Město z popela

Město z popela https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/167986/mid_mesto-z-popela-Dkg-167986.jpg 4 2712 255

Clary Frayová si toužebně přeje, aby se její život zase vrátil do normálních kolejí. Ale co je vlastně normální, když jste lovec stínů, zabíjíte démony, vaše matka je v kómatu způsobeném kouzlem a vy najednou vidíte vlkodlaky, upíry a víly? V druhém díle napínavé série autorka vtáhne čtenáře zpět do temných spárů newyorského podsvěta, kde láska vždy znamená nebezpečí a moc s sebou přináší smrtonosné pokušení.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Knižní klub

City of Ashes , 2008

gr1llfr0mh6ll
24.11.2018

Omlouvám se jestli tento komentář někomu přijde zbytečný protože se netýka recenze... Ale neskutečně mne šve že knihu nemohu nikde sehnat a musím čekat na dotisk. Samozřejmě mne tento detail nezastavil ve čtení této série protože jednoduše existuje pdf. Jen mne to teď docela mrzí protože bych chtěla mít celou sérii stínů v knihovně.

Lily-fairy
21.11.2018 3 z 5

Četla jsem ji celkem dlouho, ale druhou půlku zhltla za dva dny. Škoda, že autorka první část knihy nějak nezkrátila, protože se tam skoro nic nedělo

Karin_Kim55
15.11.2018 3 z 5

Úžasný svět, skvěle promyšlený, ALE ta autorka má neuvěřitelně velký zlozvyk. Kdykoli nastane situace, kdy někdo má říct důležitou informaci, čirou NÁHODOU přijde nějaké přerušení. Ať už zazvoní zvonek nebo mobil, přijde do místnosti další osoba nebo vybuchne bomba. (Když už se to stane po desáté, tak to začne být malinko otravné.) Ani nedokážu říct, jak moc mě to rozčiluje. Stejně jako rozhodnutí hlavní hrdinky.
Ovšem v četbě pokračovat budu, protože jsem zvědavá jak dopadne vztah hlavního páru a jestli se vývoj děje náhodou nezlepší. Ale mám strach, že budu hodnocení postupně ubírat. (U prvního dílu jsem dala 4*)

Ivka14
29.09.2018 5 z 5

Tak to bylo zase něco. Hrozně mám ráda Jace, ale jako fakt moc. Pořád musím číst tuhle sérii, ale jelikož to mam z knihovny musím počkat do pondělí. Doporučuji

Ajda300
16.09.2018 3 z 5

Asi jsem měla jiný překlad, protože místo Magnuse Banea tu najednou byl Krasomil Pohroma. Co je to za jméno?!

zinon
04.08.2018 4 z 5

Hodnotím stejně jako první díl...zatím stále něco postrádám. Nemůžu si pomoct, ale Pekelné stroje byly lepší. Mnohem lepší atmosféra, sympatické a charakterově zajímavé postavy, wau efekt. Tady to zatím nenacházím. Možná je to i proto, že je tady cítit, že je to pro náctileté a já už do této kategorie nepatřím...Mechanické stroje mi přišly více i pro starší čtenáře. To ale nic nemění na tom, že si chci přečíst další díl a zjistit, jak to bude celé pokračovat.

spoiler!
Ale je fakt, že scéna ze Zakletého dvora a pak to co následovalo se Simonem bylo dost dobré...pak i ta scéna na lodi mezi Simonem a Jacem...no a to co se stalo při východu slunce jsem nečekala. Takže i tady se nějaké to wau najde :)

JmenujiSeZuzla
28.07.2018 4 z 5

Druhý díl je rozhodně lepší než první, ve kterém se dozvídáme o samotném světě lovců stínů a je to jednoduše úvod k celé sérii. Překvapivě i přesto, že se mi kniha dost líbila, jsem ji četla dlouho. Celkově předpokládám, že se i zbytek série bude dost táhnout a to hlavně kvůli celkovému zpracování a formě knihy. Moc se mi líbila dějová linie Simona Lewise, který je už od prvního dílu mojí nejoblíbenější postavou. Upřímně jsem trpěla s ním a zdá se mi až nepochopitelné, jak ostatní postavy skoro přešli fakt, čím si musel projít (od civila k podsvěťanovi). Dost možná je to kvůli tomu, že Simona znají pouze jako kamaráda Clary a nemají k němu nějaký blízký vztah. Naprosto jsem si zamilovala Vílí královnu a její Sličný dvůr. Doufám, že v dalších dílech se budou víly do problémů lovců stínů zapojovat víc a víc, protože mne velice bavila ta celá scéna na jejich dvoře. V knize se poté opět dozvídáme útržky z minulosti dospělých hrdinů. Dále oceňuji drama odehrávající se kolem Valentýna a jeho ''dětí.'' Zatím se mi zdá až zvláštní vztah Aleca a Magnuse. V seriálu je naprosto miluju a jsou dokonalí, bohužel tím že se v knize zatím neodehrálo moc scén, kde by byli jen oni dva sami, nemám potřebu je zatím spolu vyhledávat. Moc doufám, že dalších knihách dostanou více prostoru. Opět mne nezklamal závěr knihy! Autorka jednoduše ty konce umí psát, už i u prvního dílu se mi stalo, že jsem okamžitě musela vědět, co se bude dít dál. Bohužel třetí díl teď zrovna nemám u sebe, takže si budu muset počkat s touto sérii.

whiolet
04.06.2018 3 z 5

Nevím proč je tahle série tak dobře hodnocená,protože mě to celé přišlo jako pitomost.
Jsem zmatená ze slovosledu a divných přirovnání, kterých je v knížce opravdu požehnaně, ale možná to není chyba autorky,nýbrž překladu...
Ujetá láska hlavních hrdinů, kteří jsou v prvním i druhém díle považováni za sourozence je prostě...divná.
Autorka se zde také vyžívá v nerozhodnosti zabít či nezabít? Toť otázka oč tu běží. A tak si zde třeba takový Simon zažije opravdové peklíčko.
Musím se také trochu pozastavit nad věkem hlavních hrdinů, protože jejich hlášky a chování odpovídá tak 13 dětem.
Možná si přečtu i třetí díl, protože nemůžu uvěřit, že by to mohlo být takhle blbý a přitom to mít tolik fanoušků.

Laughtubbe
22.05.2018 5 z 5

Myslím si, že každý čtenář této sérii propadne. Zamrzí snad jen to, že Clary a Jace se jeví jako sourozenci. Snad se to vysvětlí a budou spolu. A podle mě je Clary u lovců stínů šťastnější.

petrulka
18.05.2018 4 z 5

Podstatně lepší, ne tak rozvleklé jako první díl, hodně se mi líbí příběh Simona. Víly taky bezva, pasáž se Zakletým dvorem byla o level výš, než zbytek knihy. Krasomil baví, Luke mi připomíná Charlieho ze Stmívání, takový ten starostlivý taťka. V podstatě tak nějak nejméně mě zajímá Jace. Ocenila bych trošičku míň popisování očí, vlasů a pleti chlapeckých postav, ale cílová kategorie čtenářů toto asi řešit nebude :-)

Nikkiproch
16.05.2018 5 z 5

Tohle mě prostě baví, i když už dávno nejsem teenager! Druhý díl ještě lepší než první, rovnou beru do ruky další.

andrejci
05.05.2018 5 z 5

Tak nějak nevím co k tomu napsat. Knížka byla boží. Hrozně se mi líbilo,že autorka popisuje příběh i z pohledu jiných postav. Konec byl super.

dancav28
22.04.2018 5 z 5

Knížka mě naprosto uchvátila, stejně jako první díl. Přečetla jsem ji ani ne za dva dny, momentálně už čtu 3 díl a celou knižní sérii a i autorku můžu jen doporučit. Děj je napínavý a určitě se vám nestane, že by jste se u knížky nudili a přetáčeli stránky :)

InaSeLoki
27.03.2018 5 z 5

Knihu jsem přečetla jedním dechem a líbila se mi více než předchozí. Opravdu hezky se čte.

Je možné, že následující řádky mohou obsahovat nějaký ten spoiler.
Jakmile jsem dočetla první, vrhla jsem se na tento díl, který mi přišel zajímavější. Je sice pravda, že se tu samozřejmě hodně řeší komplikovaný vztah mezi Jacem a Clary. Přiznávám se, že jsem to nevydržela a přečetla si spoiler, protože mě nevadí je číst (to jest stav dávno minulý), tudíš jsem se jim trošku zlomislně "křenila". A když jsem u svého přiznání, narazila jsem náhodou na rodokmen, takže jakmile padla správná jména, podívala jsem se do něj...
Velmi mě potěšil Naruto. Pasáž, kde vysvětluje Clary Maxovi, jak se čte manga, jsem si naprosto užívala. Ano, mám ráda mangu a anime, k tomu jsem vyrostla na Narutovi.
Scéna na Zakletém dvoře nebyla pro naši skupinu příjemná, ale pro mě byla skoro osudná. Situace, kde se navzájem dohadovali, kdo má koho políbit, mě natolik rozesmála, že jsem se potom následně málem ukašlala k smrti a to ještě na své jmeniny. Toužím jednou použít větu: "Toho civila, já, líbat nebudu." Nevím proč, ale toužím po tom.
Z Inkvizitorky mě běhal mráz po zádech, o to víc, že jsem věděla, kdo je kdo (díky své zvědavosti).
Zde jsem si oblíbila Luka a Magnuse (pořád ignoruji Krasomila Pohoromu). Maia je nová sympatická postava.
Jaceovo uklízení mi posloužilo jako impuls, říct bratrovi, že nehodlám již akceptovat ten nepořádek na jeho parepetu. Pevně doufám, že si tohle nikdy nepřečte.
V knize je dost momentů a hlášek, které mě rozesmáli (o život mi už opravdu nešlo), například scéna, kdy se Alec málem přiznal.
Je tu dost démonů na soutěž krásy. Působivý byl způsob, jak byli přemoženi Mlčenliví bratři (ne, že by se mi to líbilo).
Závěr byl lehoučce brutální, nemyslím to, že se jeden rozhodl, že tedy ano a ten druhý mu, obrazně řečeno, zavřel dveře před obličejem, ale poslední slova o tom, že někdo ví něco důležitého a konec knihy. Pokračování příště.

Je to příjemná kniha pro odpočinek. Doporučuji.

HermionaKnihom
25.03.2018 4 z 5

SPOILERY!!!
O něco lepší než předchozí díl. Konečně tam byly nějaké pasáže s Malec a Maia byla taky fajn.
Scény s Clary a Jacem a myšlenky a zmínky o jejich zakázaném vztahu se táhly celou knihu a místy to bylo až otravné. A scéna u Vílího dvora byla upřímně skvělá a zároveň strašně nepříjemná.
Isabelu a Jace jsem si oblíbila ještě víc než předtím. Simon a Clary mi pořád nějak nepřilehli k srdci.
Bylo to o něco lepší než předtím, ale na Město že skla to nemá.

girdi
20.03.2018 4 z 5

Stává se to málokdy, takže jsem opravdu nečekala, že tu budu moci napsat, že druhý díl je lepší než první. Příběh je promyšlený a postavy se pěkně "vybarvily", takže jsou uvěřitelnější a tak nějak skutečnější. Takže dávám o hvězdičku víc a těším se na další díl.

caldap
15.03.2018 5 z 5

Kniha se mi líbila, dobře se četla, stejně jako první díl - poutavý příběh.

vzpoměnka
14.03.2018 5 z 5

u tohoto dílu jsem se na chvíli sekla prostě mě to na chvilku přestalo bavit a já se k tomu nemohla dokopat. Po krátké pauze jsem ji dočetla a upřímně vážně nechápu proč mě to nebavilo ta kniha je opravdu úžasná stejně jako ostatní díly které jsem četla. NAPROSTO SUPER

Peťule115
28.02.2018 5 z 5

přečteno jedním dechem - kdyby to bylo jen trochu možné, tak jsem se od knihy ani nehnula :-)

sd1992
02.02.2018 5 z 5

Pro mě jednoznačně mnohem lepší, než první díl... Miluju Jacea, miluju Simona, miluju Luka, miluju je všechny... :-D I když teda poslední kapitola (Epilog) mi dost zamotal hlavu :-D Obzvlášť po tom, co Jace řekl Clary... :-O Takže jdu ihned na další díl... :-D 5*