Město z kostí

Město z kostí https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/167983/bmid_nastroje-smrti-mesto-z-kosti-xLD-167983.jpg 4 3546 539

Když se patnáctiletá Clary Frayová vydá do newyorského klubu Pandemonium, vůbec netuší, že se stane svědkyní vraždy a vstoupí tak do světa lovců stínů, bojovníků, kteří mají svět chránit před démony. A už z něj nevystoupí, protože její život se převrátí vzhůru nohama... Co je Clary vlastně zač? Kde se vzaly její schopnosti? A jsou pro ni spíš prokletím, nebo požehnáním? Zábavná, odvážná a neotřelá fantasy slibuje svým čtenářům strhující čtení, s nímž nebudou chtít přestat.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Knižní klub

City of Bones , 2007

peraj
10.09.2014 1 z 5

Tak teda nevím jak mám tuto knížku ohodnotit, asi 1 hvězdou. Začala jsem ji číst protože jsem viděla film a ten se mi libil, ale knížce nemůžu dojít na chuť. Děj je strašně utahaný, navíc to že to vypráví vypravěč mi přijde neosobní, kdyby to vyprávěla hlavní hrdinka, podle mého názoru by to přidalo knize na čtivosti. (alespoň v tomto případě). Tudíž knihu odkládán do nedočtených. Doufám že můj názor neurazil fanoušky teto série, komu se libi ať, neberu. :-)

Pakuna
31.08.2014 2 z 5

Dle recenzí jsem čekala něco lepšího. Souhlasím s Adel703.
Zkusila jsem číst další díly, myslela jsem si, že by to mohlo být lepší. Druhý díl nic moc, třetí jsem ani nedočetla.

Adel703
30.08.2014 3 z 5

Od knihy jsem toto hodně čekala.
A musím, bohužel, říct, že mě zklamala.
Nevím jak je to možné, ale je to tak. Celou dobu jsem čekala na pořádnou akci, při které se mi bude tajit dech, ale nic takového se nestalo. Ke čtení jsem se musela i nutit. Děj mi přišel zdlouhavý a místy i nudný. Ani hlavní hrdinové mě moc neoslovili. Clary jsem nemusela od začátku a Jace ... Jediný sympaťák byl pro mě Simon :)
Zápletku jsem prokoukla už na začátku. Clary je hrdinka, která může všechny zachránit. Milostný trojúhelník, a koho si vybrat?
Mrzí mě to, chtěla bych tuhle sérii časem dočíst.
Ale ne s takovým zapálením jako u jiných knih.

Kyta
30.08.2014 5 z 5

Autorka vykreslila nádherný svět, ve kterém bych chtěla sama žít a který mi něčím připomínal svět Harryho Pottera. Zápletka se mi moc líbila; bylo to pro mě něco nového a jedinečného. Postavy byly moc povedené; obzvlášť čtenářkami tolik obdivovaný, arogantní a vtipný Jace. :) Do postav jsem se dokázala snadno vžít. Všechny pojmy v knize mi přišly naprosto úžasné a dokonale vymyšlené: nefilim, zavržený, zkázonoš, dveře pěti dimenzí, stéla, země Idris...

Na začátku mi připadalo těch informací najednou docela moc a já jsem se v tom trochu ztrácela, ale je to tam postupně vysvětlené tak, že už jsem potom neměla problém se v knize zorientovat a pořádně jí chápat... Myslím ale, že kdybych jí přečetla ještě jednou, lépe bych pochopila určité nesrovnalosti. Možná by taky stačilo číst jí bez přestávek, protože mi někdy přišla zamotaná a několikrát jsem si musela připomínat, co se předtím dělo. Druhá polovina knihy mi přišla srozumitelnější a taky mě víc pohltila. Na konci to bylo samé překvapení a já nevěděla, na co ještě se mám připravit; v těch chvílích jsem se od knihy nedokázala prakticky odtrhnout. Občas mě určitá informace tak zarazila, že jsem chvíli nebyla schopná číst dál.

Autorka si mě svým prvním dílem téhle skvěle začínající série získala. Je napsaná zábavným stylem a já jsem si jí moc užila. Mě se teda nehorázně líbila a moc se těším na další díly a zápletky!!

ellypusik
25.08.2014 5 z 5

Doporučuji! :) Film i knihu.

Helianthus
19.08.2014 4 z 5

Kniha se četla dobře, má celkem dobrý spád, ale celý ten svět jiných a všechny postavy v něm už tady byly, takže jsou zde upíři, vlkodlaci, čarodějové, víly apod. Co mě ale opravdu překvapilo a vlastně potěšilo, že se love story v této knize vymanila z běžného vzoru se kterým se setkáváme v jiných knihách a za to hvězda navíc.

Betnka81
17.08.2014 4 z 5

Další skvělá série na kterou jsem narazila náhodou a jsem moc překapená jak je dobrá :)

vlkove
15.08.2014 5 z 5

Dokonalé, autorka odvedla slušný kus práce, konečně je tu nějaké jiné téma než upíři. Styl psaní autorky je chytlaví, snadno jsem se začetla. I když kniha patří k těm delším, přečetla jsem ji ani ne za dva dny. :) Hlavní postavy jsou dobře popsané, jako by jim autorka opravdu vdechla život. obdivuji autorku za to že se nebála vymyslet úplně nový svět. Neobvyklé. Dokonalé.

Nikiny
13.08.2014 4 z 5

Nejprve jsem viděla film, následně četla knihu. Můžu říct, že film byl lépe zpracován.

Sapy
08.08.2014 4 z 5

Město z kostí je zajímavá kniha. Autorka vytvořila zcela nové a zajímavé prostředí plné všemožných temných bytostí. Líbí se mi její odvaha, se kterou spojuje různé fantasy postavy do jednoho velkého příběhu. Děj je svižný, chytlavý a čtivý. Na konci nechybí zajímavé rozuzlení, které vás okamžitě navnadí na další díly. Čekala jsem od toho oddychovou pohádku, ale dostala jsem mnohem více.

fiona007
06.08.2014 5 z 5

Zase mě překvapilo, kolik se toho dá vymyslet. Knížka má pěkný děj, rozhodně zde nechybí napětí, tajemství,romantika - jak jinak.
Joo, první knížka mě nadchnula

katerina3397
05.08.2014 3 z 5

Do knihy jsem se nemohla začíst.. Vždycky jsem si k ní sedla, ale přečetla jsem 10 stran a pak mě něco jiného rozptylovalo. Myslela jsem si, že je to tím stylem, kdy to píše autor, ale Harryho Pottera, která je psaný podobným stylem, jsem přečetla za 2 dny. Příběh se mi zdá dobrý, ale není dobře napsaný. Navíc jsem se v tom ze začátku moc nemohla zorientovat, řekla bych, že kdyby tenhle nápad zpracoval jiný a zkušenější autor, byla by kniha opravdu lepší! Clary mi přijde tupá, naivní a Jace blbý, postavy mají sice svou osobnost, ale ti dva, jako páreček mě vůbec nezaujali. Město ze skla se mi zdálo už lepší, ale taky jsem ho četla dlouho, proto už nečtu ty další díly. Kniha je odtažitá a mě se moc nelíbí, částečně proto, protože kamarádka o tom básnila a že je to nejlepší kniha a podobně.. Moc jsem od toho čekala a navíc mi vyzradila tolik spoilerů, že už se mi to dál číst nechce. Ale můj názor na tu knihu nezavinila jen ona, ale celkově se mi moc nelíbí.
Navíc filmové obsazení - hrůza. Až na to byl film byl udělaný vážně pěkně, jen se to moc neshodovalo s knihou.

ivzu77
30.07.2014 5 z 5

Nadchlo mne to!!!! Opět příběh, který jsem si nejdříve přečetla a pak shlédla filmové zpracování. Opět jsme si ke knižníím postavám připojila výborné filmové obsazení a do všeho se jako celku zamilovala.
Děkuji!!!!

Janissek007
29.07.2014 5 z 5

super kniha, myslím, že na trhu nebylo ještě nic podobného, nebo jo? Cassandře patří můj obdiv...

ToniWolf
28.07.2014 4 z 5

Zrovna jsem knihu dočetla a mám z ní docela rozporuplné pocity. Je v ní sice popsaný "jiný" svět, který je součástí toho našeho, ale i když je komplexně promyšlen, není originální a příliš připomíná to, co už bylo napsáno, hlavně Harryho Pottera. Ano, zase se jedná o romantickou fantasy, více než čaroděje, upíry, vlkodlaky a démono-bijce "nikdo" nevymyslí a zřejmě bych měla zohlednit, že se jedná o knihu pro dívky od 13 let. Úvod do děje je kostrbatý a začtení se do knihy nějakou chvíli trvá. Možná, že časem změním názor, ale zatím dávám tři hvězdičky. Prostě průměr.
Ed. 3.8.: Po přečtení posledního dílu trilogie musím jednu hvězdičku přihodit. Originální nebo ne, co na tom záleží...

Marillee
27.07.2014

Bohužel, z téhle série mi šla hlava kolem, nemohla jsem se začíst... Asi už mám dost těch přeslazených příběhů plných akce z pozice náctiletého děvčete, které nic neutší. :D Kdo ví...

Makyta
25.07.2014 5 z 5

Náhodou jsem na ni narazila, když jsem projížděla knihovnu. Ani nevím proč mě zaujala, ale hned po přečtení jsem si musela přečíst i další díly. Rozhodně doporučuji. Viděla jsem i film, ten nebyl nic moc extra, ale možná to je tím, že jsem před tím četla knížku a tak jsem asi od filmu očekávala "něco víc".

paja0903
16.07.2014 5 z 5

V tomhle světě jako v HP bych sama chtěla žít. CC prostě vymyslela svět, který se mi líbil a já v něm toužila žít. Moc se mi líbilo jak dokázala vypracovat postavy, které jsem toužila mít doma - hlavně Jace, toho arogantního a domýšlivého kluka. A to nemluvím o čarodějovi jménem Magnus Bane - jak já jeho hlášky prostě zbožňuji. Clary mi občas lezla na nervy ale hrozně jsem si jí oblíbila a záviděla jsem jí. CC má hrozně velký smysl pro humor, celou její knihu jsem se moc bavila.
Teď si myslím, že lovci stínu existují a v našem světě je prostě ještě jeden ukrytí svět a hlavně všechny báchorky jsou pravdivé

Megi67
15.07.2014 5 z 5

Naprosto skvělá fantasy kniha. Je to úplně něco jiného než stále opakující se upíři a podobně. Svět lovců stínů jsem si zamilovala i většinu z postav jsem si zamilovala - třeba takový Jace. :D Jedna z mála knih u které jsem neměla čas na to, abych se nudila. :D Přestože jsem viděla první film, kniha mě velice bavila, což u mě není tak časté. Většinou když první vidím film, tak mě kniha moc nezaujme protože vlastně příběh znám. Tato kniha je ale výjimkou. Za skvělou knihu dávám pět hvězdiček. :-)

Narissa
15.07.2014 2 z 5

Bohužel musím říct, že film byl asi lepší než kniha. Kniha je totiž hrozně roztahaná, dlouho tu chybí nějaká dynamika a člověk se ne úplně snadno orientuje. To ale neznamená, že nechci číst další díly, jen mi prostě zpracování skvělého nápadu nepřišlo tak dobré, jak by mohlo být.