Hračkář

Hračkář https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/409345/bmid_hrackar-IET-409345.jpeg 4 1405 1405

Naturalista série

Od autora bestselleru Šelma Profesor Theo Cray se kvůli podezřením, která ho obklopila po smrti jeho někdejší studentky, a skandálním spekulacím poté, co byl zabit její vrah, nemůže vrátit ke svému univerzitnímu výzkumu. Pokouší se tedy začít nový život v jiné oblasti, ale téměř proti své vůli je vtažen do dalšího nevyřešeného případu. Zoufalý otec pohřešovaného dítěte, jehož úřady odmítají vyslechnout a odnikud se mu nedostává podpory, se obrátí o pomoc na Thea. Jediné stopy představují dětské kresby a městská legenda z chudinské čtvrti o bytosti přezdívané Hračkář. Aby Theo odhalil, co se za Hračkářem skrývá, musí odsunout stranou všechno, co mu říká věda, a vydat se do světa, v němž mají sny a noční můry stejnou váhu jako skutečnost. A čím hlouběji se do případu noří, tím zjevnější je, že za tím může být dalekosáhlé spiknutí – a nejspíš má i další oběti.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: ekniha , Kalibr

Looking Glass , 2018

moff
27.10.2019 4 z 5

Theo Cray opět v akci. Knihy autora se opravdu čtou samy. Děj ubíhá pěkně a až na konec, který mě trochu zklamal, opět povedený příběh. Na pár večerů zabaví, doporučuji.

Delewar
26.10.2019 1 z 5

Nuž, asi som divný už aj v literatúre. :D
Tak ako aj prvá kniha od autora, je to pre mňa skôr na smiech, ako na nejakú napínavú čítačku...
Nereálne dedukcie, chaotické tempo, štýl absolútne "USA krimi 21. storočia" a navyše, aj tie slovenské preklady ... No, aby som čítal aj české, to už fakt neriskujem. trikrát som ju mal v ruke, trikrát odložil a predsa na štvrtý raz zobral- proste, treba veriť svojim inštinktom. Možno ako starý dobrý Theo v Naturalistovi, či Šelme? :D
Takéhoto braku je plno, ale zas niekto má oveľa väčšiu reklamu, ako talent.

Víťa89
23.10.2019 3 z 5

Dobře napsané krimi, některými prvky připomíná americké crimi serialy (CSI :))

babsi66
23.10.2019 4 z 5

Takový ten thriller, který si vezmete, když nechcete nic řešit a jen se nechat vtáhnout do děje a netrpělivě otáčet stránky. Co na tom, že schéma je dost podobné jako u Šelmy a neortodoxní postupy neortodoxního Thea Craye jsou občas přitažené za vlasy, tohle je prostě jízda.

-markéta-
19.10.2019 4 z 5

Prvních 5O stran jsem si říkala, "Co to panbože je?", ale poté? Pfffff opět jsem se nemohla odtrnout a chtěla vědět, jak to dopadne.
Za mě první díl byl o něco lepší, každopádně tento také pecka a opět musím zmínit, že jsem ráda, že jsem nedala na babičky slova.

martisko3
18.10.2019 5 z 5

Ještě lepší než Šelma. Zajímavé vyšetřovací postupy i hlavní hrdina, líbí se mi styl vyprávění.

maxx
17.10.2019 5 z 5

Naprosto úžasný příběh který mě zatáhl do děje. Doporučuji a už se těším na další příběh

Maevie
13.10.2019 3 z 5

Další kniha od Andrewa Maynea se zlatou nálepkou bestselleru a opět pěkný příběh, který vám zachrání dva až tři večery. Ke strhujícímu thrilleru má kniha, stejně jako její prvorozená sestřička, daleko, ale pokud potřebujete nechat odpočinout hlavu od náročnější literatury, je to dobrá volba.

koki.veru
10.10.2019 5 z 5

Druhý díl taktéž povedený (stejně jako první). Je to taková zvláštní detektivka (kde nevyšetřuje vraždy přímo detektiv či policajt, ale v podstatě soukromá osoba). Ale knížka se četla velice dobře, příběh je moc pěkně vymyšlený. Určitě budu v této sérii pokračovat :)

nevřelka
02.10.2019 4 z 5

Začátek mě hodně nebavil a zhruba třetinou knihy jsem se vyloženě prokousávala. Zbytek už nabral svižnější tempo. Celkově velice dobrá detektivka, ale pořád nechápu, proč je tam ten začátek.

martina.bella
01.10.2019 4 z 5

Dobré, napínavé, jen občas možná příliš brutální (určité scény). Asi to není knížka pro každého, ale zkusím ještě starší Šelmu.

JaneSteini
30.09.2019 5 z 5

Jako Šelma mě dostala, ale tahle kniha je skvělá. Těším se na další!

85098211
29.09.2019 4 z 5

Tato kniha má výborný rozjezd a je o celou třídu lepší, než autorova prvotina Šelma ;-). Poslouchala jsem ji jako audio a občas jsem byla až šokovaná věcností hlasu pana narátora. Protože i ty nejdrsnější a nejkrutější popisy událostí čte v podstatě prost jakýchkoliv emocí. To se však týká pouze načtení knihy. Pokud jde o příběh jako takový, má originální zápletku a je dobře vygradovaný. Co mi ale vadilo a čemu prostě nedokážu přijít na chuť ani náhodou, je analytické chování Thea Craye. Samozřejmě dobře vím, že je to profesor, ale ty vědecké úvahy mne fakt dost udolávaly a měla jsem co dělat, abych je přežila - bohužel. Za to tedy strhávám jednu hvězdičku, přestože jinak je kniha opravdu hodně dobrá a z velké části i strhující.

roman9276
26.09.2019 5 z 5

Nejvíc mě drtěj komentáře lidí jako, čekala jsem víc, slabota, zápletka nic moc, vědecký přístup byl zdlouhavý a nebavil mě. Si tak kurňa řikám, co byste ještě chtěli ty vole, když vám tady autor naservíruje vraha malejch dětí a celý se to v závěru nafoukne do obrovskejch rozměrů všemožnejch pletich. Theo není policajt, ale vědec a z toho důvodu styl jeho vyšetřování probíhá tramtadadá překvapení …. VĚDECKY!! Já nevim, ale čim jsem starší, tak tim víc mě ty tupý názory jednoduchejch lidí fakt nebavěj. Za mě teda zápletka naprosto super, vyšetřování a vědeckej přístup k celý věci mě mega bavil, v některejch chvílích se teda napětí dalo doslova krájet. Ke konci jsem byl nervózní jak prase a finále super. Od pokračování Šelmy jsem čekal něco božího a dostal jsem něco božího. Jsem spokojenej. Mega potřebuju další díl!

saman001
26.09.2019 5 z 5

Četlo se luxusně. Vím, že vědecká omáčka okolo někdy docela kazí příběh, ale sem se vyloženě hodila. Jdu zjišťovat, jak je to s tou neviditelnou planetou:-)

crazyslunicko
23.09.2019 5 z 5

Bože můj to byl hnus. Nemyslím tím knihu, ale ten příběh. Kdybych věděla, že je to o sadistickém pedofilovi, tak tu knížku ani neotevřu. Tohle téma zrovna dvakrát nemusím a bylo těžké to číst. Kniha se mi jinak velmi líbila. Profesor Theo Cray se do toho opět pořádně zakousl a prostě to musel vyluštit. Děsí mě, že by tento příběh mohl být podle skutečnosti. Ikdyž jisté skutečnosti z knihy jsou určitě pravdivé. To jak se v Americe dívají na černochy a jak je policie přehlíží. Jak je jinak možné, že se případem nikdo detailně nezabýval? Proč vraha nezavřeli dřív? Kde byly všechny ty důkazy? Kniha opět zesměšňuje práci policie a to jak všechno odfláknou jen aby měli klid a uzavřený případ. Prostě to někomu přišijou, žádný stres... Kniha jako taková byla opět mistrovské dílo, ale to téma... :/

MiroslavKutík
15.09.2019 4 z 5

Knihu jsem četl hodně dlouho moc mě nebavilo číst tu omáčku okolo páč bez ní by kniha mohla mít jen 199 stran. Příběh byl pěkný ale s opravdu slabším koncem.

lenka7679
11.09.2019 4 z 5

Bojím se dát pátou hvězdu, aby se nevyděsila... Nicméně, oproti prvnímu dílu, který nebyl vysloveně špatný, to bylo o hodně lepší a to mě baví, spisovatelé, kteří mají vzestupnou dráhu jsou ti nejzajímavější a proto směle do toho a jsem zvědavá na další díl. Fakt, že překombinovanost a fantazie u tohoto spisovatele zůstává je fakt, ale oproti prvnímu dílu bych řekla, že výrazně méně. Zase na druhou stranu o tom knihy jsou, ať žije fantazie.

leny.wood
10.09.2019 2 z 5

Thriller? Tohle? Tak to ani náhodou. V knize jsem nenašla žádné napětí, vtáhnutí do děje, jeho gradaci. Prostě nic. Hračkář byl pro mě ještě větší zklamání než Šelma. Tohoto autora už nikdy víc.

veronika7536
10.09.2019 4 z 5

Šelma byla velice čtivá, ale Hračkář? Sakra to byla jízda. Přečteno během 24hodin, protože se od toho člověk těžko odvracel. Hltala jsem každé slovo, bavila mě od začátku až do konce. Někdy se mi u knížek stává, že informace, které úplně nesouvisí s knihou prostě buď přecházím a nebo se do nich vůbec nemůžu ponořit a vlastně ani nevím co čtu, ale Hračkáře jsem hltala všechny omáčky okolo, protože mě to prostě a jednoznačně bavilo.