Hračkář

Hračkář https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/409345/bmid_hrackar-IET-409345.jpeg 4 1405 1405

Naturalista série

Od autora bestselleru Šelma Profesor Theo Cray se kvůli podezřením, která ho obklopila po smrti jeho někdejší studentky, a skandálním spekulacím poté, co byl zabit její vrah, nemůže vrátit ke svému univerzitnímu výzkumu. Pokouší se tedy začít nový život v jiné oblasti, ale téměř proti své vůli je vtažen do dalšího nevyřešeného případu. Zoufalý otec pohřešovaného dítěte, jehož úřady odmítají vyslechnout a odnikud se mu nedostává podpory, se obrátí o pomoc na Thea. Jediné stopy představují dětské kresby a městská legenda z chudinské čtvrti o bytosti přezdívané Hračkář. Aby Theo odhalil, co se za Hračkářem skrývá, musí odsunout stranou všechno, co mu říká věda, a vydat se do světa, v němž mají sny a noční můry stejnou váhu jako skutečnost. A čím hlouběji se do případu noří, tím zjevnější je, že za tím může být dalekosáhlé spiknutí – a nejspíš má i další oběti.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: ekniha , Kalibr

Looking Glass , 2018

Nikkaa
09.05.2019 4 z 5

Obálka opět luxusní,jako vždy...kniha nebyla vůbec špatná ale mohla by být lepší rozuzlení díla na konci...což je namáhavé čekat takovou dobu...ale i tak doporučuji snad přijde další díl

EricNor
09.05.2019 5 z 5

POZOR!!! Kdo necetl Selmu a chysta se ji cist, tak Hrackar obsahuje spoilery na prvni dil na ruznych mistech. Kapitola 2 prozrazuje kompletni zapletku a v dalsich kapitolach se k pripadu porad vraci. Jsem okolo tricate strany a po tomhle bych uz ani Selmu cist nechtel. :)

Matita310
08.05.2019 5 z 5

Druhý díl úspěšně knihy “Šelma” rozhodně stojí za přečtení. Napínavé a nepředvídatelné čtení. Super. Moc jsem se bavila

adevis
08.05.2019 4 z 5

Začátek byl NUDNÝ a prvních cca 40 stran mi přišlo naprosto zbytečných. Kniha mě pořádně zaujala jakmile se objevila zmínka o Hračkáři. Theo byl opět skvělý. Sice trošku víc “arogantní”, ale kdybych ho někdy potkala, určitě by se mi líbil :D A konec? Tak ten byl na mě tak moc složitý, že si to budu muset snad přečíst ještě jednou, možná... někdy. Bylo to dobrý, akorát na 4 hvězdy.
Kdo četl Šelmu tak musel vědět do čeho jde. Do knihy plné odborných názvů, biologických hádanek a úžasů. Další díl si opět ráda koupím :)

lenuskav
08.05.2019 3 z 5

Tak Hračkář mě chytnul ani ne z poloviny. A pro mě byl teda o chlup lepší než šelma, ale rozhodně to nejsou nížky,co bych měla mít doma.. až na ty obálky,ty jsou fajn :) A docela zamrzel konec,takovej lehce odfláknutej

georginaa
08.05.2019 5 z 5

Opět strhující vyprávění, věřím, že opravdu takový lidé s vysokým IQ existují. Vidí věci jinak než lidé, kteří žijí obyčejný život. Umí si spoustu věcí odůvodnit, poskládat určité znamení, mít intuici. My věříme jen tomu, co vidíme. Oni vidí to, co je schované a to mě fascinuje. Nevím zda je to dobře nebo špatně, ale takových lidí, co jsou pro spravedlnost by mělo být daleko víc. Opět se ukázalo, že policie si drží dobře placená místa a to co je problém, nebo nebezpečí nechtějí se do toho zaplétat a i za cenu, že mají jiného pachatele, uzavřít rychle případ.

fincik
07.05.2019 4 z 5

Určitě lepší než předchozí Šelma, která byla hodně přitažená za vlasy a bestsellerem byla tak možná proto, že to vydavatelé napsali na obálku. Tohle bylo přeci jenom reálnější. Plusem jsou odkazy na skutečné sériové vrahy. S chutí si přečtu pokračování, pokud bude.

Karoui
07.05.2019 5 z 5

Jediné co bych vytkla je konec, který byl u Šelmy lepší. Jinak se kniha skvěle četla a patří mezi mé nejoblíbenější! ^^

zuzka1992
06.05.2019 4 z 5

Na tuto knihu jsem se hodně těšila, neboť jejího předchůdce Šelmu jsem zhltla jedním dechem. Nemůžu úplně říct, že by mě kniha zklamala. Spíš jsem měla určité očekávání a kniha jej uplně nenaplnila. I tak je ovšem velmi poutavá, dobře napsaná a má jistý prvek, který ji a autora odlišuje od ostatních autorů dektektivek a to vědeckost. Za mě je velmi povedená.

Ticiana
06.05.2019 3 z 5

Nemohla jsem se rozhodnout jestli 4 nebo 5 hvězd. Tak nakonec jen 3. Něco mi chybělo. I v tomhle díle udělal z policistu a dalších složek úplný blbecky. A Theo mi přišel vic arogantní. No nevim... ale četlo se to dobre.
A duvod odebrani dalsi hvezdy je pro mne asi velke mnozstvi nezodpovezenych otazek... Snad v dalsim dile. Theo je sice originalni hrdina s velice zajimavyma metodama, ale prece je tam neco, ze ho zacinam docela nemit rada... no uvidime dalsi dil

Lennji
06.05.2019 3 z 5

Zklamání :-( Strašně jsem se těšila, kniha měla ohromnou reklamu a kladné ohlasy, po přečtení Šelmy jsem ani propadák nečekala..Ale bohužel..Jedná velká nuda a moc odborných termínů, několikrát jsem i přeskakovala řádky , protože mě to vůbec nezajímalo..Chvilku napínavé, ale celkově slabota, budu hodně přemýšlet, jestli si od tohoto autora koupím další knihu..

hs777
05.05.2019 4 z 5

Vytkla bych utahanou první třetinu knihy a strašně moc odborné omáčky ke zcela originálním postupům, která někomu může připadat poučná, ale mě spíš nudila. Jinak se Hračkář čte svižně, Theo je vtipný podivín a svou hlavu jsem zapojit nemusela - jeho logické dedukce byly popsány do detailů.

V28
04.05.2019 5 z 5

Šelma se mi líbila o trochu víc. Možná to bylo jen prostředím, lesy Montany jsou přeci jen hezčí kulisy než betonová džungle Atlanty nebo Los Angeles. Jinak je Theo lovecká superhvězda, jen by si mohl odpustit aspoň polovinu vědeckých metod a pouček o tom, co jak funguje, není každý Sheldon Cooper a ty dlouhé popisy a až odborné vysvětlování občas příběh brzdí.

buldozer5
03.05.2019 4 z 5

Theo Cray mě nepřestává bavit ani v druhém díle jeho pátrání po nebezpečných zločincích. Je to taková detektivka smíšená s thrillerem, které dodávají šmrnc Theovy způsoby vyšetřování, takže je to něco trochu jiného než běžné detektivky. Člověk úplně žasne nad tím, jak si při každém zádrhelu dokáže díky svým vědeckým metodám poradit, až je to občas neuvěřitelné. Záporák, tentokrát postava Hračkáře, která se v průběhu čtení stává reálnou osobou, mě opravdu zaujal a bavilo mě postupně odkrývat, o koho jde. Člověk se při čtení moc nenudil, i když by autor mohl trochu někdy ubrat té omáčky okolo.
Závěr mi přišel lehce odbytý, ale to nic nemění na tom, že jde o skvělou knihu, kterou si určitě musíte přečíst!

Lokina
02.05.2019 4 z 5

Na druhý díl ze série Naturalisty jsem se moc těšila a nemohla jsem si ho nechat uniknout.
Co se velmi povedlo je nádherná, mráz nahánějící obálka, která nemá chybu.
Jako u Šelmy mě bavilo Theovo vyšetřování a jeho metody k dopadení vraha. Jen někdy jsem měla potíž se v těch odborných pasážích orientovat a pochopit je.
Hračkář byl dobře napsán a jeho činy byly odporné, stejně tak i jeho charakter, který byl zvrácený a děsivý.
Konec není tak nabytý jako u Šelmy, ale je věrohodnější. Kniha mě nezklamala a těším se na další díl :-)

aneta.giraffe
02.05.2019 4 z 5

Šelma byla lepší. Tohle na mě bylo už moc “vědecké”. I když postava Hračkáře byla dost děsivá a činy odporné.
U Šelmy mě ale mrazilo v zádech (jen představa, že bych měla jít v tu chvíli do lesa, byla strašlivá) a to mi tady chybělo.

Petra21
02.05.2019 4 z 5

Celou knihu jsem se rozhodovala, zda dát tři nebo čtyři hvězdy. Jenže Andrew Mayne mě nakonec přece jen dostal. Hračkáře by si neměli číst ti, kteří jsou skalními zastánci severských autorů detektivek a thrillerů, protože v Hračkáři by nenašli ani tolik akce, ani dechberoucí, napínavé, kolikrát až nechutné pasáže. Mohlo by se zdát, že absence naturalistického popisování vražd či týrání bude v takové knize chybět, já jsem však tuto skutečnost shledala jako ulevující. Domnívám se, že autor je typ člověka, co se nevyžívá v nechutnostech, nebo je při nejmenším považuje za potenciálně nebezpečné šířit mezi čtenáře. Jeho pragmatismus mě nadchnul stejně jako četné pasáže, v nichž vysvětluje, jak fungují policejní orgány a jiné (prohnilé) instituce. No a v neposlední řadě ANO ANO ANO, děkuji za titul bez love story. Za mě tedy zajímavý příspěvek do škatulky detektivek, který ráda doporučím, i když asi hlavně mužům.

P.S.: Nechci být sexistická. Jen si myslím, že mnohým ženám by v příběhu scházela psychologie postav (mně také, občas, mimochodem), možná ono zmíněné napětí.

Globuska
02.05.2019 4 z 5

Theo je prostě týpek, co vás vyvede z rovnováhy a ukáže vám svět z trochu jiného úhlu. Jeho metody jsou neotřelé, stejně tak chování. Opět stojí proti šílenci, který páchá zlo největšího kalibru. Tentokrát bych řekla, že je to uvěřitelnější, i když je závěr trochu ustřižený jakoby ve zkratce. I tak je to ale husté čtení, při kterém mrazí. A obálka... Jo prostě...

Plaknel
02.05.2019 5 z 5

Theo mě prostě baví. . .
Je to něco jiného než jiné detektivky. Oceňuji, že konec nebyl tak "šíleně akční " jako u Šelmy.
A obálka zase top.

Lenny33
01.05.2019 4 z 5

Dobře napsaný thriller, kde napětí postupně graduje až do úžasného finále. Jsem ráda, že je tu něco, co trochu vybočuje z davu (kriminalistickými a vědeckými fakty zakomponovanými do děje) a není to jen další thriller s podivínským kriminalistou v hlavní roli, kterých se v současnosti vydávají desítky. Trošku mi na konci chybělo dovysvětlení vrahova motivu k páchání takových zvěrstev. A předchozí autorova kniha mě bavilo přeci jen více, byla údernější.