bude, ale i tak jsem si knížku s nadšením přečetla. Poutavě napsáno, trošku peprnější výrazy u postelových scén /a to jsem tu knížku chtěla půjčit babičce :-)/
Postavy sympatické, takžtéž mi vyhovovaly krátké kapitoly a střídání ve vyprávění.
A jdu vyhlížet pošťačku, která mi nese druhou knihu.

MamaKnihomolka
05.06.2021 5 z 5

Nejtemnější úsvit a Nejjasnější soumrak – tenké knihy, které klamou svou příšernou obálkou, ale mají hodně vysoké hodnocení. Natolik mě zaujala anotace, že jsem rovnou koupila i druhý díl a udělala jsem dobře, protože bych bez něj, po přečtení prvního, nepřežila ani den.
Kapitoly vyprávějící příběh Portera a Charlotte. Dva lidé, kteří neměli v životě štěstí a potácí se v temnotě dokud se nesetkají a pomalu se spolu vydávají na světlo. Jako mámě, která si ani jednu životní situaci, jak Portera nebo Charlotte nedokáže představit, se mi svíralo srdce a chtělo se brečet už od samého začátku. Oběma postavám jsem držela palce, aby byly alespoň chviličku na světle a ne jen ve své temnotě.
Ke konci prvního dílu, mi stačila jedna věta, aby mi vše docvaklo a byla jsem úplně hotová, otevřený konec mé tvrzení jen potvrdil. Neřekla bych, že je kniha předvídatelná to vůbec.
Co se stane když dva milující se lidé bojují o to jediné co je kdy drželo při životě? Druhý díl jsem začala číst hned po dočtení prvního. Už od začátku jsem měla nervy nadranc a slzy na krajíčku.

P.S.: Miluju Portera a jeho humor.

Gracinka
03.06.2021 4 z 5

Už od půlky jsem tušila, kde je pravda. Ale jinak se mi knížka líbila. Oba hrdinové byli sympatičtí.

Tesset
24.04.2021 3 z 5

Celkem žádné překvapení se nekonalo. Jasné, jak to bude mi bylo už z anotace a ani autorčin pokus to změnit nevyšel. Možná bych uvítala, kdyby to bylo chvílemi odlehčenější, i když chápu, že u takového příběhu to úplně nejde.

tynka65
24.04.2021 4 z 5

Zajímavý příběh, plný velké bolesti a silné lásky. Občas jsem si za Charlotte trhala vlasy a občas na ní v duchu křičela ať se chová jinak! Ale knížka mě bavila, stále bych ji zařadila mezi erotiku, ale příběh malého Lucase byl opravdu dobrý a silný.

Falda
18.04.2021 4 z 5

Příběh byl občas až přetažený za vlasy, místy neuvěřitelný. Chlap až moc dokonalý, bolesti silné. Četlo se to ale velmi dobře. Během čtení jsem si říkala, že druhý díl číst nebudu.. ovšem ten konec byl pecka, takže do druhého dílu se pouštím ihned!

Jurajovamaka
05.02.2021 5 z 5

Kniha je napisaná veľmi pútavo, číta sa ľahko a rýchlo. Mala som problém sa od nej odtrhnúť a ísť spať, však to poznáte KNIHOMOĽKY ;-)
Dej pôsobí tak veľmi depresívne a nereálne, až nad tým človek musí premýšľať aj po dočítaní knihy a napokon zistí, že to všetko sa môže stať aj v skutočosti a deje sa to aj v tomto svete. Dokázala som sa veľmi ľahko vcítiť do kože hlavnej hrdinky, prežívať s ňou smútok, hnev a beznadej. Skutoclčne nadherná kniha, ktorá podrobne opisuje pocity ženy po strate jej vlastneho dieťaťa. V knihe sa prelína príbeh dvoch ľudí, ktori si v srdciach nesú obrovskú tragédiu a spoločne sa snažia znovu objaviť svetlo v živote.
Určite stojí za prečítanie :-)

hlavajda93
05.01.2021 5 z 5

krásný napínavý příběh plný emocí, který vede k nevyhnutelnému...

Toledo
29.10.2020 4 z 5

Zajímavý román s možná však předvídatelným koncem. Moc se mi líbí postava Portera, takový snový chlap :) Příběh hezky plyne, ale něco mi tam chybělo takže dávám jen 4*

Marfuška89
25.10.2020 5 z 5

Tak to bylo "něco"! Už od prologu jsem "přestala dýchat"... Autorka skvělé píše. I když je to hodně bolestivé, dala do příběhů dostatek humoru, aby se čtenař i smál, což dle mého u knižek je velké + . Děkuji za Portera! U knižky jsem byla smutná, napjatá, mráz po zadech mi běhal, ale byla jsem i veselá. Autorka ví, jak si udržet čtenáře... Tento příběh mě do sebe úplně vtáhl... Měla jsem pocit, že jsem tam s nimi. Byla, a vlastně ještě je, to naprostá pecka! Proč řikam je? Protože to pokračuje v druhém dílu Nejjasnější soumrak. Tak jdeme číst...

Siegrid
30.09.2020 3 z 5

Autorka drží čtenáře v napětí. Příběh je to určitě zajímavý. Na něco kladla autorka důraz a některé situace řešila banálně. Stačí půjčit a přečíst asi jednou. Druhý díl jsem také četla. To jejich jsi ve tmě....mi přišlo takové divné, ale to co se jim dělo, bylo bolestné, takže to prostě zřejmě tak měli.

Monni
16.09.2020 4 z 5

Byla to naprosto skvěla kniha plná emocí. Jak kladných, tak záporných a to jak je autorka dokázala popsat bylo skvělé a má můj obdiv. Bylo to naprosto věrohodné (emoce). To jak zlomená hrdinka potká zlomeného hrdinu, který ... POZOR SPOILER ... si vzal shodou okolností únoskyni jejího dítěte a vzorně se o něj staral a adoptoval ho za svého syna ... KONEC ... bylo prostě na jednu stranu nečekané a na druhou stranu pochopitelné, ale k příběhu to patří a není to tam nijak násilně vsazené. A ten konec jako... takhle utnuté v tom nejlepším ... jakože cože??? :D Knize dávám 4,5* půlhvězdičku si šetřím na další díl, který naštěstí mám u sebe :D

MajaT.
07.09.2020 4 z 5

Četlo se to samo když mě to zasáhlo u srdce

Ivet1990
22.08.2020 5 z 5

Tak tomu říkám srdce rvoucí příběh plný emocí, vtipných chvilek a nadějí. Je to nádherný příběh o dvou lidech, kteří si ve svých životech sáhli na samé dno.

Anna-Soltysova
30.07.2020 5 z 5

Smutné, napínavé, dojemné a napriek tomu krásne. Príbeh, ktorý vás vtiahne do deja a nepustí vás, vy len dúfate, že po tom všetkom sa to dobre skončí a život si pripraví aj krajšie okamihy, ktoré povzbudia. Zaslúžia si to...