Hračkář

Hračkář
https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/409345/bmid_hrackar-IET-409345.jpeg 4 1410 1410

Naturalista série

Od autora bestselleru Šelma Profesor Theo Cray se kvůli podezřením, která ho obklopila po smrti jeho někdejší studentky, a skandálním spekulacím poté, co byl zabit její vrah, nemůže vrátit ke svému univerzitnímu výzkumu. Pokouší se tedy začít nový život v jiné oblasti, ale téměř proti své vůli je vtažen do dalšího nevyřešeného případu. Zoufalý otec pohřešovaného dítěte, jehož úřady odmítají vyslechnout a odnikud se mu nedostává podpory, se obrátí o pomoc na Thea. Jediné stopy představují dětské kresby a městská legenda z chudinské čtvrti o bytosti přezdívané Hračkář. Aby Theo odhalil, co se za Hračkářem skrývá, musí odsunout stranou všechno, co mu říká věda, a vydat se do světa, v němž mají sny a noční můry stejnou váhu jako skutečnost. A čím hlouběji se do případu noří, tím zjevnější je, že za tím může být dalekosáhlé spiknutí – a nejspíš má i další oběti.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: ekniha , Kalibr

Looking Glass , 2018

ilčidlo
19.12.2019 5 z 5

Za mně čtivá a napínavá kniha s nepředvídatelným dějem. Jen ten konec ve mně vyvolával mrazení jak se policie chovala

martoska77
16.12.2019 3 z 5

Pro mne byla kniha opět trochu zklamáním. Stejně jako u Šelmy jsem měla pocit, že je tam až příliš omáček kolem a kolem, které mne nudily. Klidně bych vypustila třetinu knihy.

maxim248
15.12.2019 4 z 5

Opět výborná kniha

anája
13.12.2019 5 z 5

Zdravím, mé jméno je Anája a hned si povíme proč..... Tak za prvé. :) omlouvám se, ale komentář asi o 4 pode

mnou mě pobavil....ale je výstižný a přesn ý
Kniha byla napínavá a děsivá.

vikyna9
12.12.2019 5 z 5

Moje první přečtená kniha tohoto autora. A určitě ne poslední. Hodně nocí travených s knihou a myšlenkou... Ještě jednu kapitolu. Těším se na Šelmu.

Jirulka
11.12.2019 5 z 5

Opět jsem měla stejný problém jako se Šelmou a to ten, že začátky jsou strašně nezáživné, ale kdo vydrží, dostane velmi slušně a originálně napsaný thriller. Theo je fakt sympaťák, líbí se mi jeho vyšetřovací metody.

martineden
02.12.2019 3 z 5

Velmi čtivá kniha, umím si ji představit jako film, ale ty desítky mrtvol malých kluků, není to trochu moc?

PetK
29.11.2019 4 z 5

Opět mě stejně jako u prvního dílu bavil pohled vědce-biologa, je to osvěžení oproti stále se opakujícím kriminalistům. Na druhou stranu, ti supermani mě už trochu přestávají bavit. Vědec bez jakékoli zkušenosti (ano, v druhém díle už nějakou má) přečurá policii napříč USA včetně CIA, FBI... ale no tak.
Šelmu jsem poslouchala myslím ani ne před rokem a zjistila jsem, že si z toho pamatuju opravdu málo. Obávám se, že stejný osud bude mít i tato knížka - oddechovka, která se dobře čte, ale stopu nezanechá. Nicméně čtivost tomu nelze upřít, dokonce i občas stopu humoru. Takže pokud máte tento typ knížek rádi, bude se vám líbit.

Casmé
27.11.2019 5 z 5

Zdravím, jsem Casmé a ráda bych se podělila o svůj názor na tuto knihu.
Knize dávám ★★★★★ a hned si povíme proč.

✔✔✔✔✔
►Hlavní hrdina je velice sympatický a zajímavý, myslím, že každý člověk si v něm dokáže něco najít a dokonale zapadá do celé knihy. Moc se líbily také jeho myšlenky, které byli občas vsazeny do nějaké situace a mnohdy i pobavily.
►Musím říci, že leč je kniha o vrahovi mladých chlapců a pro někoho je možná až silné kafe, tak mě párkrát i rozesmála. Zároveň, tam jsou ale dokonale zpracované i ty drsné pasáže.
►Jsou zde převážně krátké kapitoly, což je za mě veliké plus.
►Metody, kterými Theo vyšetřuje a vůbec řeší různé situace mě často opravdu překvapily a to velice mile. Je to originální a dodává to knize krásný nový odborný rozměr.
►Neřekla bych, že kniha byla přímo napínavá, ovšem určitě byla nepředvídatelná a do posledního písmenka jsem netušila, jakým způsobem bude vlastně hračkář dopaden a zabit.

►Nepochopila jsem, co na začátku dělala ta první kapitola, která absolutně nezapadá do celé knihy, ale nejspíše měla nějaký význam, i když já pouze odhaduji jaký.

Knihu doporučuji vřele všem co mají rádi psychologii, krváky a chtějí se i zasmát. Lepší knihu jsem zatím nečetla a autor umí velice poutavě psát. Rozhodně sáhnu i po jeho dalších dílech a Hračkáře jsem rozhodně nečetla naposledy.

♄ Casmé ♄

Ivuska.09
27.11.2019 4 z 5

Mně se druhý díl líbil více než první. Autor nabírá na originalitě a ubírá se trochu jiným směrem, než to u vyšetřování známe z jiných knih. To oceňuji.

berila
26.11.2019 4 z 5

Opět velmi povedená kniha, hlavní hrdina sympatický.

EvaXxX
22.11.2019 5 z 5

Další super knížka :)

Terezulina
18.11.2019 4 z 5

Tak prima, za mě určitě lepší než Šelma.

pavčape
17.11.2019 4 z 5

Lepší než první díl Šelma. Líbí se mi Theova nezdolná vůle příběh vyřešit a dopadnout únosce a vraha.

blonďatá.luc
16.11.2019 5 z 5

Byla to pořádná jízda a mně se (až na pár slabších momentů) kniha vůbec nechtěla odkládat. Moc se mi líbilo, kam se Theo posunul, jak se jako postava od minulého dílu "vyvinul". Byl zkušenější a taky mnohem sympatičtější. Už to nebyl jen potrefený vědátor snažící se vyřešit vraždu, ale byl to detektiv. Zároveň se mi hodně líbily odkazy na předchozí případ, ke kterému se ve vzpomínkách často vracel. No a hlavní záporák byl něco odporného! Už od počátku jsme věděli, že tam nějaká zrůda bude, a možná proto se mi tento díl líbil více než díl předchozí, kde o její existenci musel Theo všechny složitě přesvědčovat. Co považuji za podstatný klad je fakt, že autor ubral na odborných popisech biologických a jiných jevů - stále jich tam je dost na to, aby bylo zřejmé, že je Theo vědec, ale už to tolik nepřerušuje napětí, které kniha ve čtenáři probouzí. K mé velké radosti autor i teď pracoval s krátkými výstižně pojmenovanými kapitolami. Na závěr nesmím zapomenout zmínit krásný přebal, který kniha má, a který mě jen tak nepřestane fascinovat.

jefff
07.11.2019 5 z 5

Thea jsem si oblíbil hned prvním díle. Sympatický hrdina se silným morálním kodexem a odvahou, byť některé jeho kroky nejsou úplně logické. Hračkář byl super a autor mě potěšil, že se nesnažil kopírovat předchozí díl a příběh pojal zcela jinak.

Gibis
04.11.2019 5 z 5

Theo se stává mým oblíbencem! Ne že bych úplně vždycky věděla o čem to mluví :D Zkrátka nejsem vědec a některým věcem tak úplně nerozumím, ale detektivní příběh mě moc bavil. Nemohla jsem se dočkat až budu moct zase číst a dozvědět se, jak Hračkáře dopadne, protože policie opět selhává. Líbily se mi zmínky o skutečných sériových vrazích, jejichž dopadení bylo ze strany policie taky často spíš dílem náhody...nevěřili očitým svědkům, dlouho nepřipouštěli, že by mohlo jít o sériového vraha, nedostatek důkazů apod.
Neřešila jsem uvěřitelnost a prostě si čtení užila.

lištička123
04.11.2019 5 z 5

Knížka mě nezklamala, stejně jako Šelma se mi dobře četla a bavila mě.

Monni
02.11.2019 4 z 5

No teda nevím... musím říct, že šelma mě bavila o dost víc. Rozhodně byla kniha opět skvěle čtivá a díky krátkým kapitolám doslova mizela pod rukama. Bohužel mi ptam přišlo hodně pasáží k ničemu a dala by se seškrtat a to má i tak celkem málo stránek.
Musím uznat, že grafické zpracování opět nemá chybu a svým zbůsobem se i těším na další díl. Jen od něj nebudu moc očekávat.
3,5*

Dandulka
01.11.2019 5 z 5

Super čtení. V poslední době jsem se nějak zamilovala do trilerů a napínavých příběhů.