Hračkář

Hračkář https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/409345/bmid_hrackar-IET-409345.jpeg 4 1405 1405

Naturalista série

Od autora bestselleru Šelma Profesor Theo Cray se kvůli podezřením, která ho obklopila po smrti jeho někdejší studentky, a skandálním spekulacím poté, co byl zabit její vrah, nemůže vrátit ke svému univerzitnímu výzkumu. Pokouší se tedy začít nový život v jiné oblasti, ale téměř proti své vůli je vtažen do dalšího nevyřešeného případu. Zoufalý otec pohřešovaného dítěte, jehož úřady odmítají vyslechnout a odnikud se mu nedostává podpory, se obrátí o pomoc na Thea. Jediné stopy představují dětské kresby a městská legenda z chudinské čtvrti o bytosti přezdívané Hračkář. Aby Theo odhalil, co se za Hračkářem skrývá, musí odsunout stranou všechno, co mu říká věda, a vydat se do světa, v němž mají sny a noční můry stejnou váhu jako skutečnost. A čím hlouběji se do případu noří, tím zjevnější je, že za tím může být dalekosáhlé spiknutí – a nejspíš má i další oběti.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: ekniha , Kalibr

Looking Glass , 2018

Nickyheat
08.06.2019 5 z 5

Profesor Cray se znovu dívá na zločin pomocí čísel a vzorců...Šelma mi přišla lepší, ale Hračkář je také čtivý

AndyBorovička
08.06.2019 5 z 5

kniha stejně jako Šelma má velmi pěkný obal. Kniha je pro velmi čtivá- velmi rychle jsem ji přečetla, protože jsem byla napnutá, jak to dopadne a stejně jako u Šelmy se mi kniha velice líbila od začátku až do konce

Burinkacdbd
07.06.2019 4 z 5

Po přečtení autorovi druhé knihy jsem získala dojem, že autor vůbec nemá v lásce policii. V prvním díle z nějakého důvodu hází policie Theovi i přes jeho zjevné výsledky při "vyšetřování" klacky pod nohy a ve druhém je to ještě vystupňováno...
O osobě vraha se toho v průběhu děje opět moc nedozvíme, ale kniha se četla dobře a já jsem vcelku spokojená. Další díly si ráda přečtu.
Speciální pochvalu dávám za zajímavě zpracovanou obálku (samozřejmě pominu-li kosti trčící zpola listí).
2019

andrea5495
07.06.2019 2 z 5

Knihu jsem si koupila zejména kvůli zajímavému námětu a také líbivému obalu. Po dočtení tohoto díla však nemůžu říct, že bych byla nadšená. Začátek knihy, kdy autor v podstatě prozrazuje závěr předchozího dílu a popisuje docela nezajímavou práci Thea v protiteroristické jednotce, mě doslova nudil. Dokonce jsem některé stránky úplně přeskočila. Děj začal být zajímavý ve chvíli, kdy do knihy vstoupil bezradný otec ztraceného chlapce, avšak tato dějová linka nebyla nikterak dokončena. Když pominu některé zdlouhavé pasáže, popisující rádoby vědecké metody, tak se kniha velmi dobře čte. Nicméně, konec mě velmi zklamal, skoro mi připadalo, že autorovi se blíží deadline a musel to tak nějak ukončit. V hlavě tak zůstalo spousta nezodpovězených otázek a člověk se prostě nemůže zbavit dojmu, že kniha není šokující kvůli místy drastickému obsahu, ale spíš kvůli zbytečně "odfláklému" konci. Škoda.

LuckaH2
06.06.2019 3 z 5

Oproti Šelmě jsem zklamaná. Bylo to čtivé, ale nesedla jsem si z toho na zadek jako z Šelmy, kde bylo přidanou hodnotou víc zajímavostí ze světa vědy. Přišlo mi to chvílemi, že vědec je James Bond a ještě geniální, až neuvěřitelné. Ani námět ne moc originální. Chybělo mi jakékoliv slovní ukončení s otcem chlapce, kterého celou dobu hledal (ano, střih tam byl...). No prostě pro mě průměrný trhiller.

Warty
02.06.2019 3 z 5

Začátek velice slibný, ale závěr a rozuzlení mě vyloženě zklamalo. Navíc celé pozadí případu mi přišlo dost nepřesvědčivé.

Didi15
02.06.2019 3 z 5

A už tu máme zase Thea. Namět byl skvělý a obálka opět nádherná . Ze začátku jsem se ale nemohla začíst a trochu jsem se přemlouvala. Po té se to trochu rozjelo a závěr gradoval. Rozmýšlela jsem se mezi 3* a 4*, nakonec jsem se rozhodla pro 3*.

Bulldog
01.06.2019 1 z 5

Tak mě tato kniha oproti Šelmě dost zklamala.Dočetla jsem ji jen sílou vůle....

Kekik
31.05.2019 4 z 5

Kniha obsahuje všechny možné spoilery k předchozímu dílu s názvem Šelma. Takže i já doporučuji nejdříve přečíst první díl.
Obálka je opět dokonalá. Kniha čtivá. Úderné, krátké kapitoly. Krásný design v úvodu kapitol.
Zase mě Theo dostal. I když mě rozčilují zdlouhavé odborné popisy, stejně se pokaždé přistihnu, že je "hltám". A tak tedy nadprůměrně chytrému vědci fandím.
Řešit reálnost asi není třeba. Tak jako tak se jedná o smyšlený příběh.
Spoilery, POZOR.
Obě knihy mají stejný průběh- hodně, opravdu hodně mrtvol. Neschopnost policie. A především chybějící motiv vraha. I když ho autor různě profiluje pomocí postavy vědce Thea, to nejzákladnější nevíme. Vykreslení charakteru postavy je nulové. Vždyť vrah neřekl ani slovo. Pokud si to dobře vybavuji. Mně nestačí poznat vraha jen skrz Thea. Chtěla bych znát jeho myšlenky, nebo alespoň důvody ( i když jsou samozřejmě nepochopitelné). Ale tady mi jaksi chybí vysvětlení- Proč a jaký typ magie. Proč si vybíral děti s takovými vlastnostmi? Atd...

Anet2106
31.05.2019 4 z 5

Kniha mi přijde stejně dobrá, jako Šelma. Velmi čtivé a napínavé. Nově se tam objevil prvek zkorumpovaných policejních a vládních činitelů. Snad bude následovat další díl.

Pav
29.05.2019 5 z 5

První díl jsem nečetla, ale jsem nadšena. Kdyby autor neprozradil děj první knihy, přečetla bych si ji také. Příběh má spád, až na výjimky, kdy hlavní postava moc "vysvětluje". Je to neotřelý způsob vyprávění.

S.Nicole93
29.05.2019 2 z 5

Kniha jako taková není zlá - neurazí - nenadchne. Děj je příliš roztahaný a pouze v posledních stranách děj graduje. Opětovně je zde příliš vědeckých teorií, kterému normální člověk sotva rozumí. Za mě byla Šelma lepší, ale přečtením Hračkáře nelituji. Uvidíme s čím příjde autor příště....

LukBook
28.05.2019

Hračkář je zajímavý thriller. Určitě mu neschází originalita a zápletka pro mě byla zajímaví. Mnozí zde zmiňují pomalejší úvod,který mi vůbec nevadil. Jestli se chcete pustit do tohoto autora, rozhodně nejdřív začněte Šelmou, protože v Hračkářovi je na ní hodně spoilerů. Rozhodně tato kniha patří k tomu lepšímu, co může současný thriller nabídnout.

kahuda01
28.05.2019 4 z 5

Podle mne lepší než Šelma, ale stále tomu něco chybí... Příliš mnoho neuvěřitelných náhod a opět záplava vědeckých termínů, možná by neškodilo trochu ubrat.

Lucieee@
27.05.2019 2 z 5

První kniha autora mě moc nenadchla, ale další knihu jsem si přece jen koupila. Ze začátku se četla moc dobře, byla napínavá, zajímavá, ale najednou zbývalo pár stránek do konce a o pachateli toho stále moc nebylo. A teď mám dotčeno a kromě jména toho stále moc nevím. Je to takové useknuté, za mě nedomyšlené... Očekávání kniha nesplnila..

jeani001
27.05.2019 1 z 5

Hrackář je pro mě asi největší zklamání letošního roku. Po dokonalé, napínavé a celkově úžasné Šelmě jsem byla na další knihu Andrewa Mayana fakt hodně zvědavá. Bohužel mé očekávání absolutně nesplnila. Z milého, lehce asociálního a v podstatě roztomilého profesora Thea se stal namachrovaný pitomec, který si myslí jak všechno ví nejlépe a přitom čtenáře jen nudí buď vědeckou hantýrkou nebo zbytečnými žvásty.
Dosti mě zaskočily pochvalné komentáře ostatních... Tak nevím, že bych četla jiný výtisk?!
Takže za mě je to pouhá jedna hvězdička za tu krásnou třpytící se obálku.

Nelly
26.05.2019 4 z 5

Pro mne lepší než Šelma - vyzrálejší, ale i tak stále jen slabší čtyři hvězdičky, pořád tomu něco chybí - ale vědecké zajímavosti tento díl pěkně okořenily...

Skyer
25.05.2019 3 z 5

+ Theo se realističtěji dostával na místa, kam neměl přístup (třeba i díky jeho novému postu).
- Nebylo to tak napínavé jako předchozí díl.

Vik40
25.05.2019 4 z 5

Hodnocení 83 % sedí.
Za mně - dlouhý úvod (cca 100 stran skoro nudných), potom moc popisných stran , které až příliš detailně líčí prostředí, minulost, ...druhé dvě třetiny knihy ale stojí za to. Dynamické, poutavé čtení sice s nadneseným koncem, kdy Theo sám vezme spravedlnost za svou.

Marluksa
24.05.2019 4 z 5

Jako na horské dráze. :/ Fantastický začátek ???? vystřídala kopa nudné omáčky ???? se spoustou odborných termínů, které děj pravidelně narušovaly. Skvěle vytvořená souvětí, bravurně napsané pasáže a pak... pád do nikam. Příběh samotný mi připomínal puzzle, seskládané z mnoha jiných knih, které už po světě kolují. Čekala jsem od ní trochu víc. Obálka famózní, o obsahu by se dalo dosti polemizovat. Šelma mě nadchla, tohle už o dost méně. Na můj vkus se autor málo věnoval příběhu samotnému, očekávala bych více detailů i emocí. Zbytečně častý návrat k předchozí knize narušoval tok děje. Kdo četl Šelmu, určitě si našel cestu i k Hračkáři a postavy zná.
Hlavně za obálku a přepestrou slovní zásobu 4****