Hračkář

Hračkář https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/409345/bmid_hrackar-IET-409345.jpeg 4 1397 401

Naturalista série

Od autora bestselleru Šelma Profesor Theo Cray se kvůli podezřením, která ho obklopila po smrti jeho někdejší studentky, a skandálním spekulacím poté, co byl zabit její vrah, nemůže vrátit ke svému univerzitnímu výzkumu. Pokouší se tedy začít nový život v jiné oblasti, ale téměř proti své vůli je vtažen do dalšího nevyřešeného případu. Zoufalý otec pohřešovaného dítěte, jehož úřady odmítají vyslechnout a odnikud se mu nedostává podpory, se obrátí o pomoc na Thea. Jediné stopy představují dětské kresby a městská legenda z chudinské čtvrti o bytosti přezdívané Hračkář. Aby Theo odhalil, co se za Hračkářem skrývá, musí odsunout stranou všechno, co mu říká věda, a vydat se do světa, v němž mají sny a noční můry stejnou váhu jako skutečnost. A čím hlouběji se do případu noří, tím zjevnější je, že za tím může být dalekosáhlé spiknutí – a nejspíš má i další oběti.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: ekniha , Kalibr

Looking Glass , 2018

TeriLoch
21.04.2023 4 z 5

Za mě slabší než Šelma, ale jinak mě kniha moc bavila! :) Doporučuji.

Leník95
20.04.2023 3 z 5

První díl jsem hodnotila jako lepší detektivku, tak jsem si řekla, že se pustím i do druhého dílu. Ale tady bohužel kvalita klesla. Prvních 80 stránek jsem protrpěla a neuměla jsem se začíst. Časté odbíhání od hlavního tématu a některé výklady vědeckých postupů byly příliš zdlouhavé. Kapitoly byly krátké, takže vás to nudí číst dál. Avšak konečný závěr mě hodně zklamal. Závěrečná scéna popsaná na jednu A4? To ne. Myslím, že by si čtenář zasloužil více.

lucie1744
23.03.2023 4 z 5

Velmi napínavé, knížka se hezky četla.

Theresa.2679
22.03.2023 4 z 5

Kniha se mi strašně líbila, ke konci už jsem se nemohla odpoutat, autora mám ráda už Šelmy, je super, že zase píše z trochu jiného pohledu, než jsou klasické detektivky. Zamlouvá se mi i styl psaní, děj utíká atd.
Jediné menší mínus je někdy zbytečně zdlouhavý popis různých vědecký postupů.

Lenča727
19.03.2023 4 z 5

Zase další Mayneho pecka, chytré, napínavé, čtivé, logické, obsahující spoustu zajímavých informací ( bakterie :-) ) vyplývajících z toho, že Teo je prostě vědec a na všechno jde jinak než policati svázání svými předpisy a profesionální otupělostí. Hračkář útočí na dětské oběti, navíc se Mayne neštítí popsat, jak přesně, i když těmito informacemi moc neplýtvá. Dávkuje je čtenáři přesně v potřebné míře, s rozumem a včas tak, abyste si ho přesně vybavili tak, jak zamýšlí. Počet obětí šokující, při čtení jste šokováni stejně tak jako nic netušící zasahující muži zákona. A Teo jim naservíruje vraha a vždycky je o několik kroků před nimi. I když trošku podivín, přesto čím dál větší sympaťák. Těším se na další pokračování série.

milan0912
16.03.2023 5 z 5

Velice povedený díl,který se velmi pěkně čte,asi nemám moc co vytknout.Určitě patří za mě k nejlepším dvěma dílům.Temný vzorec je zklamáním a asi moc nezaujme

Špekyn
03.03.2023 4 z 5

Bezva thriller. Počátek je trochu nudný a chvílemi moc vědecký (a těžko pochopitelný) ohledně vysvětlování podstaty některých "vyšetřovacích metod". Popisy míst a vražd jsou velmi působivé. V knize jsou také časté narážķy na světové sériové vrahy, o nichž u nás není moc povědomí. Konec je příliš rychlý. Jinak je kniha typicky syrová a vědecká, nechybí tentokrát náhled do mystična. Již se těším na další díl!

Saturnia
20.02.2023 5 z 5

Nejlepší díl ze série!! Funguje zde úplně všechno. Příběh je velmi napínavý a silný, docela drsný. Je zde méně přírodovědeckých informací, ale zaměření padne na genetiku. Kniha se velmi dobře čte a bude vás překvapovat až do poslední stránky.

Corso
13.02.2023 3 z 5

V polovici som uz stracal nejak chut, reku je to podla toho isteho scenara ako prva kniha ale zrazu do toho prislo hladanie motivov, ci woodoo, kosti deti len tak trciace zo zeme na zahradke za domom a zrazu to bolo pre mna putavejsie.
Theo "nebrante sa, chcem vam len pomoct vy vymlete policajske hlavy" proti svetu vysetrovatelov "sadnite si tam do kuta a nechajte nas robit si nasu pracu vy akademicky chytrolin" ma teda znova bavil. Ale ci chcem dalsi diel citat, teraz hned este nie. Mozno po case. Hlavne ten poloblby zaver tomu zase ubral hviezdu.

dlabikk
02.02.2023 3 z 5

Hodnotím jako průměr. Šelma se mi líbila víc.

Niki08
26.01.2023 3 z 5

Další zajímavý a složitější příběh na vědeckém podkladě. Hračkář byl děsivý a jeho konec celkem rychlý... Theo to opět '' zázračně'' vyřešil a je o dalšího sociopata méně

Tereez8662
07.01.2023 3 z 5

První třetina knihy nic moc. Pak už to bylo lepší. Každopádně- Šelma se mi líbila víc.

soukroma
02.01.2023 4 z 5

Další kniha od stále oblíbenějšího autora mne zaujala do poloviny, než se začalo pracovat s magií a prudkými úsudky (z LA zničehonic do Atlanty, po stopě hadího šnapsu, novoluní apod.). Rovněž mi vadilo poněkud studené konstatování hromad dětských kostí na dvorku domku v LA..., stejně jako neochota detektivů k jakékoli spolupráci při odhalování sériového vraha. Takže tentokrát to na plnou spokojenost nebylo, i když kratičké poučné výlety do tajů přírodních věd i techniky (zaujali mne úžasní mikrobiální špioni) jsou vždy zajímavé.

Náramná obálka, plastická, barevná, svítící, jen nevím, jakou vazbu má takto vyobrazené podzimní listí na obsah.

ninano
01.01.2023 1 z 5

V knize bylo tolik nepravděpodobností a neuvěřitelností, že jsem ji dočetla jen se sebezapřením.

Přečti_si
30.12.2022 5 z 5

Další díl s mým oblíbencem Theo Crayem, přečteno za den! :D Opět nezklamal, tento díl se mi líbil asi nejvíc, hned v závěsu je Šelma a Temný vzorec, Teorie vraždy ještě čeká na svůj čas. Celá série je skvělá, líbí se mi ten element práce s daty, je to moc zajímavé. Doporučuju!

Iva095
29.12.2022 4 z 5

Knížka mě mile překvapila. Krátké kapitoly, napínaví, čtivý příběh. Za mě je profesor Theo Cray nadprůměrně inteligentní šílenec jeho postava je skvělá. Knížka se mi líbila o trošku více než Šelma. Jsme zvědavá na další díly.

Ujfi1
29.12.2022 3 z 5

Solidní odpočinkové čtení

Listonožka
29.12.2022 4 z 5

Tak za mě se mi víc líbil tento druhý díl, víc než Šelma. Děj měl rychlý spád, s napětím jsem čekala, kdy vraha dopadnou. Vtipné, že se ani moc nesnažil se skrývat a vše mu vycházelo. Možná nás mohl autor ještě trochu napínat s odhalením zločince, konce má příliš rychlé.

kolacky
07.12.2022 4 z 5

Typické. Radši zabít všechny kolem než přiznat chybu.

petraj30
18.11.2022 5 z 5

Myslela jsem si, že se to nestane, ale opak je pravdou. Mě to prostě baví. Geniální profesor řeší případy, které policie hází za hlavu nebo na hlavu někoho jiného.
Některé situace pro mě byly velice úsměvné navzdory tomu, jak otřesný případ se tu probíral. Bylo to velice dobře napsané, ale některé momenty prodlužované a nekorespondovaly s daným tématem, ale když jde zřejmě o vědu, tak je možné vše. Už si pomalu zvykám, že i doktor Theo začíná být nesmrtelný.
Těším se na další díl a už teď mě mrzí, že jich není víc.