Hračkář

Hračkář https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/409345/bmid_hrackar-IET-409345.jpeg 4 1397 401

Naturalista série

Od autora bestselleru Šelma Profesor Theo Cray se kvůli podezřením, která ho obklopila po smrti jeho někdejší studentky, a skandálním spekulacím poté, co byl zabit její vrah, nemůže vrátit ke svému univerzitnímu výzkumu. Pokouší se tedy začít nový život v jiné oblasti, ale téměř proti své vůli je vtažen do dalšího nevyřešeného případu. Zoufalý otec pohřešovaného dítěte, jehož úřady odmítají vyslechnout a odnikud se mu nedostává podpory, se obrátí o pomoc na Thea. Jediné stopy představují dětské kresby a městská legenda z chudinské čtvrti o bytosti přezdívané Hračkář. Aby Theo odhalil, co se za Hračkářem skrývá, musí odsunout stranou všechno, co mu říká věda, a vydat se do světa, v němž mají sny a noční můry stejnou váhu jako skutečnost. A čím hlouběji se do případu noří, tím zjevnější je, že za tím může být dalekosáhlé spiknutí – a nejspíš má i další oběti.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: ekniha , Kalibr

Looking Glass , 2018

pch1976
11.12.2021 3 z 5

Napínavá knížka, dobře napsaná, pěkně se četla. Závěr byl bohužel velké zklamání. Po celkem napínavém čtení bych očekávala od autora víc.... Některé zbytečně rozpitvávané vědecké úseky jsem přeskakovala to byl fakt opruz.

Tereza0107
09.12.2021 4 z 5

Druhý díl Šelmy se mi líbil o trošku méně než ten první. Ze začátku mi trvalo, než jsem se prokousala všemi těmi protiteroristickými řečmi. Poté příběh nabral na obrátkách, zápletka byla zajímavá a profesorovo vyšetřování mě bavilo. Musím říct, že jsem byla celá napnutá a očekávala jsem nějaký grandiózní konec. Ten však bohužel nepřišel. Byla to extrémní rychlovka, až jsem si říkala, že je to škoda, protože potenciál tam byl. A když jsem mohla takovou dobu pročítat všechny Theovi chytré a odborné monology, tak si autor mohl dát s koncem trochu více záležet. Prostor ve stránkách tam určitě byl, protože knížka je to relativně tenká. No tak uvidíme s čím přijde v příštím díle.

Kubajzz
29.11.2021 4 z 5

Moje druhá kniha od tohoto autora, která navazuje na Šelmu. Za mě povedený thriller. Doporučuji

Bustedka
25.11.2021 3 z 5

(SPOILER) Hodnotím Šelmu a Hračkáře dohromady.
Já mám detektivky ráda. Mám ráda vědu. A když se věda smíchá s vyšetřováním sériového vraha, tak hned zpozorním. Tady to ale prostě nebylo ono.
Spoilerově mi vadí, když je vrahem někdo, kdo za celou dobu v knize ani jednou nevystupuje a vy tak nemůžete tipovat. Jednička byla taková podivná. Hračkář byl o poznání lepší, ale pořád to není knížka, ze které si sednete na zadek.

lendinka.k
22.11.2021 5 z 5

Spojení vědy a thrilleru mě ohromně bavilo. Příběh byl napínavý a četl se velmi lehce, pochopit některé informace však bylo těžší. Přesto jsem si čtení užila a sérii si míním přečíst celou. Hlavní hrdina mi byl sympatický a jeho názory mi byly blízké. Není to klasický hrdina, má svoje problémy a dokonce možná nestojí úplně na straně zákona. Protože konec je velmi kontroverzní. Ale jak říká můj oblíbený autor Sýkora: není to legitimní, ale je to legální :-). Svědomí mu ale říká možná něco jiného... Podle mě prostě nic není zadarmo. Mám taky špatné geny, když jsem mu fandila v tom, co udělal?...

ddkk
08.11.2021 4 z 5

Mám ráda toho geniálního Thea, mám ráda jeho způsob myšlení a mám ráda jeho příběhy. I když by se leckomu mohly zdát nudné a příliš "vědecké". A to mě právě baví. Na leccos, co se v knize děje, jsem se musela kouknout i do jiných zdrojů (jasně že do googlu...), a tak vím, že i to, co se zdá neuvěřitelné, je prostě pravda...

Hračkář je možná místy nudný a - pro někoho možná - příliš teoretický. Mně se však úplně jiné pátrání po odporném vrahovi malých dětí zdálo napínavé a neotřelé.

Lovana
06.10.2021 3 z 5

Hračkáře jsem stejně jako Šelmu četla již dříve a teď jsem si dala opáčko - napůl audiokniha a napůl papírová (podle času). A názor ohledně tohoto dílu jsem nezměnila, i po druhém přečtení se mi více líbila Šelma než tento díl.
Co je ale na Hračkáři skvělé, tak to je nepochybně Theo, on je prostě skvělý.
Jinak místy mi u této knihy nebylo úplně dobře a pokud vám dělají problém knihy, kdy se zločiny týkají dětí, tak Hračkáře asi radši vynechte...
Já v sérii budu určitě pokračovat, protože Theo je prostě Theo.

Hodnocení 3,25*/5*

Majuš333
01.10.2021 5 z 5

Asi pôjdem proti prúdu, ale Hračkář ma bavil oveľa viac ako Šelma... Bolo to reálne... A dokonca mi nevadili ani tie Theove uspavajúce bláboly z biológie o baktériách, ktoré sa dajú použiť ako zbraň na vyhubenie ľudstva... Theo mi skrátka prirástol k srdcu :)

Sáhnu po malé baterce, ale Robert mi ji málem vyrazí z ruky.
„Neříkal jsem žádné baterky? Takhle si vás ďábel najde. Musíme zůstat v Božím světle,“ prohlásí a ukáže na měsíc.
Takže když nastane nový měsíc – nebo spíš žádný měsíc – Bůh se nedívá…
Zajímavé.

mazlak
29.09.2021 5 z 5

Druhá kniha od tohoto autora a zase skvělé počtení. Mírně navazuje na první díl, ale jinak se ničím neopakuje. Autora si přidávám mezi oblíbené.

zp87
23.09.2021 3 z 5

Po Šelmě zklamání. Autor opět odbíhá k vědním odbornostem, ale tady se to týká informatiky, později politických a mocenských machinací, což mě až tak nezajímalo.
Biologie, chování medvědů a přírodní biotopy v minulém díle mi sedělo mnohem více.
Navíc zde byly oběťmi děti, jako asi většina lidí nepreferuju čtení o ubližování dětem a zvířatům... Takže těším se na další díl, po tom sáhnu ráda, ale tento doporučit nemůžu.

Radous
10.09.2021 4 z 5

Přečteno s odstupem od dílu prvního. Detektivka rozhodně čtivá, krátkost kapitol vás nutí otáčet stránky dál a dál. Nemám nic zásadního, na co bych si mohl nějak stěžovat. Snad jen mi přijde, že v knize není nijak vysvětleno pozadí kolem zloducha (měl bych hned několik proč). To mi přijde jako škoda. Ale třeba se víc dozvíme v dalších dílech?

Acquenta
10.09.2021 2 z 5

Knížka mě zklamala. Měla jsem pocit, že nečtu thriller o sériovém vrahovi , ale o programování a fyzikálních jevech. Nesplnila mé očekávání, šelma nasadila vysokou laťku.

zpevSusannah
24.08.2021 4 z 5

Věda je parádní knižní prvek, obzvláště v kombinaci s thrillerem. Tento koktejlek jsem si užívala téměř až do úplného dna. Poslední lok byl ale malinko zklamání, protože proběhl na můj vkus moc rychle, stroze, bez špetky chilly nebo alespoň pepře.
Přesto musím uznat, že byl Hračkář o nějaký ten chloupek lepší než Šelma.
Dávám 4 zasloužené hvězdy a postupuji na další metu - Hello, Teorie vraždy! :-)

Gracinka
05.08.2021 4 z 5

Začátek knížky a politický konec mě moc nebavil, ale jinak byl děj prima.

anishta
02.08.2021 4 z 5

Šelma se mi líbila více. V Hračkářovi se nějak ztratilo to kouzlo "jsem věděc, zkusím svou vědu použít k nalezení vraha". Tady se z Thea stal Vědec-Lovec. Nebylo to špatné, téma strašné a děsivé, ale to nejlepší z Thea mi tam chybělo.

SadUnicorn
29.07.2021 4 z 5

(SPOILER) Za mě výborné spojení dvou věcí, které mě baví - vědy a detektivního příběhu. Pro někoho budou vědecké termíny a vysvětlování postupů, historie či genetiky možná zdlouhavé a nudné, ale protože je genetika můj obor, tato kniha je přesně pro mě. Hlavní hrdina coby výstřední profesor, který si vždy dělá věci po svém, je mi sympatický. Prvním mínusem je za mě neschopná až diletantnská policie, která se vlastně jen Theovi plete do cesty a zabraňuje mu vyšetřovat. Nevím, jak v reálu policejní vyšetřování funguje, ale přijde mi absurdní, že by nešli po horké stopě jen proto, aby neměli práci. Druhý mínus je rychlý konec Hračkáře bez jakéhokoliv vysvětlení jeho motivů či kontextu.
Každopádně tato kniha mě velmi bavila, děj rychle utíkal, ale na konci mi možná chybělo něco víc.

pydla
17.07.2021 3 z 5

Co říct o knize Hračkář. Asi bych to rozdělil na dvě části. 1. Téma o sériovém vrahovi krytého vládními složkami, je zajímavé a čtivé. 2. vyšetřovací postupy hlavního hrdiny jsou sice zvláštní a vědecké, ale hrozně ukecané, až rušivě k příběhu. Je to má první kniha tohoto autora, takže mu dám ještě šanci, ale soudit jen podle této, pak sice neotřelé, ale průměrné.

Petrasim
08.07.2021 4 z 5

Kniha se dobře četla, ale ten konec mi přišel už takový moc divoký a překombinovaný.

janina66
05.07.2021 3 z 5

Já myslím, že Šelma se mi líbila více. Tady bylo popisováno spousty odborností, ale mě to zdržovalo. Teprve v poslední čtvrtině knihy se něco dělo. Opět neschopná policie a naopak zlá, která kryje vraha. Tentokrát jsem poslouchala audio. Už mám i pokračování, ale dám si od profesůrka odpočinek.

LucieToj
08.06.2021 3 z 5

Mě osobně tato kniha nesedla. Nebavila mě