Hračkář

Hračkář https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/409345/bmid_hrackar-IET-409345.jpeg 4 1405 1405

Naturalista série

Od autora bestselleru Šelma Profesor Theo Cray se kvůli podezřením, která ho obklopila po smrti jeho někdejší studentky, a skandálním spekulacím poté, co byl zabit její vrah, nemůže vrátit ke svému univerzitnímu výzkumu. Pokouší se tedy začít nový život v jiné oblasti, ale téměř proti své vůli je vtažen do dalšího nevyřešeného případu. Zoufalý otec pohřešovaného dítěte, jehož úřady odmítají vyslechnout a odnikud se mu nedostává podpory, se obrátí o pomoc na Thea. Jediné stopy představují dětské kresby a městská legenda z chudinské čtvrti o bytosti přezdívané Hračkář. Aby Theo odhalil, co se za Hračkářem skrývá, musí odsunout stranou všechno, co mu říká věda, a vydat se do světa, v němž mají sny a noční můry stejnou váhu jako skutečnost. A čím hlouběji se do případu noří, tím zjevnější je, že za tím může být dalekosáhlé spiknutí – a nejspíš má i další oběti.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: ekniha , Kalibr

Looking Glass , 2018

Darktherka
13.07.2019 5 z 5

Byť mi to chvílemi přijde až moc neuvěřitelné, k čemu všemu má někdejší dokturek přístup a co vše zvládá, čte se to rychle a je to skvělý. Jen to občas brát trochu s nadhledem. Za mě všech 5 hvězdiček

martin2133
12.07.2019 5 z 5

Opět skvěle napsaná kniha. Doporučuji. Přečetl jsem jedním dechem

Standa24
11.07.2019 4 z 5

Šelma mi přišla o trochu lepší, ale celkově je Hračkář velmi dobrý triler a těším se na další pokračování :-)

Maki21
09.07.2019 5 z 5

Další úžasné dílo spisovatele A. Mayna, po šelmě která sama o sobě byla neuvěřitelná se autor dokázal překonat a napsat další strhující dílo. Opět napínavá kniha od začátku do konce, kdy se chcete prostě dozvědět kdo za tím vším stojí. A konec opět strhující, opět půjde někomu o život. A to nejlepší nakonec? Kniha naznačuje pokračování, doufám se ho brzy dočkáme.

Bee240
07.07.2019 3 z 5

Šelma byla o chlup lepší než Hračkář ale přišlo mi že pan profesor byl takový více "neporazitelný" nevím jak to popsat že teď po Šelmě si myslí jaký je mistr světa , v první knize mi přišel dost společensky neohrabaný a neuměl moc chodit ve společenské stránce života, ale v Hračkáři už na tom ohledně tohoto byl lépe , jeho povaha je dost matoucí jelikož jak bylo zmíněno v knize hraničí to se sociopatem. Příběh byl celkově velmi zajímavý a představa že by se toto někde dělo je dost děsivá. I když na čtenáře dobře zapůsobí děsivý příběh sociopata zaměřeného na malé chlapce stejně byla Šelma o level výše a tato kniha postrádala to napětí a to wow .Kniha ale byla dobře napsaná i když tam bylo hodně vědeckých termínů ale i tak je to povedený thriller.

Sabča92
03.07.2019 4 z 5

Za mě lepší než Šelma. Na hlavního hrdinu jsem si už zvykla a v tomto díle si ho oblíbila. Závěr byl ukvapený a zůstala mi po něm v hlavě spousta otázek. Mrzí mě, že na ně nedostanu odpovědi, ale jinak hodnotím dost pozitivně. Legenda o Hračkáři byla děsivá a představa, že by se podobný případ stal skutečností mě dost děsí. Tolik zmizelých malých chlapců?

AkiKagami
01.07.2019 3 z 5

Tak, Hračkář přečten. Ze začátku moc vědy a neznámé pojmy, výzkumy atd...A hlavně, na co jsem si musela zvyknout, byl styl psaní. Šelmu jsem ještě nečetla (vím, že to navazuje), ale ke konci to bylo už napínavé. Jen mi přijde ten konec ukončen moc rychle. Našel jsem ho, zastřelil ho a odešel. Žádné napětí se nekonalo, což byla škoda. Opravdu jsem od toho čekala hodně. Zkusím sehnat a přečíst i Šelmu a pak to porovnat. Takže nakonec zklamání. Theo se mi dost líbil, ale to je asi vše. Ale je zde popsáno, jak je policie zkorumpovaná. Nebo aspoň se mi to líbilo. Nechci tím říct, že je to ve skutečnosti, ale své pochyby mám. Takže na plný počet hvězdiček to není, bohužel.

If_odkolka
30.06.2019 3 z 5

Po Šelmě zklamání. Víc než thriller mi to připadalo jako vědecká práce a to mě vážně nebavilo.

misaC
24.06.2019 4 z 5

Pro mě také lepší než Šelma.

hnusák
24.06.2019 4 z 5

O ždibet lepší než první díl.

DecoSouza
20.06.2019 4 z 5

O něco méně poutavá premisa než v prvním díle, ale kniha je vyváženější díky lepšímu závěru.

Szekynka
20.06.2019 3 z 5

Theovi myšlenkové pochody se mi opět líbily, ale byla jsem docela smutná z konce. Tak nějak jsem čekala víc, tenhle závěr neměl spád. Ale chápu záměr autora po Šelmě, kde byly pro změnu ohlasy typu, že to bylo moc akční se to zjevně snažil změnit.

Heliku777
19.06.2019 5 z 5

Skvělé čtení. Kniha se mi líbila od začátku do konce. Super. Andrew Mayne se stává mým oblíbeným spisovatelem.
Opět pěkná obálka. Knihu doporučuji.

JustWomen
18.06.2019 5 z 5

Musím přiznat, že se mi to fakt líbilo. Líbila se mi postava profesora Craye, inteligentního bioinformatika, jeho způsob hledání sériového vraha, virtuální simulace, biologické a matematické pomůcky, jeho boj s neschopnou policií. Nic takového jsem ještě nečetla, jdu si urychleně dočíst první díl.

KSarlota
15.06.2019 5 z 5

Hodne se mi libila, mozna i vic nez Selma

mispulin
12.06.2019 3 z 5

No nevím jestli jsem přečetl thriller nebo encyklopedii, protože mně připadá, že to byla víc encyklopedie. A už teď po přečtení knihy netuším o jakých odborných věcech autor psal... škoda.
Stejně jako Šelma má kniha moc odborných výrazů a spousta odstavců by se hodila odborných publikací.

monika0356
12.06.2019 5 z 5

Kniha mě bavila, stejně jako předchozí Šelma.

MiliKry
11.06.2019 3 z 5

Selmu jsem bohužel neprecetla, tak jsem se pustila aspoň do Hrackare. Zaujal mě svojim přebalem. Spisovatel se evidentně hodně zabývá genetikou a biologii, což není šálek mého čaje. Necetlo se to špatně, ale čekala jsem od toho více napětí.

SilvieSisinka
11.06.2019 2 z 5

Jsem zklamaná. Nemohla jsem se zácist. Psal to stejný autor co napsal knihu Šelma? Mě to tedy nepřipadá. Námět zajímavý, ale já se prostě nezacetla. Šelma byla napínavá celá od začátku do konce.
Bohužel Hrackar rozpustná špatná káva, Šelma vyborne preso.... Tak bych to hodnotila.

JessieEx
10.06.2019 5 z 5

Theo Cray je zpátky a já jsem moc nadšená! Nejsympatičtější (samozvaný) vyšetřovatel, co znám. Je mi jasné, že příběh asi není nijak originální, ale já jsem To ani Kříďáka ani nic jiného podobného nečetla, takže se mi Hračkář četl skvěle. Oceňuji fascinující vědecká fakta, naopak jsem se trochu nudila, když Theo/Andrew zabředl do těch svých IT povídaček, tam jsem se totiž ztrácela - stejně jako tomu bylo u Šelmy. A stejně jako u Šelmy byla tahle knížka moc napínavá, tajemná ale i vtipná a ke konci opět akční.
Na postavu Profesora Craye jsem se víc zaměřila v článku na svém blogu, budu ráda, když si jej přečtete ;) https://bookaholicjessie.blogspot.com/2019/06/profesor-theo-cray-aka-naturalista.html