Faja

Faja https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/362914/bmid_faja-8xX-362914.jpg 5 3345 821

Naslouchač série

Ilan vstoupila do nížin, které jsou pro ni světem naprosto odlišným od toho sklenářského. Přátelství s kapitánem pětadvacítky je stále nové a Ilan si uvědomuje, že takový vztah nevzniká jen tak. Zvlášť když se jedná o pětadvacet bojovníků, jejichž nohy kráčí po zemi dlouhá léta a kteří za svůj život ovlivnili mnoho dění ve světě. Aby mohla o lidech, kteří zotročili její lid, smýšlet jako o přátelích, musí se hlavně naučit odpouštět. Klid ve sklenářských městech je ke všemu narušen, když se po mnoha generacích znovu objevuje starodávný nápis, jen krátká věta, která kdysi byla součástí svobodného sklenářského světa. Ale kdo ji píše na zdi palutulů a sklenářských ghett, když ti, kdo znali její význam, jsou dávno mrtví? Jaký příběh vypráví ta tři slova, na první pohled tak jasná, přesto nepochopitelná? Ilan bude muset čelit mnohým nebezpečím, aby odhalila význam starobylého odkazu a objevila v něm nové poselství.... celý text

tlapiczka
06.11.2021 5 z 5

Výborné! Nemůžete přestat číst, protože se pořád něco děje. Jen doufám, že třetí díl všechno rozklíčuje a nebudu muset čekat rok, dva na další díl, to napětí bych nevydržela. Faja totiž končí tak, že musíte hned začít číst Nastereu, abyste věděli, kde a jak skončí Ilan.

petula22
02.11.2021 5 z 5

Faja...velmi vydařené pokračování, za mě snad lepší než Naslouchač. Bylo to napínavé, plné nových zvratů, místy až děsivé...Moc se těším na třetí díl a uzavření celé série.

Adam2021
27.10.2021 5 z 5

Páni.
Dočetl jsem před pěti minutami a pořád to nemůžu rozdýchat. To bylo neskutečný. Autorka ukazuje, jak má velmi promyšlenou zápletku, ví kdy má čtenáři něco odhalit, a i když spoustu věcí do sebe zapadlo, otazníků v mé hlavě jsou desítky. Někdy doufám, že by s toho mohl být film, který by hraničil s hororem.
10000000/5

sassenkka
26.10.2021 3 z 5

Já se přiznám, že jsem malinko zklamaná. Malinko, ale jo. Naslouchač byl super čtivý, to samé jsem čekala od druhého dílu. Ale musím se přiznat, že pro mě bylo těžké se začíst, první polovina mi přišla trošku nijaká, hlavní hrdinka se furt jen na někoho vztekala a celkově mi to moc čtivé nepřišlo... ale potom blik, cvak a ono se to dobře rozjelo! Závěr super, akční, ani jsem nedýchala. Takže nakonec tři hvězdy a na Nastereu se těším.

knihavmemzivote
23.10.2021

Kromě začátku mi knížka přišla nabytá zvraty, svět byl úplně bez chybičky. Politika a systém byl pro mě úplně vrchol, jako doopravdy jeden z nejlépe vystavených světů!

mondulinecka
11.10.2021 5 z 5

Jo, tak tohle byla opět pecka! Napínavé, neslo se od toho odtrhnout. Už abych držela další díl!

namornice
29.09.2021 5 z 5

Návrat k tomuto epickému příběhu plnému
pradávných poselství jsem si dala okamžitě po přečtení prvního dílu. A jsem docela ráda, že jsem se k této sérii dostala o něco později, a můžu tak přečíst hned několik dílů najednou.
Dvojka Naslouchačské série rozhodně není žádnej vycpávkovej druhej díl. Naopak se mi líbil snad víc než díl první.
Faja je opět plná akce a nepředvítatelných zvratů a je trochu víc akční než Naslouchač.
Některá tajemství se pomalu odkrývají, ale další se zase objevují.
Ilan se spolu s pětadvacítkou dostává do  nížin, kde je všechno jiné, moderní až scifi na rozdíl od téměř středověkého Duvalského pohoří. Charakter vztahů mezi Ilan a Kapitánem i dalšími bojovníky se víc prohlubuje a ukazují se další tajemství minulosti pětadvacítky. Vše graduje k nervydrásajícímu konci.
Jsem tímto příběhem naprosto fascinovaná a nadšená. Oba díly jsem zhltla téměř okamžitě a nutně musím další. Úžasně zábavné!

Hakate
27.09.2021 5 z 5

Po prvním díle, jsem se bála, zda si autorka udrží lajnu ve skvělé rozjetým příběhu a světě. Druhý díl je snad ještě lepší a autorka dozjeteho vlaku skočila po hlavě.

Příběh plný přátelství/nepřátelství. Otázek a odpovědí, kladů a záporů. Stvůr a nestrův. Života a smrti.
Příběh plný tajemství a tajemna opět pohltí a nepustí (nejde prostě odložit a tak čtěte, čtěte... A čtěte).

S hlavní hrdinkou Ilan budete nejen procházet odlišným světem v nížinách a jejího dobrodružství, učení se novým věcem, ale také budete prožívat její emoce. Nejdůležitější otázkou přátelství a chránit její největší tajemství, odhalovat tajemství ostatních a prožívat každý její krok.
Ilan opět boku kapitána a pětadvacítky se nejednou ocitne v pařátech smrti a dalších útrap.
Pátrání po minulosti a budoucnosti. Spolu s Ilan Kapitána budete chvíli nenávidět, chvíli obdivovat a milovat zbytek dvacetpětky.

Tento svět a příběh opravdu pohltí.
Druhý díl rovněž doporučuji.
Těším se na další díl.

Silencia
26.09.2021 5 z 5

Výborné! Akorát těch stvůr začalo být už trochu moc. Jinak konečně jsem se dočkala hlavní hrdinky, která není emočně ani rozumově labilní, nevykládá hovadiny, nevyšiluje, všechno si rozmejšlí, nedělá závěry z předpokladů, je otevřena změně názoru a předsudků a nemusím se bát, kdy zase udělá pitomou pitomost, aby ji musel někdo zachraňovat. Možná je to tím, že autorka je Češka, a tak je Ilan racionální a ne hysterická jako Američani. No každopádně se těším na další díl. Snad si to nepokazí. 4,5*

Szigeti
19.09.2021 5 z 5

Veľmi dobré, málinko slabšie ako 1. ale inak "mňam"

katerina-an9765
10.09.2021 4 z 5

Za mě o maličko slabší než první díl, ale asi je to hlavně z důvodu, že to na mě dýchá takovou větší pohádkovostí. Autorčin svět mě velice baví a těším se na pokračování.

Johncze
06.09.2021 4 z 5

Trochu zajímavější pokračování rozjetého příběhu. Odhaluje se zase o kus více včetně nových postav, kde však některé slouží jako jednoduchá výplň. Pobyt v nížinách je celkem fajn ač je třeba příliš nepolemizovat nad tím, proč je svět postaven zrovna takto. Na druhou stranu se to čte opět lehce a závěr vás nenechá otálet se čtením třetí knihy příliš dlouho.

zuzca.h
01.09.2021 3 z 5

(SPOILER) Já prostě nevím takové super téma, ale to zpracování kulhá na obě nohy, chvílema mi ty pasáže přišly jako slohovka dítěte ze základní školy. Obrovskou výhodou je, že se oříškové oči kapitána ve druhém díle obejvují mnohem méně než v prvním. Ilane je občas na jednu spřátelenou, ale pokaždé si říkám vždyť je to přece puberťačka což vysvětluje mnohé. Co úplně nechápu je stavba energeticky náročných podvodních měst proč jako? A vysvětlení aby zvedli hladinu moří jako proč a z jakého důvodu někdo potřebuje zvedat hladinu moří a jak pak vysvětlit podvodní města ve vnitrozemních sladkých jezerech? A vítr v podmořských městech kvůli kterým musely být pohyblivé budovy wtf. 3 hvězdy za těn závěr

coquus
22.08.2021 5 z 5

Druhý díl je stejně skvělý jak ten první. Ano, vysoce nastavenou laťku kvality se skutečně daří držet i v tomto díle. Oceňuji zejména to, jak se autorce podařilo v jednom příběhu zcela přirozeně propojit úplně odlišné a různorodé světy. V prvním díle to bylo Duvalské pohoří, v tomto jsme poznali život v nížinách a v tom následujícím, kdo ví? Třeba svět za reteou? A to vše napínavou formou, kdy některá tajemství jsou odhalována, nová se objevují a další zůstanou třeba skryta navždy.

"A sebehorší zločin přestává být zločinem, pokud k němu nalezneš správné vysvětlení a umíš ho ospravedlnit, Ilane. Pokud přesvědčíš ostatní, že páchat zlo je v jejich zájmu. Všechno jsou to jenom slova. Dějiny jsou takových omluvitelných zvěrstev plné."

anishta
20.08.2021 5 z 5

No do pr... Prčic... Tak tenhle příběh mě nepřestává udivovat.. Bojím se pokračovat dalším dílem, protože čtvrtý ještě není... Skvělé... Svět, postavy... Uf...

ApolenkaS
17.08.2021 5 z 5

Potřebuju další hvězdy na hodnocení! Jak byl první díl skvělý, tak druhý ho ještě překonal!!! Pecka!!!!

mamboleta
17.08.2021 5 z 5

Nejsem vůbec schopná fungovat, jen čtu a čtu. :D Sice jsou pasáže, kdy vysvětlení Ilan moc nechápu, ale na druhou stranu má autorka u mě jedno velké plus, pokaždé se stane něco, co bych nečekala (a to se mi u spousty knih nestává). Bravo!
A ještě něco, konečně nějaké fantasy, které nemá jasně stanovenou černou a bílou, zlo a dobro, klaďase a záporáky. Člověka to nutí se zamyslet.

Elka252
13.08.2021 4 z 5

Moc pěkná kniha která dokázala propojit náš svět s tím který má přijít. Tajemno a hrůza která se mi při čtení zažírala až do morku kostí mizela jen ve chvílích kdy jsem se smála Ernovým a Ravenovým vtipům. Svět je skvělé propracovaný ale zezačátku jsem se trochu ztrácela v pojmech. Ilan i celá pětadvacítka mi byla simpatická a já toužím objevit jejich tajemství. Jen mi trhá nervy že jim Ilan pořád neoznámila že je dívka.

kure91
11.08.2021 4 z 5

Pořád přemýšlím, jak knížku hodnotit. Stejně jako první díl se to četlo strašně dobře, autorka umí psát tak, abych chtěl otočit ještě jednu stránku a zjistit, co se bude dít dál. Dostáváme další nové střípky z románového světa, dozvídáme se další pozadí o světě Sklenářů i lidí z nížin, ukazuje se, že nic není tak černé či bílé, jak by se na první pohled mohlo zdát. Dostáváme i více informací o nastereách a dalších tajemných bytostech, které obývají svět za Reteou. Potud dobré.
Ale opět si musím postesknout na Ilan, protože ta se nadále chová jako kráva a když už autorka chtěla, aby se takto chovala, tak z ní neměla dělat otroka, protože to, co jí prochází, to mi nesedí do ostatních reálií světa. Navíc začínám mít pocit, že tato postava bude tak moc OP, že to zabije celou sérii. Jediná, dokonalá, geniální, která vše spasí... Ale pořád u mě převažuje zájem zjistit, jak bude děj dál pokračovat, tak nad sérií hůl nelámu.

Deia
03.08.2021 5 z 5

Aj túto časť som už predtým čítala a tak ako aj vtedy, tak ma pohltila aj teraz. Príbeh napreduje, zamotáva sa, neustále sa tam niečo deje. Vzťah Ilan s mužmi, hlavne s kapitánom, je ako na hojdačke, hlavne keď sa toho dozvedá viac o ich minulosti, ale aj napriek tomu si Ilan uvedomuje silu priateľstva. Svet, v ktorom sa príbeh odohráva, sa mi veľmi páči, je skvelo vymyslený, aj keď viac ako o živote v nížinách ma bavilo čítať o putovaní skrz Duvalské pohorie, ktoré skrýva veľa tajomstiev. Síce mi trošku vadilo, že stále som sa nedozvedela v podstate žiadne odpovede, napríklad kto/čo zač sú tajomné príšerky alebo prečo na otortenskom území miznú ľudia, ale tak predpokladám, že v ďalšej časti sa to dozviem. Koniec je opäť taký, že nutne treba ďalšiu časť (aspoň sme sa jej už konečne dočkali :D).