Město ze skla

Město ze skla https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/167988/mid_nastroje-smrti-mesto-ze-skla-So4-167988.jpg 5 2491 244

Clary postupně odhaluje další střípky z minulosti své rodiny a nalézá přitom spojence v tajemném lovci stínů Sebastiánovi. Valentýn sbírá veškeré své síly, aby jednou provždy zničil všechny lovce stínů, a jediná šance, jak ho porazit, spočívá ve spolupráci s odvěkými nepřáteli. Ve třetím díle série musí Clary získat vládu nad svými nově objevenými schopnostmi, aby zachránila Skleněné město, ale je to vůbec v jejích silách?... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Knižní klub

City of Glass , 2008

agentka7908
21.02.2017

podle mě všechny knihy byli celkem fajn

ewi
20.02.2017 5 z 5

jedna z najlespich YA serii, ktore som citala, putavy pribeh, sympaticky hlavni hrdinovia, primerana davka romantiky, akcie i humoru, velmi dobre napisana...urcite sa k nej casom opat vratim...

Ladiva
21.01.2017 4 z 5

Tretí diel je vyvrcholením celej dejovej línie. Dobre napísané veľké finále, v ktorom je naznačené možné pokračovanie príbehu. Zatiaľ však všetko dopadlo dobre, tajomstvá boli odhalené a hrdinovia našli (na chvíľu) kľud. Kniha sa opäť veľmi dobre čítala, hoci dej bol miestami trochu predvídateľný, ale napriek tomu pútavý. Viem, že séria má pokračovanie, ale ja si v tejto chvíli dávam od nej pauzu.

wesulle
08.01.2017 3 z 5

Četla jsem na doporučení kamarádky a abych si udělala celkový obrázek, přečetla jsem celou sérii. První tři díly byly celkem dobré. Další čtyři knihy už byly jen nastavovaná kaše na rejžování. Po této sérii jsem trošku zanevřela na YA literaturu a fantasy. Doufám, že se mi chuť ke čtení opět vrátí.

Ivulka90
23.11.2016 4 z 5

Závěr trilogie - no, upřímně, některé události se daly předpokládat, jiné byly vcelku překvapivé. Nemůžu - vhledem žánru - hodnotit uvěřitelnost, ale nebylo to špatné.
Jsem člověk, který neodkládá rozečtenou knihu, proto jsem se rozhodla, že sérii přečtu celou. Jsem zvědavá, co přinesou další díly.

orangerose
22.11.2016 5 z 5

konečně ji mám v knihovničce- konečně vlastní :D

přečetla jsem jí znovu :)

Magdyla.8
02.11.2016 4 z 5

Výborný, strhující třetí díl nástrojů. Mělo to v sobě všechno. Napětí, spád příběhu, lásku, strach... Příběh je tak skvěle zamotaný, že jste na konci i rádi jak se to snadno rozmotalo. Sice je to na konci takový menší předvídatelný happyend, ale ničemu to nevadí. Rozhodně doporučuji !

Aaliyan
02.11.2016 5 z 5

Mortal instruments mě ani třetím dílem nezklamaly, za mě to bude pořád asi něčím jedinečný příběh, který stojí za to. Styl psaní není nijak závratný, občas se v knize nudím, to je fakt, ale ten příběh je něčím odlišný, neustále se omílající tematika upírů nebo obdob Hunger games tady není, je to originál. Za to ty hvězdičky.

RiverSong
22.10.2016 5 z 5

Nejlepší díl ze série, skvělý závěr. Tahle série rozhodně stojí za to.

bookholic
15.10.2016 5 z 5

Epický díl! Nemohla jsem od něj odtrhnout oči. Určitě zatím nejlepší díl ze série! Cassandra Clare opravdu umí psát.

eva4036
03.10.2016 5 z 5

Můj nejoblíbenější díl z celé série, i když jsem měla chuť Jace ze začátku knížky něčím přetáhnout.

SnowCat_5
30.09.2016 4 z 5

Co se týče děje, tak naprosto super, má spád i napětí, co se ale tyče vztahů, tak to mne už trochu přestává bavit. Čím více čtu, tim více dokážu předvídat vztahy. Nemyslím si, ze to bylo potřeba, ale možná je to i tím, že už nejsem prioritní cílová skupina.

Flower081
25.06.2016 4 z 5

Ačkoli předchozí dva díly mě moc nezaujaly, tenhle rozhodně předčil všechna má očekávání. Nevím čím to, ale mírná rozvleklost a popisnost mi u Města ze skla narozdíl od předchzích dvou dílů vůbec nevadila, hltala jsem každé slovo. Díky tomuto dílu se chystám přečíst si i následující.

svobonís
11.06.2016 5 z 5

Mám pocit, že kniha dosáhla takové dokonalosti, že už na ní nejde co zlepšovat. Určitě zatím pro mě nejlepší díl z celé série.

PandaKombajn
15.05.2016 5 z 5

Přečetla jsem to a díky bohu! Celou dobu co jsem to četla a byla jsem s kamarádkami a třeba bylo něco s Clary a Jacem tak jsem provolávala „Incest je na spadnutí lidi!". Díky bohu že se to tak vyjasnilo a že Jace a Clary … však víte. Jinak to byla úžasná kniha a při epilogu jsem se fakt tvářila šťastně jak debil. (Jo a jinak komu taky královna zakletého dvora připomíná trochu Cersei Lanister? Možná jsem jen debil)

Babouš
13.04.2016 4 z 5

Pro mě zatím nejlepší ze série Nástroje smrti. Clareová konečně naplno rozehrává bitvu mezi Lovci stínů a Valentýnem, postavy řeší svoje problémy (Alec a Jace, Clary se Simonem, Magnus, Isabelle), ale přitom mají prostor ukázat, jak jsou badass. Ačkoliv se mi nelíbilo zasazení děje z New Yorku do Idrisu, ten svět autorka vykreslila dobře a kniha má atmosféru ticha před bouří - a bouře nakonec skutečně přichází.

noral
09.04.2016 4 z 5

Na můj vkus moc předvídatelné, ale jinak nebyla špatná.

MAXA71
03.03.2016 5 z 5

Stále napatie. Výborné

Xena011
27.02.2016 5 z 5

Úžasný příběh na oddechnutí plný emocí, postupně odhalujících se tajemství a nadpřirozena.

Mark2000
22.02.2016 5 z 5

Kdybych nevěděla o dalších dílech, považovala bych tento díl za úspěšné zakončení celé série. Ale další díly jsou a jsem opravdu velmi zvědavá, co přijde.
Toto je jedna z mála knížek, které nemají tak předvídatelný děj. Při čtení jsem někdy měla i strach otočit stránku... Například občasné Jaceovo chování ke Clary.... jednou byli spolu a na další stránce se už Jace tvářil, že Clary neexistuje. Nejlepší byl asi konec, který musel překvapit asi každého.
No .... uvidíme, co bude dál.