Hračkář

Hračkář https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/409345/bmid_hrackar-IET-409345.jpeg 4 1402 401

Naturalista série

Od autora bestselleru Šelma Profesor Theo Cray se kvůli podezřením, která ho obklopila po smrti jeho někdejší studentky, a skandálním spekulacím poté, co byl zabit její vrah, nemůže vrátit ke svému univerzitnímu výzkumu. Pokouší se tedy začít nový život v jiné oblasti, ale téměř proti své vůli je vtažen do dalšího nevyřešeného případu. Zoufalý otec pohřešovaného dítěte, jehož úřady odmítají vyslechnout a odnikud se mu nedostává podpory, se obrátí o pomoc na Thea. Jediné stopy představují dětské kresby a městská legenda z chudinské čtvrti o bytosti přezdívané Hračkář. Aby Theo odhalil, co se za Hračkářem skrývá, musí odsunout stranou všechno, co mu říká věda, a vydat se do světa, v němž mají sny a noční můry stejnou váhu jako skutečnost. A čím hlouběji se do případu noří, tím zjevnější je, že za tím může být dalekosáhlé spiknutí – a nejspíš má i další oběti.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: ekniha , Kalibr

Looking Glass , 2018

alena7172
09.08.2019 5 z 5

Kniha stejně napínavá jako předchozí (Šelma), hlavní hrdina je mi hodně sympatický a jeho vyšetřování mě baví. Příběh je velmi dobře zpracován a napsán, byla jsem napnutá od začátku do konce a přemýšlela jak tam zapadají vládní složky, což bylo na konci hezky vysvětleno. Za mě super knížka a těším se na další od autora.

Dragoneria
07.08.2019 3 z 5

Tak hrozně sem se těšila na dalšího Theovo pátrání, a dostala jsem trochu něco jiného než jsem čekala. Kniha má výbornou zápletku. Věda opět hraje prim, jak to u Thea musí být. POZOR SPOILER: Teorie o tom že v USA je mnoho válečných zločinců schováno pro svou ,,užitečnost,, jsou staré a mnoho se jich zakládalo na pravdě, takže to mi až tak nevadilo. Ale ten zbytek nabádá člověka k tomu aby se z něj stal paranoidní, konspirační teoretik. Hvězdy ubírám za závěr, ale už se těším na další díl.

Nunynka
07.08.2019 3 z 5

Z knížky jsem stále nějaká rozpačitá. Zápletka byla super,ale ty povídačky okolo se mi vůbec nelíbily. Začátek byl uplnej propadák. To jsem vlastně ani nevěděla co čtu a co tím chtěl autor říct. Pak se to trošku rozjelo,ale ty odborné pasáže byly hrůza.

Hanca91
06.08.2019 4 z 5

Po přečtení prologu jsem si říkala, že to bude masakr.... No až tak moc zase nebyl.
Knížka mě opravdu začala bavit až po setkání Thea s Articem. Co mi tentokrát vadilo, byly vědecké teorie, nemohla jsem u nich udržet pozornost a jednou jsem musela dokonce celou kapitolu přečíst znovu, protože jsem se přistihla, že si nepamatuji, co se psalo v předchozí větě.
Myslím, že se autor poučil a závěr už nebyl tak přitažený za vlasy jako u Šelmy, i když za scénu ve vězeňské cele by se nemusel stydět ani Indiana Jones.
Dost mě naštvalo, že bylo věnováno málo pozornosti samotnému Hračkářovi. Chybělo mi tam nějaké vysvětlení, nějaké proč.
Šelma se mi sice líbila víc, ale další autorovu knihu si i tak určitě přečtu.

Eunike93
05.08.2019 5 z 5

Jelikož jsem Hračkáře četla ihned po Šelmě, nutí mě to srovnávat. Všechno bylo jak má být, opravdu nechutný záporák, Theo a jeho víra ve spravedlnost dosáhly svého. Konec mě donutil ještě více přemýšlet o hlavním hrdinovi jako takovém, totiž jestli se zachoval opravdu jak měl a jak se nám ho spisovatel snaží celou dobu vykreslit. A potom mi konečně došlo, že jediné, co mi chybí či nadbývá je pouze to, že Thea už oproti prvnímu dílu vlastně znám. Takže očekávaný wow efekt se vlastně ani projevit nemohl. To ovšem nic nemění na kvalitě a já se moc těším na zimu.

Mira7
04.08.2019 5 z 5

V pořadí druhou knihu jsem přečetl s odstupem několika dní od první. Kniha si drží vysoce nastavenou laťku. Vědecký přístup Thea by mne neomrzel asi ani u dalších pokračování. Co se mi líbí je, že asi většina informací z oblastí vědy a technologií, které autor uvádí, má reálný základ. Ze strany autora to chtělo asi hodně studia. Jen si nejsem jist, zda si tento typ krimi najde fanoušky i z řad policistů. V jiných knihách to stojí na nich, tady z nich autor už podruhé dělá neschopy nebo dokonce i gaunery. :-)

Mashiiro
03.08.2019 3 z 5

První díl byl rozhodně lepší. I tak by se ale dalo říct, že tato kniha patří k lepším.

Nazli
03.08.2019 4 z 5

Nevím zda lepší či slabší než Šelma, ale opět mě čtení chytlo a nepustilo. Těším se na další knihu.

Kamilajznik
02.08.2019 4 z 5

Kniha se mi líbila stejně jako jako Šelma, bylo to velmi napínavé, čtivé. Ale ten konec mi přišel lehce useknutý, nedořešený, otevřený...

Betka46
31.07.2019

Bohužel, kniha mne nezaujala

Gooverka
31.07.2019 5 z 5

Mám radost, že se tato série naprosto liší od klasických serverských detektivek. Rozhodně není bez chyby, ale už jen to, že hlavní postava není stereotypní a příběh je řešen originálně a vědecky, je podle mě super, proto pět hvězdiček.

farfalla13
28.07.2019 2 z 5

Bohužel, stejně jako předchozí knihu Šelma, hodnotím pouze průměrem, spíše hůře, protože první díl byl alespoň v něčem nový, druhý byla kopie, jen s jiným příběhem. V této knize mě již "vyšetřovatel" velice iritoval, odskoky do vědy byly spíše na škodu (uhýbaly od tématu a rozptylovaly), takže tak nějak bez napětí, nedočetla jsem a další chystanou od tohoto autora (vtipně nazvanou Teorie vraždy) už ani nebudu otevírat, těch teorií je zkrátka až moc.

kacaba77
27.07.2019 5 z 5

Super kniha, přečtená jedním dechem. Za mě lepší než Šelma.

Lindulinek
24.07.2019 3 z 5

Kniha mě bohužel nezaujala. Vůbec mě neoslovila vědecká témata při řešení vražd a hlavní hrdina mi lezl více na nervy, než že by mě bavil. Pro mě opět ukázka, že dobrý marketing a reklama v metru, není zárukou dobré knihy.

Daskak
23.07.2019 5 z 5

Zajimave informace, spad, neotrely dej. Cetlo se jednim dechem

Liss93
23.07.2019 3 z 5

Příběh skvěle gradoval. Zmizelé děti, děsivý dvorek, odhalení vraha... Ale pak to šlo do kopru. Konec velmi odfláknutý, jako by to už chtěl mít autor z krku a zároveň zapomněl, o čem to vlastně psal. Kniha (krom konce) mě bavila víc než Šelma, ovšem měla konec, který tady chyběl.

klara2449
22.07.2019 4 z 5

Moc pěkná kniha, doporučuji

Denisa153
22.07.2019 4 z 5

Šelma byla si tak o dva chlupy lepší, tady mě občas nudily různé analýzy a vracení se k předchozímu případu. Jinak to bylo napínavé.

L.Helena
14.07.2019 4 z 5

Opět velmi povedená obálka.
Co se týká obsahu knihy, tak stejně jako Šelma dobrý příběh, zajímavé vědecké postupy... Jenže navzdory tomu, co otřesného se dělo obětem, to ve mně prostě nevyvolávalo tu pravou hrůzu a ani patřičné napětí. Navíc mi úplně chybí pachatelova motivace nebo vykreslení jeho osobnosti. Čte se to dobře, ale vzhledem k situaci, jak pachatel nakládal s oběťmi, bych čekala, že to bude víc nervy drásající.

Anna27
14.07.2019 5 z 5

Ačkoli je tématem ubližování dětem, tak musím říct, že Šelma byla napínavější. Tady mi přišlo, že se Mayne zaměřil více na popis Theových postupů, ale nevadí mi to, zas to bylo jinak zajímavé. Například knihy Cartera o Robertu Hunterovi jsou vyprávěné ve 3. osobě, Mayneovi knihy jsou psané v osobě 1., což jsem zjistila mi více vyhovuje. Lépe se dokáži do hlavní postavy vžít. Jo a taky je za mě super, že byl hodně zmiňován Theův předchozí případ (Joe Vick z Šelmy), že se na to pěkně navazovalo a nebylo to opomíjeno. Každopádně opět krásná obálka, kniha přečtena téměř hned. Těším se na další díl.