Hračkář

Hračkář
https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/409345/bmid_hrackar-IET-409345.jpeg 4 1410 1410

Naturalista série

Od autora bestselleru Šelma Profesor Theo Cray se kvůli podezřením, která ho obklopila po smrti jeho někdejší studentky, a skandálním spekulacím poté, co byl zabit její vrah, nemůže vrátit ke svému univerzitnímu výzkumu. Pokouší se tedy začít nový život v jiné oblasti, ale téměř proti své vůli je vtažen do dalšího nevyřešeného případu. Zoufalý otec pohřešovaného dítěte, jehož úřady odmítají vyslechnout a odnikud se mu nedostává podpory, se obrátí o pomoc na Thea. Jediné stopy představují dětské kresby a městská legenda z chudinské čtvrti o bytosti přezdívané Hračkář. Aby Theo odhalil, co se za Hračkářem skrývá, musí odsunout stranou všechno, co mu říká věda, a vydat se do světa, v němž mají sny a noční můry stejnou váhu jako skutečnost. A čím hlouběji se do případu noří, tím zjevnější je, že za tím může být dalekosáhlé spiknutí – a nejspíš má i další oběti.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: ekniha , Kalibr

Looking Glass , 2018

jana1941
13.02.2020 4 z 5

Dle mého názoru byla předchozí kniha lepší, ale to neznamená, že tahle je špatná. Určitě patří mezi ty TOP knihy. Skvěle se čte a je napínavá až do konce, jen už to na mě bylo chvílema moc vědecké.

Dixinka
10.02.2020 5 z 5

Moc se mi to líbilo. Četla jsem ji téměř jedním dechem.

loskatos
10.02.2020 2 z 5

Mno. Knížka o tom, jak jeden profesůrek, se znalostmi z několika oborů přechytračil policii, FBI, CIA a další nejmenované vládní agentury, objevil seriového vraha dětí, kterého kryl vysoký vládní zaměstnanec pro potírání terorismu.
Ehm. Bylo toho moc.

jitka0871
08.02.2020 3 z 5

První kniha byla rozhodně lepší. Ach ty konspirační teorie. Posledních 50 stran jsem už trpěla...autor neustále podsouval svoji teorii velkého spiknutí americké vlády a firem... hrozně mi to zkazilo celou knihu a rozhodně už se k němu nikdy nevrátím.

Fillipa
05.02.2020 3 z 5

Přečetla jsem Šelmu i Hračkáře najednou, protože jsem po prvním dílu nevěděla, jak se s ním vypořádat. U Hračkáře bylo jasné, že bez Šelmy je nemastný neslaný, tedy co je v Šelmě navíc, přesuneme do Hračkáře a výsledek je 3 *** pro obě knihy.

Dáma s hrnstjm
05.02.2020 4 z 5

Začnu tím, že pochválím hlavní postavu - líbí se mi jeho skromnost, nepovažuje se za superhrdinu, naopak se dost často podceňuje, ale dokáže si vychutnat chvíle, kdy má intelektuálně navrch (a že jich je!). Nestydí se přiznat, že něco neumí a že něco nevyšlo. Až na několik momentů jeho chování působí vlastně přirozeně. Příběh je opravdu poutavý - drsný a nechutný, ale poutavý; nemůžete se dočkat rozuzlení. Možná je i trochu překombinovaný, co se hlavního záporáka týče. Už to tu párkrát zaznělo a i já se přidávám k pocitu, že konec byl uspěchaný. Autor se v knize často zmiňuje o amerických sériových vrazích, jsou to asi čtyři jména a chápu, proč na ně odkazuje (různě porovnává se svým případem), ale přišlo mi to už moc, byli snad v každé druhé kapitole. Celá teorie o predátorovi a jeho lovištích je (děsivě) zajímavá.

Pavcitko
04.02.2020 4 z 5

Zajímal mě druhý díl s podivným doktorem v hlavní roli. Pan doktor nám tu poněkud vyrostl, co se týká policejního prostředí, už v něm umí do značné míry chodit. První polovina knihy tak nějak plynula a teprve až v druhé půlce se nám to napětí začlo stupňovat. Nakonec hodnotím jako zajímavou ikdyž z konce se asi dalo vytřískat víc.

Peggy2711
29.01.2020 4 z 5

Moc se mi do ní nechtělo, protože Šelma mě nechytla, ale Hračkář to je jiná! Bezvadné čtení, hlavní hrdina Teo je vtipný a chytrý, autor vše vysvětluje, jak se pomocí různých technologií a myšlenkových pochodů dostane až k vrahovi. Byla jsem moc ráda za ten závěr, že se neopakovala ta nesmyslná řežba ze Šelmy. Takže ráda si přečtu další. No a asi je dobré číst je postupně, protože se tu hodně prolínají myšlenky z předchozí knihy.

pavels36
26.01.2020 4 z 5

Druhá kniha byla o mnohem lepší než prvá,, Šelma,,. Rozhodně jde o takovou klasickou detektivní knihu s psychologickým podtextem. Nebudete se nudit a opět hlavní hrdina sklízí úspěch. Bohužel kdo nečetl první knihu bude trochu tápat, neboť v hodně kapitolách se vrací k předchozí knize. Doporučuji přečíst obě aby jste dej pochopily. Jedna hvězda ubrána za chvilkama kde se hluchá místa špatně autorovi nepovedla zalepit. Děkuji

janina pako
25.01.2020 4 z 5

Doporucuji

kvetržůt
17.01.2020 5 z 5

Theo Cray je super, tahle postava mi vážně sedla. Mayne a jeho styl psaní mě chytnul natolik, že jsem pořídila i jeho další dvě knihy a nemohla jsem je odložit. Všechny tři knihy jsem dočetla a moc se mi líbí. Jsou plné zajímavých vědeckých poznatků, což nikoho může odradit. Mě to naopak bavilo a jsem ráda, že při čtení detektivky jsem se dozvěděla spoustu zajímavých faktů z oblasti biologie a výzkumu. Tak se drž Theo;)

Aghatte
15.01.2020 5 z 5

Zatímco u Šelmy byly moje dojmy rozporuplné, zde jsem najela na první stranu a nemohla to odložit. Přečteno za necelou noc.
Opět tolik zajímavých informací o všech těch technologiích. Smekám před autorem, není snadné pouštět se do odborných výkladů. Věřím mu každé slovo. Působí velmi erudovaně.

Hlavní hrdina je můj miláček již z prvního vyšetřování, divím se, že má ještě sílu bojovat (nikoli se zločinem, ale s byrokracií, politikou a lidskou blbostí). Zde navíc přitvrdil (ač nerad, ale chce-li přežít, nemůže jen pronášet moudrá slova), takže byl ještě sympatičtější. Policie zase působí jako banda neschopných trotlů a nebýt "amatérského" vyšetřování jednoho autistického biologa, nebylo by o čem psát. Nebyl by zločin, oběť ani pachatel. Ten by tedy zvesela páchal dál s posvěcením úřadů. A že těch mrtvol bylo!
Dávám plný počet bodů, povedená detektivka, a další hvězdu za pohled na myšlenkové pochody, analýzy a přesná osvětlení, jak to vlastně je. Vadí mi, když to autor nechává na inteligenci čtenáře. Připadám si opět velmi omezená ve svých vědomostech, ale vůbec mi to nevadí. Svět DNA, a vůbec všech těch simulací, laboratoří a výzkumů je fascinující!

Michelleta
15.01.2020 5 z 5

Hračkář...výborná, strhující, občas velmi vtipná kniha plná napětí, logických úvah a zvratů. Theo Cray je veliký svéráz a právě to mě na něm moc baví! Mayne a jeho styl psaní mě chytnul natolik, že jsem pořídila i jeho další dvě knihy a po tomto mistrovském zážitku se nemohu dočkat, až je přečtu. Dávám plný počet bodů....se zcela čistým svědomím!

zbožňuju_knihy
11.01.2020 2 z 5

Zdlouhave a nudne: pro mne ne. Nedocteno, celkem brzy zaklapnuto: za mne ztrata casu, ale posilam dal s moznosti vratit se k ni: verim, ze ji za par mesicu opet zkusim. Pokud zmenim nazor, zmenim i hodnoceni. V tuto chvili mam v knihovne mrak neprectenych knih po Vanocich, predpokladam - ctivejsich. Za zminku stoji nadherna obalka knihy.

7sara
07.01.2020 5 z 5

Zajímavě napsané, občas sem se ztrácela v jistých pojmech, ale to k tomu patří :-)
Začátek je na můj vkus zbytečně zdlouhavý, ale pak to stojí za to. Jdu i do třetího dílu.

Betty96
05.01.2020 3 z 5

Šelma byla naprosto úžasná, bohužel druhý díl už mě tolik nezaujal. Některé pasáže byly moc zdlouhavé a trochu nudné, ale i přesto se strašně moc těším na třetí díl.

misickabl
31.12.2019 4 z 5

Skvele cteni, zábavná zápletka, ale nektere casti, zvlast nekolik poslednich kapitol, bylo az bolestne strohych a prekvapive rychle utnutych. Vubec by knize neublizilo (naopak, podle me by ji to jeste vylepšilo) 200 nebo 300 stran navic, nektere situace predevsim v zaveru by si opravdu zasloužily podrobnější popis.

a.k
28.12.2019 4 z 5

Profesor Theo Cray se pouští do pátrání po záhadné postavě Hračkáře, který se objevuje ve společnosti malých dětí.
Kouzlo 1. dílu série (Šelma), kdy mě dostala naprosto originální postava profesora v roli vyšetřovatele s jeho pátráním pomocí vědeckých poznatků, v tomto díle zmizelo a některé vědecké dedukce šly dokonce tak trochu mimo mě. Theo mě sice stále baví, ale přeci jen byl pro mě Hračkář slabší. Počátek příběhu byl rozvláčný a na zásadní zvraty si bylo třeba počkat. Kniha se přes to čte moc dobře a další díl určitě zkusím.

Ales04
26.12.2019 4 z 5

Prvně jsem knize nedával moc velké naděje, protože dost dlouhou trvá než se něco vůbec stane. To mě taky na nějakou dobu odradilo číst. Ale vrátil jsem se ke čtení a poté jsem příběh zhltnul skoro na jeden zátah. Moderní detektivní příběh o chytrém profesůrkovi. Nechybí ani napětí.

hanka6036
19.12.2019 5 z 5

Za mě opět další super kniha od autora. Šelma mi možná přišla o něco málo lepší, ale tahle každopádně stojí také za přečtení.
Vytěsnila bych možná první 3 kapitoly, až na prolog, ve kterých jsem se totálně ztrácela a nepamatuji si z nich upřímně vůbec nic :-D. Zbytek knížky byl napínavý, dobře se to četlo a když bych měla více času, určitě bych knížku stihla přečíst i za kratší dobu.
Autorovy knížky jsem si oblíbila i přes těch pár kapitol, kterým nerozumím a určitě sáhnu i po jeho třetí knize.