Hračkář

Hračkář https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/409345/bmid_hrackar-IET-409345.jpeg 4 1397 401

Naturalista série

Od autora bestselleru Šelma Profesor Theo Cray se kvůli podezřením, která ho obklopila po smrti jeho někdejší studentky, a skandálním spekulacím poté, co byl zabit její vrah, nemůže vrátit ke svému univerzitnímu výzkumu. Pokouší se tedy začít nový život v jiné oblasti, ale téměř proti své vůli je vtažen do dalšího nevyřešeného případu. Zoufalý otec pohřešovaného dítěte, jehož úřady odmítají vyslechnout a odnikud se mu nedostává podpory, se obrátí o pomoc na Thea. Jediné stopy představují dětské kresby a městská legenda z chudinské čtvrti o bytosti přezdívané Hračkář. Aby Theo odhalil, co se za Hračkářem skrývá, musí odsunout stranou všechno, co mu říká věda, a vydat se do světa, v němž mají sny a noční můry stejnou váhu jako skutečnost. A čím hlouběji se do případu noří, tím zjevnější je, že za tím může být dalekosáhlé spiknutí – a nejspíš má i další oběti.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: ekniha , Kalibr

Looking Glass , 2018

Bedřich63
31.05.2021 5 z 5

U předchozího dílu jsem psal, že mě baví spojení vědy a vyšetřování zločinu. Takže to i tady potvrzuji. Do toho jsou jakoby mimochodem ještě zmíněny další temné stránky existence lidstva a to neustávající výzkum a vývoj v oblasti biologických zbraní (jak aktuální v současné době) a také působení nejen amerických tajných služeb, které jako by ani nemělo žádné hranice, samozřejmě s podporou politiků (opět by se daly najít paralely se současnou dobou).
Takže podle mě opět jedna z knih, která čtenáře může zaujmout nejen počtem mrtvých a brutalitou vražd.

alice528
28.05.2021 5 z 5

Napínavostí a čtivostí připomíná Deavera a Childa, líbí se mi všechny knihy ze série.

Roseblood
22.05.2021 4 z 5

Šelmu už jsem četla před delší dobou, vlastně tehdy, když vyšla, takže lehké zopakování děje Šelmy bylo pro mě příjemné osvěžení paměti a vybavení děje.
Thea mám ráda, jeho postava mi sedla už v jedničce, miluju jeho humor a líbí se mi i tím jak je jiný, jak má svůj vlastní svět.

Komu neseděla v prvním díle spousta vědeckých informací, tak ani zde se jim nevyhne ale mě to nijak zásadně nevadilo, naopak jsem se dozvěděla spousty zajímavých a poučných věcí.

Tempo knížky mi vyhovovalo, na nudu nebyl čas a ani jsem nezaznamenala vysloveně hluchá místa. Samozřejmě pro mě, jako pro laika, některé z vědeckých částí byly opravdu těžce pochopitelné.

Opět se setkáme s velmi zajímavým případem a zajímavým postupem vyšetřování.
Tentokrát zde vystupuje tajemná a děsivá postava Hračkáře. Já miluju městské legendy, takže pro mě naprosto skvělé téma. A když se k tomu přimíchá magie, kanibalismus a mizející malí kluci tak se nedalo odtrhnout. Ve spoustě částí mi běhal mráz po zádech a to pořádně. Čtení jsem si moc užila.

A abych tady jenom nechválila, mrzelo mě, že samotný Hračkář byl takový nedotažený, ten začátek, legenda, vykreslení bylo bezvadné ale potom jako by to bylo useknuté, taková postava z velkým potenciálem, strašidelná legenda, přímo děsivá ale později je ke konci upozaděná, spousta věcí nevysvětlená, chyběla mi tam přece jenom větší omáčka.
Některé pasáže jsou už na mě příliš přitažené za vlasy. Ale jak celek to bylo vážně dobré.

hanjana
20.05.2021 4 z 5

Tohle bylo super a rozhodně mě to bavilo víc než první díl. Theo je skvělý hlavní hrdina a líbí se mi způsob, kterým se dívá na svět a řeší záhady velmi chytře a vědecky. Celkově mě na této sérii baví její vědecké podložení a spousta zajímavostí, které se během čtení dozvím.

Palec nahoru!

Magdyla.8
17.05.2021 2 z 5

Myslím si, že kniha mela větší potenciál. V šelmě mi nesedělo, jak hlavní hrdina na všechno přijde rádoby jen ze své hlavy, bez pomoci, jen pomocí vědy (ano tato část je někdy zajímavá), ale tady v druhém díle mi to už vyloženě vadilo. Všechno probíhalo hladce, někdo zatahal za nitky, tamten dům se mi nelíbil určitě tam bude vrah a tak dále. Škoda, že nám nebylo vysvětleno to "magično" v příběhu, které nás celou dobu provází. Velká škoda. Ze zvědavosti možná zkusím další díl.

FejKýý
15.05.2021 3 z 5

Minulý díl Šelma se mě asi líbil více než tento. Ovšem tady byl konec úplně jiný než v prvním díle (tam se mi vůbec nelíbil) ale tady bohužel také ne ale byl rozhodně lepší. Co se děje týče bavila mě jen první půlka knihy a druhá pro mě byla, jak kdybych četla pomalu něco jiného a hlavně tam zas pak bylo hodně těch vědeckých věcí a to mě prostě u téhle série strašně štve a nebaví. Takže i když byl zde konec lepší, jak jsem již psala než v Šelmě i tak se mě kniha líbila méně, tudíž bude i menší hodnocení. 2,5*.

katallinka
13.05.2021 5 z 5

Ještě o kousek lepší než první díl. Thea jsem si oblíbila už v prvním díle, ale tady byly jeho nápady ještě geniálnější. Velká spokojenost! Těším se na další díl.

IHT
01.05.2021 5 z 5

Pekny pribeh, promyslena zapletka a zajimavy konec. Davam plny pocet, byt Selma mi prijde lepsi. V Selme Theo resil dilemata, tady uz je prilis zarputily a prilis cilevedomy, uz netape a nehleda dalsi moznosti posunu, pouze hleda dalsi data pro svuj model. Trochu mi v tom chybi jeho mila naivita prvniho dilu...

krejcovka76
01.05.2021 3 z 5

Touto knihou jsem s autorem skončila. Nepřišla jsem na chuť jeho stylu psaní, hlavní hrdina mě také neuchvátil a celý příběh téhle knížky? Dalo by se z toho vytěžit víc - vše je pouze naznačené, ať oběti, vrah nebo Ti, kteří ho kryli. Neustálé se vracení k ostatním známým sériovým vrahům a vysvětlování nových technologických postupů bylo na víc stránkách než samotný příběh. S úplným klidem a bez emocí knihu odkládám.

Nixa
25.04.2021 4 z 5

Šelma se mi líbila o něco víc, ale i druhý díl ze série nebyl špatný.
Profesor Theo se opět dává do pátrání na vlastní pěst, když ho otec pohřešovaného chlapce požádá o pomoc. Jedinou stopou po zmizelém chlapci je městská legenda a děsivá kresba tajemného muže, kterého děti znají jako Hráčkaře.
Stejně jako první díl, byl i tento čtivý a napínavý. A obálka je opět nádherná.

AlexandraBane
21.04.2021 3 z 5

Přiznám se, že z Hračkáře jsem rozpačitější jak ze Šelmy. Úplně nevím, jak se k němu postavit. O vrahovi jsem se skoro nic nedozvěděli. Zatímco Šelmu jsem hltala, Hračkář mi z nějakého důvodu nesedl.

Adhara
16.04.2021

Medzi tromi a štyrmi hviezdičkami. Páči sa mi neortodoxné a duchaplné vyšetrovanie hlavného hrdinu, ktoré ukazuje autorove znalosti naprieč mnohými odbormi. K tomu pútavý štýl, správne napätie. No postupom času som mal pocit, že z hlavného hrdinu robí až príliš nehrozeného a všeschopného amerického superhrdinu, čoho vrcholom bol scéna vo väzení. A s jeho duševnými pochodmi, zo začiatku sympatickými a uveriteľnými, sa už ku koncu autor nepáral. Škoda.

BlackBlade
07.04.2021 4 z 5

Lepší, než první díl. Neotřelé způsoby, nové možnosti ve vyšetřování... Ale jak mu to šlo bez jediné chyby od ruky, to mi nesedělo. Prostě to šlo až moc hladce.

Andynka
19.03.2021 3 z 5

Tohle je pro mě série, kdy i po dočtení mám rozporuplné pocity zda se mi čtení líbí, či ne.
Mám prostě velký problém se sžít s profesorem Crayem.
Je to na mě až moc detailně popsané. Programování a podobně. Mám ráda, když se v knize věnujeme více psychologické stránce.
Ale zase na druhou stranu .... je to něco jiného. Takže, když si chcete přečíst originální Thriller, tak tímhle nesáhnete vedle.
Jen se to za mě nečte tak lehce, jako jiné Thrillery a přijde mi, že to má mnohem více stránek, než ve skutečnosti. :D
Já se musím na čtení i hodně soustředit, abych porozuměla ( nebo spíše, aby mi neutekla) technice, jak Theo došel k tomu, kdo je vrah.
Je to prostě jiné a rozhodně zajímavé. Ale že bych si z toho sedla na zadek , to ne.

VeFab
03.03.2021 5 z 5

Ještě lepší než první díl. Super!

lost.in.books
26.02.2021 5 z 5

Hodnocení: Byla to má druhá kniha, kterou jsem od tohoto autora četla a byla jsem opět nadšená, líbila se mi více než Šelma, určitě mám v plánu si přečíst autorovy zbývající knihy, protože doopravdy umí skvěle psát. Kniha mě již od začátku bavila a byla jsem schopna se do ní velice rychle začíst . Hlavní vyšetřovatel byl stejný jako v knize Šelma a strašně jsem si ho už po druhé oblíbila- na jednu stranu podivínský chlapík a na druhou neohrožený vyšetřovatel, který se nezalekne žádné výzvy , též se mi líbily jeho velice neobvyklé metody vyšetřování, které mě někdy celkem udivovaly a to jak dokázal přemýšlet a vše si pospojovat, nebyl vyškolen v oboru kriminalistiky a udělal toho více než kriminalisté kteří případ vcelku podcenili . V knize jsem se nudila pouze na úvodu , cca u prvních 20 stran, ale poté už to byla bomba a nebyla jsem schopná se od knihy odtrhnout. Neustálé převraty ve vývoji příběhu a zároveň příběh s celkem rychlým spádem, to doopravdy mohu. Opět chválím temnou a mysteriózní atmosféru obohacenou o skvělý, drsný a napínavý příběh od kterého jsem se nemohla odtrhnout. I když to byl pouze vymyšlený příběh, tak jsem byla udivená co někteří lidé dokáží napáchat. Vše do sebe skvěle zapadalo, dávalo to smysl a za to má u mě autor veliký obdiv, obdivuji každého kdo dokáže napsat dobrý thriller či detektivku. Knihu vřele všem milovníkům detektivek a thrillerů doporučuji.

ladyba
09.02.2021 4 z 5

Po Šelmě druhý nejlepší příběh s Theem Crayem...

mfajmanova
06.02.2021 3 z 5

Moje první setkání s Andrew Maynem a jsem z něj docela rozpačitá. Knížka se moc hezky četla, ale pointu jsem úplně nepobrala. Ale asi tomu dám šanci a přečtu si další příběh.

maryska09
01.02.2021 2 z 5

Druhý díl série je o hodně slabší než první Šelma. Profesor Cray hodně ztratil na své roztomilosti a naivitě, se kterou se potýkal s reálným světem. Tady vědomě ubližuje, navíc děj je dost překombinovaný tajnými službami, různými stupni utajení a černou magií. O vrahovi se vlastně vůbec nic nedozvíme. Celkově slabší kniha

Verkavcelka
28.01.2021 3 z 5

Do knihy jsem se musela včíst. Zajímavé bylo hledání vraha vědeckými metodami. Vracet se k ní nebudu.