Hračkář

Hračkář https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/409345/bmid_hrackar-IET-409345.jpeg 4 1398 401

Naturalista série

Od autora bestselleru Šelma Profesor Theo Cray se kvůli podezřením, která ho obklopila po smrti jeho někdejší studentky, a skandálním spekulacím poté, co byl zabit její vrah, nemůže vrátit ke svému univerzitnímu výzkumu. Pokouší se tedy začít nový život v jiné oblasti, ale téměř proti své vůli je vtažen do dalšího nevyřešeného případu. Zoufalý otec pohřešovaného dítěte, jehož úřady odmítají vyslechnout a odnikud se mu nedostává podpory, se obrátí o pomoc na Thea. Jediné stopy představují dětské kresby a městská legenda z chudinské čtvrti o bytosti přezdívané Hračkář. Aby Theo odhalil, co se za Hračkářem skrývá, musí odsunout stranou všechno, co mu říká věda, a vydat se do světa, v němž mají sny a noční můry stejnou váhu jako skutečnost. A čím hlouběji se do případu noří, tím zjevnější je, že za tím může být dalekosáhlé spiknutí – a nejspíš má i další oběti.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: ekniha , Kalibr

Looking Glass , 2018

em75
22.11.2020 3 z 5

Po Šelmě jsem byla dost natěšená, ale přišlo trochu zklamání. Zdálo se mi to takové plytké. To co by mělo být lépe vysvětleno a popsáno, to prostě není. A naopak mi některé kapitoly přišly zbytečné, trochu jsem zápasila s jejich pochopením. Čekají mě další 2 díly, tak doufám, že budou lepší.

tabaluga
11.11.2020 4 z 5

Napínavá kniha. Theo je pro mne záhadou, jak je chytrý a všechno ví lépe než policie. Nicméně Hrackare bych určitě potkat nechtěla... Ale děje se to v podstatě dnes a denně, kdy se ztratí dítě:-( a nemusí se jednat o dítě ze špatného prostředí. Nicméně líbí se mi, jak Theo je před policii vždy o krok napřed a je to takový ten typ, který hlavu neskloni a říká si pořád to své...

jprst
06.11.2020 4 z 5

Poněkud lepší než první kniha této série, nejmoudřejší a téměř neomylný (ale na druhou stranu naprosto neskutečný) Theo opět dokazuje svoji jedinečnost, na kterou policie, ten spolek neschopných a nadutých hlupáků a ignorantů , prostě nemá. Dobré a docela napínavé počtení, jen to chce nezabývat se pitvou některých detailů a přetrpět některé pasáže, které mi připadaly spíše jako vycpávky k dosažení požadovaného počtu stran.

Lu89
01.11.2020 3 z 5

Nemůžu si pomoct, ale tento díl mě moc neoslovil. Dočetla jsem ho pouze díky sympatií k hlavní postavě. No snad budou další díly lepší, než tento.

thezelda
27.10.2020 2 z 5

Obrovské, ale skutečně obrovské zklamání. Celý ten příběh je skvělý, děj odsejpá a kapitoly se čtou jedním dechem. Problém je v tom, že jestliže jsem autorovi již v Šelmě vytýkal, že se příliš neobtěžoval nastínit nám osobnost a motivaci vraha, tak tady nám o vrahovi Mayne neřekl již vůbec, ale vůbec nic.

Zde možná lehké SPOILERY:

K čemu je tedy v knize onen prolog? K čemu se dozvíme, že vrah dělá nějaké hodně nepěkné rituály s obětmi, když se nedozvíme proč? Jakou konkrétní službu poskytoval vrah mocným lidem, že za ním byli ochotni zametat stopy? Jak se vůbec dostal do USA? Proč si k rituálům vybíral lidi s neobvyklým genotypem? A proč takový megachytrák, jakým Theo Crayne bezesporu je, pálí po vrahovi, o jehož vině nemá (pokud jsem tedy četl pozorně) jiný přímý důkaz, než identifikaci od vězně, jehož důvěryhodnost je přinejmenším diskutabilní? V zahradním domečku viděl jenom nějakou postavu, nikde se tam nepíše, že to byla ta postava, kterou Theo očekával, že najde - pálit po člověku na základě převážně nepřímých důkazů mi k inteligenci Thea Craye příliš nesedí - kdyby se zmýlil, půjde si sednout na 20 let!

KONEC lehkých SPOILERŮ

Zkrátka a dobře, ten konec je značně nedomyšlený, nelogický, useknutý a ano, odbytý. Když jsem se do Hračkáře pouštěl, doufal jsem, že se autor poučil ze zpětné vazby, kterou mu čtenáři dávali k jeho Šelmě (o chybějících motivacích vraha mluvili lidé poměrně často)...no, tak nepoučil, udělal pravý opak - o vrahovi nám řekl ještě méně. Skutečně veliká škoda, protože s řádně promyšlenou vrahovou minulostí by to byl bezesporu příběh na 5 hvězdiček.

Mayne by si možná mohl přečíst Ocelový polibek Jeffreyho Deavera, aby získal představu, jak vypadá brilantní vykreslení osobnosti vraha...

PHochmannova
23.10.2020 4 z 5

Čtení Hračkáře utíká neuvěřitelně rychle. Jednoduché, s velice sympatickou hlavní postavou. Jakmile bude čas, vrhnu se do dalších dílů této série :)

Daduška
14.10.2020 3 z 5

Také jsem začala od druhého dílu. Kniha je ale napsaná velice čtivě, jen jsem se musela občas vracet, protože jsem nepochopila, jak se hrdina dostal na určité místo. Asi není dobré to číst rozkouskovaně po večerech, protože jsem skutečně ztrácela přehled. Hrdina vždy na základě pro mě úplně marginálních informací došel k nějakému závěru, na něj navázal dalším závěrem a dostal se padouchovi na stopu. No, dobře :-). Nakonec je to oddychovka, ráda si přečtu i ten první díl, až na něj v knihovně narazím.

careras.c
05.10.2020 5 z 5

...pěkné, lehké čtení ve volnu...pro nenáročného čtenáře.

Allena24
03.10.2020 5 z 5

Profesor Theo Cray mě baví. Těším se na další díl.

Eduarda
01.10.2020 1 z 5

Ne, prostě ne a ne. Druhý pokus s touhle sérií a poslední. Slátanina s divnomegahrdinou, u čtení se trápím a vlastně mě i vytáčí. Ve chvíli, kdy v tomto žánru existují desítky povedenějších sérií, nevidím jediný důvod, proč vybrat tuhle.

Verka123
28.09.2020 4 z 5

Kniha se dobře čte, je od začátku napínavá, jenom ten konec mi přijde zase příliš uspěchaný.

Susan94
17.09.2020 5 z 5

Moc se mi líbí neotřelý jazyk, který autor používá. Theo se svými znalostmi a neodbytností mě baví od začátku do konce. Pokud hledáte něco, co jste v tom nepřeberném množství detektivek ještě nenašli přečtěte si tuto sérii. Autor používá prostředky, které nutí čtenáře věřit autorovi každé slovo. Tato série je přesně to, co nesmí chybět ve vaší knihovně.

Inka063
13.09.2020 3 z 5

Profesor je ještě lepší než James Bond :-). Se vším si ví rady, všechno zná, ze všeho se dostane, všude má známé. To je trochu úsměvné. Odborných věcí, navíc z oboru, který je mi totálně cizí, tolik, že jsem musela věřit, že existují a panu profesorovi mohou pomoci. Ale což - je to napínavé, dobře se to čte, takže za 3.

Petraxxx
08.09.2020 3 z 5

I druhý díl se mi četl dobře, jen ty konce jsou takové méně zajímavé.

konicekbily
05.09.2020 4 z 5

První díl jsem nečetl, je to moje vina - nechápal jsem souvislosti při citacích předchozích událostí. Pokud se chystáte přečíst tuto sérii - doporučuji začít pěkně popořádku od prvního dílu, stejně jak to hodlám udělat já. Knížka je napsána monologem- vyprávěním hlavního hrdiny. To autorovi umožňuje zahrnout do vyprávění spoustu vedlejších poznatků a komentářů - ku prospěchu čtenáře. To se každému nemusí líbit, ale já to toleruji.

Nikusha
31.08.2020 3 z 5

Mně se více líbila Šelma. Začátek nic moc, potom mě to hezky vtáhlo, ale jak se to začalo točit kolem magie přestalo mě to tolik bavit. Vytratilo se napětí, možná i díky přílišným výkladům.

Lukeronka
21.08.2020 5 z 5

Velké plus za to, že hlavní hrdinou není žádný policajt nebo detektiv. Příběh je zajímavý, doplněný o "odborné" vysvětlování některých detailů, které, i když nemusí být pravdivé, těžko říct, zaujmou.

terez_knihomol
13.08.2020 5 z 5

Až na ten konec super kniha, která se dobře četla a neměla moc hluchých míst (někdy mi vadily ty vědecké poznatky, ale chápu, že Theo je Theo. :)

Arlienen
09.08.2020 5 z 5

Kniha se mi líbila stejně jako předchozí díl - Šelma. Bylo to napínavé jako kšandy a nechyběl ani humor. Za mě to byl kvalitně zpracovaný druhý díl.

MartinJay
01.08.2020 5 z 5

Skvěle napsané. Doporučuji první přečíst knihu Šelma. Způsob vyprávění je trošku jiný než na jaký jsme zvyklí. Někomu nemusí sednout. Když knize dáte šanci, tak nebudete litovat. Chytne a nepustí