Najtemnejší úsvit

Najtemnejší úsvit https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/396300/bmid_najtemnejsi-usvit-1IA-396300.jpg 4 330 93

Študentke medicíny Charlotte unesú syna Lucasa. Stačila chvíľka nepozornosti v parku. Po desiatich rokoch je z Charlotte pneumologička, má posttraumatickú stresovú poruchu a nedokáže pracovať s deťmi. Porter je otec malého Travisa. Chlapček má silnú astmu a chradne. Keďže Charlotte má povesť odborníčky, zúfalý otec chce, aby syna liečila ona. Charlotte je však neoblomná ? žiadnych detských pacientov neprijíma. Na pikniku, ktorý každoročne organizuje Charlottin kolega pre klientov, si Porter padne do oka s príťažlivou, dosť rezervovanou tmavovláskou. Vtedy ešte netuší, že sa zahľadel do Charlotte. Vrhnú sa do vášnivého ľúbostného vzťahu. Obaja sú poznačení tragédiami z minulosti a Porter sa trpezlivo snaží preniknúť pod Charlottin pancier. Stále sa však neodváži požiadať ju, aby Travisa liečila. Vie, že by Charlotte stratil. Mladá lekárka sa ani po toľkých rokoch so synovou stratou nezmierila. Stále verí, že raz sa Lucas nájde. Najtemnejší úsvit je prvou časťou strhujúceho, iskrivého dvojdielneho románu pre ženy od bestsellerovej autorky.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (SK)

The Darkest Sunrise , 2017

Michalka98
22.07.2020 5 z 5

Od této série jsem měla vysoká očekávání, která se naštěstí naplnila. Aly Martinezová mě od prvního slova vtáhla do děje, postavy jsem si oblíbila a prožívala jsem s nimi každou radost a každé trápení. Autorka často používá ostřejší výrazy, ale v tomto typu příběhu mi to nevadilo (vulgarismy zde měly své místo). Závěrem musím říct, že autorčina schopnost popsat emoce (kladné i záporné) je opravdu neuvěřitelná.

Kekik
05.06.2020 5 z 5

Příběh má dokonalou rovnováhu.
Na mnoho přeslazených scén a vět připadá tolik temných, smutných, děsivých, srdce rvoucích situací.
Obě knihy mě hluboce zasáhly a často bylo čtení emočně velmi náročné.
Za sebe obě knihy doporučuji k přečtení.
Názvy knih dokonale sedí.

Neara
19.04.2020 5 z 5

Kniha se mi hrozně líbila,byla napínavá od začátku do konce.Nemohla jsem se od ní hnout takže přečteno jedním dechem.Už dlouho mě tak žádná kniha nezaujala.

mariva
27.03.2020 5 z 5

Skvělý dojemný i napínavý příběh, který nutí k dalšímu čtení až do úplného závěru. I když se něco dá vytušit už v průběhu čtení, hrozně se mi líbila situace v předposlední kapitole, kdy najednou po jediné větě všechno klapne a čtenáři naplno dojde to, co pak postupně autorka odhalí. Naštěstí už mám připravený druhý díl, protože po dramatické závěru prostě nejde čekat na pokračování a shánět druhý díl. I když mám obavy, že děj druhého dílu už je dopředu odhadnutelný, stejně se do něj hned s chutí pouštím.

peitho.1
23.02.2020 5 z 5

Tak v první řadě: Ha, já jsem to věděla! V druhé řadě: Kde mám sakra druhý díl, když ho tak nutně potřebuji? Skvělé a napínavé čtení. Zároveň smutné i milé, plné bolesti i nově nalezené radosti ze života. Já jsem nadšená a vřele doporučuji!

snowpinkee
31.01.2020 5 z 5

Temnota.
Od této knihy jsem se nemohla odtrhnout. Na každé další stránce jsem čekala, kdy se Lucas objeví. Mezitím jsme se propadali stále do větší temnoty.Ale přece jen je možnost, že příjdeme až k úsvitu.
Musím si dát den dva oddych a vrhnu se na druhý díl. To mě zajímá jak tohle dopadne.
Každopádně doporučuji. 90%

Terka18
28.01.2020 5 z 5

Kniha se mi moc líbila a doslova jsem ji hltala a nechtěla přestat číst. Ani jsem od knihy tolik nečekala. Příběh byl smutný, ale i plná lásky a pochopení. Rychle na druhý díl

JajaCZ
03.01.2020 3 z 5

Vzhľadom na to, aké má kniha hodnotenie, som čakala poriadnu pecku a dostala ťažko uveriteľný príbeh :( . Správanie sa dospelých ľudí by som prirovnala skôr k správaniu násťročných. Vtip a humor, ktorým hlavní hrdinovia sršali bol skôr trápny, než vtipný alebo milý. Vzťah sa nevyvíjal postupne, ale vypukol za pár hodín. Čtivosť knihe uprieť nemožno, ale takmer od začiatku tušíte, aký koniec a rozuzlenie vás čaká. Pokračovanie si určite prečítam, ak sa mi ju podarí požičať, ale za kúpu rozhodne nestojí.

kikikrat
30.12.2019 4 z 5

Knihu jsem přečetla opravdu rychle, hltala jsem každou stránku... je to krásný příběh plný lásky ale také bolesti a vy tu bolest při čtení cítíte. Přiznám se ale že jsem tak nějak tušila jak to dopadne a občas mi vadilo to drama.. i tak se těším na druhý díl a vřele doporučuji.

suzanne1997
22.12.2019 5 z 5

Už od první chvíle nechává tenhle román čtenáře na pochybách. Osudy hrdinů se vznáší někde mezi temnotou a světlem a autorka si se čtenářem místy opravdu hraje. Nikdy nevíte, co na Vás vyskočí, s jakou intenzitou bude vztah mezi Charlotte a Porterem pokračovat, a jestli vůbec vydrží. S každou další stránkou se odhalují další a další tajemství. Kniha vás nenechá na pokoji, dokud ji nedočtete. A vlastně ani potom.
Četla jsem příběh s dychtivou potřebou zjistit, jak to s hrdiny dopadne. A ani na minutu jsem si nepomyslela, že by mohl být nějaký druhý díl, jenže na poslední stránce na mě vyskočila věta: Pokračování v dalším díle. Co teď, když kniha je z knihovny, je sobota večer, ještě k tomu 21.12. a vy nutně potřebujete zjistit konec? Tahle kniha mě nenechala spát a já hned ráno běžela do knihkupectví. Proto doporučuji mít u sebe obě, než vůbec začnete číst.

essene
25.11.2019 4 z 5

Jsem ráda,že se ke mě tato knížka dostala.Pěkně napsaná,i když některé pasáže by jestě šly zkrátit?Souhlasím,že by bylo lépe dát oba díly do jednoho).

Evaho73
10.11.2019 3 z 5

Pri tejto knihe musím uznať šikovný marketingový ťah. Skončiť knihu v najpodstatnejšom a najnapínavejšom okamihu, aby si čitatelia kúpili pokračovanie? Hm, hmm...
Z mojej strany je dej predvídateľný a druhý diel si už nepotrebujem kupovať.
Asi tak. :-)

margitka13
06.11.2019 5 z 5

Veľmi pekný príbeh. Ešte teraz mám v sebe zmiešané pocity a stále to trávim. Nutne potrebujem ďalšiu časť. Neviem si ani len predstaviť aké by to bolo, keby som v ich koži.
A tá temnota.. A svetlo...
Vážně krásny príbeh, ktorý stiahne aj dušu a nie len chytí za srdce.

maafa
04.10.2019 4 z 5

Napínavá, čtivá romantika, se smutnou dějovou linkou. Přečteno jedním dechem. Už mám z knihovny půjčený druhý díl...doufám, že mě taky tak chytne.

Mišule_11
29.09.2019 5 z 5

Myslím, že na tuhle knihu budu ještě hodně dlouho vzpomínat! :)
Příběh Charlotty a Portera byl neskutečný! Každý jiný a přesto reálný, silný a hlavně emotivní!
Musí být strašné pro matku ztratit své dítě a stejně tak pro otce vychovávat nemocného syna..
Ale i přesto všechno si k sobě určitou, ne jednoduchou cestu našli a jejich chování k sobě bylo milé - jejich smysl pro humor rozveselil, alespoň na chvíli jejich temné stránky!
Dojemný příběh, kdy mé oko nezůstalo suché (obzvlášť na konci)..! :)

Nuttelka
29.09.2019 5 z 5

S komentářem jsem musela chvíli počkat, až příběh úplně v sobě zpracuju. Vůbec si nedovedu představit, co prožívají rodiče unesených a vážně nemocných dětí, sama ještě děti nemám, ale je to opravdu nepředstavitelné.
Charlotte se mi samozřejmě nejvíc líbila, když trávila čas Porterem, jejich slovní přestřelky byly boží a postupné zamilovávání krásné :-)
Na druhou stranu jejich temnota byla opravdu temná a hluboká, až jsem z toho sama byla celá vyšťavená.
Porter je skvělý, i po tom všem jeho láska k dětem je úplně dechberoucí, krásná, dojemná. Hned jsem si ho oblíbila.
A Bradyho nesnáším a vždycky budu, je to fakt de*il.
Dlouho jsem otálela, zda si tyto knihy koupím, teď jsem ráda, že je ve své knihovně mám.
A ano, taky dávám za pravdu, že mohla vyjít jen jedna kniha jako celek, bylo by to akorát.
Miluju "happy endy" a po spoustě slz mi je i zde dopřán :-)
Knihy můžu jen a jen doporučit!

Nicolettine
27.09.2019 5 z 5

Moc pěkně napsaná kniha.Po přečtení prvního dílu jsem ještě tentýž den musela mít doma druhý díl.

MiliKry
26.09.2019 4 z 5

Moc pěkné, povedené, romantické, smutné, napínavé....těším se na další díl :)

Cometka
24.09.2019 5 z 5

Krásná knížka, čtivá, místy i vtipná a smutná. Doporučuji!

Š.Ala
15.09.2019 4 z 5