Hračkář

Hračkář https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/409345/bmid_hrackar-IET-409345.jpeg 4 1405 1405

Naturalista série

Od autora bestselleru Šelma Profesor Theo Cray se kvůli podezřením, která ho obklopila po smrti jeho někdejší studentky, a skandálním spekulacím poté, co byl zabit její vrah, nemůže vrátit ke svému univerzitnímu výzkumu. Pokouší se tedy začít nový život v jiné oblasti, ale téměř proti své vůli je vtažen do dalšího nevyřešeného případu. Zoufalý otec pohřešovaného dítěte, jehož úřady odmítají vyslechnout a odnikud se mu nedostává podpory, se obrátí o pomoc na Thea. Jediné stopy představují dětské kresby a městská legenda z chudinské čtvrti o bytosti přezdívané Hračkář. Aby Theo odhalil, co se za Hračkářem skrývá, musí odsunout stranou všechno, co mu říká věda, a vydat se do světa, v němž mají sny a noční můry stejnou váhu jako skutečnost. A čím hlouběji se do případu noří, tím zjevnější je, že za tím může být dalekosáhlé spiknutí – a nejspíš má i další oběti.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: ekniha , Kalibr

Looking Glass , 2018

Awča
24.05.2019 5 z 5

Thea mám ráda, a těšila jsem se na další díl, co pro něj autor připraví za oříšky k rozlousknutí! Zápletka byla vcelku zajímavá, vědecké povídání také. Líbilo se mi, že Theo od minulého dílu zapracoval na některých svých dovednostech :-) Celou knihu je třeba brát s nadhledem, není to reálný případ a reálný hrdina. Je to dobrý přítel, který pobaví :-)

bookcase
22.05.2019 5 z 5

Theo prostě umí uhranout. :) Hračkář kráčí ve stopách Šelmy, co se šablonovitosti týče, ale i tak je to hodně zajímavý počin. Baví mě to.

Polinka92
20.05.2019 3 z 5

Kniha se mi četla hůř než Šelma. Sice měla dost zvratů, navazuje na Šelmu, ale... Je až moc vědecká a občas se čtenář snadno ztratí.

janastok
19.05.2019 4 z 5

Ještě lepší než první díl. Sice podobný scénář - osamělý hrdina, kterému nikdo nevěří, ale už není takový nezranitelný superhero, příběh uvěřitelnější a velmi napínavý. Jen to chce vydržet pár úvodních, nezáživně vědeckých stran. A kdo se dostane dřív k tomuto dílu, tak ušetří peníze za první knihu, neboť zde je vše kompletně vyzrazeno, včetně jména vraha. Prestože jsem četla jako e-knihu, byla jsem se v obchodě pokochat obálkou - nádhera.

Hell_Rihova
19.05.2019 4 z 5

Hračkář byl stejně dobrý jako Šelma, i když způsob psaní byl hodně podobný. Jediné, co mi vadilo, byl konec, kdy jsem se těšila, že se autor více rozepíše a ono to bylo vyřešené na jedné stránce. Ale i tak jsem ráda, že jsem si knihu přečetla, hlavní hrdina je sympaťák, který se nevzdává a jde si tvrdě za svým, to mám u hlavních postav ráda. Obě dvě knihy stojí za přečtení, jsou napínavé a hodně čtivé, velké plus mají i krátké kapitoly, které ději dodávají rychlý spád. :)

lachtan77
17.05.2019 5 z 5

tak určitě mám pravdu, když tvrdím, že se nesmí zatracovat serie nebo autor po nevydařeném prvním díle. To co mi na Šelmě vadilo bylo tady předností. Styl vyprávění i samotný příběh. Super byly popisy skutečných sériových vrahů. Charles Manson, Ted Bundy atd

Danielle22
16.05.2019 5 z 5

Rozhodně lepší než Šelma. Doporučuji. Napínavé až do konce a opět překvapivé ;-)

dencazrnu
16.05.2019 4 z 5

Páni, to zase byla jízda. Začátek sice nudný, ale pak se člověk začte a nemůže knihu odložit. Posledních pár stran jsem doslova hltala a srdce mi bušilo jako o závod. Jediná výtka je v tom, že některé pasáže byly hrozně zdlouhavě popisovány. Člověk, který vědě nerozumí, tak stejně úplně nepochopil, co to tam Theo kouzlí :D Ale jinak bezvadný a doufám, že budou i další díly :)

4xbabča
15.05.2019 4 z 5

Na to, že kniha obsahuje spoustu informací z moderní vědy, především biologie, se docela dobře četla, i když příběh samotný se mi líbil asi až od třetiny.

Kerberos
14.05.2019 5 z 5

Měla jsem strach,že se autor pokazí a druhý díl nebude dobrý.Milé překvapení - dokonce mám pocit,že mě bavil více než díl první.Kniha je sice plná odborných názvů a vědeckých metod,kterým úplně nerozumím,ale budu věřit,že to tak opravdu jde.Každopádně už se těším na další pokračování.

Atanone
14.05.2019 5 z 5

Začátek, pravda, trochu schematický. Ale pak už jsem se jen vezla. Nemám páru do jaké míry autor mystifikuje, a je mi to úplně jedno. Dobrý příběh se spoustou informací. Moc se mi líbí, jak autor přemýšlí, vážně nezapře mága. Vzpomněla jsem si díky jedné scéně na paní lektorku, která nás na kurzu komunikačních dovedností mimo jiné učila, jak otočit nepříjemnou situaci ve svůj prospěch. Návodů na to je v knihách pana M dost a dost. Vlastně ten způsob, jak přemýšlí, může být dost nebezpečný. Ale každopádně inspirativní. Nejkratší cestou vpřed!
A protože už je jasné, že se mi kniha líbila, přidám z ní kousek, co mě zaujal:

"Pokud vás žádné množství důkazů nedokáže přesvědčit, že by váš světonázor mohl být nepřesný, pak jsme opustili říši rozumu a vstoupili na území náboženství. Proto mi představa smíření víry a vědy připadá směšná. Věda vychází z předpokladu, že pravou povahu skutečnosti můžeme poznat prostřednictvím logiky a rozumu. Náboženství vychází z představy, že když logika a rozum nepodporují předem daný náhled na realitu, tak se mýlí.
Až se příště pustíte do politické debaty, zamyslete se na chvilku nad tím, jaké množství důkazů by vás přimělo změnit názor. Pokud odpověď zní žádné, pak si uvědomte, že ve skutečnosti vedete náboženskou diskusi, v níž se jeden fanatik dohaduje s druhým."

Dela111
14.05.2019 4 z 5

Autor pokračuje ve své originální jízdě i v druhém dílu série. Na svérázném vědci Theovi je jedna věc skvělá a zároveň hrozná - jeho vyšetřování je netradiční, je to něco nového, ale když to vysvětluje, většinou nevím o čem mluví... ;-).
Děj, který nás zavede do nečekaných míst k nebezpečnému pachateli, je správně okořeněný i humorem a to já vždy ocením. Mínusem je na thriller pomalý rozjezd.

Měla bych ještě jednu speciální výtku k autorovi - příliš často se v ději vrací k prvnímu dílu a jmenuje i pachatele. Přidat o něco víc podrobností, tak první díl nemusel vydávat, vše je tady... A jakou "radost" z toho musí mít ti, co první díl ještě nečetli...

EricNor
13.05.2019 5 z 5

Zda se, ze nam rodi nova skvela serie. Hrackar je o kus lepsi nez Selma. Je pestrejsi, napinavejsi a bavil me vic. Mayne se moc nezabyva psychologii postavy, zadne odbocky do osobniho zivota na pul knihy. Kratke kapitoly na sebe bezprostredne navazuji a kdyz je na konci jedne cliffhanger, hned v dalsi je uspokojen. Bavili me i popisy vedeckych metod a uvadeni statistickych udaju. Nejsem si jisty jak jsou skutecne. Predpokladam, ze Predox je fikce, ale kdo vi. Rozhodne se tesim na dalsi dil.

Peqvy
12.05.2019 3 z 5

Dříve velmi racionální přírodovědec nyní pracuje s domněnkami a hypotézami, následně na to potom hledá důkazy. A to mi upřímně řečeno k němu vůbec nesedí. Velmi omezená práce s důkazy, celkové nadšení nebo zápal hlavní postavy byl ve srovnání s předchozím dílem menší. Následkem toho jsem při čtení knihy nepociťovala žádné napětí natož strach. Vlastně se celý děj poměrně táhl a vše se vyřešilo až na posledních několika stranách knihy zbytečně rychle. A to ani nemluvím o záporné postavě Hračkáři. V knize je postava popisovanána jako velmi chytrý děsivý pedofil zahrávající si s černou magií a vraždící malé kluky ve velkém. Abych pravdu řekla, na mě Hračkář děsivě vůbec nepůsobil. Místo toho jsem si ho spíše představovala jako neskutečného plachého introverta, který si není sám sebou jistý a své vraždění nemá absolutně vůbec promyšlené. Ve srovníní s Joem Vickem, který byl arogantní silný a šel z něj strach už jen, když se Theo procházel po lese.
Upřímně jsem se na pokračování o chytrém přírodověci Theovi velmi těšila. Nemluvě o pozitivních recenzích, které jsem četla u úplně prvních čtenářů. Bohužel má očekávání nenaplnila. Kdybych Hračkáře měla hodnotit v procentech, dala bych mu takových 70%.

monika3838
12.05.2019 2 z 5

Kniha je pro me bohuzel velkym zklamanim.. Pro me hodne zdlouhavy zacatek,nektere pasaze dost nezazivne a zbytecne do podrobna rozebirane.. Konec takovy utrzeny,nic moc.. jako jo dala se to cist,ale znovu se k ni jiste nevratim.

okeey
11.05.2019 5 z 5

Jako tohle asi nikdy nepochopim a věřím, že je to tak trochu záměr. Všechny ty technologický, biologický, a ještě nevim co, věci. Theo Cray je prostě týpek. Nejdřív si říkáte, ježis tomu nerozumim a nakonec to do sebe všechno tak zaklapne, že se nestačíte divit.
Každopádně nevyhnu se tomu a musim to trošku srovnat s prvním dílem (Šelma), Šelma byla více akčnější, bylo tam víc napětí, strachu a řekla bych, že byla o chlup lepší než Hračkář. Hračkář je naopak o dost víc propracovanější, promyšlenější. Každopádně klobouk dolů ???? Andrew, protože tohle prostě nevymyslíš! Nehledě na to, že ty 3D obálky Naturalisty jsou prostě dokonalý! Doporučuji!

Silwinka87
11.05.2019 4 z 5

Moje první knížka od tohoto autora a musím říct,že to nebylo špatné..Jen mi trochu vadilo,že to bylo sem tam až trochu moc vědecké..Ale jinak se knížka četla dobře a byla napínává..Určitě si přečtu i Šelmu. A musím dát hvězdičku navíc za krásnou obálku,hned mě v knihkupectví zaujala..

Ondra_P
11.05.2019 4 z 5

Na mě až moc odborných výrazů a vědeckých pouček.. I přes to mě kniha bavila, rychle ubíhala díky krátkým kapitolám, ale přece jen bych uvítal o trochu zamotanější příběh, proto místo plného počtu dávám 4 hvězdičky :-)

Lethania
10.05.2019 4 z 5

Mám pocit, že jsem něco podobného už někde četla. Teď nemám na mysli to, jak hlavní hrdina Theo dokáže díky svým vědeckým znalostem vyřešit případ, ale to, že ho dokáže vyřešit prakticky sám a bez cizí pomoci. A ještě z to vyvázne nezraněn - právě to mi připomíná třeba Davida Rakera od Tima Wearera. Hodně mě bavily i zmínky o jiných sériových vrazích, aspoň jsem zjistila něco nového. Byla jsem ráda i za kratší kapitoly. Přes to všechno se mi však kniha líbila, krásně se četla - zhltla jsem ji za jediný den. První díl mě ale bavil víc.

happy-smile
09.05.2019 4 z 5

První díl mě přímo uchvátil a ani tady jsem nebyla zklamaná. Hlavní hrdina zase všechno vyřeší pomocí vědy. Člověk by řekl, že se o něj budou prát všechny agentury, aby jej zařadily do svých řad. Ale tak lehké to Theo mít nebude. Naopak i zde mu všichni házejí klacky pod nohy nebo se ho rovnou snaží zatknout. Snad se přes tento problém v další knize přehoupneme, protože jinak by tato šablonovitost mohla čtenáře začít brzo štvát. Ale to je jenom malá poznámka, jinak určitě doporučuji.